2e BLAD Gemeenteraadsverslag Een tragisch Geheim Krijgt Soest-Zuid muziek? Plaatselijk Nieuws FEUILLETON EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING behoorende by „D E SOES T E B" ZATERDAG 1 OCTOBEB 1938. No. (Vervolg van pag. 2, eerste blad). De heer Stroband wyst op de geschiede- •3 in deze, waardoor dit voorstel is ge boren. De burgemeester heeft nu in B. en W. een goede samenwerking, doch zal dat altijd zoo blijven? De mogelijkheid bestaat, dat in de toekomst eens alle leden tot een zelfde paritij zullen behooren en dan zyn partijdige benoemingen te vreezen. Het is daarom, dat spr. thans meer zekerheid wenscht en als de Raad, die veelzijdiger is, benoemt, is de kans op party-benoemingen veel geringer. De burgemeester begrijpt niet, waarom meer vertrouwen in de toekomstige raden, dan in toekomstige colleges van B. en W. moet worden gekoesterd. Ook in de samen stelling van den Raad toch kan verande ring komen. Als raad dan zoo goed ambtenaren kan benoemen, moet hij toch zeker in staat zijn goede wethouders te benoemen. De heer Stroband vergeet, dat de Raad die wethou ders toch ook zelf benoemt. De heer Nooder wijst er op, dat door het voorstel het college van B. en W. zal wor den ontslagen van cle verantwoordelijkheid van de benoeming van tijdelijke ambtena ren. Spr. is het er mede eens, dat de toe komst eenige zorg baart. Alles is en blijft echter mogelijk, ook dat een nieuwe raad dat ambtenarenreglement toch weer op dit punt gaat wijzigen, zoodat de heer Stro band geen enkele zekerheid voor de toe komst heeft. De heer Hilhorst releveert de geschiede nis van dit voorstel. Er komen een heele- boel politieke motieven bij te pas. Om ge loofsovertuigingen heeft men de heele zaak bij Openbare Werken in het honderd laten loopen. Tenslotte wordt het voorstel-Stroband (alle benoemingen, ook van tijdelijke amb tenaren aan den Gemeenteraad) verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de heeren Thijssen, van Breukelen, Stroband en van de Ven. De benoemingen komen dus aan B. en W. N a 10 jaar vaste aanstelling. De heer Stroband acht het een bezwaar om na 10 jaar tijdelijken dienst de plicht te hebben een vaste aanstelling te ver strekken. Wij hebben een kracht niet meer noodi'g, doch gaan hem benoemen voor vast, dat is toch onjuist. De wethouder Gasille antwoordt, dat de kwestie van de wachtgeldregeling hieraan niet vreemd is. De man wordt dan eerst voor vast aangesteld en daarna op wacht geld gesteld, waarop hij toch wel recht heeft na tien jaren dienst. De bepaling, dat gehuwde vrouwen niet aangesteld kunnen worden, ontmoe't bezwaren bij den heer Grift. De burgemeester wijst op de tijdsomstan digheden en de positie van de vrouw in héc leven. De heer Grift meent, dat als de tijdsom standigheden het den man onmogelijk ma ken voor zijn gezin te zorgen, men zulks aan de vrouw niet mag verbieden. Onder aanteekening voor de heeren Noo der en Grift, dat zij „tegen" zijn, wordt het voorstel echter aanvaard. De heer Hom is voor een leeftijdsgrens van 18 jaar inplaats van 20 jaar. De heer Stroband bepleit een redactie wijziging in artikel 12, welke wordt over genomen. Spr. bepleit voorts de hoogere bezol diging bij vervanging in een hooger ambt ook voor de werklieden te doen gelden. Amtenaren en werklieden moeten in deze hetzelfde worden behandeld. Voor allen gelde dezelfde maatstaf bij vervanging. Dit voorstel wordt tenslotte aanvaard met de stemmen der beide wethouders te gen. Meer vacantiedagen. De heer Zylstra wenscht geen verhoo ging van het aantal vacantiedagen, zooals dat thans geldt. Ambtenaren hebben toch al zoo'n bevoorrechte positie ten opzichte van werknemers in het particuliere be drijf, dat er geen enkele reden is om hun nog meer voordeelen te geven, dan zij thans reeds hebben. De burgemeester antwoordt, dat sommi gen van 18 op 14 dagen vacantie zouden vallen en dat lflkt wel wat bezwarend. Van daar het tusschenvoorstel om tot een wed de van 2000.16 vacantiedagen te ge ven. Wethouder Gasille meent, dat de Rijks regeling in deze gevolgd moet worden. Het betreft hier alleen de jongere ambtenaren, die als regel ongehuwd zjjn. Voor hen is een verlof van 14 dagen ruim voldoende, naar spr. meent. De heer Nooder meent, dat de vergelij king met het particuliere bedrijf verouderd en conservatief is. De gemeente moet het voorbeeld geven voor de particulieren. De vacantie-regeling wordt daarna aan genomen met de stemmen van de heeren Hornsveld, Zijlstra en Gasille tegen. Samenvoegen van verlof. Ten opzichte van den tyd van het verlof en de mogelijkheid tot samenvoegen van verlof in twee jaren, ontspint zich een uit voerige discussie. Wethouder Gasille be pleit net achterstallige veriof dan te ver- leenen vóór 1 Jun, doch de heer Grift wil i Juli behouden. De burgemeester zegt, dat men voeging van verlof zooveel als kan, mogelijk moet maken, ais de dienstbelangen zich er niet tegen verzetten. In de practijk wordt wei nig verlof vóór 1 Juni gevraagd, zoodat dienst-ontwrichting weinig te vreezen is. fenslotce wordt de termijn van 1 Juni met 11 tegen 2 stemmen, die der beide wethou ders, verworpen, waarop de termijn van 1 Juli wordt aangenomen. De heer Hom brengt dan dank aan B. en W., voor de welwillendheid om in zoo rui me mate gehoor 'te geven aan de adviezen van het Georganiseerd Oveileg. Met de stemmen van de heeren Thijssen en Stroband tegen, wordt het geheele nieu we ambtenarenreglement* bestaande uit niet minder dan 13 hoofdstukken met 123 artikelen, een stuk van 39 pagina's, dan aangenomen. De vergadering wordt dan geschorst, want B. en W. moeten zich eeist met de deskundigen van den gemeentelijken Lucht beschermingsdienst in verbinding stellen naar aanleiding van een belangrijk punt, dat alsnog aan de orde zal woiden gesteld, Melk aan schoolgaande kinderen. Na de heropening stelde de burgemees ter aan de orde het aan de agenda toege voegde schryven van de heeren Nooder en Grift over het verstrekken van melk aan schoolgaande kinderen. De heer Nooder merkt op, dat dit een oude kwestie is, die indeitijd op grond van opvattingen omtrent levensbeschouwing terzijde is gesteld. Verschillende gemeenten zijn ons reeds voorgegaan in deze en momenteel bestaat de mogelijkheid om overcompleete melk voor dit doel in te koopen tegen den prijs van 2.25 per 100 liter, ver beneden den kostprijs. De betalingen geschieden door de ouders van de kinderen, die de melk ontvangen volgens een progressieve schaal. Bij deze regeling wordt niet in het gezin ingegrepen en de R.K. geestelijkheid heeft ook instem ming met dit systeem betuigd. Spr. beveelt dit idee aan en zal de verdere gegevens hierover verstrekken. De heer Hilhorst sluit zich aan bij dit betoog, doch spreekt met stelligheid de prijs van 2.25 per 100 Liter tegen. Een dergelijke lage prijs is bepaald onmogelijk. Tenslotte wordt besloten, dat zoo moge lijk een commissie uit de belanghebbenden met den gemeente-geneesheer deze aange legenheid zal onderzoeken en het schrijven wordt dan om praeadvies in handen gesteld van B. en W. Nieuwe beleggingen. Wethouder Gasille bespreekt dan de lee ning aan de gemeente Bunschoten, ter be legging. Dat was 105.000.tegen 3 en pari voor 5 jaar en de leening zou in gaan op 1 November. Bunschoten, dat het andere geld moet opzeggen, wil nu 1 Jan., doch momenteel veranderen de omstandig heden thans zoo sterk, dat zulks niet ge boden lijkt. Daarom stelt sppr. thans voor een gedeelte te beleggen in 3% leenin gen, die beneden pari staan tot een maxi mum van 50.000.- en wel Staatsleeningen, gemeente-leeningen Amsterdam en Rotter dam. Aldus wordt besloten. Ruim een uur in geheime vergadering over de Luchtbescherming. Op voorstel van den burgemeester gaat de Raad dan in geheime vergadering over te 5.10 uur. Deze geheime vergadering duurt in de gegeven omstandigheden extra lang en eerst te 6.20 uur wordt de openbare ver gadering weder" heropend. (Vervolg pag. 2, 2e blad) naar het Engelsch. 21). „Ja. Ik ging den eenigen winkel hier binnen, juist toen Mrs. Smith een banknoot van vijf pond wisselde. Het is een praat ziek wijfje en ze zei, dat ze die banknoot dien ochtend juist gekregen had van een slager, dié een paar varkens had gekocht van-haar man, een paar weken vóór diens dood. Ze zei hoe eigenaardig het was, dat ze juist die banknoot weer terug moest krijgen. Ik vroeg haar toen, hóe zij nu wist, dat dit een banknoot was, die van haar man was geweest, want dat die bankjes toch allemaal op elkaar leken. Ze keerde het om en liet zien, heel klein, in een van de hoeken, de initialen „A. S." en den da tum, die in het begin van het jaar was. Ik vroeg haar toen of ze zich ook nog herin nerde, dat hij dit geld geïnd had. Ja, dit herinnerde zy zich wèl, en het werd be waard in een oude casette. Ze meende niet, dat hij ooit die banknoten had uitgegeven, want hij was doorgegaan om per cheque te betalen. Wy zochten nu naar het geld; hjj had vijftig pond opgenomen; zijn bank- boek wees dit uit. Maar er was niets meer van te vinden. Ik ben toen by den slager aangegaan, die de varkens had gekocht en die herinnerde zich, dat hij de banknoot, waarmee hij Mrs. Smith had betaald, had aangenomen om te wisselen van een sol daat. Die soldaat was Simm. Het schijnt, SOESTER SCHAAKCLUB. In de gehouden ledenvergadering werd eerst de reglementswijziging behandeld. Hierbij werden de bestuursvoorstellen na eenige kleine veranderingen aangenomen. Het bestuur zal voortaan samengesteld zijn uit 7 personen, waaronder de wedstrijdlei der, terwijl voorts ieder jaar door de leden een wedstrijd-commissie zal worden be noemd. Hierna volgde de jaarvergadering, waar bij de gebruikelijke agendapunten werden afgewerkt. Daar het bestuur in zijn geheel was afgetreden, had een geheele bestuurs verkiezing plaats. Herkozen werden de hee ren Schreuder, Beij, du Prée en Timmer Sr., ter-wijl de heer De Graaf als wedstrijdlei der werd gekozen en verder nog de heeren Wielenga en Hecker. Voorts werd bekend gemaakt, dat de massakamp tegen Hilver sum zal plaats vinden 25 October a.s. A.s. Dinsdagavond, 4 October, zal plaats vinden een groote propaganda-avond. De schaakmeester Hans Kmoch zal dan in ons midden zijn als simultaanspeler. Iedereen is welkom en alle schakers, dus ook niet-le- den, kunnen mededoen. Het is een unieke gelegenheid om tegen zulk een sterke mees ter met eenige kans te kunnen spelen. Men wordt verzocht om 7 uur 45 aanwezig te zijn, daar dan begonnen wordt. Dus scha kers, de Soester Schaakclub wacht U allen a.s. Dinsdagavond. Clubavond: lederen Dinsdagavond in ho tel Carlton, Soestdijk, (zijingang). den naar voren gebracht, Friesche liederen gezongen en gesjoelbakt, waarna een dans je volgde. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer W. Ripken, pianist der „The Harlem Rovers"; dansleider was de heer B. Bearda, beiden uit Amersfoort. DAMCLUB O.D.G. dat die, sinds den dood van den boer, zeer gul is geweest met geld." „U veronderstelt, dat hij den boer heeft neergeschoten en hem toen beroofd heeft?" vroeg de inspecteur. „Iets dergelyks. Ik weet niet, wat er was tusschen hem en de bewoners van „De Wil gen", maar er wès zeker iets. En ik weet, dat ééns een jongedame hier de dienstbode, Hanna, heeft zien worstelen met een man; ze kon het niet best onderscheiden, maar ze meende, dat de man een licht overhemd en een rijbroek droeg. Wat de kleeding betrof, zou dit Simm kunnen wezen, want die werd bij het transport gebruikt. De man, dien de- herder zag weg loopen, droeg ook een overhemd en een rijbroek. Mijn op vatting is, dat hij naar de sloot geloopen is om- het geweer weg te gooien en toen trachtte te ontsnappen naar „De Wilgen", maar dat hem ineens een beter plan in viel en dat hy teruggekeerd is tot het too- neel van den moord. Het vinden van dat stukje horlogeketting, dat zoo prachtig past by den ketting dien Simm zoo haastig gerepareerd wilde hebben, is mij een bewijs te meer, dat die man schuldig is." „Ja, dit lijken wel duidelijke aanwyzin- gen." „Ik hoop, dat het* verhoor ook maar eenig licht zal werpen op de tweede mis daad. Ik heb zoo'n idee, dat die beide ver band houden." „Nu, Simm is al tweemaal veroordeeld wegens diefstal en tweemaal er van ver dacht, zonder dat er voldoende bewijzen waren om hem te vatten. Toen wij hem nu in hechtenis namen, had hij verlof, om zijn stervende vrouw te gaan opzoeken en hy had een pas gekregen voor een naburig dorp; maar zy wès in Londen!" Door verhindering van enkele spelers j de wedstrijd-commissie zich genoodzaakt een wijziging aan te brengen in de vaststel ling der tweede ronde, welke Woensdag avond verspeeld werd. Opvallend is het resultaat; niét een der partijen werd remise! Bovendien moesten enkele der sterkste spelers een nederlaag incasseeren. De uitslagen zijn: E. KuyperG. M. van Eek 02 K. K. AbelmanE. Veerman 2 D. WaalH. K/raay 02 P. ReeringhR. Damen 20 G. ReeringhT. P. Niemantsverdriet 20 J. MuisJ. Veenendaal 20 B. van EschW. F. Jas 20 De derde ronde wordt a.s. Woensdag in Hotel „De Gouden Ploeg" (clublokaal) ver speeld. FRJEONSKIP EN IENFaLD TO SOEST. Deze Friesche Vereeniging hield Dins dagavond om 8 uur haar Jaarvergadering in „de Gouden Ploeg" onder leiding van den heer I. Roorda, welke vergadering door 36 leden en begunstigers werd bijgewoond. Na de gebruikelijke opening, waarin spr. dank betuigde voor de opkomst, worden door den Secr. den heer Th. Zwarts, de no tulen gelezen dd. 29—9—'37, die onveran derd werden vastgesteld; de toestand der vereeniging is vlot. De praeses doet daarop de mededeeling, dat op de algemeene ver gadering in Utrecht besloten is, om op 21 Januari e.k. een groote feestavond te be leggen in Gooiland te Hilversum, die alleen toegankelijk zal zijn voor leden der afdee- lingen A'foort, Utrecht, Hilversum, Soest en Zeist en waar hét gezelschap Schuite maker een revue zal opvoeren, wat hun wel is toevertrouwd. Na deze mededeeling gaf de secretaris een overzicht op rijm over den toestand der vereeniging over 19371938, dat dave rend applaus ontving. Uit dit verslag bleek, dat de vereeniging 102 leden telt; de kas sluit met een batig saldo van 94.95; de Kascommissie stelde voor den penningmees ter voor zijn beheer te déchargeeren, waar aan voldaan werd. Hét volgende punt was om de vergade ring te vragen of zij accoord ging met het besluit om ook het volgende jaar het met 5 bestuursleden te probeeren. Na applaus werden de H.H. Zwarts en Adama met algemeene stemmen herkozen. In de Commissie voor het nazien der reke ning 1938—1939 werden gekozen de H.H. D. Kamminga, S. v. d. Berg en A. Dyk- stra. Nadat de gebruikelijke koffie met koek en klontjes was geserveerd, werden na de rondvraag diverse voordrachten door de le- „Een leugen meer of minder komt voor zoo iemand als Simm niet op aan! zei de detective, borg den voor hem zoo waardevollen ketting en de banknoten op en belde voor den lunch. De inspecteur moest met een vroegen trein terug naar Londen en eerst moesten de heeren nog wat. gebruiken. „Nu, ik hoop, dat u slagen zult, sir", zei de inspecteur, zijn glas bier opheffend. „Werkt u maar niet te hard!" „Dank je! Morgen ga ik fuiven. Ik ben op een trouwpartij gevraagd. De transport officier gaat trouwen met het nichtje van den dokter hier." „Nu, ik hoop, dat u zich amuseeren zult.' Op dit oogenblik stonden ze aan de deur van het logement je en de man uit Lon den was op het punt, afscheid te nemen. Er reed een auto voorbij en de inspecteur waarschuwde: „Kijk eens, wie daar gaat Sydney Cox zag een kleinen auto met een man er in, dien hij herkende als een bewoner van het dorp, en met een anderen mageren man met een gevlekt gezicht en rood-omrande oogen. „Nu, wie is dit dan?" „Kent u hem niet? Wel, dat is Mank, de grootste flesschentrekker, die er bestaat, ofschoon hij nog nooit me^het gerecht in aanraking is geweest. Een rechtskundige noemt hij zich, maar hij doet niet anders, dan de menschen helpen bij geld-afpersen en dergelijke obscure praktyken." „Ik heb wel van hem gehoord, maar ik heb hem nog nooit gezien. Hij is hier ze ker voor Simm; die zou rechtskundige hulp inroepen." „Nu, dan heeft hij een handige hulp!" Den volgenden ochtend zou Simm ver- OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIE'S Dinsdagavond om 8 uur kwamen eenige inwoners van Soest-Zuid in hotel „De Boschvyver" bijeen, die gehoor hadden ge geven aan den oproep, om te trachten tot overeenstemming te komen voor het op richten van een muziekvereeniging in Soest-Zuid. De leider der vergadering, de heer H. Schults, roept allereerst allen het welkom toe en memoreerde, dat een mu ziekvereeniging te Soest-Zuid hard noodig daar bij den intocht van het Prinselijke Paar en bij de jubileumfeesten te veel is gevergd van P.V.O., die, hoewel zij alle krachten inspande, toch te weinig muziek kon geven voor onze groote uitgebreide ge meente. De winkeliers hebben toen botje bij botje gedaan en gezorgd voor muziek in Soest-Zuid. Daarom ging men in Soest-Z. aan den slag om te komen tot oprichting van een Harmonie- of Symphonie-orkest. Het ligt niet in de bedoeling van spr. om De Soester Harmonie P.V.O. afbreuk te doen, integendeel, want men kan beter een groote muziekvereeniging hebben dan twee kleine; dit laat spr. aan de vergadering over; ook stelde spr. voor, als er een ver eeniging komt, dat die dan direct over zal gaan naar P.V.O., indien P.V.O. zich wil reorganiseeren, zoodat er ook nieuw bloed in het bestuur komt en opdat Soest-Zuid dan medezeggingschap krijgt en niet langer het weeskind is van de Vereeniging. Als er een collecte wordt gehouden, weet men Soest-Zuid wel te vinden, maar met een muzikale omgang, ho maar! Na deze uiteenzetting was het woord aan de vergadering. De heer Koops uit Amersfoort kon, daar hy geen Soester is, vrijuit spreken. Hij voelt doordat er te weinig muziek was met de feesten, dat dit balletje opgeworpen is. P.V.O. kan onmogelijk overal 'tegelijk zijn, maar spreker zou deze vereeniging, die al jaren bestaat, niet graag willen afbreken; gaat men bij oprichting eener nieuwe ver eeniging aan blok over, dan geeft dit moei lijkheden; oprichting geeft ook moeiten, laat een ieder, die muzikaal ingesteld is, zich aansluiten bij P.V.O., zoodat zij krach tig wordt. Beslist men tot oprichten, dan wil ook spr. lid worden. De inleider betuigde, dat 't niet de bedoe ling is om P.V.O. af te breken, maar in nog veel kleinere gemeenten als Soest zijn ook wel twee en soms meer muziekvereeni- gingen. De heer Besselsen, lid van P.V.O., zegt, dat het moet gaan om de muziek zelf, zij wordt niet gemaakt voor optochten. P. V. O. moet grooter worden, zoodat zij kan split sen. Wil men in Soest Zuid muziek hebben, zegt het P.V.O. en zij komt spelen, 's Zo mers geeft de Vereeniging 4 concerten in de muziektent in het Rosarium en 2 con certen in Soesterberg. De voorzitter zegt, dat het altijd gebeurt als P.V.O. er op uit gaat, zij nooit verder gaat dan de Eiken laan; de Soesterbergschestraat e.o. be staat zeker niet voor P.V.O.; laat men ook eens een marsch maken door Soest-Zuid. De heer van Eeden was eerst enthousiast over het plan maar heeft met PVO gecon fereerd; deze vereeniging zou niet tegen werken bij reorganiseeren, doch zij wees op de moeilijkheden om een muziekvereeniging in stand te houden. P.V.O. heeft al veel moeilijkheden en bij scheiding gaan veel leden wegloopen; en dat moet niet plaats hebben; zou er geen mogelijkheid zijn om aan P.V.O. een Symphonie-orkest toe te voegen? Ondanks de vele bezwaren vraagt de voorzitter nu te besluiten om 'n vereeniging op te richten; hij is er voor samenwerking te vinden; een muziektent heeft Soest-Zuid niet noodig, zij heeft nu een openluchtthea ter. De heer Besselsen zegt, dat als er een op tocht plaats heeft, P.V.O. dan marcheert in opdracht van de winkeliers door de stra ten; laten zy dan in het vervolg vragen of P.V.O. ook Soest-Zuid wil bezoeken. De heer Reebergen gewaagt van de vele gevaren die aanhangig zijn; de eene dag wordt de vex-eeniging opgelicht, de volgen de week is ze weer uit elkaar. Er is veel te weinig muziek gemaakt, maar heeft men by toetreding van 'n klein getal leden mede zeggingschap in P.V.O. De heer van Eeden zegt, dat de vinger op de wondeplek is gelegd. Wanneer de nieuwe vereeniging 20 personen bijeen brengt, komen er misschien 2 in. het be stuur van P.V.O., maai' de voorstellen van die twee leggen geen gewicht in de schaaL Laten wij de zaak eerst eens goed bezien, voordat wij beginnen met oprichten. Spr. vraagt of er geen tijdelijke maatregel kan worden getroffen, daar bij aansluiting Soest-Zuid in de mindei*heid is en de voor stellen kelderen. Kan er geen Strijkorkest komen met een eigen dirigent, dat zich zelf bedruipt De heer Velthuysen betoogt, dat een Strijkorkest veel kosten vraagt, daar er steeds nieuwe instrumenten moeten worden aangekocht. P.V.O. kan die kosten niet dra gen, dus kan men in Soest-Zuid zelf zoo'n strijkorkest oprichten. PVO wil dan bij uit voeringen steeds haar medewerking ver- leenen. Besloten werd tenslotte geen Harmonie, maar wel een Symphonieorkest of een uit gebreide Band op te richten, dan heeft P.V.O. geen concuxrentie. Indien er nu personen in de gemeente zijn die voor de Symphoniemuziek iets ge voelen, kunnen deze zich bij den heer Schultz aanmelden. Hierna volgde sluiting. NIEUW BANKIERSKANTOOR. Van Binsbergen's Bank, N.V. gevestigd. In het pand aan het Julianaplein, waar voorheen was gevestigd het bankiers- en kassierskantoor van de firma R. L. van den Berg en Co., is thans een provinciaal Ban kierskantoor opgericht en wel de van Bins bergen's Bank, N.V. Hoewel te Soest en Soestdijk eenige bij kantoren van groote nationale bankinstel lingen zijn gevestigd, heeft de nieuw geves tigde bankiersfirma gemeend, dat er toch nog plaats is voor een geheel zelfstandig plaatselijk kantoor in een gemeente als Soest met thans ruim 18.000 inwoners, waar alle bankzaken van particulieren kalm en rustig kunnen worden afgewik keld. Naast effectenzaken en coupons, de posito's en credieten, innen van wissels en kwitanties, zullen ook alle andere bankza ken met accuratesse worden afgewikkeld en met groote vakkennis en zorg worden behandeld, terwijl men van de uiterste ver trouwelijkheid verzekerd zal zijn. Wat vooral bij de van Binsbergen Bank N.V. zeer up to date zal zijn, is de regeling en afwikkeling van effecten-posities, want het kantoor staat doorloopend in directe verbinding met de Amsterdamsche Effec tenbeurs en doordat daarvoor twee tele foonlijnen ter beschikking zijn, kunnen de cliënten op de uitvoering van hun orders op het kantoor wachten. Een abonnement op de publicatiediensten van de koersen der Vereeniging voor den Effectenhandel stelt ieder cliënt in staat het geheele koersver loop van alle effecten van kwartier tot kwartier te volgen, doordat deze koersen, volgens een geheime code, die aan het kan toor bekend is, per radio vrijwel doorloo pend onder beurstijd worden uitgezonden. Het ligt in de bedoeling van de nieuwe bank om een eigen finantieel weekblad te gaan uitgeven, wat gratis onder de cliënten zal worden verspreid, en dat verschillende zeer lezenswaardige artikelen op finantieel gebied zal bevatten, de meeningen van alle eerste klasse finantieele bladen zaL publi- ceeren, naast de overzichten van le klas se Amsterdamsche Bank- en Effectenkan toren over de positie en aspecten van ver schillende belangryke fondsen. Door dit weekblad zal de nieuwe bank pogen haar cliënten zoo spoedig en uitvoerig mogelijk in te lichten omtrent alles, wat voor hen van belang is en dat wel op zoo zuiver mor gelijke wijze. voerd worden, in preventieve hechtenis en Sydney Cox had nog heel wat te doen in verband hiermee. In het vooruitzicht van den dag vrij-af, dien hij zou nemen ter eere van het huwelijk van Miss Parnell werkte hij nog tot laat in den nacht en ge noot slechts enkele uren slaap. Het was een prachtige dag en heel de plaats scheen slechts vervuld van deze bly- de gebeurtenis, terwijl de herinnering aan de verschrikkelijke moorden voor het oogenblik op den achtergrond gedrongen was. De opgewondenheid begon al, toen de bruid en haar moeder 's morgens op weg van het station door de plaats reden. Het bruidje zag wat bleek, maar natuurlijk was zij ook zeer onder den indruk. Jim Langley was de dames niet gaan ha len hoè graag hij dit ook gedaan had. Maar June wilde hem immers niet zien vóór de plechtigheid, had hij van den dok ter gehoord. Hij zelf vond het een aller dwaast bijgeloof, maar hij eerbiedigde den wensch van zijn bruid. Van haarzelve had hij, tot zijn teleurstelling, nog geen brief ontvangen, maar op een dag als deze was het zaak, alle onaangename gedachten uit het hoofd te zetten. Helen en Madge droegen als bruidsmeis jes toiletjes van lichtlila zijde. De bruide gom ging haar persoonlijk een bouquet van mauvekleurige orchideeën brengen. Hy hoopte, dat zij misschien iets gehoord had den van June, maar dit was ook niet zoo. „Neen", zei Helen, „wij mogen niet eens de bruid helpen kleeden! Ik weet niet of dit nu ook al hoort tot de voorschriften van het bijgeloof en ik wist ook niet, dat June zich daar zoo aan stoorde. Maar wy mogen haar ook pas ontvangen in de kerk." Het schilderachtig kerkje was óvervol met officieren en vrienden en kennissen van de bruid. De kolonel was er met zijn vrouw en een majoor eveneens met zijn echtgenoote. Een oom van den bruidegom was voorganger en er waren heel wat neef jes en nichtjes van Langley. Mrs. Sutton was heel zenuwachtig en oppgewonden en vormde daardoor een groote tegenstelling met de moeder van de bruid, die zeer kalm was. Onder de dorpelingen werd er gefluisterd, dat Mrs. Parnell er nog zoo onbegrijpelijk jong uitzag. De bruidsmeisjes vielen alge meen in den smaak en het zachte lila kleur de haar beiden dan ook bijzonder goed. „Daar is ze!" riep Madge, toen er een auto stil hield, waarin June zat met haar oom, die de bruid zou „weggeven", vol gens Engelsch gebruik. Ze droeg een wit kanten toiletje met als eenige versiering enkele oranjebloesems, die vastgehecht wa ren met en paaiden broche, een cadeau van haar oom en tante. Over haar eenvoudig gekapt haar droeg ze een prachtigen ge- borduurden sluier. Ze had nu toch een kleurtje en haar oogen schitterden, zoodat de Fransche kamenier niet haar toevlucht had hoeven te nemen tot kunstmiddelen. Ze kuste haar beide bruidsmeisjes en aan den arm van haar oom ging ze de kerk bin nen. Ze hield de oogen neergeslagen, maar ze voelde, dat de blik van haar bruidegom op haar gezicht was en dit verhoogde slechts haar blos. De dienst begon. Het jonge paar liet dui delijk en zonder eenig dralen het „Ja" hoo- ren. De bruid was zeer bleek geworden, maar de bruidegom keek stralend gelukkig. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 3