„K W A K" llil KTÏKaP-TK HET NiL'JWE AMBTENAREN-REGLEMENT Een crediet van f 5500.- voor de Lucht bescherming verleend. BUITENLANDSCHE NIEUWSBERICHTEN Burgerlijke Stand I Ingezonden GEME ENTERA ADS VERGADERING. UITVOERIGE DISCUSSIES. Alle ambtenaars-benoemingen aan B. en W. Tenzij anders is bepaald. GUNSTIGER VACANTIE-REGELING. Uitsluiting van gehuwde vrouwen. Geen adhaesie-betuiging aan de acties tot verlaging der leerlingen-schalen. Melkverstrekking aan schoolgaande kinderen thans mogelijk? f 3500.- daarvan voor Rijksrekening. De gemeenteraad kwam Donderdagmid dag 29 September 1938 te 2 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de reeds eerder door ons gepubliceerde agen da, waarvan het hoofdpunt was de behan- 1 deling van hét ambtenaren-reglement. I Na de gebruikelijke opening deelde de burgemeester mede, dat bericht van ver- 1 hindering is ingekomen van de heeren En- dendijk en van Klooster, wegens gezond heidsredenen. Aan de orde is allereerst: 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 7 September 1938. Onveranderd vastgesteld. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Ingekomen zijn: a. De door B. en VV. goedgekeurde ex ploitatierekening en balans van het Soester Natuurbad over 1937. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van de raadsleden J. Noo- der en J. H. Grift, verzoekende de moge lijkheid te overwegen tot benoeming eener Commissie, welke tot taak heeft te onder zoeken in hoeverre de noodzakelijkheid en (of) de wenscheljjkheid aanwezig is tot melkverstrekking aan schoolgaande kinde ren. Aan de agenda toegevoegd. c. Schrijven van C. S. Foelkel te Apel doorn, mededeelende dat door hem een schrijven is gericht tot B. en W. inzake aanwijzing van terreinen voor zomerhuisjes. Na voorlezing van het schrijven, wordt dit schrijven voor kennisgeving aangeno men. 3. Voorloopige vaststelling van bedrijfs- rekeningen en gemeenterekeningen dienst 1937. Deze rekeningen worden voorloopig vast gesteld. 4. Vaststelling van besluiten tot vast stelling der vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 aan bij zondere scholen over het jaar 1935. Conform voorétel vastgesteld. Over de leerlingenschalen. 5. Adres van de samenwerkende onder wijzersorganisaties, verzoekende adhaesie te willen betuigen aan een door deze orga nisaties verzonden adres aan den Minister van Algemeene Zaken, Voorzitter van den Raad van Ministers, inhoudende het ver zoek gelden beschikbaar te stellen voor de verlaging van de leerlingenschalen, met prae-advies van B. en W. B. en W. deelen mede, dat naar het hun wil voorkomen, inwilliging van het verzoek om m^t het adres instemming te betuigen, aan Uwen Raad moét worden ontraden, daar anders een terrein zal worden betre den, hetwelk der Regeering en der Volks vertegenwoordiging is. Immers Regeering en Volksvertegenwoordiging zullen hebben te beoordeelen of de gevraagde maatregelen behooren te worden genomen en of de noo- dige gelden daarvoor beschikbaar dienen te worden ges ld. Door het uitspreken van een oordeel zou Uwe Raad zich op den ze tel der Regeering en der Volksvertegen woordiging stellen. Wij stellen U mitsdien voor hét op verzoek der onderwijzersorga nisaties niet in te gaan. De heer Nooder meent, dat de Gemeente raad dit adres moet s'teunen, en er mede zijn schouders onder moet zetten. Spr. acht onderwijs de grootste gave, die men aan een arbeiderskind kan medegeven. De klas sen van particuliere scholen zijn als regel veel kleiner, dan die van de openbare scho len en het is een vaststaand feit, dat klei nere klassen beter voor het onderwas zijn. Spr. is dus vóór adhaesie betuiging; wij zijn beter van die kwestie op de hoogte door eigen waarneming dan de Regeering, die slechts op adviseurs moet afgaan. De heer Thijssen brengt klassen in Ne derland in herinnering van 70 leerlingen. De burgemeester: „Hier in Soest?" De heer Thjjssen antwoordt ontkennend, dat is elders in Nederland, in het algemeen gezegd. Het is wel degelijk gewenscht ad haesie te betuigen, doch als het niet juist is zulks te doen aan de Regeering, kan men dat aan de adresseerende organisaties doen, daar is toch geen enkel bezwaar tegen. Dan kunnen die organisaties met die adhaesie- betuiging doen, wat ze willen. De heer van den Berg brengt naar voren, dat deze aangelegenheid ook van belang is voor de kinderen van de middenstanders, vooral in verband met de nieuwe vesti- Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES 1 - ontslagen te discussieeren over de Defen sie-uitgaven, die de heer Nooder er bij heeft gehaald. Tenslotte raakt de Defen sie het belang van den staat en daarom is dat primair en moet boven het onderwijsbe- lang gaan. Aan de kinderen van alle klassen zullen zware eischen worden gesteld bij het on derwas, dus iedereen wenscht daarom zoo klein mogelijke klassen en de Regeeving zal ongetwijfeld in dat opzicht doen, wat mogelijk is. De heer Nooder vraagt, wat er gebeurt, als het praeadvies van B. en W. eens ver worpen wordt. Dan is er heelemaal niets. De heer Thyssen zal dan met een ander voorstel komen. Het afwijzend praeadvies wordt echter aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Te gen stemden de heeren Thijssen, van Breu- kelen, Nooder, Grift, van den Berg en van -1-) Ven. De burgemeester uit er zijn teleurstelling over, dat er verschillende tegenstemmers zijn geweest, die hun stem niet nader heb ben gemotiveerd, gelijk spr. indertijd had gevraagd. De heer van Breukelen heeft dat niet ge daan, omdat anderen zijn standpunt reeds bepleit hadden. De heer Nooder heeft het standpunt der I.D.A.P.-fractie uiteengezet, mede namens zijn fractiegenoot. De burgemeester merkt op, dat is ge bleken, dat alle fracties in deze niet ho mogeen waren. cent Andere aan te bevelen merken: Paarsmerk 27 ct. p. ons Groenmerk 25 ct. p. ons Blauwe Haan 24 ct. p. ons gingseischen. Spr. wijst ook op de werkloo- ze onderwijzers, voor wie de Regeering maar heel weinig doet. De heer Zjjlstra onderschrijft het prae advies van B. en W. De burgemeester merkt op, dat men heel goed kan afgaan op adviseurs; dat doen B. en W. ook meermalen en geeft heel goede resultaten. De Raad heeft tot taak de be langen van Soes* te bespreken en te be handelen en niet algemeene rijksbelangen, die buiten zijn competentie vallen. Er is ook een andere kant aan de medail le en dat is de finantieele zijde, dat moet men wel bedenken. De genoemde 70 leer lingen zijn voor Soeét niet van belang. Spr. heeft de overtuiging, dat zoo moge lijk de Regeering aan het verlangen tege moet zal willen komen, als dat finantieel mogelijk is. De heer Thijssen wil nu de kool en de geit sparen en waar adhaesiebétuigingen niet des Raads zijn, heeft dit lid een tus- schenvoorstelletje, een vlondertje gemaakt, een soort van indirecte adhaesie. Doch daar voelt spr. ook weinig voor. Het onderwijs vindt spr. geen klassebe- lang en hij betreurt ten zeerste, dat twee leden van den Raad dat principe hebben geïntroduceerd. Die splitsing had men be ter achterwege kunnen laten. Voor de werklooze onderwijzers doet de Regeering volgens de begrooting voor 1939 wel dege lijk wat. Voor den heer Nooder heeft deze zaak een principieele kant. Indertijd heeft minister Marchant in een handomdraaien een groot principe losgelaten en het openbaar onder wijs veel schade gedaan. De finantieele omstandigheden, waarin het Rijk verkeert, worden thans naar vo ren gebracht, doch de uitbreiding der De fensie-begrooting kan zonder slag of stoot. Het is voor ons een stuk Volksbelang, deze aangelegenheid en ons, als vertegenwoor digers der arbeidersklasse, gaat deze zaak zeer ter harte. De heer Thyssen heeft het getal 70 slechts als voorbeeld genoemd, In Soest wordt ook wel het bezwaar van de te groote klassen gevoeld, want juist daarom worden er gelden uit particuliere portemonnaie beschikbaar gesteld om meer leerkrachten aan te stellen. Spr. ziet geen enkel bezwaar om adhaesie te betuigen aan de adresseerende organi saties, waarom zou dat niet kunnen? Voor andere doeleinden is wel geld, waarom dan niét voor deze zaak? Goed onderwijs is een groot belang voor alle lagen der maatschappij, daarom moet iedereen daarvoor op de bres staan. De heer van den Berg heeft bedoeld, dat goed onderwijs zeker algemeen belang is en heeft alleen als voorbeeld aangehaald de vestigingseischen voor de middenstanders, geenszins om klassebelangen te introducée- ren. De burgemeester verdedigt uitvoerig het standpunt van B. en W. Wil men een democratie handhaven, dan moet niemand op de stoel gaan zitten van een ander, want dan loopt het democrati sche systeem hopeloos vast. Spr. acht zich kunt U het best opvangen met een nieuw Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 6. Voorstel tot het in schenking aan vaarden van een te Soesterberg opgericht monument ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubüeum van H.M. de Koningin. De schenking wordt aanvaard. 7. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. a, tot ruiling van grond met A. F. de Rond. b. tot verkoop van grond aan A. P. Stalenhoef. De besluiten worden vastgesteld. DE HOOFDSCHOTEL. Het ambtenarenreglement. 8. Voorstel tot vaststelling van een reg lement voor de ambtenaren in dienst de zer gemeente. De heer Stroband heeft het ten eenen ma le aan tijd ontbroken om serieus kennis te nemen van de beschouwingen in het ge organiseerd overleg en van het antwoord daarop van B. en W. Spr. brengt mede in herinnering, dat hij indertijd mét twee an dere raadsleden een voorstel heeft inge diend om alle benoemingen van ambtena ren door den Raad te doen geschieden en niet door B. en W.; dit zou dan ook gelden voor de tijdelijke ambtenaren. Dat voor stel dateert reeds van 17 Juli 1937, doch er is nooit wat op vernomen en ook nu wordt er weer niet voldoende aandacht aan geschonken. Om deze twee redenen wil spr. dit punt nu aanhouden en eerst in de volgende vergadering behandelen, dan kan daarbij tevens van gedachten worden ge wisseld over dat voorstel. De burgemeester moet uitstel ten sterk ste ontraden, daar het zéér gewenscht is, dat dit reglement in werking treedt op 1 October. Spr. zal zich echter met de wet houders over dat voorstel beraden, dat is ingediend vóórdat spr. hier burgemeester was en schorst daarom te 2.55 uur de ver gadering. B. en W. trekken zich terug en te 3.05 uur wordt de vergadering weder her opend. Wethouder Gasille heeft indertijd ver schillende voorstellen ontvangen en meen de, dat dit voorstel thans bij de behandeling van artikel 7 vanzelf aan de orde zou ko men; vandaar dat er niet nog speciaal over is gesproken. Het ligt in de bedoeling om bij artikel 7 daarover van gedachten te wisselen. De burgemeester stelt er uitermate veel prijs op dit reglement vandaag te behande len. Het moment is uitermate slecht voor spreker, die vele andere beslommeringen heeft, en dat hij toch dit punt wil afhan delen, bewijst wel hoeveel waarde hij er aan hecht. Spr. heeft het dringend verzoek uit den Haag en Utrecht ontvangen om dit reglement vóór 1 .October te doen vaststel len en dringt met klem daarop aan, daar men dat van hoogerhand bepaald wenscht en spr. toezeggingen in die richting heeft gedaan. Desnoods is spr. genegen de ver gadering te verdagen tot acht uur in den avond. De heer Stroband zou met die wensch gaarne rekening houden, doch is niet in de gelegenheid geweest van het geheele regle ment met de wijzigingen behoorlijk kennis te kunnen nemen. Wethouder Gasille maakt van deze gele genheid gebruik te memoreer en, dat het werk der bewuste drie raadsleden door hem zeer geapprecieerd wordt, want deze leden doen werkelijk nuttig werk. Van laatdun kende behandeling hunner voorstellen is dus geen sprake. De heer Stroband herinnert aan den vroe- geren t|jd en vraagt, of deze opmerking den wethouder thans wellicht aanleiding geeft verschillende vroegere verzoeken thans in" welwillender overweging te nemen, dan toenmaals het geval was. De voorzitter kan deze vraag niet toe laten, die hij geheel buiten de orde acht. Den heer Thyssen is het onmogelijk ge weest het reglement behoorlijk te onder zoeken. Eerst Zaterdagmiddag ontving spr. de laatste stukken. Hoe gaarne spr. den voorzitter* ter wille is, hij is verplicht in dit geval op aanhouding aan te dringen wegens ongenoegzame voor bereiding. De burgemeester meent, dat de gezonden nota best in een paar uur is door te wer ken; de heer Thijssen stelt dat veel te som ber voor. Desnoods kan vanavond worden doorver gaderd, dan hebben de heeren een paar uur tijd om alsnog de zaak te bestudeeren, doch spreker wil dit punt bepaald heden afhan delen. De heer Grift dankt voor de tegemoet koming tegenover hetgeen in het georgani seerd overleg naar voren is gebracht. Over het verbod van den arbeid van de gehuwde vrouw is spr. echter zeer verbaasd en heeft geen motiveering gelezen. Inderdaad zijn de laatste stukken erg laat ontvangen. Ook over de loonregeling der werklieden zou spr. wat willen opmerken. De heer Stroband wys't er op, dat alle artikelen omgenummerd zijn en alles anders ingedeeld is, waardoor vergelijking thans zeer moeilijk is, hetgeen ook al veel meer tijd vergt. De burgemeester wenscht in elk geval het reglement vandaag, desnoods vanavond af te handelen. Spr. is bereid de vergade ring te schorsen tot 8 uur. De vergadering besluit daarop het regle ment nu direct te behandelen, waarna de artikelsgewijze behandeling dan een aan vang neemt. Over het benoemingsrecht. Raad of B. en W.? Bij de kwestie omtrent de benoeming van de ambtenaren, w|jst de heer Stroband op den desolaten toestand van Gemeente Wer ken, toenmaals en thans grootendeels nog. Hét ambtenarenreglement zegt precies te dezen aanzien, hoe het met de benoeming gaat. De gemeentewet geeft als regel be noemingen door den Raad en als uitzonde ring door B. en W., doch dit reglement stelt het net andersom voor. Waar de wet de macht heeft gegeven in algemeenen zin aan den Gemeenteraad om de ambtenaren te benoemen, ligt ddór de hoofdzaak van de bevoegdheid en daaraan moet men niet gaan tornen. De burgemeester vraagt of de door den heer Stroband vermelde desolate toestand aan Gemeente Werken aan het benoemings recht van B. en W. ligt. De heer Stroband wijst er op, dat de di recteur toenmaals eigenlijk ten onrechte door den Raad is benoemd, zoodat dit college voor die benoeming aansprakelijk is. De burgemeester acht hét overlaten van benoemingen aan B. en W. een heele nor male delegatie; dat gebeurt in de meeste gemeenten in het land. Het verband tusschen desolate toestand en het benoemingsrecht heeft de heer Stro band niet aangetoond. De heer Thijssen merkt op, dat er hier het gebruik was om in een vacature te maximum 2 jaar. Daarna kwam er dan een maximum 2 jaar. Daarna kwamen dan een voorstel aan den Raad tot vaste aanstelling, doch dan was feitelijk de raad niet meer vrij en ongetwijfeld eenigszins moreel ge houden tot die vaste aanstelling van den tijdelijken ambtenaar. Deze piactijk was naar spr.'s meening onjuist en vandaar hét bewuste voorstel. De heer van de Ven betreurt het, dat dit punt niet aan de orde komt tegelijk met de herreorganisatie van Gemeente Werken, waarbij het eigenlijk behoort. De burgemeester moet thans de voor stellen handhaven; spr. ziet in het voor stel over de benoemingen een wantrouwen in het beleid van B. en W. Daarom is spr. niet van plan zijn leven goedkoop te verkoopen. Een benoemingsrecht aan den Raad is in de practijk overal gebleken praetisch min der juist te zijn. Voor een wantrouwen in B. en W. is in het geheel geen aanleiding. Als de Raad benoemt, zal het zeer de vraag zijn, of dat beter is. Dit voorstel spijt spr. zeer, die geenszins in het college van B. en W. als minderheid pleegt overstemd te worden. Benoemingen zijn als regel zeker niet gemakkelijk en aangenaam en het zou dus voor spr. heel makkelijk zijn op dit voor stel in te gaan; dan was het college van veel moeilijkheden af, doch spr. zou dat principieel verkeerd vinden. (Vervolg pag. 1, bijblad). J(C jg Bulten verantwoordelijkheid der Redactie DE MOTORRACES. Op mijn verzoek hebben j.1. Maandag twee leden der Natuurwacht een onderzoek ingesteld naar den toestand van het terrein achter den Zevenspar, waar Zondag j.1. de motorraces gehouden zijn. Zij hebben het geheele parcours afgeloopen en ziehier, wat zij rapporteerden: „Beschadigd is er niet zoo veel. Alleen tegen de heuveltjes enkele boomwortels losgereden en beschadigd; verder een den afgeknapt en van een anderen de schors zoodanig vernield, dat den boom wel geen lang leven meer beschoren zal zijn. Maar.... langs de geheele baan liggen schillen, pa pierproppen, flessc.hen, yscobakjes, enz. Het ziet er schandelijk uit en de gemeente mag er wel een paar man een paar dagen heen zenden om die boel daar te reinigen." De Natuurwacht doet al haar best, de vervuiling en vernieling der bosschen tegen te gaan en in een paar uren wordt daar een rommel neergegooid, waar een paar man een paar dagen werk aan hebben om die op te ruimen! Zal dat gebeuren? Het is om wanhopig te worden! Waarom juist onze terreinen daarvoor afgestaan Het in 'n schandelijken toestand achterlaten van de terreinen moge een aanwijzing zijn, die ra ces nooit meer toe te staan. De Commandant der Natuurwacht, C. A. BEUTE. van 2228 Sept. 1938. GEBOREN: Christine Maria, d. van H. J. Brink en H. F. Dragt, Julianalaan 8; Ma- rinus Wilhelmus, zoon van M. Kok en E. H. van Dorresteijn, Ossendamweg 14; Jo- hanna Catharina Hendrika, d. van G. W. Bouwman en H. M. v. d. Oudenrijn, Lange Brinkweg 74; Franciscus Bernardus Maria, zoon van H. Th. M. Muyink en G. P. Meurs, Middelwijkstraat 47; Johannes Cornelis Petrus, z. van P. J. Regnery en Th. H. v. d. Hoek, Vredehofstraat 5. ONDERTROUWD: geen. GEHUWD: W. Vriethoff, 29 jaar, brou wer en J. de Roode, 29 jaar, R'dam, v. d. Meydestraat 10b; A. J. Verkerk, 23 jaar, caféhouder en J. v. d. Broek, 22 jaar, van Weedestraat 1; W. A. van Asch, 24 jaar, stucadoor en J. G. Stalenhoef, 25 jaar, Klaarwaterweg 56; A. K. M. v. d. Leen, 24 jaar, timmerman en G. Grift, 25 jaar, Beckeringhstraat 27; H. Fakkeldy, 27 jr., chauffeur en H. P. van Asch, 29 jaar, Hilversum, Geuzenweg 230; A. W. T|jhuis, 22 jaar, filiaalhouder en M. v. Zuilen, 20 jaar, Baarn, Laanstraat 109. OVERLEDEN: Adriana Johanna v. d. Flier, 32 jaar, ongeh., Stationsweg 12; Ger- ritje van Achteveld, 75 jaar, wed. van J. Roest, Smitsweg 51a; Caroline Magtildus Paulina Sophie Assie, 64 jaar, ongehuwd, Plasv. eg 65. Vestiging van 2228 Sept. 1938. J. F. Maarschall, met vr., van Warnsveld naar Pelikaanweg; W. Buitenhuis, inw., idem; E. C. Muiholland, met vr., van Voor schoten naar P. Potterlaan 28; G. Keizer, inw., van Baarn naar Wald. Pyrmontlaan 41; J. Bruins, inw., van Avereest naar van Lenneplaan 35a; Wed. O. W. van Geyten- beek, van Utrecht naar Middelwijkstraat 37; H. Muller met vrouw van Zeist naar Vredehof straat 20; P. J. v. d. Giint, inw., van Hilversum naar Beetzlaan 37; W. M. van Dijk, inw., van Zeist naar Emmalaan 5a; Wed. C. Merkx, inw., van Tiel naar Vredehofstraat 2; G. van Schaffelaar, inw., van Baarn naar 2e Heeserlaantje 8; L. den Boer, met gez., van Jutphaas naar Braam- weg 91; H. Haiskamp, inw., van Doorn spijk naar P. Potterlaan 20; K. Trapman, met vr., van De Bilt naar Dorresteinweg 4; W. J. A. M. ten Brink, met vr., van den Haag naar Heideweg 62; G. J. Straatemans met gez., van Amsterdam naar Verl. Post weg 50; J. Th. Jansen, inw., van Almelo naar Steenhoffstraat 57; H. M. Fugeis m. gez., van Baarn naar Braamweg 80; K. J. v. d. Wal, inw., van Hei-wijnen naar Soes- terb.straat 9a; A. Visscher, met gez., van Naarden naar Braamweg 106; J. Zilver berg, inw., van Arnhem naar Hartmanlaan 33; H. Meyer, inw., van Amsterdam naar 5!igendomweg 98; Th. J. W. Rasch, inw., van O. Amstel naar Kon.laan 25; C. A. v. Logtenstein, inw., van Stoutenburg naar P. v. d. Breemerweg 1; R. Boele, met vr., van N. Amstel naar Heiueweg 0. Vertrek van 2228 Sept. 1938. F. J. H. Verbeeck van Heideweg 14 naar Utrecht, Plompetorengracht 3; C. J. Klep- pe, van Kolonieweg 5 naar A'dam, Cam perstraat 17; C. R. Ottes van Luchtvaart af deeling naar Zeist, R. Visserlaan 25; H. J. Burgman van Nieuweweg 68 naar Baarn, d'Aulnis de B.laan; J. F. v. d. Bos van Vre dehofstraat 2 naar Schiedam, B. Knoppert- laan 228; G. A. van Tol, van Nieuweweg 103 naar Noordwijk, Mr. Dr. W. v. d. Berghstichting; G. Hamer-Scheffer, met gez., van B. Grothestraat 71 naar A'dam, Sarphatiepark 81 -J. H. Oorthuys van Banningstraat 13 naar Den Haag, 3e v. d. Boschstraat 11; V. E. Nicola van Birktstr. 68a naar Zeist, W. de Zwijgerlaan 13; J. A. van Beusekom van Pr. Bernhardlaan 60 n. Den Helder, a. b. Mr. Ms. Gelderland; J. Kats, van v. Maarenstraat 8 naar Zeist, Tusschen de Dennen 17; H. M. Belmer, m. vrouw, van Heuvelweg 1 n. A'foort, P. Bor straat 1; H. Ruurs mét gez., van Wieksl. O.Z. 103 naar A'dam, Comelinstraat 93; H. Tijsma van Bosstraat 92 naar Zaandam, Zuiddijk 137; J. C. Vermeulen, met gez., van Beetzlaan 56a naar H'sum, Turfstraat 49; A. A. Gol van Julianalaan 53 n. Zeist, W.A. Hoeve; J. Duinker van Vredehofstr. 4 naar Düsseldorf (Dld.); C. v. Leuveren van Molenstraat W.Z. 47 naar Hilversum, B. Gulcherlaan 41; P. J. Clements met vr., van Heideweg 7 naar Utrecht, Nw. Gracht 17; W. Gautier van Plasweg 63 n. Utrecht, Catharijnesingel 101; C. M. E. Rasch, van Kon.laan 25 naar Den Haag, Trooststraat 57; H. C. Junge, met gez., van Kromme- weg 29 naar Baarn, Parkstraat 10; Wed. G. Jager van Beetzlaan 15 naar Baarn, We teringstraat 1; J. Bontekoe van Becke ringhstraat 33 naar Apeldoorn, Ooster- dwarslaan 25; A. v. Esch, met gez., van Braamweg 71 naar Almkerk, A 181; W. G. v. d. Horst van de Genestetlaan 3a naar Hilversum, A. Perkstraat 59; J. de Roode van Hartmanlaan 27 n. R'dam, v. d. Mey destraat 10b. Verhuizingen binnen de gemeente van 2228 Sept. 1938. G. M. Majoor van Kon.laan 131 n. Heu velweg 15; J. A. Steman van Kon.laan 56 naar Heuvelweg 15; J- L. de Beer van L. Brinkweg 15 naar Klaarwaterweg 46; G. H. Kok van O. Grachtje 14 naar Klaarwa terweg 46; A. Gorlee van v. Lenneplaan 80 naar Soesterb.straat 8; H. E. v. Leeu wen van Kerkstraat 50 naar Soesterb.str. 8; A. W. A. von Eugen, met gez., van Braamweg 22 naar Nieuweweg 37; A. M. E. Met van K. Brinkweg 13 naar Torenstr. 2c; Wed. G. T. van Vliet van Rembrandt- laan 25 naar Klaarw.weg 12; Wed. J. M. Lisseveld van Wieksl. O.Z. 103 naar Erica- weg 12; D. Moraal, met gez., van Buntweg 6 naar Dorresteinweg 43; E. E. Hilhorst met vrouw, van Talmalaan 11 naar Lange Brinkweg 35c; W. v. d. Steeg, met dr., van Beetzlaan 42a naar Hartweg 14; W. J. M. Klauwers van Nieuwstraat 38 naar Soes- terbergschestraat 103; A. H. Singelenberg van v. Weedestraat 32b naar 37; H. J. Ver leur, met vr., van Heideweg 52 naar Bar- tolottilaan 23; N. J. Verhagen, met gez., van Beetzlaan 63 naar Laanstraat 68; A. J. Verkerk van Spoorstraat 7 naar v. Wee destraat 1; J. v. d. Broek, van Hartweg 8 naar v. Weedestraat 1.

De Soester | 1938 | | pagina 2