„De Q-poole Jllusie". Een Postzegelbeurs te Soest. Schoeisel en Kleding gevraagd Kunstavond voor Zonnegloren. Ondertrouw- en Geboortekaarten. Burgerlijke Stand CARLTON BIOSCOOP Soestdijk. *OVA-^ Wij ruilen Uw oude stofzuiger in bij aankoop van een nieuwe. VISMAN - BURG. GROTHESTR. 36 - TEL. 2595 iCc van 1319 October 1938. GEBOREN: Jeanne Anna, d. van J. R. v. 't Hof en J. Loran, Sophialaan 8; Mari- nus Johannes, zoon van A. H. Brouwer en H. Bosman, Molenstraat W.Z. 52; Johan- na, d. v. P. Roos en J. Vos, Steenhofstr. 42. ONDERTROUWD: O. de Lang, 28 jaar, rijksveldwachter, Tiel en M. Middag, 26 jaar, Rademakerstraat 6b; L. den Duik, 28 jaar, suitelakei, Noorderweg 13 en A. M. Rotteveel, 27 jaar, Emmalaan 12; H. K» Holstege, 33 jaar, bouwkundige, Amster dam en R. Hebbink, 26 jaar, Kon.laan 19; N. v. d. Horst, 25 jaar, electricien, Hilver sum en A. G. S. Kuypers, 26 jaar, Prins Bernhardlaan 18; J. W. A. v. d. Breggen, 26 jaar, boekh., Hengelo en C. Goedvolk, 25 jaar, Amersfoortschestraat 103; J. Z. F. M. Vink, 27 jaar, korp. b.d. pol.troepen Boxmeer en C. Horde, 24 j., Schoolstr. 20b. GEHUWD: F. Cornelissen, 59 jaar en W. Rijkse, 62 jaar, Kon.laan 138; J. v. d. Bree- mer, 40 jaar, landb. en S. A. Hooft, 30 jaar, Kerkpad N.Z. 13; E. H. Kaats, 24 jaar, sigarenmaker en G. Charmant, 21 jaar, Kon.laan 165. OVERLEDEN: Jan Rink, 77 jaar, geh. met R. J. van Steenbergen, Bosstraat 18; Rentjo Herman Rijkens, 85 jaar, wednr. van L. Th. Schutze, Heideweg 22; Johan- na Baart, 82 jaar, wed. van W. Helsdingen, School weg 15. Vestiging van 1319 Oct. 1938. H. van Duinkerken, inw., van Hoevela ken naar Birktstraat 12a; C. Gutter m. vr. van Andjjk naar Verl. Talmalaan 9; D. v. d. Broek, met vr., van den Haag naar Kerkstraat 36; M. H. J. Houtman-Visser van Drieb.-Rijsenburg naar Beétzlaan 40; H. M. van Beek, met gez., van Amersfoort naar Braamweg 85; M. van Beea, met vr., van Amersfoort naar Schoolstraat 52; M. A. Verel van Amersfoort naar Klaarwatei- 26; J. G. Tap van Amersfoort n. Amers foortschestraat 140; Wed. G. M. Moerdijk- Tips, inw., idem; Wed. A. D. M. Ensering- Dekker van Amsterdam naar B. Grothe- straat 35; J. A. Stigters van Culemborg n. Rademakerstraat 25; H. Velleman, m. gez., van Ned. Indië naar Hildebrandtlaan 15; J. Feddes-Reerink, inw., van Dordrecht naar Sophialaan 15; J. W. Visser, inw., van 's-Graveland naar Steenhoffstraat 34; W. J. J. Coehn, met k., van Maartensdijk n. Oranjelaan 23; K. v. d. Berg van Amster dam naar Julianaplein 14; M. C. Redeker, m. k., van Amsterdam naar Julianaplein 14; F. van 't Klooster, inw., van Zeist naar Beukenlaan 35; D. P. Zwanink, inw., van Jutphaas naar Amersf.straat 20; J. Don ker, inw., van Amersfoort naar Birktstr. 87; H. M. Bollee van Drieb.Rijsenburg n. Amersf.straat 17; Ch. J. Braakenburg- Sandvoer van Echteld naar Vredehofstiaat 4; J. A. Blok, inw., van Amersfoort naar Mendelssohnlaan 22; D. M. A. van Dam, inw., van Voorburg naar Vredehof straat 2; W. A. J. de Jongh, met gez., van Rhoon naar Kerkpad Z.Z. 22b; J. H. Posthuma, inw., van Ginneken en Bavel naar Soes- terbergschestraat 125; G. J. Zwaan, inw., van Amsterdam naar Bartolottilaan 20; B. A. Sipsma, inw., vs(n Amsterdam n. Schou tenkampweg 41; H. Verwey, inw., van Apeldoorn naar Ferd. Huycklaan 4b; A. J. Swaving, inw., van Buitenland naar Em malaan 14; M. G. de Beer, inw., van De Bilt naar Klaarwaterweg 60. Vertrek van 1319 October 1938. A. Visscher, met gez., van Braamweg 106 naar Naarden, Huizerstraatweg 14e; A. Erkelens, met vr., van Braamweg 68 n. A'foort, Havik 18b; W. Mulderjj van Oran jelaan 9 naar A'foort, J. v. Oldebarnevelt- laan 40; A. P. Boelhouwer van Schrikslaan 29 naar Baam, Eemnesserweg 67; L. G. de Bol-Glindt van Stadh.laan 154 n. Den Haag, Stationsweg 60; A. P. v. Holk, m.d., van Schrikslaan 29" naar De Bilt, Steenen Camer 50; M. A. de Bok van Belvédèreweg 3 naar Laren (N.H.), Lantentijmen 14; A. H. D. Smaal van v. Weedestraat 3 naar Den Helder, Weststraat 41; J. S. Duurland van Noordeiweg 20 naar Groenlo, Lichten- voordscheweg C 69; A. de Mos van Juliana- laan 19 naar Den Haag, Stuurmanstraat 11; H. M. Reuling van Birktstraat 52a n. Wehl E 48; M. F. Bellaart van L. Berg straat 5 naar Heerde, Wapenveld; M. A. G. H. Elbersen' van Verl. Postweg 43 naar Amersfoort, Gr. Nachtegaalst. 18; G. J. Hamer, met vr., van v. Lyndenlaan 7 naar Noordwijk, van Panhuysstraat 54; B. Ma liepaard, met vr., van v. Lenneplaan 18 n. Zaandam, B. ter Laanstraat 60; G. v. d. Broek van Vaardehoogtweg 7 naar Eind hoven, Bloemenplein 32; J. W. E. Heyne- kamp, met gez., van Molenstraat W.Z. 64 naar Den Haag, Laurierstraat 115; A. Gut man van Soesterb.straat 125 n. Franeker, Psych*. Inrichting; J. B. Dwars van Julia- nalaan 65 naar Huizen, N.H., Flevolaan 5; P. Krikke van Vredehof straat 23 naar Hil versum, Laarderweg 174; Wed. G. Strum- pel-Batavier van Staalwijklaan 6 n. Baarn, Lage Vuursche 22; B. Keiman, van Beetz- laan 85 naar Ned. Indië; G. M. Piël, met vrouw, van Lange Brinkweg 35b naar Hil versum, Ruitersweg 5. Verhuizingen binnen de Gemeente van 1319 October 1938. J. C. Groenestjjn van Torenstraat lc n. Schoutenk.weg 10b; A. Pits idem; G. van Doorn, met gez., van Korteweg 17 n. Beetz- laan 63; G. G. Hilhorst, met gez., van Mo lenstraat W.Z. 19 naar Hartweg 14b; N. Strumpel, met gez., van Beukenlaan 29a naar Klaarwaterweg 99; J. Th. Danen van Middelwijkstraat 47 naar 2; A. Jansen van Ferd. Huycklaan 1 naar Klaarwaterweg 26; P. van Putten, met gez., van Buntweg 12 naar Bartolottilaan 53; A. van 't Kloos ter van Molenstraat W.Z. 22 naar Beuken laan 29a; Wed. G. E. Oldigs-Schneider van v. Weedestraat 30 naar Emmalaan 14; O S. J. Aninga van Soesterb.straat 99 naar Oude Utr.weg 7; J. Z. de Bruin, met gez. van Kerkpad N.Z. 37d naar Nassaulaan 7 P. C. Couwenberg, met gez., van Kon.laan 49 naar Kon.laan 20; G. Visser, met gez., van Birktstraat 15 naar Olijkeweg 5; H. M. van Riezen, met vr., van Kerkpad Z.Z. 120 naar Kerkpad Z.Z. 152; C. J. J. Vorst man van Vredehofstraat 37 naar B. Gro- thestraat 35; C. Janssen van Soesterb.str. 125 naar Wilh.laan 32; P. Papenburg, met gez., van Birktstraat 11 naar 15. Zoo langzamerhand begint onze mooie dorpsgemeente stadsallures aan te nemen, daar wij thans in Soest ook een Postzegel- beurs hebben gekregen. Het initiatief daar toe namen de 2e kl. v.d. H.B.S. uit Amers foort, n.1. Pim Bartelsman en Dick de Zwart, een paar pientere jongelui, die eer van hun werk hebben. In de schuur van het perceel, door de familie van eerstgenoemde scholier bewoond, gelegen aan het Kerk pad, is deze beurs opgericht en heeft op Woensdagmiddag van half drie tot 3 uur haar beslag gekregen. Er waren dien eer sten middag 12 philatelisten, o.w. een jon gedame, die met ambitie de verzameling van de vrienden bekeken en daarna aan wezen welke zegels zij wilden ruilen. Dit ging ditmaal nog door ruiling, maar straks komt de portemonnaie er bij te pas en dan wordt het ook 'n werk voor de volwassenen. Er waren zeer mooie verzamelingen bij, die zelfs onder de loupe werden genomen, daar er vooral op dat gebied veel kaf on der het koren schuilt. De volgende keer wordt er een grooter gedeelte van de schuur bestemd voor de Postzegelbeurs; het was er nu al veel te klein. Zij, die dus iets voor deze tak van verzamelen gevoelen, komen -eens 'n kijkje nemen 's Woensdagsmiddags van half 3 tot 3 uur op het Kerkpad, dat te bereiken is langs het laantje tegenover de Molenstraat, want dan staat men er pal voor. Jongens, veel succes! Voor behoeftige schoolkinderen. Evenals vorige jaren, is uit het Bestuur van Volksonderwijs, Oudercommissies en Personeel van de O.L. Scholen in Soest, een Comité voor Schoeisel en Kleeding ge vormd, dat zich tot doel stelt, zooveel als in zijn vermogen ligt, aan de behoeftigste kinderen van bovengenoemde scholen, schoeisel en kleeding te verstrekken. Voor dit doel zal op 25 en 26 October a.s. een collecte worden gehouden. Wie wel eens, arme kleine hummels, met krampend, natte beentjes en kleertjes, waar je de wind doorheen ziet vlijmen, naar school heeft zien gaan, zal begrijpen, dat hier een mooi en goed werk is te verrich ten. Daarom wie kan, geeft iets op Dinsdag en Woensdag a.s. aan deze collecte, ten bate van het arme kind. HET COMITé I. COLIJN, Voorzitter. J. DEN BESTEN, Secretaris-penningm. Mevr. VONHOF. Mevr. METS. J. v. 't HOF. L. MULDER. A. SLAGTER. Ondergeteekenüen bevelen bovenbedoelde collecte op 25 en 26 October a.s. ten zeerste bij de ingezetenen van Soest aan. Zij hopen van harte, dat het Comité, evenals vorige jaren, zijn mooie taak kan vervullen en dat het daartoe in staat wordt gesteld, door Uw milde gaven. Zeker, er wordt van vele zijde gevraagd, maar bedenkt: Hier is het noodig! HET EERE-COMITé Mr. W. A. J. VISSER, burgemeester. Mevr. BECKERINGH-v. d. KAA. Ds. J. I. v. SCHAICK, Ned. Herv. pred. J. STROBAND, lid v. d. Gemeenteraad. Ir. W. C. v. GOOR, dir. Openb. Werken. A. F. SCHREUDER, insp. v. politie. H. J. STROBAND, Arts. Maandagavond hield de afdeeling Soest van de Stichting „Zonnegloren" in Religie en Kunst een kunstavond, verzorgd door Mej. Ida Jongsma, piano en den heer J. Blok, violist, met medewerking van dr. J. Zalman, geneesheer aan de inrichting, met een film. De zaal en ook het balcon was tot in alle hoeken gevuld. Wij melkten o.a. op de predikanten Ds. J. I. v. Scliaick en E. Groeneveld, den em. pred. ds. v. d. Waal, vele kerkeraadsleden der Ned. Herv. Gem. en enkele pleegzusters uit Zonnegloren. Even over den vastgestelden tijd ging ds. J. I. van Schaick in gebed voor en riep daarna allen een hartelijk welkom toe. Spr. is erg blij, dat zooveel plaatsen zijn inge nomen; een ieder voelt beslist waar het om gaat, n.1. om het doel geld bijeen te zamelen om straks bij de opening van het Kindersanatorium de vereeniging Zonne gloren een passend cadeau te kunnen aan bieden. En als nu een ieder een steentje naar vermogen bijdraagt, zal het cadeau een uiting zijn van dankbaarheid der af deeling Soest tegenover Zonnegloren. Na applaus trad het muzikale duo Mej. Ida Jongsma, piano en den heer J. Blok, viool, op, allereerst met een Sonate van Handel in 4 'afdeelingen en met een rondo van Mozart in G, die kunstzinnig werden uitgevoerd. De pianiste gaf leiding en zij volgde de violist op den voet; het was een grootsch geheel, dat door daverend applaus onderstreept werd, wat meer dan verdiend was. Daarop vertoonde dr. J. Zalman, ge neesheer op Zonnegloren, een smalfilm, vervardigd door den heer P. Swager welke film een duidelijk beeld gaf van de Stichting in zijn geheel en van dc schitte rende omgeving. In gedachten werden alle afdeelingen doorloopen; alles is keurig in orde; de patiënten, die het middelpunt vor men, worden daar zeer goed verpleegd en velen verlaten met een blos op de wangen de stichting met meer moed dan toen zy voor kcrteren of langeren tyd werden opge nomen; de geheele natuur en de inrichting werken mede tot een spoedig en volledig hersfel. Met volle aandacht werd de film gevolgd. In de pauze werd thee geschonken ten voordeele van Zonnegloren. Moge het de directie, ook in het vervolg, gegeven zijn, dat degenen, die hulp noodig hebben, deze in de stichting Zonnegloren zullen kunnen vinden. Tot nu toe zijn er daar reeds meer dan 2800 patiënten gehol pen. DAMCLUB „O.D.G." De resultaten van de Woensdag gespeel de partijen zijn: D. GrasmayerG. M. van Eek 11 T. P. NiemantsverdrietH. van Ooid 02 E. KuyperE. Veerman 20 G. ReeringhJ. Veenendaal 02 E. VeermanC. van Es 20 D. WaalD. van Egten 02 P. Reeringh—J. Muis 20 regl. R. DamenW. F. Jas 20 B. van EsH. Kraay 2'0 Voor a.s. Woensdag zijn de volgende par tijen vastgesteld: J. VeenendaalP. Reeringh J. MuisG. Reeringh E. KuyperH. van Oord W. VeermanT. P. Niemantsverdriet H. KraayC. van Es D. GrasmayerE. Veerman D. WaalR. Damen B. van EsG. M. van Eek W. F. JasD. van Egten Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat O.D.G. met haar tiental zal uit komen in de 3e klasse C van den Nederi. Dam-Bond, en O.D.G. zal den strijd moeten aanbinden tegen Wit-Zwart II (A'foort), A.D.V. II (A'foort), G.D.G. I (Hilversum), O. en O. II (Baam), Spada I (Spakenburg) en H.D.G. IV (Hilversum). De kampioene dezer afdeeling promoveert naar dc 2e klas se en speelt nr. 2 met de overige 3 op de tweede plaats aankomende derde klassers om 3 plaatsen in de 2e klasse. Ongetwijfeld zal O.D.G. I in deze nieuwe omgeving een goed figuur slaan en ver wachten wij, dat de Soester Damclub een ernstig candidaat wordt voor het kam pioenschap harer afdeeling. A.s. Maandagavond zal O.D.G. met al haar leden een bezoek brengen aan Spada te Spakenburg, ten einde een vriendschap- pelijken wedstrijd aldaar te spelen. Deze ontmoeting is voor beide clubs een goede oefenwedstrijd, daar beide ook elkander in de competitie zullen ontmoeten.. Rest ons nog te vermelden, dat Woens dagavond j.1. 3 personen zich als lid van O.D.G. aanmeldden. ER1CH VON STROHE1M in: Deze week speelt in Carlton Bioscoop Theater Soestdijk de film, getiteld: „DE GROOTE ILLUSIE" met in de hoofdrol Erich von Stioheim. Wij laten hier de beknopte inhoud vol gen: Wij zijn in de oorlogsperiode 19141918. Bij het begin van den oorlog worden de loos rond te hangen terwijl hun makkers ginds aan het fiont tegen den vyand stry- den. De gevangenen beramen een ont vluchtingsplan, doch als zij op het punt staan dit uit te voeren, worden zij naar een ander kamp overgeplaatst. Boeldieu, Maré- chal en Rosenthal, die tot een rijke Jood- sche familie behoort, worden naar een ves ting gezonden, waar het bevel gevoerd wordt door den Duitschen jachtvlieger, die Boeldieu en Maréchal met hun vliegtuig onschadelijk gemaakt heeft. De Duitscher is van adellijke afkomst en behandelt de Fransche officieren meer als gasten dan als gevangenen. Zoo zijn de wetten der gastvrijheid en der wellevendheid zelfs onder vijanden. Doch vijand blijft vijand en de correcte handel wijze van den Duitscher belet de Boeldieu niet de ontvluchting van zijn 2 kameraden voor te bereiden en ten uitvoer te brengen, waarbij hij echter zelf neergeschoten wordt. Maréchal en Rosenthal zweiwen van veld tot veld, tot zij zich in een boerderij van een oorlogsweduwe weten schuil te houden. Hier ontmoeten beide vluchtelingen de- Fransche officier, Graaf de Boeldieu en luitenant Maréchal bij de vliegers opgeroe pen. Hoewel zij tot de beste vliegeniers be- hooren, worden zij op zekeren dag door Duitsehe jachtvliegtuigen neergeschoten. Beide Franschen worden gevangen geno- 'men en naar een in Duitschland gelegen 1 krijgsgevangenkamp gezonden, waar zij andere Fransche officieren ontmoeten en j dus door deze broederlijk ontvangen wor- den. Het leven in het kamp is zeer eentonig. Bovendien kunnen zij het niet dulden werk- TERUGKOOPPRIJZEN TOT F 25.— Diverse merkeo stofzuigers uit voorraad leverbaar. ZIE DE ETALAGES. GOEDE SERVICE EN GARANTIE Onderdeden voor alle stofzuigers in voorraad Borstels, Slangen, Sluitingen enz. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond a.s. zal de groote massa kamp plaats vinden tusschen de Soester Schaakclub en het Hilversumsch Schaak genootschap; dit is een thuiswedstrijd, die aanvangt om 8 uur. Verwacht wordt, dat alle leden aanwezig zullen zijn, hetgeen ook noodzakelijk is, daar vermoedelijk Hilver sum met 55 60 spelers zal opkomen. Dit wordt dan inderdaad een grootsche strijd. Vorig jaar in Hilversum verloor Soest slechts met 2ZVa25y2; de strijd om „De Zilveren Dame" moet nu ten voordeele van Soest uitvallen. Daarom: Allen opgekomen! Bij verhindering gelieve men den wèdstrijd- leider tijdig te berichten. De uitslagen van den winterwedstrijd zijn: Groep 1 A: - v. d. HeydenTimmer Jr10 Sch'reuderGorter 1—0 du PréeHecker VaVa Groep I B: v. MeggelenArtz 10 GoedhartCramer 10 ReicheFugers 10 Timmer Sr.Wielenga VaVa Groep II A: de ZoeteSpakman 01 FoekenAninga VaVa v. DijkFloor 10 Jac. de BruinMud 01 Th. de RuigKeve 10 Groep II B: VerzaalZaalberg v. Zeist 10 KuykenW. v. Meggelen 01 v. Goor den Oosterlingh-Roorda 10 BoelensBeij 10 Groep III A: Thoden v. VelzenSlagter 10 v. EekPost 10 v. d. Walden Bak 10 Groep III B: Heuff—H. Foeken 0—1 R. H. RIJKENS t Woensdagmiddag om 1 uur werd op de Ned. Herv. Begraafplaats aan de geopen de groeve toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen de heer R. H. Rijkens, L. Ir., die de geheele aardbol heeft door kruist. De kist was gedekt door een twaalftal fraaie bloemstukken en werd, nadat zij door de aula was gedragen, naar de ge opende groeve gedragen en daarin lang zaam neergelaten. Toen de kransen daar omheen waren geschikt, bedankte de oudste broer van den overledene voor de zeer vele hartelijke bewijzen van deelneming en en belangstelling, waarna Mevrouw Vis ser, met wie de overledene vele jaren heeft samengewoond, getuigde van de mooie groote vriendschap, die zij steeds had on dervonden. Daarna verlieten allen den doodenakker, waarover de herfst reeds een lijkwade van goudkleurige bladeren had uitgestrooid. Onder de vele belangstellenden bemerk ten wij o.a. den heer A. de Nies uit Hil versum, oud-gemeenteraadslid alhier en dr. Stroband, arts, alhier. CHR. ORANJE GARDE. EERSTE SOESTER KANARIE VEREENIGING. Deze jonge vereeniging, opgericht 15 Ja nuari 1938, bezit den euvelen moed om op 17 en 18 December a.s. in café „Zonneheu- vel", Torenstraat alhier, een tentoonstel ling te organiseeren van zang- en kieurvo- gels, waarvoor reeds nu al veel animo is en waaraan mooie pryzerl zijn verbonden. Te vens wordt met goedkeuring van B. en W. een verloting gehouden, met als hoofdprijs een Excelsior Stofzuiger, en verder vele waardevolle prijzen. Wij wenscnen het ac tieve bestuur met zjjn voorzitter, den heer R. Teeken, veel sucdes. In het clublocaal aan de Torenstraat hield de Chr. Oranje-Garde 'n sjoelbakavond, wel ke goed bezocht was. Verschillende fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld door de winkeliers hier ter plaatse en door de Hil- versumsche Garde, waarvoor die allen voor zeker een woord van dank toekomt. Er werd lustig gesjoeld. In November a.s. wordt een propaganda-avond georgani seerd in hotel Eemland. AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Wegens indienststelling op Dinsdag 25 October a.s. te 13 uur van de automatische telefooncentrale te Abcoude, zullen de aan geslotenen van dit net na 13.30 automa tisch bereikbaar zijn voor de aangeslote nen van het Gemeentelijk net Amsterdam en van de geautomatiseerde Rijksnetten in de Telefoondistricten Alkmaar, Amster dam, Haarlem en Utrecht, door het kiezen van het kengetal K 946. N.V. Eerste Soe9tor Electrische DrukkerU, zelfde moeilijkheden als Boeldieu tegenovei den commandant van de vesting ondervond. De weduwe, hoewel zij natuurlijk heel koel tegenover landgenooten van de moorde naars van haar man staat, is te fijngevoe lig om deze 2 menschen de deur uit te zetten. Beide mannen van hun kant weten zich moeilijk te gedragen tegenover deze nog zeer jonge vrouw. Na korten tijd wordt zelfs Maréchal op de jonge weduwe ver liefd. Ondanks al haar vaderlandsliefde kan deze laatste Maréchal toch niet weerstaan. De vluchtelingen kunnen echter niet lang in de boerderij verblijf houden, daar zij an ders misschien zouden gevangen genomen worden en de vrouw dan van vei raad zou worden beschuldigd. Maréchal belooft haar echter na den oorlog terug te zullen keeren. Beide vrienden vluchten verder door het land, totdat het hun eindelijk na een ge vaarlijke zwerftocht gelukt de Zwitseische grens over te steken. UITREIKING VAN MARGARINE, VET EN REUZEL ALS KERSTGAVE. Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de Minister van Economische Za ken evenals vorige jaren dit jaar wederom zal bevorderen, dat door de Nederlandsche Zuivelcentrale ter gelegenheid van het Kerstfeest ten behoeve van armen, bak- en braadvet, gesmolten rundvet, gesmolten reuzel en/of onvermengde margarine vry van heffing verstrekt zal kunnen worden, mits deze producten geheel gratis woiden gegeven door vereenigingen of instellingen van weldadigheid. Berekening van kosten in eenigen vorm aan de bedeelden is der halve niet toegestaan. Evenmin is het ge oorloofd, dezen door een z.g. spaarregeling, conti ibutie of dergelijke, uiteindelijk toch zelf de kosten van de aan hen uitgereikte producten te doen dragen. Voorts zullen de producten vóór 1 Januari 1939 aan de behoeftigen moeten zijn ver strekt. De merken (banderolles) voor het ge smolten vet en de gesmolten reuzel, bene vens de wikkelpapieren voor de onvermeng de margarine, bestemd voor de Kerstgaven 1938, zullen slechts geldig zijn tot 1 Fe bruari 1939, zoodat degenen, aan wie deze producten zijn uitgereikt, deze vóór ge noemden datum zullen moeten hebben op- gebiuikt. Vereenigingen en instellingen van welda digheid, welke in aanmerking wenschen te komen voor vrijstelling van heffing op door- haar onder de genoemde voorwaarden uit te reiken gesmolten vet, gesmolten reuzel en/of onvermengde margarine, worden uit- genoodigd, zoo spoedig mogelijk een aan vraag bij de afdeeling Margarine, Vetten en Oliën der Nederlandsche Zuivelcentrale, Nassaulaan 6, 's-Gravenhage in te dienen op daartoe bij deze afdeeling te verkrijgen formulieren. Alleen volledig ingevulde en ondertee- kende aanvraagformulieren, welke uiter lijk 19 November 1938 in het bezit zijn van de genoemde afdeeling, kunnen in behan deling genomen worden. Aanvragen» na genoemden datum ontvangen, zullen terzij de worden gelegd. Het heeft geen zin, aanvragen in te zen den, indien het de bedoeling is, de produc- ten'te bestemmen voor verwerking in spij zen ten gebruike door de inwonenden van gestichten, inrichtingen e.d. of voor ver strekking van maaltijden aan behoeftigen (spüskokerijen). Voor dergelijke doeleinden kan n.1. geen vrijstelling van heffing wor den verleend, ook niet aan die vereenigin gen, welke in vorige jaren de vrij van hef fing ontvangen producten voor deze doel einden hebben aangewend. De prijzen, waai tegen de leveranciers de genoemde producten, bestemd voor „Kerst gaven". vr\j van heffing aan de vereenigin gen en instellingen van weldadigheid zullen mogen leveren, zijn vastgesteld op: ten hoogste 0.36 per K.G. voor gesmolten rundvet; ten hoogste 0.30 per K.G. voor bak- en braadvet; ten hoogste 0.56 per K.G. voor gesmolten reuzel.

De Soester | 1938 | | pagina 2