Cabaret „MODERN Van het Kantongerecht. De Nationale Motor-wedstrijden. 1„SPort S.E.C. wint met 3-0 van Quick. KONINGINNELAAN 20 Radio-Centrale. 'UGERS RADIO Bekendmakingen Plaatselijk Nieuws Groote drukte achter Kamplust. GOR VAN SELST De Soesters bijna steeds in de meerderheid. |<EDK5TQAAT3 oOESTtel- ZJZ6'. EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING (Officieel) DIENSTPLICHT. OPENBARE KENNISGEVING. Zittingen vun den Herkeuringsraad. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van belanghebbenden: 1. In December a.s. houdt de herkeu- ringsraad in eenige gemeenten zitting. 2. De voorzitter van den herkeurings- raad kan aan voor den dienstplicht inge schreven personen, die nog niet by de land- of zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelijfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelyken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij ge noemden raau een onderzoek naar hun ge schiktheid voor den dienstplicht te onder gaan. 3. Personen, die bij een der keuringsra den of by den herkeuringsraad voorgoed ongeschikt voor den dienst zijn verklaard, worden niet meer tot een nader onderzoek toegelaten. 4. Behoudens bijzondere machtiging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toegelaten personen: a. die bestemd zijn tot buitengewoon dienstplichtige of als zoodanig zijn inge lijfd; b. die in November of December 1937, dan wel in het jaar 1938 tijdelijk ongeschikt voor den dienst werden verklaard; c. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tot de zeemacht of tot de overzeesche weermacht. 5. Overigens wordt een persoon, als on der 2 hierboven bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of 'te zijnen behoeve een aanvraag daartoe wordt gedaan en in de aanvraag, zoo mogelijk door overlegging van een geneeskundige verklaring, aannemelijk wordt gemaakt: a. zoo het een persoon geldt, die door een der keuringsraden geschikt werd ver klaard: dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. zoo het een persoon geldt, omtrent wien geen der keuringsraden uitspraak deed: dat hij vermoedelijk ongeschikt is voor den dienst. 6. Hij, die de aanvraag doet, moet daar bij ten aanzien van den ingeschrevene zoo mogelijk een geneeskundige verklaring overleggen en tevens vermelden: a. zijn geslachtsnaam en voornamen; b. het jaar en den datum van geboorte; c. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven; d. de lichting, voor welke hij is inge schreven; e. het korps, koipsonderdeel of dienst vak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum, voor zijn inlijving of zijn opkomst in wer- kelijken dienst vastgesteld; f. zijn volledig adres; g. of hij reeds voor een der keuringsra den of den herkeuringsraad is verschenen en, zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. 7. De aanvraag moet worden gericht aan den voorzitter van den herkeurings raad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toegezonden onder het volgende adres „Aan den Voorzitter van den Herkeurings raad, gebouw Departement van Defensie, Casuariestraat 16, 's-Gravenhage." 8. De aanvraag behoeft niet op geze geld papier te worden geschreven, maar moet wel gefrankeerd worden gezonden. Soest, 23 September 1938. De Burgemeester voornoemd, W. A. J. Visser. RIJWIEL GESTOLEN. Zaterdagavond gaf een muzikant, die medegespeeld had in het strykje van Hotel Eemland, alhier, bij de politie kennis, dat, in den loop van den avond zijn rijwiel, dat hij buiten onbeheerd had nedergezet, gesto len was. De politie stelde direct 'n onder zoek in, doch mocht deze diefstal nog niet tot oplossing brengen. Het onderzoek is echter nog loopende. PLOTSELING OVERLEDEN. Vrijdagmiddag werd aan de politie ken nis gegeven, dat van een perceel aan den Plasweg de deur niet gesloten was, doch dat men op herhaald bellen daar toch geen gehoor kreeg. Vermoed werd, dat er een en ander niet in orde zou zijn. De politie toog op onderzoek uit, waarbij zij in de badcel van het perceel levenloos aantrof de eenige bewoonster van het huis, de 64-jarige mejuffrouw A., gepensionneerd ambtenaresse. Deze was blijkbaar onwel in die badcel geworden en waar niemand anders in het huis aanwezig was, was haar ook geen hulp verleend; vermoed werd, dat 'Ie dood re "s was ingetreden, welk ver moeden wer bevestigd door het onderzoek van den gemeentegeneesheer Dr. J. H. A. Rupert, die vermoedde, dat de bewoonster reeds Donderdag was gestorven, zulks ten gevolge van een hartverlamming. Door bemiddeling van de politie is direct de naaste familie telefonisch gewaar schuwd. Van eenig misdrijf bleek niets, zoodat vermoed wordt, dat de bejaarde be woonster plotseling in de badcel onwel is geworden en bij gebreke aan directe hulp overleden is. Ongetwijfeld een tragisch ge val. Zondag zijn onder begunstiging van fraai zomerweer de aangekondigde wed strijden voor motorrijwielen gehouden, ge organiseerd door de Motorclub Amersfoort en Omstreken, welke wedstrijden plaats hadden onder auspiciën van de Kon. Ned- Motorrijders Ver. Het wedstrijdterrein was "egen achter hotel Kamplust aan de Birktstraat en liep tot bijna aan het rij wielpad van achter Zonnegloren naar de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort. Dit circuit is voor dergelijke terreinrit- ten buitengewoon mooi, doch ook zwaar; eenige betrekkelijk hooge duinen vormden zware hindernissen voor de motoren, waar van de meeste er niet zonder hulp over heen konden komen. Degenen, die kans zagen er rijdend zonder hulp over te komen, waren slechts zeer gering in aantal. Verder liep 't circuit door bosch en heide, ook over groo- ten afstand door mul zand. Alles bijeen was Junioren 350 c.m. 1. W. v. Katwflk, Delft, op B.S.A., 1 uur 32 min. 51 2/5 sec.; 2. F. Kremer, Emmen op Velocette op 1 ronde achterstand. Junioren, 500 c.m. 1. H. M. v. Veeren, Leiden op B.S.A., l uur 52 min. 53 1/5 sec. Senioren, 125 c.m. 1. J. C. Verkerk, Amersfoort op Eysink, 1 uur 37 2/5 sec.; 2. V. A. Hardebelt, Apel doorn op Sparta, 1 uur 42 min. 51 sec.; 3. K. Rus, Heerhugowaard op D.K.W., 1 uur 45 min. 35 2/5 sec; 4. Th. Schrijver, Am sterdam, op 1 ronde achterstand. Senioren 250 c.m. 1. J. Bovee, Amersfoort, op Velocette, 1 uur 55 min. 52 2/5 sec.; 2. J. W. Haaker, Badhoevedorp op Peerless, op 1 ronde ach terstand; 3. A. H. Beels, Haarlem, op Mat- chless, op één ronde achterstand. Senioren 350 c.m. 1. J. van Rijn, Arnhem, op Velocette, 1 uur 45 min. 17 4/10 sec.; 2. J. Brugge, Den Haag, op Sunbeam, op 2 ronden achter stand. Senioren 500 c.m. 1. C. van Eys, Amersfoort op Matchless, 1 uur 56 min. 23 2/5 sec.; D. Renooy, Til burg, op Eysink, in de 14e ronde uitgeval len wegens motorpech. M LAANSTRAAT, (hoek Nieuwstraat) Vergeet Uw zorgen en komt bij ons DANSEN Wordt lid van onze Woensdagavondclub Beleefd aanbevelend, het een zwaar parcours, waardoor dan ook vele ingeschreven motorrijders na langer of korter tijd gedwongen waren op te ge ven. Des morgens werden de junioren-af dee lingen verreden, zij het wel wat larter, dan was bedoeld, doordat enkele vlaggen, waar mede het circuit was afgebakend en een paar geplaatste pijlen omver waren gere den in de proefronden ter verkenning van het parcours, waardoor aanvankelijk meer deren den juisten weg waren kwijt geraakt, zoodat opnieuw gestart moest worden. Doch het weder geheel in orde maken van het parcours werd toen met groote voortva rendheid ondernomen, zoodat na niet al te veel vertraging opnieuw gestart kon wor den. De junioren (lichtere motoren, met 125 tot 500 c.m. cylinder-inhoud) hadden slechts 7 tot 10 ronden te rijden, des mid- fs de zwaardere motoren in de senioren klasse 12 tot 15 ronden. Er was veel belangstelling, natuurlijk vooral bij de start en finish vlak achter hotel Kamplust, doch ook in het geheele gedeelte van het parcours, in het bijzonder bij de drie duintoppen en het mulle zande rige gedeelte. Des middags nam die publie ke belangstelling nog sterk toe. De Soester politie had uitgebreide maat regelen van orde getroffen en zorgde voor een goede verkeersregeling, vooral op de drukke Birktstraat nabij den toegangsweg tot het circuit. Voor de afzetting van het terrein waren mede 15 rijksveldwachters gerequireerd, die op de vele toegangswegen waren geposteerd. Ook de organiseerende motorclub zelve had voor veel helpers ge zorgd en op vele plaatsen was gelegenheid zich van toegangsbewijzen te voorzien. De Amersfoortsche E.H.B.O. was in zeer groo- ten getale met verschillende brancars aan wezig, doch behoefden gelukkig geen dienst te doen. Ook de Soester brandweer had eenige voorzorgsmaatregelen genomen, doch behoefde evenmin handelend op te treden. In de junioresklasse zag Rekmans op een licht D.K.W.'tje kans de eerste prijs in de wacht te sleepen, terwijl verder B.S.A. met van Katwijk en van Veeren met de hoogste eer ging strijken. Eigenaardig, hoewel volkomen begrijpelijk voor degenen, die het zware parcours met eigen oogen hebben gezien was het, dat in de 250 c.m. Juniores klasse niemand de finish kon bereiken en alle deelnemers voordien waren uitgeval len. Bij de Senioren, des middags, gingen Ver- kerke op Eysink en Bovee en v. Rijn, bei den op Velocette met de eer strijken. Het interessantste was natuurlijk de strijd tusschen de zware motoren van 500 c.m., waar Renooy op Eysink aan de kop lag, doch helaas in de voorlaatste, 14de, ronde moest opgeven wegens motorpech. Daardoor won toen v. Eys uit Amersfoort op Matchless tenslotte nog onbedreigd, wat voorzeker een groote teleurstelling voor Renooy was, die 14 ronden lang op uitne mende wijze had gereden en aan de kop de leiding had. Tegen vijf uur waren de wedstrijden af- geloopen en had de jury de zware taak de uitslagen precies vast te stellen, wat nog wel eenigen tyd in beslag nam. Inmiddels had de Soester politie de zware taak op den hoek van den weg langs het woonwagen kamp en de Birktstraat bij Café Kamplust het verkeer te moeten regelen van de drom men voetgangers, wielrijders, motoren en automobielen, die toen vrijwel allen tege- lyk den rijksstraatweg op wilden. Met de hulp van de ryksveldwacht mocht dat ech ter prachtig gelukken en verliep deze ver- keersstagnatie vlot en zonder ongelukken; het verkeer 'op de Birktstraat ondervond vrijwel geen oponthoud. Tegen half zes waren de meeste bezoe kers vertrokken en was de rust wederge keerd. De totaal uitslagen van deze welgeslaag de terreinritten z(jn de navolgende: Junioren, 125 C.m. 1. H. Rekmans, Arnhem, op D.K.W., tijd 1 u. 49 min. 17 3/5 sec.; 2. C. B. Nap, IJmuiden, op Eysink, 1 uur 21 min. 4 sec.; 3. W» IV. Smit Jr., Amsterdam, op D.K.W., 1 uur 30 min. 47 sec. Junioren, 250 c.m. Alle deelnemers Uitgevallen. Hond verdronken en geslagen. Maandag kreeg de politie kennis, dat er in de Eem een hond zou zijn verdronken, waarschijnlijk opzettelijk. Een ingesteld nader onderzoek bracht aan het licht, dat J. .jü. B., wonende alhier, een hem toebehoorende oude hond in de ri vier de Eem heeft verdronken, teneinde zich op die wijze van het dier te ontdoen. Toen de hond, nadat hij in het water was geworpen, weder trachtte op den kant te komen, heeft d. B. het dier herhaalde ma len met een roeispaan op den kop geslagen, net zoolang, tot het weerstandsvermogen van den hond gebroken was, waarna het stomme dier in de diepte wegzonk. Het verdronken dier is later door de poli tie opgevischt en door Dr. A. Winter, vee arts en hoofd van den gemeentelijken keu ringsdienst voor vee en vleesch, onderzocht. Bij deze sectie kwam aan het licht, dat de hond een groot gat in den schedel had beko men, kennelijk veroorzaakt door de her haalde slagen met de roeispaan, tenge volge van welke' schedelbeschadiging het dier is overleden. Tegen den dader van deze hoogst ern stige dierenmishandeling is proces verbaal opgemaakt. ERNSTIGE DIERENMISHANDELING. Zondagmiddag heeft het eerste elftal van S.E.C. zijn eerste thuiswedstrijd gespeeld op het terrein aan de Bosstraat, waar het bezoek echter niet zoo groot was, als wel was verwacht voor 'n dergelyken belangrij ken wedstrijd. Als wij daarbij nog opmerken dat Quick meerdere supporters had mede gebracht, is de belangstelling van het Soes ter publiek voor deze wedstrijden nog maar zeer matig, wat erg jammer is, daar deze wedstrijden thans meer dan ooit het aan schouwen ten volle waard zijn. Toen tegen het Amersfoortsche Quick opgesteld werd, bleek, dat S.E.C. als kee per P. Roggeveen onder de lat had ge plaatst, de keeper van het tweede elftal, wegens de onmogelijkheid voor Fl. v. d. Wijngaart om die plaats op dat moment in te nemen; doch zooals nader zal blijken heeft deze reserve keeper voortreffelijk werk gedaan. De Amersfoorters waren vol ledig. Na eenig verkennen heen en weer kwam al gauw Quick in den aanval, zoodat het Soester doel herhaaldelijk in gevaar kwam; vrijwel voortdurend werd op de Soester speelhelft gespeeld, doch de keeper was op zijn 'hoede en wist verschillende gevaarlijke ballen te houden, hoewel het geluk ook wel wat op de hand van Soest was. Spoedig kwam S.E.C. er echter beter in en verplaatste het spel zich, zoodat de wed strijd een aantrekkelijk beeld kreeg; snel verplaatste de bal zich over het veld. Vele schoten werflen door de S.E.C.-voorhoede op het vijandelijke doel gelost, doch ook daar was de keeper present. Gedurende het laatste kwartier van de eerste helft werd de druk op 't Quick-doel hoe langer hoe grooter. Geen van beide elftallen kon echter tot een doelpunt komen en met blanken stand v^erd gedraaid. Na de rust kwamen er vele goed opge zette aanvallen van S.E.C., die aanvankelijk echter geen succes hadden. De bal bleef in dezen tijd echter vrijwel doorloopend op de Amersfoortsche helft en tenslotte mocht het Post gelukken met een fraaie kopbal aan S.E.C. de leiding te geven (10). Hoewel Quick toen energiek kwam op zetten, mocht het hun toch niet gelukken de bal in het net te deponeeren, waarbij eenige malen het S.E.C.-doel op het nip pertje gered werd. Een keihard schot werd keurig gestopt, doch de bal kon niet vol doende worden weggewerkt, werd ten twee de male ingeschoten en gehouden, bleef lan gen tijd gevaarlijk voor den doelmond zwe ven, doch kon tenslotte naar hef midden veld worden gezonden. Bij een volgenden Soester aanval kwam de bal tenslotte na eenige voorzetten bij 'Klompenhouwer, die zich niet lang bedacht en met een keihard schuin schot, even on der de lat, dat den keeper door de handen schoot, de stand op 20 bracht. ]Een prachtkans voor den linksbuiten, die ZATERDAG 1 OCTOBER a.s. om 3 uur is 't HANDWERKHUIS'' van Koninginnelaan 38 VERPLAATST naar Speciaalzaak in wol. handwerken, en dameskousen. Bij alle voorkomende handwerken GRATIS onder richt en patronen. op een gegeven oogenblik geheel vrij voor het doel stond, werd door dezen onbenut gelaten, doordat hij niet zelf schoot, doch nog een voorzet gaf, die toen niet meer tot zijn recht kon komen. Beide partijen moesten wegens een over treding even buiten het strafschopgebied een vrije bal nemen, die in beide gevallen hard werd ingeschoten, doch ook voortref felijk door de keepers werd gehouden. Quick, dat een verlies met grootere cij fers zag aankomen, stelde toen alles in het werk om een grootere score te voorkomen, waarom de verdediging sterk opdrong en herhaalde malen goed opgezette S.E.C.- aanvallen op een buitenspelpositie deden stranden. Dat daardoor de wedstrijd niet aantrekkelijker werd in dit gedeelte, spreekt vanzelf. S.E.C., moedeloos over het steeds maar weder opnieuw doodloopen van zijn aanvallen, ging toen hetzelfde systeem toepassen en een kalm kwartiertje ging voorbij. Tenslotte wist Post met een fraaie kop bal na een goed opbrengen den stand op 30 te brengen, in welken stand geen ver andering meer kwam, ondanks de felle po gingen van Quick om tenminste de eer nog te redden. RADIOPROGRAMMA der BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. De wedstrijd heeft een aardig en sportief verloop gehad en heeft S.E.C. een overtui gende en verdiende overwinning gebracht, daar deze club in het veld meestentijds in de meerderheid is geweest. Scheidsrechter Minnes uit Utrecht had geen zware taak. WOENSDAG 28 SEPTEMBER. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 3.10 Droit- wich; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Lun- don Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Diversen; 8.30 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Droitwich. DONDERDAG 29 SEPTEMBER. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.05 Droitwich; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soest dijk; 8.00 Diversen; 9.00 Parijs Radio. VRIJDAG 30 SEPTEMBER. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 Droitwich; 1.20 Brussel Ned.; 2.05 London Reg.; 5.20 Brussel Fr.; 5.40 Keulen; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Droitwich; 9.20 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 10.30 Diversen; 11.20 Droitwich. ZATERDAG 1 OCTOBER. 9.30 Diversen; 11.20 Droitwich; 1.05 Brussel Ned.; 2.20 Droitwich; 3.20 Keulen; 3.50 Brussel Ned.; 4.20 Keulen; 6.20 Brus sel Ned.; 7.00 Rad. Centrale Soestdijk; 8.00 Droitwich; 8.30 Keulen; 10.20 Diversen. Wijzigingen voorbehouden. Lang zoo'n gevarieerd programma niet als de vorige week, verre vandat. Auto en nogmaals auto; mogelijk dat daar straks iets over aangeroerd wordt. Thans eerst van vorige week een SchouwgesehiedenJs in Eemnes. Vorige maal meenden we een Baarnpche journalist in ons midden te heb ben in verband met deze zaak. Thans, nu het eigenlijke appelen-eten was, misten we hem. We zullen over deze zaak van niet voldoende slootreiniging wat uitweiden, niet zoo zeer om het geincrimineerde feit maar om wat er omheen hing. Met die schouw in het Waterschap Eemnes wordt soepel te werk gegaan, zei een der drie schouwheeren, die kwamen getuigen. Dat soepele leek al heel ver gegaan te zijn de laatste jaren, zoodat de advocate Mej. mr. de Boer zich er op kon beroepen, dat in 's mans omgeving jaren lang men zich wei nig v. d. schouw aantrok, zoodat de Eem- nesser kon meenen, dat het schoonhouden geen opgelegde plicht was. De dijkgraaf van het waterschap baron Rengers moest erkennen, dat het lang geweest was, zooals hét niet moest zijn, maar steeds meer sloo- ten werden onder den schouw gebracht en dit jaar was verd. L. H. de eenige geweest, die onwillig was gebleven. Dwarsslooten en „greppels" (zeker ndg- smaller slooten) val len buiten de schouw. Alleen vallen eron der de opgaande slooten West-Oost, waar door het water moet afvloeien naar de we tering. In die slooten mogen geen dammen liggen zonder duiker. Na de vorige zitting was zoowel de dijkgraaf de polder in ge weest ten oogenschouw als mej. mr. de Boer plus de Ambtenaar van 't Openb. Mi nisterie. Nu wist ieder, dat er niet alleen een hooge vaste dam lag in zoo'n opgaande sloot, maar tevens in een andere een lage dam, een soort ondiepte. Mr. de Boer be riep zich op art. 20 van de Waterschaps keur, dat de Schouw slechts sloeg op sloo ten zonder vaste dam; het hielp niet, want de schouwsloot liep hier van dien dam af tot aan de wetering en de tweede lage dam, waarover het water by hoogen stand wegvloeide, was door verd. zelf gelegd en zonder vergunning. Het werd dan ook ver oordeeling voor alle vier slooten tot 4 maal 5 gld. Die eigenmachtig gelegde dam daaïvan bleek ieder te weten en toch was er in de drie jaar van zijn ongewettigd bestaan nooit aanmerking door schouwers op ge maakt. Wel soepele toepassing. Een der schouwheeren werd door verd. leelijk in het zonnetje gezet, al gaf dat niets aan eigen geval. Deze schouwer als eenling, wist heele- maal niets van dien eigenmachtig gemaak- ten dam. Ook 'n schouwheer wel!, kon be klaagde uitroepen. Die schouwer kreeg nog meer op zijn brood. Hij bezat zelf een prachtige 'boerderij. Naast zijn land, ge scheiden door een greppel, had een klein kweekertje een stuk land. Deze heeft het moeten opgeven wegens de waterlast van den greppel. Wel 5 of 6 maal had hy den boer gevraagd, om deze buiten de schouw vafiende smalle sloot te doen schoonmaken. Onze boerderijbezitter en schouwer zei, dat dit hier niets ter zake deed en dat hij er niets van af wist. Dus je kent je eigen gedoe niet, kreeg hij van H. op zijn brood. Mej. de Boer had in haar pleidooi dan ook kunnen aanvoeren, dat het Waterschap beter deed alles wat beter in te richten. Natuurlijk zal de veroordeelde het hooger op zoeken. Cassatie, werd hem geantwoord, dus in den Haag. Dat doet niks ter zake, klonk het beslo ten terug. Een liefhebber dus van pleiten. De vetzaak ln Garderen. Men zal zich herinneren, dat bij het be handelen dezer zaak 14 dagen geleden een getuige bijna flauw viel. Toen leek dat vreemd, omdat zijn getuigenis afweek van het verbaal. In 't kort komt de zaak op het volgende neer: De overtreding gold het bewaren van ongesmolten vet ten verkoop voor con sumptie bestemd, op een plaats, die daar voor niet goedgekeurd was. Die flauwe ge tuigen was de chef-bediende van het pen sion het Speuldersbosch. Hy had het vet gekocht van een winkeliertje, tevens markt koopman. In het verbaal stond, dat hij het vet gekeurd had aan den winkel van H. Vorige maal zei hij: Buiten aan de auto, waarmee H. van Putten thuis kwam. Thans was er de veldwachter-verbalisant, die ook niet dat vet in huis van H. gezien had. Hoe kwam U aan de verdenking? Daar werd niet op geantwoord, maar dat bleek wel even daarna, toen een slager uit Garderen kwam getuigen, die aan het pen sion was gaan hooren en toen buiten het vet had zien staan. Het volgende toont de kracht van een woord. De veldwachter hield zich aan zijn verbaal, dat hij den pensionbediende had voorgelezen. Nu beteekent „aan den win kel" meestal in den winkel. Maar nabij den winkel is ook aan den winkel. De bediende bleef er by, dat hij het vet had gekeurd bij den auto, naby den winkel. Waar dat vet 's nachts was onder ge- bracht, kon wel vermoed worden, maar be wijs was er niet voor. Daarom vrijspraak in eisch en vonnis voor kruidenier W. Deze maal den dans ontsprongen, zei de Kantonrechter mr. Röell. Tot de~volgende keer! Woorden ztfn nog geen daden. Een aanrijding hoek weg Soesterberg Soest en Eikenlaan. Afspraak de schade samen te dragen, maar verder niets van zich laten hooren. Dom, want het auto nummer was opgenomen. Nu komt er 15.boete bij. Net zoo iets in de Lange Bergstraat te Amersfoort. Een assuradeur uit Amster dam rydt een Amersfoortsche wielrijder van de sokken. Zou graag met den fiets rijder in verbinding gekomen zijn om de scha te vergoeden, maar was toch maar doorgereden, had haast. De wielrijder had het adres gevraagd bij de politie. Dat was in Twello. Daarheen geschreven om 5. schavergoeding. Nooits iets terug gehoord. Dat adres was opgenomen van het rijbewijs. Nooit iets ontvangen. zo° de gulle (in woorden) autoryder. Ik woon in Amster dam en reed op het rybewijs van myn broer. Wat een bombarie en wat een groot doen! Nu kwam bij de 5 schavergoe ding nog 10-boete, plus de opmerking: U als assuradeur weet toch wel, dat de scha vergoed te krijgen, de hoofdzaak vormt in dit soort aanklachten. O ja, mooi met woorden, maar vastge roeste portemonnaieknip. De landmeter, die zjjn wegpen niet voorzien had van waarschuwingsteeken, bekwam 10. boete, plus 6.50 schavergoeding te 'beta len. OPGERICHT 1899 Fa T C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CRBMATIE'S

De Soester | 1938 | | pagina 2