Radio-Centrale. EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING if Plaatselijk Nieuws CARLTON BIOSCOOP Soestdijk. Soesterberg Gratis Permanentdag was 23 AUGUSTUS E. A. RADEMAKE^ I Ingezonden I Predikbeurten ie OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvelweg. 18 1JEGHAFENIS8EN - TRANSPORTEN - C'REMATIK'S HOU JE KOEK KECUT. In Carlton Bioscoop Theater te Soest dijk draait vanaf Vrijdag de bekende film: „Hou je rc r recht", waarvan de korte in houd ong~ ;er als volgt is: De mativ/ Handsome Callagan is zoo'n opschepper, oat hy zich tot held maakt van zijn eigen fantasiën. Nadat hy weer eens snoefde op zyn heldhaftigheid, werd hij door zijn kameraden overgehaald zich in een vuistgevecht te meten met een ma troos van een zusterschip. Hij wordt ver schrikkelijk toegetakeld en is bijna knock- out geslagen, toen reveille geblazen werd en ledereen in de houding ging staan, behalve Handsome, die thans door het dol le heen zijnde, een voltreffer plaatste on der de kin van zijn tegenstander, waar door laatstgenoemde tegen den grond sloeg en Handsome het kampioenschap van de vloot veroverde. Tot zijn opscheppez-y be hoorde ook het hoog opgeven van zijn kans bij de vrouwen en hij noemt zich zelf een vrouwenveroveraar. Toen hij piet verlof ging, zou hij een afspraak gemaakt hebben met een actrice, bij welke gelegenheid men hem voor de grap heimelijk een paar kin derschoentjes tusschen zijn wambuis stop te. Als Handsome, op zoek zijnde naar een meisje, de lonkjes eener mooie kelnerin beantwoordde, die voor haar vrijer bestemd waren, kom thijj in moeilijkheden. Terwijl hij nog over het voorgevallene loopt te phi- losopheeren, wordt hij aangereden door een auto. De auto wordt bestuurd door een mooi meisje, Helen genaamd, die met veel belangstelling informeert naar de gevol gen van het ongeval. Toen ze vernam, dat de aanrijding zonder ongelukken te ver oorzaken was afgeloopen, en ze haar weg wilde vervolgen, ontdekte ze de kinder schoentjes. Ze herkende ze als haar eigen dom en gaf ze Duke, haar verloofde, die op hetzelfde schip diende als Handsome, doch die een man van rang en stand was, gelijk admiraal Farnsworth, de grootva der van Helen. Een vez-zoek om de schoen tjes als aandenken te mogen meenemen, sloeg Handsome af, zoodat Helen den man inviteerde met haar mede te zijden en bij haar thuis te dineeren. Onder het zijden beziep Handsome zich op z'n innige vziend- schap met de hoogere officieren van de vloot. Geïmponeez'd door de omgeving- wil Handsome zich gaarne uit de voeten ma ken en zit Duke er over in, dat Handsome de kinderschoentjes in zijn bezit heeft. Doch Helen wenscht Handsome voor te stellen aan haar grootvadez-, den adzniraal en de overige officieren. Tegen den morgen kon Handsome ontvluchten, doch wordt ontdekt door Duke. Onder de gasten be vond zich een spion, die mazine-geheimen had gestolen, waarmede hij op weg was naar het vliegveld. Hy z-oept Handsome toe, den dief te achtervolgen, waardoor een wilde jacht ontstond. Handsome bereikte de vliegmachine juist, toen de dief zijn mo tor startte. Hij houdt zich vast aan de vleugel en wordt door de machine mede gevoerd. Een gevecht in de lucht volgt ten gunste van Handsome, die zijn tegen stander naar beneden werpt. Hij kan ech ter de machine niet besturen, zoodat hij doodsangsten uitstaat. Handsome weet niet, dat de machine automatisch bestuurd wordt, waardoor zij uit eigen middelen naar het schip tez-ugkomt. Tenslotte springt Handsome over boord en belandt op een schip, dat bestemd is om door de marine te worden beschoten. Als het schip een tijdlang onder vuur genomen is, wordt hij door zijn eigen manschappen ontdekt en bevrijd Later wordt hij voor den admi raal gebracht en gecomplimenteerd voor zijn moed. Zooals men ziet cornplicaties genoeg! Na de pauze gaat het spannende film werk: Het geheim van Dr. Syn. RUZIE. Donderdag vond op den Klaaz water-weg een z-uzie plaats tusschen de bewoonster W. aldaar en de huiseigenaresse, die de huur aldaar kwam ophalen. Als gevolg daarvan werd de huiseigenaresse met een stok gedreigd en van het erf af gewor pen, waardoor zij bloedende verwondingen bekwam. De politie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. HOOIBERGBRAND. Vrijdagmorgen te 10 minuten over tien loeide de sirene voor brandalarm vele ma len, naar bleek voor een hevigen hooibez-g- brand aan den Grooten Melm. De Vrijwillige Brandweer rukte ook nu weder met den allergrootsten spoed uit en dat was maar goed ook, want toen de motorspuit aan de Eem arriveerde, had den de omwonenden de gz*ootste moeite de rieten daken van de twee nabij gelegen woonhuizen, die op korten afstand ston den van den bz-andenden hooiberg door nat houden voor het vuur te bewaz-en. Uiterst snel werden eerst een, later twee slan gen vanaf de motorspuit, die langs de rivier de Eem werd geplaatst, uitgelegd en werd water gegeven op die beide da ken. Toen was het gevaar voor de bei de woonhuizen al spoedig bezworen, zoo dat de brandweer zich verder met het blusschen van den grooten hooiberg kon gaan bemoeien. Nog twee stralen werden uitgelegd, zoodat met vier stralen op de motorspuit water werd gegeven. Het vuur was diep in den berg gedron gen, zoodat een groot gedeelte moest wor den uitgehaald, terwijl men later probeer de de rest van het hooi te redden door af zagen van de kanten. De hooiberg was een groote viez-roeden bez-g, toebehoorende aan den heer H. But- selaar, die daar woont. Er was niet minder dan een 35.000 pond hooi in met nog een 300 K.G. ongedorste havez\ Bez-g en inhoud waren gelukkig verzekerd, zoo ook de bei de huizen met inboedel; deze laatste bleven echter door het uiterst snelle en actieve optreden van omwonenden en brandweer, die stond onder leiding van haar Com mandant W. Groart, behouden. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat het hier geen kwestie was van hooibroei, doch het hooi van bui ten af in bz-and was geraakt. Er bleek toen, dat het 4%-jarig zoontje Jan Hen- dz-ik van den bewoner v. F. v. d. woonschuit Eben Haezer, die daar ligplaats heeft ge nomen, met lucifers heeft gespeeld en op die wijze den berg heeft aangestoken. Tot laat in den middag was de vrijwil lige brandweer nog met den berg bezig. Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat de bewoners van de beide huizen daar aan den Grooten Melm dolblij waren, dat hun woonhuizen met de rieten daken, die op slechts enkele metez-s afstand van den berg stonden, gespaard waren geble ven. MOND- EN KLAUWZEER WEDEROM TE SOEST. Thans doen zich in deze gemeente we derom drie gevallen van mond- en klauw zeer voor, die nog al ernstig lijken. Waar de vorige epidemie eerst in de eerste maanden van dit jaar was uitge ziekt, hez-haalt zich deze gevaarlijke en be smettelijke veeziekte dus hier binnen het half jaar, een omstandigheid, die vrijwel nimmer voorkomt, daar men steeds aan neemt, dat een veestapel, die door mond en klauwzeer is aangetast, in minstens de vier volgende jaren voor die ziekte im- muurn is. Dat dezelfde dieren dus nu bin nen het halve jaar wederom aangetast worden, bewijst wel de eznstige hardnek kigheid van deze nieuwe epidemie. Natuurlijk zijn wederom alle noodige maatregelen, die door het veeartsenijkun- dig staatstoezicht zijn voorgeschreven, toe gepast. UITSLAG PRIJSVRAAG BOEKHANDEL ADRIAAN SEN. De beteekenis van de étalage was: H.M. temidden van feestviez-end Nedez-- land. (let o.a. op het Brabantsche vrouw tje met haar Oranjestrikje en de Groning- sche vz-ouwen met de versierde spiegel). Een oplossing in deze beteekenis kwam niet binnen. Aan hen echter, die toch een oplossing naar hun (haar) idéé inzonden, zal voor de moeite een kleine troostpzïjs worden toege zonden. MOTORORDONNANSEN AANGE REDEN. Donderdagmiddag naderde vanuit de z-ichting Amez-sfoort op de van Weedestr. een colonne van ruim 25 militaire auto mobielen van den Motordienst uit Haar*- lem. Voor deze colonne reed een groote zes- wielige truck met trailer, beladen met staaldraad, bestuurd door J. W. uit Wou- denbrg. DóArvoor weder reed de Colon ne-Commandant, de eerste luitenant de Jong uit Haarlem. Toen de tz-uck de F.C. Kuyperstraat naderde wilde de bestuuz-der er-van rechts af, die stz-aat in, waar-toe hij op ongeveer 15 Meter voor die straat zijn rechter z-ich- tingaanwijzer uitstak. Tegelijkertijd na derde een militaiz-e motorordonnans, die de colonnen z-echts voorbijreed. Even voor de F.C. Kuypez-stzaat week de bestuurder van de tz-uck iets naar links ui't, daar hij andez-s met zijn lange wagen de scherpe boch daar niet kon nemen; om dat aan te geven stak hij ook even zijn linker-hand uit, ter-wijl de richtingaanwijzer naar rechts bleef staan. De ordonnans bleef echter doorrijden, met tot gevolg, dat juist op den hoek van de F.C. Kuypez-stz-aat met de van Weedestz-aat deze ordonnans met kz-acht tegen den trailer opreed. Hij werd van zijn motorrijwiel geslingerd en bleef bewuste loos liggen. De motor was ernstig bescha digd. Dr. de Vos verleende de eerste hulp, waarbij werd geconstateerd, dat de ordon nans eenige ribben had gebz-oken en vez1- schillende kneuzingen had opgeloopen. Hij is binnengedragen in den winkel der firma Albert Heyn. Zijn valhelm heeft hem be waard voor hoofdwonden of voor een her senschudding en later is de man, bijge komen zijnde, per automobiel overgebracht naar het Militaire Hospitaal te Amersfoort. De Colonne-Commandant voer erg te gen den chauffeur v. d. truck uit, die door deze aanr-ijding reeds totaal overstuur was, te meer waar de man eenige weken gele den geheel buiten zrjn schuld naar men ons mededeelt een aanrijding met doo- delijken afloop had gehad. De officier pak te den man zoo scherp aan en gaf hem zoo geheel alle schuld van deze aanrij ding, dat de chauffeur flauw viel, en ook moest worden binnengedragen. Onder meer bracht de luitenant naar voz-en, dat de chauffeur getracht zou hebben de colonne te verbreken. Hij was druk doende de ver schillende gegevens te ver-zamelen en de namen van eventueele getuigen op te ne men, toen een Soester politieagent ver scheen. Toen deze bemez-kte, dat de chauffeur niet in staat was hem inlichtingen over de ze aanryding te vez'strekken, wendde hij zich tot den luitenant met ver-zoek hem nader te willen inlichten, hetgeen echter door dezen werd geweigerd. Hij wenschte aan de politie geen inlichtingen te vez' strekken, daar hij zelf het onderzoek in handen had genomen en proces verbaa1 zou opmaken. Later zou hij dan wel een ver slag naar het politiebureau zenden, doch hij meende niet gehouden te zijn ver-kla ringen tegenover de politie af te leggen. Dit was een militaiz-e colonne en daarme de had de gemeentelyke politie naar zijn meening niets te maken. D eagent trachtte den luitenant te overtuigen, dat deze ge houden was inlichtingen te verstrekken en na herhaald aandringen gaf deze tenslotte zij het onder uitdrukkelijk protest, de noo dige gegevens. Toen had de agent de ge gevens voor zijn onderzoek en pz-oces ver baal. Een en apder tz-ok natuurlijk nog al veel belangstelling. Het verkeer moest in middels worden gez*egeld. Toen de colonne was doorgereden, trof haar een tweede ongeval. Op den hoek van den Heuvelweg stak een jongen plotseling per fiets den ryweg dwars over, waardoor een andez-e motorordozinans plotseling krachtig moest remmen. De motor slip te daardoor ten gevolge van den regen en de berijder werd er van af geslingerd, op den weg. Ook hij bleef bewusteloos lig gen. De motor vloog terstond in brand. Hy wez-d een winkel binnengedragen, waar hem door eenige leden van de E.H.B.O. de eerste hulp werd verleend. Hij bleek, na bijkomen, verschillende verwondingen te hebben opgeloopen, doch dat viel nog me de en hij kon de reis naar Haaz-lem per auto voortzetten. Inmiddels hadden de militairen met de op de auto's aanwezige bz-andblzzschappa- raten den brandenden motor gedoofd, die zwaar was beschadigd en op een der auto's werd geladen. Het was dus wel een pechdag voor deze colonne. Bij het incident met den officier mengde het publiek zich ertusschen, doch geluk kig kon het vez-schilpunt tenslotte, zij he tvoorloopig, worden opgelost. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van dien officier in deze zoo noo- dig een uitspraak in hoogste irzstantie uit te lokken, in hoeverre de commandant van een militaire colonne genoodzaakt kan worden aan politieagenten inlichtingen te vez*strekken. Tevens zal tegen den chauf feur vanwege de militaiz-e autoriteiten wor den geageerd wegens het verbreken eener militaire colonne. EEN ONVERGETELIJKE JUBILEUMVIERING. Op den nationalen Feestdag vazi Dins dag 6 September is ook te Soesterberg op gewekt feest gevierd. Helder en vroolijk klonk de réveille door „Soesterbez-g's Hai- monie", dir. D. E. Poortinga, waarmede de dag feestelijk werd ingezet. Om 10 uur v.m. waren vele buz-gezs sa mengekomen in de omgeving van den Bea- tz-ixboom om getuige te zijn van de plech tigheid der onthulling van het aandenken, dat ter eere van het 40-jarig Regeez-ings- jubieum van H.M. de Koningin aldaar werd opgericht. Vele genoodigden waren aanwe zig, o.m. Wethouder Gasille en zrieez-dere militaiz-e autoriteiten. Direct nadat de Burgemeester, Mr. W. Dames en Heerenkapper Middel wijkstraat 49 - Telefoon 2175 A. J. Visser, aan de grens van het terrein door wethouder Gasille en den heer Groot was afgehaald, nam de Voorzitter der Oranje-Vereeniging, de Maj.-dokter J. E. Brouwer, het wooz-d om er op te wijzep dat het vandaag voor Soestez-berg een dubbe le feestdag was, nu er een blijvend aanden ken voor H.M. de Koningin werd opgericht, voorts een ieder dank bz-engend, die hiertoe letterlijk of figuuz-lijk zijn of haar steen tje had bijgedragen, in 't bijzonder aan den heer A. Mulder, die het plan had geopperd en zeer veel aan het totstandkomen ez-van heeft medegewerkt. Het plan werd ont worpen door den Utrechtschen az-chitect D. Ver-hoeven Jr. Vervolgens werd de Bur gemeester uitgenoodigd de onthulling te willen verrichten en het monument voor de gemeente te aanvaarden, hem het on derhoud ervan aanbevelend. Mz\ Visser', hieraan gaarne gevolg ge vend, maakte echter een resezrve, voor wat betz-eft de aanvaaz-ding, wijl deze nog door een Raadsbesluit moet woz-den bekz-ach- tigd en voorts nog de toestemming eener hoogere instantie noodig maakt. Spz\ zag in dit monument de matez'ieele uitdruk king van wat in de harten der bevolking is opgericht voor Haar, bij de viering van het 40-jazïg Regeeringsjubileum. Het ont leent zijn waarde aan de gedachte, welke Oz-anje en het Volk van Nederland ver bindt, één naar den geest. Dat Hare Ma jesteit nog lang moge gespaard blijven, tot zegen van Land en Volk. Vervolgens tz'ok de Burgemeester het doek weg, dat de inscz-iptie vez-hulde, en werd door leden van vez'schillende zangver- eenigingen, onder leiding van den heer A. C. Wegman, het Wilhelmus ingezet, ge volgd door nog enkele andere, toepasse lijke liederen. Dan wez'd het monumentje nader bekeken, dat rust op een heuvel van veldkeien en bestaat uit acht kolommen, gemaakt uit 40 steenezi van beton, symbo lische voor-stelling der 40 z'egeez-ingjaz'en; het geheel afgedek dtoor een kraag van hetzelfde materiaal, voorstellende de kroon, In den benedenrand, uitgevoerd door den U'tr. beeldhouwer v. d. Hoorn, is de navolgende inscriptie te lezen: „Regee ringsjubileum 18986 Sep. 1938. Wilhel- mina Koningin der Nederlanden. Opgez-icht uit dankbaarheid door Soesterberg's Bur gerij". De bouwer van dit schoone aanden ken is de heer Lensink. Het geheel is om geven door een natuurterrasje, waarin op eenige plaatsen tz-eden zijn aangebracht, terwijl een steenen zitbank aan de eene zij de uitzicht geeft op het monument, aan de andere zijde op den Beatrix boom. Deze plechtigheid werd voorts opgeluis terd door „Soesterbez-g's Harmonie", die daarna nog een muzikale wandeling door het doi-p maakte. In den namiddag werd onder enorme be langstelling een optocht van vez-sierde wa gens, groepen, enz. gehouden, opgeluisterd door de Harmonie ,,St. Jozef", waarvan de leden met hoogen hoed en Oz-anje waren uitgedost. Aan de afwerking en vez-siering der verschillende gz-oepen was door de deelnemers veel zoz-g en moeite besteed en het wez*d een zoodanige allegorische optocht zooals hier in jaz-en niet werd gezien. Bijzonder goed kwamen ook de ver schillende scholen uit. Zoo had de Openb. School een boot „Recht door zee" uitge rust, daar achter de Karimata, gevolgd door Kabouters en Elfjes. De gz-oep der RK School personifieerde op stijlvolle wijze de Neierlandsche Maagd met diadeem, omgeven door de 11 Provincies en de Over- zeesche gebieden. Ook de Chr. School kwam met een uitermate verzorgde groep uit, alsmde de Chr. Meisjesvez-eeniging „Tabitha", terwyl de Chr. Jongelingen zich als Batavieren hadden uitgez-ust. Voorts waren o.m. de Vrijwillige Brandweer met haar „Vooz-heen en thans", alsook de voet- balvereeniging „Soesterberg" met Koning Voetbal en zijn attributen, en de Midden- srtandsfederatie met een opschz*ift aan Mer- curius gewijd en een gi-oep, vooz-stellende St. Joris, die den draak verslaat, op zeer zinrijke wijze vertegenwoordigd. Vez-der een prachtige, zelf vervaardigde wagen van het Mannenkoor, alsmede van de Chz-. zang- vereeniging en Soesterb. Harmonie, alle van sprekende emblemen, en attz-ibutezi als een lier, orgelpijpen of trompetten, enz. vooz-zien. Een schilderachtige groep werd gevoz-md door de bewoners van een zigeu- nerwagen, tezwijl nog andere mooie gz-oep- jes, als een band van vz-oolijke kleurlingen, Roodkapje met den Wolf, een versierd wa gentje van „De Ijsvogel", enz. zich in den stoet bevonden. In den nazniddag werden op het voetbal- terrein onder veel animo volksspelen ge houden, opgeluisterd door muziek van „St. Jozef". Van de uitslagen vermelden we de eer ste en tweede pryswinnaars.. Rizigsteken Dames: 1. B. v.d.Weert; 2. M. van Oyen. Ringsteken Heeren: 1. v. Heijst; 2. A. Muldez-, Fleschzuigen1. G. Pastunink; 2. G. Kemperzzzan. Hindernis Dames: 1. G. Kemppezman; 2. Stemerding. Hindez-nis Heeren: 1. Hol; 2. Muldez-. Behendigheidswedstrijden: 1. A. Preus- ser; 2. G. Lub. Stoelendans: 1. G. Kempez-man; 2. de Radder. Daarna had onder groote hilaiiteit een gecostumeerde voetbalwedstz-ijd plaats. De Buz-gemeester die even te voz-en vez-sche- nen was, deed den aftz-ap. Des avonds gaf „Soesterb. Hazmozzie" in de muziektent aan den Kampweg een po pulair concert, dat door een talz-ijk publiek werd bijgewoond. Daarna volgde, met de muziek voorop, een vez-lichte optocht, waar bij groepen feestvierenden zich aansloten en die op onze donkere buitenwegen een fantastisch effect opleverde. Bij den Beatz-ixboom werd tot slot nog een vreugdevuur ontstoken, waaz-na de vooi-zitter der Oranje-vereeniging nog alle deelnemers dank bracht voor dezen bui tengewoon geslaagden feestdag, die hier nog lang in hei-innering zal blijven. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DE SOESTER HARMONIE P.V.O. Mijnheer de Redacteur, Ter voorkoming van misverstand ver zoek ik U beleefd een plaatsje in Uw blad voor het volgende Bij de uitvoering van de Oranje-Feest- Cantate op Dinsdag 6 September in het Openlucht-theaetr zullen vele P.V.O. als medewerker gemist hebben. Het is mij een behoefte bij deze openlijk te vei klaren, dat het achterwege blijven van deze medewer king niet het gevolg is van kwaden wil, noch van onkunde van de zijde van P.V.O. Integendeel, P.V.O. heeft alles gedaan wat nog znogelijk was om hare medewez-king te verleenen. Doch, door de vele con- cez-ten en andez-e wijzen haar medewerking waaz-op ons harmonie-oz-kest zich gedu- z-ende de feestweek voor geheel Soest ver dienstelijk heeft gemaakt, was het haar ab soluut onmogelyk om nog meer tijd te vin den dan het reeds gegeven had. Tenslotte kan ons eenige orkest niet overal tegelijk zijn. Dat ik P.V.O. afgez-aden heb mede te werken is dus niet geweest omdat ik vond, dat zij het werk niet had kunnen spelen, maar omdat zij door haar vele an dez-e concerten den tijd, noodig voor de re petities voor de cantate niet meer vinden kon. Ik voor mij, geloof stellig, dat P.V.O. bij beschikking over meer tijd, het werk zeker onder de knie gekregen zou hebben. En nu ik toch aan het schrijven ben, vind ik het prettig, de aandacht van on ze plaatsgenooten eens te vestigen op het geen door P.V.O. geduz-ende de feestweek voor Soest gedaan is, in welke behoefte het voorzien heeft. Schier eiken dag zijn de muzikanten op meez-dere gedeelten van den dag in touw geweest. Soms is het oz-kest in tweeën gesplitst geweest om maar aan de aanvz-agen te kunnen voldoen. En dat geschiedt alles alleen tegen vergoeding van het verzuim en een gez'ing honoraz-ium voor den dirigent. Bedenkt eens, wanneer wij ons niet in het gelukkige bezit van zoo'n orkest konden prijzen, wat er dan had moeten gebeuz'en. Dan was de keus ge weest tusschen bez-oeps-oz-kesten van el ders of feestvier-en zonder muziek. Het eer ste geval is veel te duur en het tweede zou voor Soest beschamend geweest zijn. Welnu plaatsgenooten, wij hebben een goed oi-kest. Dat orkest zouden wij niet kunnen missen; het vooz-ziet in een groo te behoefte. Maar dat oz-kest moet kun nen bestaan. Het heeft de middelen noo dig voor gez-egelde aankoop van muziek, voor onderhoud van instrumenten, vooi betaling van auteursr-echten en voor het honorarium van zijn dirigent. De leden trachten deze kosten te bestrijden door con- tz-ibutie, welke zeker niet lager is dan by andez-e vez-eenigingen. In andere gemeenten mag zoo'n orkest z-ekenen op een gemeen telijke subsidie, maar deze is voor eenige jaz-en terug ten gevolge van de algemeene financieele nood ingetrokken, zoodat het thans aangewezen is op zichzelf en op de steun van particulieren in den vorm van donaties. En het is voor dit laatste, dat ik een lans wil bz-eken voor ons orkest. Vele kleintjes maken een groote. Dat geldt ook voor PVO. Met 'n jaarlijksche bijdz-age van 1.bent U kunstlievend lid en voor 2.50 bent U donateur. Wanneer 200 per sonen zich opgeven, kan P.V.O. zich be druipen. Geeft U zich onmiddellijk op aan den secz-etaris, den heer Lagemaat, Koren- weg. En wacht U niet. want morgen bent U het alweer vergeten. Het geldt hier een cultureel gemeente-belang. U, mijnheer de Redacteur, hartelijk dankend voor de plaatsruimte, JAN BARTELSMAN. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 11 September 1938, Oude kez-k 10 uur v.m. Ds. J. 1. van Schaick. (Doop). Oude kerk 6 uur n.zn. Ds. E. Gz-oeneveld. Emmakerk 10 uur v.m. Ds. E. Gz-oeneveld. Hees 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 11 September 1938, v.m. 10 uur Ds. S. Wouters. 5.30 uuz Ds. S. Wouters. Wilhelminakerk, Soesterb-straat, Zondag 11 September 1938, v.m. 10 uur Ds. Vesseur, em. pz-ed. te Soest. 5.30 uui n.m.: Ds. Vesseur, em. pi-ed. te Soest. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 11 Septeznber 1938, v.zn. 10 ezi n.m. 6 uuz-, de Eerw. heer A. J. Dekker, van Oudshoorn. CHR. GEREF. KERK. Zondag 11 September 1938, v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: leesdienst. Woensdag 14 September 1938, v.m. 7.30 uur: Ds. van Minne, van Huizen. VEREENIGING VAN V RIJZIN MG- GODSDIKNSTIGEN. AfiL v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 11 September 1938, v.m. 10.30 uui Dz-. R. Miedema, van Amersfoort. LEGER DES IIEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbaar samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 11 September 1938, v.m. 10.30 uuz geen dienst. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdijk. bondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit- z-eiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur.' SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondag a.s. van 12.151 uur: Zondags school. Zondag 11 September 1938, n.m. 6 uur: de heer J. de Vries. R.K. Kerk. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 11 September 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Tuinstra. N.zn. 6 uur: Ds. B. Tuinstz-a. RADIOPROGRAMMA DER BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. ZONDAG 11 SEPTEMBER. 8.30 Brussel Ned.-Fr. 11.05 Droitwich I.20 Bz-ussel Ned.-Fr. 3.20 Droitwich 4.20 London Reg.-Dzoitwich 8.20 Brussel Ned. 10.30 Brussel Fr. 11.20 Keulen MAANDAG 12 SEPTEMBER. 9.30 Diversen II.05 London Reg. 1.20 Bz'ussel Ned. I.50 Dz-oitwich 2.35 London Reg. 3.20 Droitwich 4.20 London Reg. 5.20 Parijs Radio 6.35 Brussel Fr. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Droitwich 8.20 London Reg. 8.50 Bz-ussel Fz'.-Ned. 10.35 Keulen DINSDAG 13 SEPTEMBER. 9.30 Divez*sen 11.05 London Reg.-Droitwich 12.35 Brussel Ned. 2.20 London Reg. 3.20 Droitwich 4.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdyk 8.00 Diversen 8.20 Brussel Fr. 9.20 Keulen 10.20 Brussel Ned. 11.20 Keulen WOENSDAG 14 SEPTEMBER. 9.30 Diversen II.05 London Reg. 12.50 Brussel Ned. 1.30 Droitwich 3.20 London Reg. 4.20 Keulen 5.20 Droitwich 6.20 London Reg. 7.00 Radio Centrale Soestdijk 8.00 Dz-oitwich 9.55 Brussel Fr. 10.20 Brussel Ned. 10.35 Keulen Wijzigingen voorbehouden.

De Soester | 1938 | | pagina 4