2e BLAD Groote Sint Nicolaas-Actie „K W A K" van 't BROEKEN voor het werk, zijn... IJZER-STERK! met zeer mooie prijzen. WÖmNc!bUrÏa! „Holland-lndië" Koninklijk bezoek aan het Belgisch Monument. Onder het motto: KOOPT IN SOEST Volksonderwijs. Oranje Garde. EERSTE HULPHOEKJE Steenhoffstr. 77, Soest, Tel. 2909 16 Een ORIGINEEL Kapsel FEUILLETON Zij had het volbracht. Weet U niet, wat U met St. Nicolaas moet geven Electrische Geschenken Predikbeurten I U SLAAGT ALTIJD EN BETER BIJ HET r den meer dkoop :-daad, jrhout ar, en ieder racht. enden >p van s zoo- >ns in ibeltje aedry- n wo- :r, als jeven, r zijn olie- kt en i han- n der 1 tuin estau- elerlei ischen tijken, an de ïr, als boom- bosch zaden ng, de kleine rstijfd nood- srj luw n, die voor in on- en op chtje, komt. ior de vinter Degen, t voor t suc- ENK. SF behoorende bfl „D B S O E S T H R" van ZATERDAG 19 NOVEMBER 1938, No. 84 Men weet het, dit bezoek van den Ko ning van België, begeleid door Hare Ma jesteit de Koningin, is gesteld op Dinsdag a.s., afrit te 3 uur van het Paleis te Soest- dijk. Gereden wordt op Amersfoortsch ge bied langs Barchman Wuytierslaan, dr. Abraham Kuyperlaan, Emmalaan, Utr.- weg, Belgische laan. In vrij langzaam tem po en zoo mogelijk met open wagen, zal hier wel gegaan worden. Dit laat H.M. de Koningin steeds geschieden als ons volk haar huldigen wil. Te eer mag dit thans verwacht worden, nu het voor een groot deel Haar Hoogen Gast betreft. Gelegen heid te over dus om de vorstelijke perso nen te aanschouwen en te begroeten. Ge legenheid te over, want de opgenoemde we gen hebben samen een lengte van meer dón 5 K.M. Dat mag ook wel, daar ze van verre zullen komen de duizenden, om Koning Leopold te kunnen zien en te kunnen toe- Dan moet U zijn bij G. H. v. d. Broek Nieuweweg 4A Diploma Ned. Kappersschool juichen, want werkelijk, hij is ook in Ne derland populair. Veel zal dit te danken zijn aan het stralende, dat nog steeds de moedeijgestalte van wijlen Koningin Astrid omgeeft. Maar tevens ook, dat Hij niet afkeerig staat tegenover het gebruik der Vlaamsche, dus de Nederlandsche taal. Hoe het zij, Koning Leopold heeft zijn goeden roep in ons land. Op deze toer naar het Monument wordt de Koning vergezeld van graaf Cornet de Ways Ruart, grootmaarschalk van het Belgische Hof en door luitenant-generaal Tibbens, adjudant-generaal, chef van het Militaire Huis des Konings. Van Hollandsche zijde is toegevoegd de vice-admiraal A. Vos, hoofd der 4e afdee- ling van het Departement van Defensie. Bij de vrij korte plechtigheid aan het Monument zijn slechts een beperkt aan tal genoodigden toegelaten. De Burgemees ter van Amersfoort, aan welke gemeente indertijd het Monument is overgedragen, is aanwezig om het hooge bezoek rond te leiden en de g-ewenschte inichtingen te ge ven. Dit Belgische Monument heeft ons s'eeds getroffen. Het staat daar in zijn baksteén met bijpassende gemetalliseerde betonnen beeldgroepen als oprijzend gegroeid uit het omliggend heuvelterrein, zich aanpassend bij de omgeving. De drie torens door vlak- penanten verbonden, zijn forsch, zijn spre kend. Het ontwerp van den bouw is van Huib Horte, de bouw ging onder dr. Omer Buy- se, directeur van het Centraal bureau van het Belgische Ambachtsonderwijs. Dit Monument, dat zonder eeni^e plech tigheid in 1918 aan het gemeentebestuur van Amersfoort is overgedragen, wordt veel bezocht door vreemdelingen. Amersfoorters en zij, die in de naaste omgeving wonen, kennen zij het Monu ment wel met zijn diep aangrijpend beeld werk over rustig vlijtig leven en oorlogs ellende? Ook die zullen nu voortaan wel komen om deze duidelijke beeldtaal te le zen. Het is werk van den Zwitscher Fran- gois Goss en den Hollander Hilde Krop. SOESTER TURNCLUB. Naar wij vernemen, zal de Soester Turn- club op 26 Nov. a.s., Zaterdagsmiddags van 35 uur ter eere van haar 10 jarig be staan een receptie houden i.h. Gymnastiek lokaal van de O.O. School, Kerkebuurt. Vervolgens wordt door genoemde ver- eeniging een St. Nicolaasfeest georgani seerd op Zaterdagmiddag 3 December a.s., van 4 tot 6 uur, eveneens in het zelf de lokaal, voor de kleintjes. De groote jaarlijksche Uitvoering zal gegeven worden op Maandag 16 en Dins dag 17 Januari 1939 in hotel „Eemland". Naar het Engelsch. 8). „Dat is een verrassing!" zei hij en stak haar over de toonbank de hand toe. „Wat heeft u vandaag zoo naar Wellborough ge bracht, miss Westlake?" „U weet toch wel, dat ik 's Woendags dikwijls met vader meekom. Ik had enkele boodschappen te doen, onder andere ook bij u." „Het is lang geleden, dat u hier ge weest is. Of in ieder geval lijkt het mij zoo lang!" „Het is veertien dagen geleden", ant woordde Magdalen blozend. „Och, soms vliègt de tijd voor ons om; soms kruipt hij niet waar? Zeker geen nieuws, miss Westlage?" „Geen ander nieuws, dan wat u al we ten zult." „U bedoelt, dat kolonel Castelnau in Templemore is gekomen mèt zijn vrouw. Ik geloof, dat ze in de twee jaren, nadat mylady opdook uit zee, nog geen veertien dagen in eikaars gezelschap hebben door gebracht!" „Neen, dat geloof ik ook niet. Het is een pijnlyke situatie, vind ik. Ik weet niet, Vanwege de Federatie van plaatselijke Middenstands vereenigingen te Soest, de R.K. Middenstandsvereeniging, de afd. Soest van den Chr. Middenstandsbond en de Neutrale Centrale Winkeliers Vereeniglng gezamenlijk, verzoekt men ons het navol gende op te nemen in verband met de door deze Federatie georganiseerde groote Sint Nicolaas-Actie: Ook de Soester winkelier brengt U keus; geeft de grootst mogelijke Service. Denkt U maai eens goed na, U koopt een St.-Ni- colaas-cadeau, maar het is niet naar Uw zin. Is het dan niet prettig om dan even naar die zaak te kunnen gaan en het te ruilen De Soester winkelier zal ook uitsluitend moderne artikelen brengen, heusch, U be hoeft niet naar de stad te gaan; in Soest koopen brengt U tal van voordeelen. Dacht U werkelijk, dat men in de stad goedkooper zou kunnen slagen? Wij dur ven gerust zeggen van niet. Nu de St.-Nicolaas weer voor de deui staat, hebben de Soester winkeliers een actie aangekondigd en deze terecht ge noemd „ST. NICOLAAS ACTIE", „KOOPT IN SOEST". Ten eerste brengen de Soester winkeliers .GROOTE KEUZE", „SERVICE" en „LA GE PRIJZEN", en waarom zoudt U elders koopen, als U in Soest toch goed kunt sla gen? En nu de ACTIE, een actie met een hon derdtal prijzen, waarvan de hoofdprijs zal bestaan uit een prachtig RADIOTOESTE of een fraai AMEUBLEMENT. En er zijn nog een honderdtal andere fraaie prijzen. Wie zoo'n prys kan winnen? Gedurende de weken van 22 November tot 6 December worden 'bij alle deelnemen de winkeliers bonnen verstrekt; bij aan koop voor elk geheel bedrag van 25 cent ontvangt U een bon. Die bonnen moet U bewaren, zij hebben waarde. Hij, die nè. 6 December (uiterlijk 10 De cember) het grootst aantal bonnen inlevert, ontvangt den eersten prijs; de daarop vol gende den tweeden prijs, totdat alle prij zen aldus hun bestemming hebben verkre gen. Het is dus zaak om bij die winkeliers, die deelnemen aan deze actie, Uw inkoopen te doen. Deze winkeliers zijn kenbaar aan de ge le affiches, die duidelijk op het winkel raam zichtbaar zijn. U ziet wel, dat de Soester Middenstand al het mogelijke in het werk stelt om het koopen in Soest aantrekkelijk te maken. De namen der deelnemende winkeliers worden nog nader in de plaatselijke pers en huis aan huis. bekend gemaakt. En nu maar aan het sparen en zien zoo veel mogelijk bonnen in te zenden; waai en hoe de bonnen ingezonden moeten wor den, zal nog later bekend worden gemaakt. Mag ik U dan helpen bij het uitzoeken, discretie verzekerd. zijn heel welkom en worden ge waardeerd. Electro Techn, Installatie Bureau NIEUWE WEG 11 TEL. 2379 waarom hij haar teruggenomen heeft, ten zij hij de hoop koesterde, dat zij veel ver anderd was." „Dan is hij toch vreemd ite werk ge gaan", meende Bernays, „want hij heeft Engeland verlaten, de week, nadat hij zijn intrek had genomen in Whitehall Gardens. Ik zeg niet graag wat tegen dames, maar ik geloof, dat de fout nu toch bij héAr schuilt, want hij was altijd door iedereen geliefd, en met héér had juist niemand op. Ze is ééns hier in de apotheek ge weest en die last dien ik toen had, om haar naar haar zin te bedienen! Boven dien Verder sprak hij niet, want er kwam een klant binnen, dien hij eerst hielp, waarna hij zich weer tot Magdalen wend de. „Bovendien?" vroeg zij. „Wat wilde u toen juist zeggen?" „Bestond er niet zoo iets tusschen ko lonel Castelnau en zuster Vilna? Ze is een ware schoonheid." ,,'.t Is mogelijk; maar het zal beter zijn, er hier in de stad niet verder over te spreken." „Ik heb er "nooit tegen iemand anders een woord van gerept, dan tegen u; maar er was ook niets bijzonders in, dat de ko lonel liefde opvatte voor zuster Vilna; hij meende, dat zijn vrouw dood was." „Was dit maar zoo geweest!" „Zoo denkt hij er zeker ook over. U kenit natuurlijk den kolonel, omdat uw vader toch een van zijn pachters is?" „Och, we kennen hem haast niet Hij is 1K„. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 20 November 1938, Oude kerk 10 uur v.m.: Ds. J. I. van Schaick. Emmakerk 10 uur: P. L. Schoonheim, hulppredikant te Amersfoort. Emmakerk 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. Hees 6 uur: Ds. E. Groeneveld. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 20 November 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. 5.30 uur: Ds. Chr. Bruin, emer. pred. te Soest. Wilhelminakerk, Soesterb.straat Zondag 20 November 1938, v.m. 10 uur: cand. Bosma, uit Grouw. 5.30 uur n.m.: cand. Bosma, uit Grouw. HERV. (GER.) EVANGELISATIE. Prins Bernhardlaan. Zondag 20 November 1938, 's morgens 10 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. 's Avonds 6 uur: Ds. J. C. Wol-thers, van Putten. CHR. GEREF. KERK. Zondag 20 November 1938, v.m. 10 en n.m. 6 uur: Leesdienst. Woensdag 23 November 1938, n.m. 7 uur: Ds. J. G. van Minnen, van Huizen. GODSDEENSTIGEN. VEREENIGLNG VAN VRIJZINNIG- Zondag 20 November 1938: geen dienst. LEGER DES HEILS. Samenkomst des Zondags om 7.30 uur n.m. KSndersamenkomst om 2.30 uur n.m. Woensdags, samenkomst om 7.30 uur n.m., voor de kinderen om 4 uur n.m. Vrijdags om 7 uur n.m. voor de meisjes van 14 jaar en ouder. Gebouw Nieuweweg 111. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof ite 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdijk. bondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 20 November 1938: geen dienst SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondag a.s. van 12.151 uur: Zondags school. Zondag 20 November 1938, n.m. 6 uur: de heer H. v. d. Heuvel, van Utrecht. R.K. Kerk. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 20 November 1938, v.m. 10 uur: Ds. A. Dönzelmann, van Amersfoort. N.m. 6 uur: Ds. B. Tuinstra. Voor een stampvolle zaal in Religie en Kunst werd, evenals vorige jaren, een pro- paganda-feestavond belegd, bijgewoond door den heer Mr. Th. F. Raedt, als verte genwoordiger van het Gemeentebestuur, den heer Thijssen, raadslid, hoofd en personeel der Openbare Scholen alhier, e.a. De heer A. Entrop opende de samen komst. Na een welkomstwoord constateer de spieker, dat de Openbare School een groote plaats inneemt in ons volksbestaan. Spr. dankt de zustervereen. voor haar te genwoordigheid en hoopt, dat de belang stelling steeds zal groeien. De heer Frieling, oud-voorzitter, brengt hulde namens de Kring aan de organisato ren voor dezen avond en huldigt het be stuur met fraaie bloemen. Verder deelt hij mede, dat de afd. Kortenhoef-'s-Graveland pas is opgericht met 40 leden, en er nu al 80 zijn. Huizen telt er 30 en met de 3e af- deeling elders is men druk doende. Daarop staat de heer A. Entrop stil bij den strijd tegen de Openbare School, die zelfs hier en daar nog plaatselijk wordt her haald. De school is geboren uit een volks behoefte, voorheen waren alle kinderen ge lijk, zooals de reclameplaat aangeeft. De Openbare School heeft steeds eerbied afgedwongen; groote mannen heef zij aan Maatschappij, kerk en Staat geleverd; zij kweekte ook het nationaliteitsgevoel aan. In den strijd tegen haar heeft zij menige veer moeten laten. De Openb. school heeft noodig, dat kracht van haar uitgaat en dat er contact blijft bestaan tusschen het gezin en de school. Ook moet een offer gebracht willen worden voor het Schoolfonds, daar om roept spr. allen met kracht op dat flink te steunen. Na applaus traden met succes op de da mes Büschen, Cornax, Lemmers en Borger- dink met piano en zang, wat gewaardeerd werd, getuige het spontaan applaus. Vervolgens verkreeg de heer Lode van Gent, de smeuïge Vlaming, het woord, die zijn auditorium meesleepte met zijn Vlaam- schen humor en zijn gehoor voor en na de pauze boeide. Ook de dames oogstten na de pauze veel succes; het slot was een verloting met fraaie cadeaux. Het geheel was een zeer avond. immers nooit op Templemore. Vader heeft hem twee of driemaal gesproken, maar hij is één en al lof over hem: een betere land heer bestaat er niet!" „Een goed landheer, die nooit op zijn landgoed is, klinkt wel eenigszins vreemd!" „Zijn rentmeeser ds er één uit duizenden, moet u niet vergeten. En de kolonel laat ook niet alles aan Mr. Nelson over. Hij is nooit lang op Templemore, maar hij komt altijd onverwacht en gaat dan zelf alles na." „Nu, 't is zonde en jammer, dat hij geen betere vrouw heeft! Er is, helaas, niet veel kans, dat Mrs. Castelnau het hoekje om gaat; die „krakende wagens" duren in den regl 't langst. En hier komt nog heel wat verbeelding bij ookJa, het gaat toch vreemd toe in de wereld: die Mrs. Castel nau, die door niemand terugverlangd werd, duikt daar ineens weer op van een eiland in de Stille Zuidzee en zuster Vilna, die zich zoo nuttig en verdienstelijk maakte en zoo'n aangename persoonlijkheid was, is dood!" „Een half jaar geleden was ze nog in leven. Toen was ze in Parijs; maar waar ze nu is, weet ik niet. En nu moet ik gaan, Mr. Bernays. U moet mij maar eens gauw geven wat ik noodig heb." Hij haastte zich niet al te zeer met het afwegen van de benoodigdheden, maar het binnenkomen van 'n klant maakte vanzelf een eind aan het gezellige praatje met Magdalen Westlake, die het karretje van haar vader in High street weer ging op zoeken. Door de Garde was Donderdagavond om 8 uur in de zaal van Hotel Eemland een avond belegd, die matig bezocht was. De avond werd geopend met het staande zingen van het Wilhelmus, waarna de prae- ses de heer G. Veltman, in gebed voorging. Na het welkomstwoord staat spr. enkele oogenblikken stil bij den datum van 18 No vember 1813, toen Neerland zijn onafhan kelijkheid terugkreeg. Het „Oranje boven" moet geen phrase zijn, maar komen uit het hart. Spr. hoopt, dat velen zich zullen scharen bij de Oranje Garde. Na den opmarsch van het vendel decla meerde de heer P. Doorduyn uit Delft enkele humoristische schetsjes. Vervolgens verkreeg de adjudant-onder- officier de heer J. Visser uit Amersfoort, het woord, die allereerst uitvoerig stilstaat bij den 17den November 1813, toen voor het eerst door 3 groote mannen de Oranje cocarde weer werd gedragen. Spr. prijst de Oranje Garde gelukkig, want zij voert in haar vaandel het woord „Christelijk", en dat is geen étiquet, maar werkelijkheid. Zij wil de Vaderlandsche geschiedenis zien bij het licht van Gods Woord, dus in eeuwig- heidslicht; zij bidt voor de Landsvrouwe met Wie zij zich verbonden gevoelt. BLOED VERGIFTIGIN G. Bloedvergiftiging kan op verschillende manieren piaats vinden. Het kan plotse ling optreaen door b.v. een slangenbeet, verwonding met voorwerpen, zooals een vergiftigue pijl of ander oorlogstuig, kan ook door openkrabben van een puistje door een verontreinigde nagel gebeuren, maar ook langzaam kenbaar worden door regel matig omgaan met stoffen, die ambtsnal- ve steeds gebiuikt moeten worden. Voor heen kwamen in het tweede geval veel meer beroepsziekten bloedvergif tigingsgeval- ien) voor als thans, omdat er vele maatre gelen zijn getroffen, uie bloedvergiftiging in meer of mindere mate voorkomen. Om een voorbeeld te noemen; Een bekende be roepsziekte bij diamantbewerkers werd vroeger veel veroorzaakt door loodvergif- tiging. Om de oorzaak daarvan in details te beschiijven zou ons te ver voeren en zou 'n uiteenzetten van het diamantslijpen met nevenvakken noodzakelijk maken. Wellicht zou, indien daarvoor interesse bestaat, er elders over geschreven kunnen worden, maar 't heeft hier in 't Eerste Hulphoekje geen nut. In 't kort zij hier medegedeeld, dat vroeger uitsluitend diamant werd ge slepen in looden omhulsels en door het veel vuldig aanraken daarvan, sporen lood de huid in drongen en op den duur loodver- giftiging veroorzaken. De ziekte openbaart zich voor een leek vrij plotseling en eerste hulp-advies luidde zoo spoedig mogelijk zich onder medische behandeling stellen!" Eerste hulp is wel noodzakelijk bij eerst genoemde gevallen. Bij een slangenbeet moet direct de bloedsomloop gestoord wor den door middel van omsnoering tusschen de wond en het hart. Daarna zuigt men de wond uit (is voor de E.H.B.O.-er niet ge vaarlijk, mits hij geen wondjes aan lippen, tong of mondholte heeft). Vervolgens wordt de wond zorgvuldig uitgebrand door vloeibare, bijtende middelen, zooals sterk zoutzuur, salpeterzuur, enz., of door een gloeiend voorwerp in den vorm van een gloeiend stuk staal, pook, brandende si gaar of iets dergelijks. Die manupulaties 'kunnen noodzakelijk zijn, omdat een slangenbeet meestal niet gebeurt midden in een stad of dorp, maar in de hei of bosch, plaatsen waar een dok ter niet onmiddellijk aanwezig is of kan zijn. Is bloedvergiftiging ontstaan door het openkrabben van een puistje, of denkt U dat het bloedvergiftiging kan zijn, neemt dan den kortsten weg en doet dit dan niet via de voorpost van den dokter! Als U het nog niet weet, wordt onder voorpost: E.H.B.O. verstaan. Nederland gaf ons veel, en met nationale trots mogen wij op ons land zien, der va deren erfenis; het gaf ons het Evangelie vrijheid van godsdienst, van geweten, vrij heid van de school en een sterk rechtsge voel, daar onze regeering democratisch is als géén land ter wereld. Wij hebben vloot en leger, vestingen, en waterlinies voor ver dediging, om de erfenis te verdedigen te gen eiken buitenlandschen of binnenland- schen vijand. Uitvoerig zette spr. een en ander nader uiteen. Na nog de ouders te hebben gewezen, dat zij hun kinderen lid moeten laten wor den van de Chr. Oranje Garde, eindigde spr. met de uitroep: „Heb Uw Vaderland lief en sta ervoor pal en sta ook steeds ach ter en om den troon des Oranjes." Na gemeenschappelijk gezang en enkele voordrachten werd gecollecteerd. Na de pauze werd nog veel meer enthousiast ge zongen en tenslotte werd de samenkomst met gebed gesloten. HOOFDSTUK VU. Op een lage rustbank bij het venster, lag een dame te lezen. Dit venster zag uit op de geurige, kleurige bloemenpracht van een keurig onderhouden tuin, waaraan een van de schoonste parken van Engeland Heel de omgeving gaf blijk van veel weelde en smaak, want er stonden de gril ligste kunstvoorwerpen uit verre landen. Zij zelve was gekleed in een kostbare ochtendjapon, maar hagr mooi gelaat werd ontsierd door een trek van ontevredenheid. Het was haast twaalf uur, en te oor- deelen aan den kop chocolade, die naast haar stond, was zij zeker nog niet zoo lang geleden opgestaan. Gertiude Castelnau had zich nu al zoo gerudmen tijd wijs gemaakt, dat zij zwak en sukkelend was, dat zij het ten slotte zelf geloofde; lastig, humeurig en zelfzuch tig was zij in ieder geval! Ze schoof het boek ter zijde en belde. Onmiddellijk verscheen 'n élégante, jonge Frangaise, maar toch kon haar meesteres- se niet nalaten te zeggen: „Wat duurde dat lang, eer je kwam, Del- phine! Neem die chocolade mee en breng mijlaat eens kijken, het tijdschrift, dat je in den salon zult vinden liggen. Vraag ook den kolonel, of hij dadelijk komt." „Ja, Madame." Delphine raapte het boek op, dat van de bank gevallen was en verdween met de chocolade. Gertrude geeuwde weer, keek in een handspiegel en ging toen met het gelaat naar het venster liggen. Wat zeer ongelukkig was: ze was niet in staat tot genieten; om bloemen gaf ze niet en de zon was haar te warm. „Waar blijft die Delphine nu toch weer! Kon je hier ook maar slaven houden! Die zou je tenminste wel leereri, op je wenken te vliegen!" Een minuut later verscheen het kamer meisje met het verlangde tijdschrift en met de boodschap: „Monsieur zal zoo gauw mogelijk ko men." „Goed." Delphine trok zich terug en Gertrude doorbladerde lusteloos het „onhandig for maat" van het tijdschrift. Tien minuten later werd er aangeklopt en trad de kolonel binnen. „Goeden morgen, Gertrude", zei hij koud. „Wilde je mij spreken?" Ze waren een week in Templemore ge weest en dit was nu de tweede keer, dat ze samen kwamen. Gertrude had niet opgekeken, toen haar blik op de plaat gevestigd, terwijl ze ant- echtgenoot binnentrad en ze hield nog den woordde: „Je had wel wat gauwer kunnen ko men!" „Ik was bezig." (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 3