KWAK IHI©IPII 1ste Jaarvergadering vereeniging Soestdijk. „ST. ELOY". Maak wereldreizen a Plaatselijk Nieuws Die dame IF. TOINGT HANDSCHOENEN 0E „EFFECTENGIDS" R.K. Metaalbewerkersbond Soesterberg Philips' Radiotoestel si li SHAWLS Duinkerken als katholiek en Jan H. de Groot en van Randwijk als Protestant- Christelijken lid zijn van dit Kunste naarscentrum. Zij zijn echter naar nu blijkt alleen de gevangenen van de en kele sociaal-democraten, anarchisten en communisten, die er quasi democratisch, doch in wezen zéér bewust dictatoriaal re- geeren. Bij zijn eerste openingsrede van dit Cen trum moest de heer Coolen si dadelijk eenige hatelijke interrupties en beleedigen- de verwaten incasseeren over den Paus. De dwang der communisten werd reeds dade lijk voelbaar, die der sociaal-democraten echter hield zich schuil. Zij openbaart zich nu. Ik heb geen andere vergadering bijge woond van deze kunstenaars in geestelijke weerbaarheid dan deze oprichtings-bijeenr komst. Door mijn politieken ommekeer heb ik mij afgewend van dit centrum, dat in we zen zich cr.kel te weer stelt tegen weer macht, bezit en kerk. De kunst zou n.1. moeten dienen om het militairisme te bestrijden voorzoover het niet in dienst stond van het proletariaat,- Immers d&n is elke ontwapeningsleuze ver derfelijk en strijdig met de hooge men zegt dan ook cultureele belangen des volks. De bona-fide leden van dit centrum moeten door deze schrapping nu dus be grijpen, dat zij niet gekend worden in be langrijke besluiten, dat zij voortaan geacht moeten worden te zijn tegen elke verdedi ging van ons land en tegen nationale schoonheid en kunst. Dat de geestelijke weerbaarheid, die dit Centrum voorstaat, slechts bestaat in het „wezen" van personen, die niet wenschen te gehoorzamen aan Marxistische, vader- landslooze en ongeloovige tyrannen, die zich ook nog democraat'noemen. Het zal noodig zyn, dat de begoochelde leden, die het met de Nationale Jongeren evengoed meenen als wij (een Verbond dat vooraanstaande Nederlandera onder zijn leden telt, een vereeniging, welke door onze Vorstin een warm hart wordt toegedragen) eens aan hun bestuur verzoeken, reken schap af te leggen van deze hoogst merk waardige „strafmaatregel". Blaricum, October 1938. MARTIEN BEVERSLUIS. Nappa gevoerd f 9 50 Goede pasvorm v.a. 1 J. Hoppenbrouwers v. Weedestraat 44 S°estdijk van: VAN BINSBERGEN'S BANK N.V. schrijft deze week o.a. over: A'damsche Beursopinles Anierik. Spoorwegwaarden Belegging Belegging in depótfracties Be- leggingsm.pjjen Beleggingstrusts Can. Nat. Railw., CanacL Pa cific Depótfracties De beleg- gingsmarkt Dividenden Enge land Fokker Gen. Motors Int. Nickel Koperindustrie Ne- derl. aandeelen Niqpwe emissies Openbare Nutsbedr. South. Paci fic South. Railw. Zuid-Bantam MUnbouw Mp. Speciaal „Beleggingsnummer". Gratis proefnummer JULIANAPLEIN 5 SOEST Telefoon 2241 (2 lijnen) P.S. Onder beurstijd hangen onze KOERSLIJSTEN voor een ieder vrij ter inzage aan den ingang van ons kantoor VIERING EERSTE LUSTRUM. Verleden week heeft de vereeniging Soestdijk haar eerste Jaarvergadering ge houden in hotel Eemland, na afloop waar van een feestelijke en gezellig samenzijn Zondag herdacht bovengenoemde vevee- volgde, om dit feit te herdenken. niSinS haar le lustrum, hetwelk begon met De waarnemend voorzitter de heer J 'gemeenschappelijke H. Communie, daarna Griep, riep allen eerst het welkom toe, gezamenlijk ontbijt, vervolgens een meer waarna de secretaris het Jaarverslag voor- intieme feestavond met genoodigden in het lak. Daaruit bleek, dat het de vereeniging st- Josephgebouw. buitengewoon goed ging, want, opgericht Aangezien de afdeeling zich een vaan- met een 70-tal leden, was dat aantal in het del heeft angeschaft, kon geen groot feest eerste jaar reeds geklommen tot ruim 400. avond worden gegeven. Aan vele feestvieringen werd deelgenomen, I Onder de aanwezigen merkten wij o.a. speciaal aan die voor het 40-jarig Regee- °P de Z.Eerw. heer Pastoor Voss, de kape- ringsjubileum; een fraai speelterrein werd laan Oostveen, geestelijk adviseur, kape- meï behulp van het Gemeentebestuur in- laan Te Rlele en kapelaan Vehmeyer dei- gericht en voorziet in een behoefte op het parochie Soestdijk, de heer Verstegne, voor- Hart. Ook het vieren van het St. Nico- zi»er der Werklieden Vereeniging laasfeest werd gememoreerd, benevens de Soestdijk en het bestuur der R.K. Werklie- georganiseerde winkelweek. d™ Vereeniging Soest. Spreker voor dezen Na het verslag van den penningmeester avond was de heer A. H. C Verbaal, het gewest Utrecht, Sportieve modellen, moderne tinten 1.952.953.75 Prima Haarvilt 4.955.50 „Wegerer" 7 5Q „Brummel" Borsalino 12.50 Garribaldi's 3.75—5.95—7.50—10.50 J. Hoppenbrouwers v. Weedestr. 44 Soestdijk MILITAIRE MUTATIE. Bij K.B. is met ingang van 1 November 1938, benoemd bij het wapen der Genie, bij den staf van het wapen, tot commandaiit in het 1ste Genie-commandement, de kolo nel H. L. van Royen van dien staf, direc- districtsbestuur en anderen. Na opening met den Christelijken groet, roept de praeses, de heer G. v. 't Klooster, allen het welkom toe, in het bijzonder de kwam aan de orde de verkiezing van een nieuwen voorzitter, noodig door het be danken als zoodanig van den heer W. F. H. Busch en het niet aannemen van de benoeming door Mr. B. W. C. Dwars, ad- vocaat en procureur, alhier. Als eenig Geestelijken, de bestuurders der zus- candidaat werd thans op de vergadering tervereenigingen en den spreker. Het ver- naar voren gebracht de candidatuur van heugt spreker, dat zoo veel vrouwen aan- Mr. J. H. van Doorne, belastingconsulent wezig zijn, zoodat zvj de mannen kunnen alhier, die daarop bij acclamatie werd geko- aanmoedigen om de vergaderingen trouw 14-~ T7'-- ggn goede samen- j te bezoeken. Er heersoht teur van het luchtvaartbedrijf, zulks onder """^e heer j A w Iseger dankte hierop werking tusschen 't bestuur e.d. leden. Doro oanrnl 1 o Ant-VioffiTHr uil" 7ntl fACTATlWArtPfli(7P da a/itia urnrdan eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordige betrekking. R.K. KIESVEREENIGING SOESTERBERG. Bovengenoemde vereeniging houdt op Vrijdag 4 November a.s. een algemeene le denvergadering in Café ,,'t Centrum", des avonds om 8 uur. In verband met de pun ten 4 en 5 v. d. agenda: Candidaatstelling van een bestuurslid van den Kieskring Utrecht in de vacature Suring en Contri- bu'tieverhooging wordt op aller opkomst gerekend. PRIJSTREKKING A.G.A.V.S. den heer J. Griep, die veel als waarne- de actie worden de belangen behartigd, mend voorzitter en ook als secretaris voor Spreker dankt den afgetreden secretaris en de vereeniging heeft gedaan in den eer- 'penningmeester voor het vele werk door sten trjd van haar bestaan. hen verricht. Jammer is hét, dat zij door omstandigheden voor ,de bestuursfunctie hebben bedankt, maar er zijn goede krach ten voor terug ontvangen (applaus). Voor 5 jaar werd St. Eloy opgericht me de door den arbeid van kapelaan Oostveen. De nieuwe voorzitter, zijn benoeming accepteerend en het voorzittersschap aan vaardend verzocht in principe de mede- werking van de vergadering voor het doen van stappen, te einde te komen tot oprich- ting van een ijsbaan in Soestdijk, van een - - W~Q%. r>0 aardig clubgebouwtje en van een groot .was dit al g,-probeerd, maai mislukDe sportterrein welke principieele medewer- vereeniging begon met 13 leden, thans telt king werd verleend. Te zijner tijd zal op die ar 24. Aangezien hier geen industrie wordt beoefend, is het voor een organisatie zeer moeilijk om staande te blijven. Na een FANCY-FAIR OPENBARE SCHOOL. De Fancy-Fair, ten bate van het fonds voor een 4de leerkrachtaan de Openbare School te Soesterberg, wordt alsnog ge houden op Zaterdag 5 November a.s. in de zaal van Hotel ,,'t Zwaantje" alhier. De plechtige opening hiervan zal om 3 uur nam. plaats vinden door Luit. Kolonel J, H. Sar, lid van het Comité van aan beveling; voorts zal /de Fancy-Fair (ge opend blijven tot 12 uur, terwijl de trek king voor de verloting, hoofdprijs, een dames- of heerenrrjwiel, in het openbaar des avonds na 8 uur zal plaats hebben. Aan deze fancy-fair zijn tal van attrac ties verbonden, waaronder vanouds beken de, die er nooit zullen uitgaan, maar ook tal van nieuwe, die het waard zijn om er eens kennis mee te maken. Behalve het balletjes- en vischspel, touwtrekken en grabbelton, alles zoo in trek bij de kinde ren, vindt men er ook het moderne Postkan toortje, alsmede de gelegenheden voor schieten en speerwerpen. Naar men ons mededeelde zijn voor deze attracties prach tige inzendingen ingekomen. Voorts zal een gezellige theeschenken) worden ingericht, waar ook oliebollen kunnen worden genut tigd, terwijl muziek niet ontbreken zal. Be zoekers van vroegere Fancy-Faiirs der Openbare School, weten wel, welk een pret tige sfeer daar altijd is. Wederom kunnen voorstanders der Openbare School door een bezoek aan deze Fancy-Fair, in 't belang van het schoolkind, het aangename aan het nuttige verbinden. De prijstrekking voor de verloting, ten bate v. h. materiaalfonds van A.G.A.V.S., had j.1. Vrijdagavond 28 October, alsnog in Café ,,'t Centrum" plaats. Het zaaltje was voor deze gelegenheid zeer intiem inge richt, terwijl zachte gramofoonmuziek de gezellige sfeer nog verhoogde. Om half acht sprak de heer A. de Visser, 2de voorz., van A.G.A.V.S., een kort openingswoord tot de aanwezigen, waarbij hij nog even het doel van deze verloting memoreerde. Ondanks vele moeilijkheden, veroorzaakt door de internationale toestanden, enkele weken terug, had het bestuur van AGAVS toch kans gezien op den vastgestelden tijd de trekking te houden. Voorts werd dank gebracht aan alle schenksters en schenkers van vele fraaie prijzen, terwijl een 3-tal souvenirtjes werden uitgereikt aan de le den. Mej. P. Winters, Neelie Brouwer en den heer Meijerman, die met hun drieën kans hadden gezien circa 450 loten te plaatsen. Nadat de heer de Visser dank had ge bracht aan de loterij-commissie, had ver volgens, onder toezicht der politie, de trek- AFSCHEID VAN DEN SERG. le KLASSE I J. v. d. LELIE. zooals onze voorouders, nu echter door den aether, met Ook op Electro Techn. termijnbetaling Installatie Bureau NIEUWE WEG 11 TEL. 2379 Schitterende sorteering J. Hoppenbrouwers v. Weedestraat 44 - Soestdijk punten dan nader worden teruggekomen. Na afloop der huishoudelijke vergadering kwam de welbekende IBetuwsche declama- I tor G. Peters de aanwezigen eenige oogen- blikken aangenaam bezig houden met zijn Betuwsche verhalen van verschillend gen re, die alle zeer in den smaak vielen, ge tuige het telkens opklaterend applaus. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen, zoodat deze eerste jaarvergadering van de nieuwe i vereeniging vlot en gezellig is verloopen. I NED. HERV. VER. DE KERKEBUURT. king plaats, met het navolgende resultaat: 415, de hoofdprijs, een rijwiel. Voorts prij zen op de nummers: 720, 822, 249, 577, 698, 972, 859, 161, 751, 75, 34, 767, 215, 309, 120, 15, 885, 312, 964, 542, 30, 164. De prijzen kunnen, tegen afgifte van het betrokken lot, worden afgehaald bij Mulder's Boekhandel. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Maandagmiddag 5 uur had in het Offi ciers-casino van de Luchtvaart in een in tieme bijeenkomst het afscheid plaats van den sergeant le klasse L. J. v. d. Lelie, die als gepensionneerde den dienst verla ten gaat, nadat hij ruim 38 jaar den Lan de heeft gediend en sinds vele jaren als administi ateur aan het Casino verbonden was. In tegenwoordigheid van zijn echt- genoote en kinderen werd den scheiden de namens het corps bij monde van den voorzitter van het Casino-bestuur, Majoor dokter J. E. Brouwer, een prachtig souve nir aangeboden, waarbij in hartelijke be woordingen gememoreerd werd, dat de heer v. d. Lelie in zijn functie een buiten gewone plichtsbetrachting en accuratesse heeft betoond. Ontroerd dankte de scheidende func tionaris voor de bewezen hulde. Aan scrg. van der Lelie werd op 29 Ja nuari 1936 voor het front der troepen de gouden medaille voor 36-jarigen trouwen dienst uitgereikt. heeft het haar leuk zitten. Dat ls vaat een kapsel van G. H. v. d. Broek Nleuweweg 4A Diploma Ned. Kappersschool Deze vereeniging kwam Donderdagavond wederom bijeen in haar locaal in de Emma- kerk. De avond werd geopend met het zin gen van lied 533 uit den bundel van Job. de Heer, waarop de predikant ds. E. Groe- neveld, in gebed voorging. Z.Eerw. riep allen het welkom toe en is verheugd, dat, ondanks het slechte we der, zoovelen zijn opgekomen. Hierna hield Z.Eerw. een bijbelbqspreking naar aan leiding van Matth. 15 1—20, waar sprake is van het conflict tusschen het Joden- en Heidendom en stipt verder de Kerkorgani satie aan, en roept de tijd van 1618 te bin nen. Z.Eerw. besluit zrjn oderwerp, met de betuiging dat wij steeds terug moeten grij pen naar de belijdenisschriften. Nadat thee met biscuit was rondgediend, verkreeg de secretaris, de heer G. Mulder, het woord voor het lezen der notulen der vorige samenkomst. Daaruit stippen wij aan, dat de Vereeniging van oud-Jong Her vormden een bedrag van 63.17 bijeen bracht voor een kinderbedje in het nieuwe Kinderpaviljoen „Zonnegloren". Daarop las de spreker een mooi zendingsverhaal voor van een jonge Koningszoon, die te Sema- rang woonde en na den dood van zijn va der een groote hoeveelheid Bijbels bestelde bij het Ned. Bijbelgenootschap in Amster dam, om deze daarop uit te reiken onder de bevolking, waardoor het Christelijk lied zijn intrede deed, en dagelijks gesproken werd over het Evangelie, den weg der za ligheid. Ds. E. Groeneveld bracht den spreker een woord van dank, waarop gezongen werd lied 205 12, waarna de samenkomst met gebed werd gesloten. Voor een flinke opkomst sprak Vrijdag avond ocm 8 uur dr. J. I. v. Schaick in het gebouw „Eltheto" aan het Driftje, over: Marnix van St. Aldegonde, den vriend van den Prins van Oranje. Vooraf deelde spreker mede, dat 11 Novem ber a.s. zendeling de Neef alhier komt spre ken over „Zending en Oorlog" en op 25 November d.a.v. heeft de trekking der lo terij plaats, waarvoor nog loten verkrijg baar zijn. Degenen die een niet trekken, ontvangen een toegangsbewijs voor een filmvoorstelling in hetzelfde gebouw. Vervolgens zong men het Sionslied 165 13. Na den zegen te hebben afgesmeekt, stelt Z.Eerw. vast, dat vóór 400 jaar deze strijder voor de hervorming werd geboren. Sommigen zeggen, dat hij in 1538 is gebo ren, anderen weer in 1540. Maar de feesten ter zijner herdenking, zijn al gehouden in Brussel en Souburg. H\j was een Zuid-Ne derlander en is afgebeeld op een standbeeld in Brussel naast den Prins van Oranje en de graven v. Egmond en Hoorne. Hij heeft .gestudeerd in Leuven en Genève van 1553- 1561, hij heeft zeer veel gereisd, hij was een belezen en bestudeerd man. Hij verstond het Hebreeuwsch en het Grieksch en was schrijver van het verzoekschrift van het Verbond der Edelen en dat der kooplui; hij was een beschaafd persoon, een groot staatsman en leerling van Calvtfn. Voor veel hoven heeft hij de zaak der hervorming bepleit; hij bracht den vrede tot stand tusschen de Protestan ten en de R. Katholieken. In 1568 en '71 bezocht hij de synode te Wesel, in 1572 vertegenwoordigde hij den Prins v. Oran je in de Staten; in 1580 werd hij burge meester van Antwerpen; in 1598 stierf hij. Hij werd begraven te Leuven in de Pie terskerk; zijn gebeente is overgebracht naar Souburg. Hij had zijn. vaderland lief. Daarop gaf spr. een verklaring van ar't. 36 der geloofsbelijdenis; bij alles wat hij deed, zat een vaste kern van ernst. In 1590 werd hem de vertaling v. d. Bijbel opgedra gen, maar hij bracht het niet verder dan Genesis; ook gaf hij een berijming der psalmen. Aan degelijke kennis paarde hij een groot geloof; de liefde van Christus drong hem. Na het zingen van lied 303 23 werd de samenkomst met gebed gesloten. R.K. VOETBAL VEREENIGING „BE QUïCK". verloop van twee jaar werd gesproken oni een vaandel aan te schaffen, want onze ac tie moet naar buiten worden uitgedragen. Met 't district Utrecht hadden wij ook veel moeite; wij werden ingedeeld in Arnhem, waartegen geprotesteerd werd; toen werd Nijmegen aangewezen. In 1937 werd het district Utrecht weder in het leven geroepen en wij daar onder ge bracht. Door ongesteldheid van de echtgenoote van den Bondsvoorzitter is de heer Verbaal in diens plaats gearriveerd die een propa ganda-woord zal spreken. De afdeeling heeft ook actie gevoerd met de fabriek in Soestduinen. Aan werkloozensteun werd in 5 jaar tijds ruim drie duizend gulden uit gekeerd. Nu wij een vaandel hebben, kun nen wij naar buiten komen, wat voorzeker een voordeel zal zijn. De penningmeester bracht het fraaie vaandel binnen, waarna het gewijdt werd door kapelaan Oostveen. De vervaardiger van dit vaandel is de firma van Oven te den Haag, die daarmede eer in legt. De geestelijk adviseur wees de pluim af die hem is uitgereikt; hij wenscht St. Eloy van harte geluk met deze mooie aanwinst. Kapelaan Bouwmeester heeft wel het meeste werk verricht. Met de Transport arbeiders lukte het niet, wel met St. Eloy. De H. Egasius deelde de wereld in twee deelen tegen en voor Christus. Wij moeten de godsdienst hoog houden, op ons vaandel prijkt boven aan het kruis, dit spreekt van zegepraal, waarvoor wij alles over hebben. St. Eloy is de beschermheilige der me taalbewerkers. Het is spr. opgevallen, dat de leden flinke mannen zijn; het Vakblad mag er ook zijn. Na applaus en een nummer muziek door The Jolly Band kreeg de feestredenaar het woord. Het verheugt spreker, dat 'hij dit eerste lustrum mag medemaken, daal den Bondsvoorzitter door familieomstan digheden verhinderd is. En spreker mag spreken tegen de leden, maar vooral tegen de vrouwen. De vrouw toch is de Minister- van Financiën, en als de financiën niet groot zijn, zegt zij al spoedig: doek die contributie maar op en die post wordt ge schrapt. Spr. kan zich zoo iets niet inden ken; men moet toch een offer willen bren gen. De ouderen weten wel, dat het pad niet altijd over rozen gaat. Het Liberalis me heeft het geluk niet gebracht. Paus Leo Xin is in het geweer getreden en dit sla venjuk heben wij in eigen kracht afge schud. Wij hebben den weg genomen dooi de donkere ellende en de offers zijn niet te zwaar geweest. 'n R.K. instelling als Berg en Bosch is de parel van onzen arbeid, die ver buiten onze grenzen bekend is, en waar 6000 personen worden verpleegd met ruim 1 millioen ver- pleeguren; voor een kwart eeuw is deze volksziekte begonnen en deden de R.K. or ganisatie, al wat mogelijk was om haar te bestipden. De arbeiders woonden in krot ten, die de ziekte in de hand werkten. Het offer werd gebracht op het altaar der ka tholieke solidariteit. De menschen werden verzwakt door te langen arbeidsduur en daar kwam men tegen op; door het oor logsgevaar kwam er meer arbeid. In de in dustrie wordt een actie gevoerd. In 24 plaatsen in het district Utrecht zrjn de loo- nen met ruim 1 millioen gestegen. Waar te lang wordt gewerkt, wordt actie ge voerd, gaat het niet goedschiks dan maar kwaadschiks, maar de zaak waar het om gaat, wordt behartigd. Wanneer de gees telijkheid ons nu hoort, zouden zij ons dan niet aanzien voor socialisten. De moreele zij de is echter: wij zullen R.K. blijven; ons Vakbl. mag er zijn. De laatste 3 weken kee- ren wij ons tegen het N.V.V., ofschoon wij steeds prettig hebben samen gewerkt, maai het N.V.V. zegt: waarom verbrokkelen in een christelijke organisatie?, het kan toch veel beter een groote organisatie zijn, daar de belangen in een neutrale Vereeniging beter behartigd worden. Hoe kunnen wij samengaan met het socialisme, dat gods dienst een privaat-zaak noemt; dat betee- kent terug naar het heidendom. Wij scha ren ons niet onder een rood hoedje; de strijd, die gevoerd is, was noodig. Wij zijn blij, dat wij in Nederland vrij onze princi pes kunnen uiten. De stroom der revolutie is ten onder gegaandit danken wij aan on ze R.K. organisatie. Mgr. Ariëns heeft ge zegd: de strijd voor de toekomst gaat tus schen geloof en ongeloof en deze wordt uit gevochten op de ruggen der arbeideis. Bra bant en Limburg moeten beschermd worden tegen het gevaar van socialisme en com munisme. Hoe kunnen wij dulden, dat be schaafd wordt genoemd, dat de Geestelijk heid door het slijk gesleurd wordt en het kruis wordt verbrand. De klok is door het Nationaal Socialisme teruggezet; de tyran- nie beschikt over het wel en wee van den werkman, daar zullen wij tegen vechten. Christus wordt niet erkend, omdat Hij geboren is uit Joodsche ouders. Wij moeten de wereld tot God brengen, wij moeten lid worden v. d. Bond. Ons geloof zal de wereld redden, daarom rennen wij op ons doel af. Spreker eindigde met een gedicht van Guido Gezelle„het leven is een strijdha mer". Na deze gloedvolle speech feliciteert de heer Versteijne de afdeeling namens de R.K. Werklieden Vereeniging Soestdijk. Hij hoopt, dat het steeds crescendo zal gaan; eendracht maakt macht. Pastoor Voss wenscht St. Eloy geluk; blijft dicht bijeen, brengt Uw afdeeling tot groei en bloei, schaart U achter Uw ba nier, die zeer welkom is bij godsdienst plechtigheden; zij zal bij de parochianen een groote plaats innemen. Na afloop dankte de voorzitter allen voor het welslagen voor dezen avond. En kele leden gaven nog een voordracht ten beste. Ook de afdeeling Soest der Werklie den Vereeniging een woord van dank voofr de enveloppe; de afdeeling Soestdijk voor de mooie bloemen; de pers voor haar te genwoordigheid. De leden werden getracteerd op koffie met gebak en sigaren. En nu met goeden moed voorwaaits'. Gezongen werd het Bondslied en met den Chr. groet werd deze samenkomst gesloten. HEROPENING CAFE DU PASSAGE. Op Zaterdag 5 November a.s. zal het be kende Hotel Du Passage weder worden her opend. Op den openingsdag en avond zal het bekende Volendammer Accordeon-duo daar optreden met Fientje van Seist, in Soest geen onbekende. Waar de gewone consumptieprijzen niet zullen worden verhoogd, mag verwacht worden, dat velen bij deze heropening een kijkje zullen komen nemen. RIJWIELDIEFSTALLEN. Dezer dagen is een onbeheerd rijwiel, dat even op den Lange Brinkweg stond, ontvreemd. Van een ander rijwiel is de fit ting van het achterlichtje gestolen. Men doet in deze tijden goed, nauwkeurige zorg te besteden aan de plaats, waar men zijn rirjwiel onbewaakt nederzet, dat blijkt wel herhaaldelijk. VERGADERING LANDBOUW- EN VEETEELT-VEREENIGIN G. 23 November a.s. hoopt genoemde ver een. haar koperen feest te herdenken. De feestcommissie, onder leiding vai den heer MJtJU WC1U gcoiuicu. w De volgende samenkomst is bepaald op W. Huurdeman, is al druk aan den arbeid 10 November a.s. Ivoor dezen feestavond. In ons nummer van j.1. Zaterdag meld den wij, dat op Donderdag 3 November a.s. in „De Gouden Ploeg" een bijeenkomst zou worden gehouden voor de landbouwen de bevolking van Soest, ten einde te gera ken tot de oprichting alhier van een ver eeniging, die ten doel heeft de landbouw- en veeteeltbelangen te behartigen, mogelijk met de mede oprichting van een landelijke rijvereeniging, zulks als gevolg van het groote succes van den op 1 September j.1. georganiseerden Eerste Soester Landbouw- dag. Wij deelen nader mede, dat deze bijeen komst zal worden gehouden des avonds te 7 uur. Alle landbouwers en veetelers wor den aangeraden daar naar toe te gaan. RECTIFICATIE. Bargem. Grothestr. 30 Tclef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens In de advertentie van v. Esch' Geluks- kantoor aan den Hartweg 6 te Soestdijk is de vorige maal een fout geslopen, door dat het telefoonnummer verkeerd was vermeld; dat moet zijn 2656. Op 7 November a.s. begint de nieuwe trekking van de bekende Lotisico-loten, die aan dat kantoor verkrijgbaar zijn en waar mede men zijn geluk kan beproeven met een kans op vele hooge prijzen. RAADSVACATURE VERVULD. De heer Valkenet neemt zitting. Naar wij vernemen is thans in de open gevallen raadszetel van den Gemeenteraad van Soest, ontstaan door het bedanken als raadslid van den heer H. van Kloos ter wegens gezondheidsredenen, voorzien doordat de opvolger op de lijst der R.K. Staatspartij, de heer H. C. Valkenet, smid, wonende aan de Kerkstraat 14, die door den voorzitter van bet hoofdstembureau, den burgemeester, als raadslid was benoemd uur* verklaard, deze benoeming officieel heeft recept van ri.ri. Uogartsen, een aanvaard en de daartoe noodige stukken VERTROUWD ADRES 1 aan den Raad heeft ingezonden.

De Soester | 1938 | | pagina 2