O® 1 w De uitslag van onze prijsvraag. De schaar en lijmpot affaire. Voor de Feestdagen FUGERS' RADIO, Kerkstr. 3, Tel. 2786 De eerste feestavond van S.E.C. Eenige Prijsvraag oplossingen dichtvorm. in Plaatselijk Nieuws „DE SPAR" Dat is pas een Kerstcadeau! G0IDSCHT1EDI1NG EERSTE AMERSFOORTSCHE VERHUISONDERNEMING H. Bunk Zn., Puntenburgerlaan16, Tel. 1295 Voor SoestJ. NOORDIJK - Braamweg 40 (Vervolg van pag. 1). lste pr^js, een Parker Duofold Vulpen houder, ter waarde van 13.50 W. v. DIERMEN, TALMALAAN 17. 2de prys, een moderne echt lederen Da me» tasch, ter waarde van 6.50 H. BUDDING, KERKSTRAAT lOf. 3e prijs een Actetasch, J. PRINS, EIKENLAAN 3. éde pr(js, een paar mooie boekensteunen, A. H. Damen, Zwaluwenweg 23. 5de prijs, een luxe kalender, W. A. P. F. L. Caron, Schrikslaan 50. 6de prijs, een mooie doos luxe post, J. Reulen, Kolonieweg lb. 7de prijs, een lederen portemonnaie D. v. Kleef, van Weedestraat 9. 8e, een jongensboek Joh. v. 't Klooster, Nieuwstraat 41. 9e. een jongensboek, Mej. A. Raauwen- daal, Torenstraat 10. 10e, een jongensboek, J. H. Verzaal, Bur gemeester Grothestraat 34. 11e, een jongensboek, J. Kraaikamp, Duinweg 2b. 12e, een jongensboek, L. C. de Bruin, Ra- demakerstraat 6, SoesTerbeng. 13e, een luxe fotodoos, M. J. van Putten, Stationsweg 6. 14e, een groote potloodslijper, B. van der Kooy, van Lenneplaan 55. 15e, een prachtige triplex Legplaat, N. Groeneveld, Vredehof straat 21. De 16e t.m. de 25e prijs, een prima Vul penhouder: Mevr. de Leest-ter Burg, Braamweg 12. M. J. Woertman, Gallenkamp Pelsweg 6. Joh. J. Roorda, Middelwijkstraat 5. W. Groart, v. Weedestraat 36. C. J. Groot-van Zadelhoff, Lindenlaan 12. Mej. A. Kruitbos, Burg. Grothestraat 22. H. Burger, Beukenlaan 35. Joh. van Woudenberg, Molenstraat 27. M. Hilhorst, Nieuwstraat 15. A. van de Bovenkamp, Kerkpad N.Z. 37d. De 26e t.m. de 35e prijs: een vulpotlood: A. J. A. de Boer, 3.3 h.S.K., Waarnemers- school, Soesterberg. A. van den Ham, van Lenneplaan 78. Jac. van Breukelen, Nieuwstraat 12. A. Brugman Jr., Hartmanlaan 21. Mej. S. Portengen, Kruisweg 1. A. J. Romijn, Klaarwaterweg 47. Mevr. M. Spleet-Barneveld, Hartweg 32. W. de Valois, Julianalaan 92. J. van Geytenbeek, Pelikaanweg 7. Mevr. A. Gorissen, Kerkstraat 1. De 36e t.m. de 50e prijs: troostprijs: L. D. Zuiderwijk, Dorresteinweg 29. B. Bloemsma, da Costalaan 6. W. van Essen, Krommeweg 2. S. Agter. Sophialaan 13. Mej. A. G. S. Kuypers, Pr. Bernhardlaan 18. B. Fugers, Korte Brinkweg 36. A. Jekel, Braamweg 34. Mevr. G. van Heyst, Rembrandtlaan 7. M. DuinsbergenEgghermonde, Amers- foortschestraat 6, Soesterberg. Mej. Beyen, de Zoom 9. J. Kromhout, Pelikaanweg 16. Mej. G. Meerding, Birktstraat 26e. C. J. Willekes, Hildebrandlaan 10. Mevr. G. PadLMemelink, Soesterb.str. 31. A. E. A. Duif er, Molenstraat O.Z. 14. De totale waarde der 50 uitgeloofde prij zen bedraagt 75. Tenslotte nog iets over het in ontvangst- nemen der prijzen. Deze pryzen kunnen door de betrok kenen PERSOONLIJK worden afge haald aan onzen winkel aan de v. Wee destraat 7, Soestdijk, vanaf Maandag 19 December. Tot en met 31 December heeft men nog tijd zijn prijs te komen afhalen; de prijzen, die alsdan niet af gehaald zouden zijn, vervallen dan aan onze vennootschap. Het wordt door ons op prijs gesteld, indien men de prijzen zoo spoedig mogelijk afhaalt. (Vervolg van pag. 1) geen volkomen in den haak was. Later is verdachte pas tot de conclusie gekomen, dat de rechercheur het over de politiebe richten heeft gehad. Vandaar dat hij op zijn aanvankelijke erkenning is teruggekomen. President: „Maar het is niet de eer ste maal, dat berichten uit de Soester en uit uw krant een merkwaardige ge lijkenis vertoonen!" Verdachte: „Daar heb ik mij niet mee bemoeid. Ik heb juffrouw K. wel gezegd, dat ze nooit berichten zonder bron mocht overnemen." De Officier van Justitie zeide in zijn re quisitoir, dat de verklaringen, welke de ver dachten aanvankelijk hebben afgelegd, vol komen logisch waren, en klopten met de feiten. Zij probeeren zich er thans met een listigheidje uit te draaien, maar er is in de ze geen twijfel mogelijk. Spreker eischte tegen den verdachte K. een geldboete van 100.tegen verdachte S. een boete van 50.—. De verdediger, mr. V e t h a k e, gal als zjjn meening te kennnen, dat zeer waar schijnlijk mej. K. geheel buiten de verdach ten om de berichten uit „de Soester" heeft overgenomen. Zij werd deswege nogmaals door den president ondervraagd, maar getuige bleef er bij, dat zij nimmer berichten uit „de Soester" heeft geknipt. De rechtbank zal over veertien dagen, des middags om kwart voor twee, uit spraak doen. DE SINT NICOLAAS PRIJSVRAAG. Als bijzondere attractie Ter eere van 't Sint Nicolaasfeest, Bracht „De Soester" ons een prijsvraag, Welke zéér viel in den geest, Vijftig waardevolle prijzen Werden hiervoor uitgeloofd, Heel de Soestersche bevolking Kreeg plots 't Puzz'len in het hoofd. In verschillende annonces Stonden lettertjes te veel, Dus men moest elk advertentie Goed doorzoeken, deel voor deel. Had men de gevonden letters Goed gerangschikt naast elkaar, Dan moest dit een spreekwoord vormen, Dèn eerst was men er mee klaar. Nu, voor al de adverteerders Was die prijsvraag lang niet slecht, En het heeft hun, 'k weet het zeker, Ook geen windeieren gelegd. Nu wil ik tot slot nog even Het gevraagde spreekwoord geven: „Al is de leugen nog zoo snel, De waarheid achterhaalt haar wel!" Een leerrijk spreekwoord inderdaad, Vooral voor hen, waar dit op slaat! Mevr. Tr. BIELEMAN, Wynand Toplaan 1. De „Soester" heeft kwistig met letters gestrooid, En 't met de „spelling" op een accoordje gegooid. Maar die „letters te veel", mits juist ge groepeerd, Waarschuwen ieder, die de waarheid niet eert. „Al is de leugen nog zoo snel, De waarheid achterhaalt haar wel!" Ch. VERHEIJ, Paulus Potterlaan 18. Geachte Heer Hoofdredacteur, Dat was toch wel een heel gezeur, Om al die letters op te diepen 't Gebeurde, dat we er niet van sliepen. Maar toch zijn ze alle wel gevonden. En goed geordend en gebonden. 't Rijmt en is heel goed bekend, Wat ik U hierbij overzend, Ik zal het u nu ook maar zeggen: (U zult 't toch niet terzijde leggen?) „Al is de leugen nog zoo snel, De waarheid achterhaalt haar wel!" N. GROENEVELD, Vredehofstraat 21, Soestdijk. J.V. OP G.G. „SPREUKEN 23 26a. Woensdagmiddag te 1 uur werd op de Ned. Herv. Begraafplaats aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen den heer W. Nagtegaal, in leven accountant en belastingconsulent, tevens bestuurslid der Nijverheidsschool. Op de begraafplaats waren zeer velen bij een gekomen; onder de bloedverwanten, vrienden en belangstellenden merkten wij op, o.a. den gemeente-secretaris, den heer Groot, waarnemend gemeente-secretaris, Notaris A. O. Dammers met zijn echtge- noote, den candidaat notaris van Veeren, den kolonel b.d. Phaff, Jhr. v. d. Brandeler, dr. J. H. A. Rupert, R.K. kerkbestuursle den, het raadslid Stroband, den heer Vee- nendaal, oud-ieeraar der Nijverheidsschool, ds. Gerth van Wijk, predikant te Zunder- dorp, Mr. Tellingen, Mevrouw v. Schaick- Brouwer, den heer v. Schaik, directeur v. d. Middenstandsbank, den heer v. Duren, het oud-raadslid Doorman, den heer Inspecteur van politie, den heer van Oldenborgh, de vertegenwoordigers van de N.V. Vennoot schap Soester Bouwhandel e.a. Toen de kist uit de lijkauto naar de aula werd gedragen, was zij gedekt door elf bloemstukken, waarna de kist naar de ge opende groeve werd gebracht, waaromheen zich een groote schare belangstellenden^ had geschaard. Als eerste spreker trad uit den kring naar voren notaris A. O. Dammers, die be gon met te zeggen: Beste vriend, nü wij U allen vergezeld hebben naar Uw laatste rustplaats, kunnen wij slechts enkele woor den stamelen. Wij kunnen ons dit treffend overlijden nog niet indenken, gij laat een groote leegte achter in- uw gezin, daar uw vrouw haar echtgenoot, de kinderen hun vader, moeten missen. Het is een treurige r, gij hebt gewerkt, zoo lang het dag was, doch veel te vroeg is de nacht geko men, waarin gij niet meer werken kunt. Wij blijven vragen: waarom, maar God heeft andeie bedoelingen met U gehad, Rust zacht. De tweede spreker, de heer N. Bakker uit Amsterdam, betuigde, dat de overlede ne een ware vriend was, waaraan spreker veel verschuldigd is, maar Gods wijs be sluit moeten wij eerbiedigen en buigen wij 't hoofd; het sterven viel U niet zwaar, gij geloofdet in een beter leven. De derde spreker was de zendeling -iee- raar F. Feith, die zeer getroffen was toen hij de mededeeling kreeg van het overlijden van den vriend van zijn zoon; zoo erg had hij zich de toestand niet voorgesteld, maar Gods wegen zijn ondoorgrondelijk, op het: waarom, krijgt men geen antwoord. Wim, rust wel, gg zijt tot hooger doel opgeroe pen en dit is 't opperbeste; gij jubileert nu Dinsdagavond herdacht genoemde jon- gelings Vereeniging haar 30ste jaarfeest in de Wilhelminakerk, welke tamelijk goed bezocht was. De voorzitter der Jongelings- vereeniging J. v. d. Mey. opende de bijeen komst, liet zingen Psl. 89 18, las daar op voor 1 Cor. 12 31 t.m. 13 13, om daarop in gebed voor te gaan. Daar hij bij zijn openingsspeech zeer zacht sprak, kon den wij daarvan weinig noteeren. Spr. riep het welkom toe aan de afgevaardigden van den Kerke raad, der Jeugd Centrale, Mej. Jongsma, ds. S. Wouters en den heer Luyben. Daarop las de secretaris met een even eens zachte stem, zijn jaarverslag voor en de penningmeester idem zijn finantieel verslag. Na een voordracht over een parapluie gaf Mej. Ida Jongsma een solo op het or gel van J. Zwart, waarna door J. F. de Regt een inleiding werd gehouden over de geloofsbelijdenis, art. 11, met bespreking, waarna een 3-tal coupleten werden gezon gen van de Bondsliederen. De soli orgel en viool voldeden goed. De afgevaardigden van den Kerkeraad, Jeugd- centrale, Meisjesvereeniging en de af- deeling Baarn van de Jongelings Vereeni ging brachten de beste wenschen over. Onder het zingen van „Een vaste Burcht" werd gecollecteerd, waarna gepauzeerd werd. Na voordracht en declamatie sprak ds. S. Wouters een feestrede uit; daarna slui ting op de gebruikelijke wijze. Het had soms wel een beetje rustige kun nen zijn; de controleurs waren de jongelui bijna niet de baas. Er werd ook gerookt in de kerkzaal, wat zeker niet te pas kwam. SJOERD DIJKSTRA f Woensdagmorgen te half een uur werd op de Ned. Herv. Begraafplaats ter ruste gelegd het stoffelijk overschot van wijlen Sj. Dijkstra, in leven gep. stalknecht en boscharbeider van wijlen H.M. de Koningin Moeder. De kist was gedekt door een 3-tal bloemstukken. Mede was aanwezig de heer S. de Zoete, gep. tuinbaas van wijlen H.M. de Koningin Moeder. De teraardebestelling geschiedde in groo- ten eenvoud. TOONEELVEREENIGING „KUNST EN VRIENDSCHAP." Onder praesidium van den heer J. S. W. Alderding Sr. is alhier dezer dagen opge richt bovenstaande tooneelclub. Als regis seur fungeert de praeses, secretaris is de heer W. van Reyn, Parklaan 5, waar men zich als lid of donateur kan opgeven. Begiir. Januari 1939 wordt de eerste uitvoering gegeven in hotel Eemland. Op het oogenblik telt de club 8 leden, 6 heeren en 2 dames. W. NAGTEGAAL f noteeren wij 2 pak Spar Zelfr. Bakmeel 0.25 Vz pond Fondantkransjes 0.25 pond Toffee melange 0.25 2 ons Kerstchocolaatjes 0.25 2 ons Kerst-Bonbons 0.25 V2 pond Sparcacao 0.25 Een doos Kaarsen niet kandelaar 0.25 VOOR DE BOTERHAM: IVz ons Rookvleesch 0.25 IV2 ons Bacon 0-25 IV2 ons Procureurspek 0.25 IV2 ons Luxe Ham 0.25 2yz ons Lunchworst 0.25 3 ons Boterhamworst 0.25 Bestel tijdig bij ons een BANKETRRANS (fabrikaat Paul C, Kaiser) één pond zwaar, slechts 75 CENT Beleefd aanbevelend: Levensmiddelen bed rijf HARTMANLAAN 96 Een radiotoestel, zoools er weinig in de wereld zijn: de Hilversum 25a! Nu afgestemd, door simpeltjes een knop in te drukken! Nu van de Kerstuitzendin gen genoten! Nu geluisterd naar den wormen, puren toon van dit toestel I Én voortaan blijft het heele gezin verbon den met alle deelen der aarde voort aan komen muziek en het gesproken woord tot U uit een keur der beste programma's ter wereld! Laat U den Hilversum 25a nog vóór de Kerstdagen demonstreeren! HILVERSUM 25 A PRIJS F. 225.- Drie-dioden schakeling en l.f. tegenkop- peling variabele bandbreedte, in 3 trappen regelbaar - bas-compensatie luidspreker met klankverstrooier haar fijne afstemming door parallax vrije licht- streepwijzer etc. etc aan de rechterhand des Vaders. Gij hebt hard gewerkt en nu zoudt gij gaan verhui zen, maar God heeft voor U een tehuis klaar, niet met handen gemaakt, maar eeuwig, in den hemel. Na verzocht te hebben voor enkele minu ten stilte, bad hij het Onze Vader en sprak woorden van troost tot den ouden vader Nagtegaal en diens echtgenoote, die in Am sterdam voor het raam zittend, met ons medeleeft. De vader van den overledene \yenschte een kort woord te spreker; aan de groeve nu het stoffelijk overschot ter ruste wordt gelegd. Dit wegbrengen bevestigt wat de Prediker zegt: de stof keert weder tot de aarde, de geest tot God. Want hij is hier niet, hij jubelt voor Gods troon. Rust zacht Willem. Deze spreker was diep onder den indruk, zoo ook de overige familieleden. De schoonvader van den overledene nam nog een bloem en wierp deze in de groeve, zeggend: „Willem, lieve jongen, rust zacht." Hiermede was deze plechtigheid ten ein de. Een ieder was overtuigd een harde wer ker en een goed mensch ter aarde te heb ben besteld. telefoonnet soest. No. 2172 2035 2036 2179 2105 2113 2116 2114 2468 2804 2858 2341 2295 2459 2255 Nieuwe aansluitingen, Endel, G. A., Regentesselaan 13 Hurk, W. J. v. d., Vert. Ned. Elec- trolasch Mij., Leiden, Hildebrandl. 2. Keulen, H. van, Directiekeet, Plasw. Koning, M. A. J., Vinkenweg 35, Soestdijk. Lenten, J. F., zaadhandel, Beuken laan 20 C, Oostenbrugge, H. van, Smitsweg 10. Solt, A. P. M. van, Sparrenlaan 14. Zimmermari, P. LI, Oranjelaan 1, Vervallen aansluitingen. Bakhoven, H. G. v., Hellingweg 8. Batenburg van Kemenade, G. J. A, M., van Weedestraat 24. Berghout, H. J., Levensverz. Mij, Arnhem, Wald. Pyrmontlaan 24. Borteenhagen, H., Luxe artikelen, P, de Hooghlaan 6, Soestdijk. Doorman, W. H. C., Pr. Bernhard- laan"43. Hak's Graan en meelhandel, Heuvel- weg 4, Soestdpk. Keyser, H. E., Stadhouderslaan 36 Soestdqk. Dinsdagavond hield bovenstaande Voet- balvei eeniging haar le Jaarfeest in de zaal van hotel Bosch en Duin, welke zaal fees telijk was versierd en deze avond is zeer goed geslaagd. Toen allen hadden plaats genomen en de commandant der Brandweer over de zaalindeeling, en over de zitplaatsen zijn goedkeuring had uitgesproken (alles was zeer goed verzorgd), riep de praeses dr. P. Donker, allen het welkom toe. Spr. was er trotsch op, om deze eerste feest avond v. d. gecombineerde clubs „Esvac" en „Soest", te mogen openen. Hij riep aller eerst de spelers van de voetbalteams, die in groote getalen waren opgekomen, het welkom toe, in de tweede plaats de dona teurs en verder allen die belangstellen in de V.V. „S.E.C." en zich hier laten zien. Spr. hoopt, dat deze avond zal bijdiagen tot een echte, kameraadschappelijke geest. Spr. wil niet lang spreken, maar wil toch dank brengen aan hen, die het mogelijk hebben gemaakt dezen avond te organisee- ren. In de eerste plaats aan de feestcom missie, ook aan de milde gevers en geefsters van de cadeaux, daar er in de pauze een verloting zal plaats hebben, en deze verlo ting de noodige dubbeltjes in het laatje moet brengen. Spr. beveelt de tombola ten zeerste aan en dankj: verder de tooneel- groep onder leiding van den Ijeer J. v. d. Broek; ook dank aan de viaagteekens op 't programma (dit is onze bekende amateur- dichter E. van Eeden). Spr. kan geen jaar verslag uitbrengen, daar de club pas 5 maanden bestaat; zij beantwoordt aan de verwachting, er heerscht een uitstekende kameraadschap, de oude idee vervaagd, er wordt alleen gevraagd: in welk elftal kom ik het best tot mijn doel. Spr. is verheugd, dat de heer burgemeester Mr. W. A. J. Visser, het eere-lidmaatschap heeft willen aanvaarden en tevens het beschermheer schap van S.E.C. op zich heeft genomen. Daarop gaf spr. een kort overzicht van de behaalde punten, welke de elftallen van S.E.C. hebben veroverd en sprak de spelers moed in om goed te spelen tegen den con current in haar afdeeling, A.P.W.C.; als men dat doet, is het best mogelijk, dat S.E.C. de eerste plaats inneemt. Het 2e elftal staat er eveneens goed voor en staat nummer 2 van boven af; het 3e elftal staat op de vierde plaats, het 4e elf tal op de 3e plaats en het 5e elfal staat aan de spits. Spr- vraagt of het auditorium ook eens gaat kijken bij de Zaterdagmid dagcompetitie; de junioren spelen Jieusch aardig voetbal; zij hebben nog geen wed strijd verloren. Spr. wil nog meer publiek trekken en dat kan, als het eerste elftal steeds haar beste beentje voorzet, want dit elftal trekt publiek en dit is noodig, daar er veel geld voor de huishouding noo dig is, wijl de uitwedsrijden en de training veel geld kosten; daarom is alle hoop gevestigd op het kampioenschap. Dan komt ook in de zomermaanden een behoor lijke training. Spr. vindt het prettig als de spelers op gepaste wijze worden aangemoe digd, 't publiek moet zich echter behoorlijk gedragen; men mag uiting geven aan zijn gevoelens, mits behoorlijk, maar men mag den scheidsrechter niet becritiseeren. Spr. wil eendrachtige samenwerking tusschen publiek en spelers, dan is het kampioen schap voor ons weggelegd. Met een driewerf hoera besluit spr. zijn toespraak. Daarop veiikreeg de heer E. v. Eeden het woord, die 'n leuk gedicht heeft gemaakt, dat de spelers kunnen zingen in de bus of trein bij uitwedstrijden; het refrein werd dadelijk lustig mede gezongen. Het was werkelijk een succes; het applaus was meer dan verdiend. Vervolgens werd voor het voetlicht ge bracht een vroolijk spel in 3 bedrijven, waarbij de lachlust werd opgewekt. Dit tooneelspel was getiteld: „Over twaalf da gen tegen middernacht", een oud motief, door Gerard Nielen. Het geheel was een dol vermakelijk spel, waarbij de lachspieren 't te kwaad kregen. Men leerde den mensch in zijn ware gedaan te kennen. Zeer goed spel gaf de familie Schmidt, Kneterman, Frits en Appelman, terwijl de anderen elkander aanvulden. Het geheel was een aaneenschake ling van dolle vei'gissingen, een gevolg van de getapte mop, dat er een kameel zou verschijnen, die alles zou veimietigen. Volgende week Woensdag komen wij er nader op tei'ug. De dames ontvingen bloe men en een enveloppe, de heeren alleen een enveloppe. De Eerqland-Boys zox-gden voor prettige entre-apte-muziek, ook voor 't bal, dat is hun wel toevei'tixxuwd. De danslustigep konden nog een goed uur hun hart ophalen. PH I LI PS-TELEFU N KEN f89.. SERVICE pe beteekenis van dit woord ervaart U als U Uw radio bij Goldschmeding koopt Indien ge- wenscht gemakke lijke condities. INRUIL Vaartweg 13 - Hilversum Nadere inlichtingen teven» bij: H. C. SCHOEMAKER, v. Weedestr. 36, Soestdijk verhuizingen RMSBSPOORT VAKKUNDIG INPAKKEN VAN GLAS EN AARDEWERK ENZ. - BERGPLAATS VOOR INBOEDELS - PRIJSOPGAAF WORDT VRIJBLIJVEND VERSTREKT

De Soester | 1938 | | pagina 2