bureau Ministre. Vleesch en fijne Vleeschwaren. I'eTchholtz'I INBOEDEL, Zuivelfabriek „De Hoop" Palace Restaurant - Terras j Bos sum c Hilversum de goed onderhouden tweemaal per week Goed, Chic, Goedkoop Dit blad verschijnt en wel Dinsdags- en Vrijdagsavonds BELLETJES. AFBRAAK te koop: Zware eiken en grenen balken, Netten Nederlandsche Protestantenbond, OPENBARE VOORDRACHT PROMETHEUS de hemelbestormer. Tweede hands kinderschoenen. Kweekerij „BLOEMVELD" Zuivere Roomboter f 1.15 per pond Probeer eens HO FM ANN'S Lunch a f 2.50 Restaurant a la Carte HOFMANN Publieke Veiling te Laren, N.H. Wegens vertrek. ODDE en moderne Schilderijen trio van Louis Arntzenius, een monumcn- tauL, stijlvol opgebouwd 'kunstwerk. Het begin vond ik wat gewild modern,^ en vreesde dat het „plutot rare que beau" er op van toepassing' zou worden, doeli gaan deweg werd inen meegesleept door de mu ziek van het magistrale en geniaal-poly- fonisch gecomponeerde werk. Het wus een stroomen en woelen van melodieën, sterk gerythmeerde motieven en eigenaar dige accenten, die in een geweldigen climax tot het hoogtepunt werden opge dreven om daarna over te gaan in fijne verklanking van muziek, geheel boven de materie staande. Dit was een prachtig moment. Het slot, vol gloed ca letfen werkte suggestief op het. publiek, dat enthousiasten bijvul betoonde, die steeg tot een ware ovatie, toen de jonge com ponist. op het podium verscheen. In iiit uitbundig succes deelden ook de execu tanten, en teiocht, want zonder musici, die op een artistiek poil als deze staan, zou 'het niet mogelijk zijn, het werk tot zijn volle recht te doen komen. Een schoono avond dus, die nog lung zal nawerken. Even vóórdat de pauze ge ëindigd was, bedankte de beer Nol- then'ius Sr. alle uanweaigen en uitvoe renden voor hetgeen zij voor het weldadig doel hadden gegeven. Herstel der Kerk. Vanwege het secretariaat van de com missie tot restauratie der Hervormde Kerk te Laren (N. II.), gevestigd aldaar huize de Elsnof, Houtweg, wordt ons over de plannen vtn herstel der Kerk het volgende gemeld: De commissie, die zich de restauratie ten doel stelt, zal eene Rijksbijdrage ont vangen van f 3000, indien aan zekere voorwaarden, die door den Minister ge steld zijn, o.a. cene Gemeentelijke sub sidie minstens gelijk aan die door het Rijk te verstrekken, door den Gemeente raad zal worden voldaan. Van particuliere zijde is aan giften of toezeggingen bijeen gebracht eene som van ruim f 5000. Wanneer de subsidies verkregen zijn en er, is een voldoende som bijeen, dan) zal bet werk geschieden onder leiding van het Ry'ks Bureau voor Monumenten zorg te 's-Gravenhage. Voordracht Ds. A. R. de Jong. Over het algemeen is deze winter voor Laren-Blaricum een echt muziek-seizocn ge weest. Lezingen en voordrachten zijn er in verhouding niet zooveel geweest. oVor hen, die gaarne een goed spreker met een boeiend onderwerp zien optreden, is volgende weck Woensdag een uitgezochte gelegenheid om daarvan te genieten. Dan zal n.l. op uitnoodi- ging van de afdeeling Laren-Blaricum van den Nedcrl. Protestantenbond in Hotel Hamdorff een openbare voordracht komen houden de bekende voorganger van den Protestanten bond in Bussum, Ds. A. R. dte Jong, met het onderwerp „Prometheus". Waar het optreden van dezen spreker in Bussum indertijd nog al ecnige beweging wekte, zullen ongetwijfeld velen van deze door den Protestantenbond geboden gelegenheid gebruik maken, om Ds. de Jong te hooren en z'n ideeën te leeren kennen. Het jekkertje dat hielp. Op den hoek van den Houtweg alhier kuierde dezer dagen een klein meisje, het zevenjarig dochtertje van den heer K. alhier. Plotseling schoot een herdershond van den heer van H. op het kind af en beet het in den rug. Gelukkig had het mciske een lekker dik jekkertje aan, waardoor het den hond niet lukte heen te bijten Na informatie bleek ons, dat de hond hceleinaal niet boosaardig is, maar waarschijnlijk lijdt aan de algemecne lentebcvliegingen, waarvan het meisje ditmaal de dupe werd. Inmiddels 'lijkt ons een dik jekkertje alleszins aan te bevelen tegen der gelijke aanrijdingen aan de rugzijde. Wijkverpleging. Dinsdagavond 8 uur had in het ge bouw der R. K. Werklieden-Vereeniging de Jaarvergadering plaats der Wijkver pleging. De voorzitster. Mevr. Rutgers van Rozenburg, heet de circa 30 aanwe zigen welkom en dankt hen voor de be langstelling welke uit hunne aanwezig heid blijkt. Het jaarverslag wordt gelezen en goedgekeurd. De Rekening over 1923 vermeldt aan ontvangsten f 1472.34 (hoofdzakelijk con tributie, giften en bed rijf sontvangsten), en aan uitgaven f 1442.02 (sularis, huur, aankoop, div. artikelen enz.), zoodat er een batig saldo is van f 30.30. Jaarverslagen Rekening en Verant woording worden goedgekeurd. Ingediend wordt de Begrooting over 192fl. welke do inkomsten begroot op f i510.32 en de uitgaven op f 1509.20. In het Bestuur worden gekozen de per sonen aLs no. 1 vermeld op de opgemaakte voordracht; het is thari6 samengesteld als volgt: Voorzitster: Mevr. Rutgers van Rozen burg Seer.-Penningmeester: Pastoor Mu ter. Leden van liet Bestuur: Mevr. Ynzo- nides, J*hr. Rutgors van Rozenburg, Mej. Stoutonburg van klooster. Toegevoegde geneeskundigen: Dr. Lom mei. Dr. Holtman, Dr. Gribbling. De Ver eeniging telt circa 2G0 leden. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de voorzitster met een woord; van dank de vergadering sloot. Wij teekenen hierbij aan, dat het be staan der Wijkverpleging niet genoeg gewaardeerd kan worden. In Ecmnes is geen genetsheer gevestigd; bij ongeluk ken zou men altijd moeten wachten tot geneeskundige hulp uit Banrn, Laren of Blarieum ontboden en ter plaatse zou zijn, hetgeen in ernstige gevallen den dood zou kunnen veroorzaken. In de behoefte aan snelle en vakkun dige eerste hulp bij ongelukken voorziet de Wijkverpleging volkomen, nog afge zien van de andere diensten, welké zij regelmatig liewijst. Eleetriciteit. Men deelt ons mede, dat men zich voor kiaehten in de lichtvoorziening, te wen den heeft tot den heer C. Hooft alhier 'Aanvragen en andere klachten, alsmede verzoeken oni inlichtingen, zqn schrifte lijk to richten tot de Prov Utrechtsche Eloetriciteits - Maatschappij, Catherijne- singel te Utrecht. De heer J. Dop is alleen heiast mot meterópname en inning quitanties. Mond- en Klauwzeer. Bij S. te Binnendijk zijn weder 3 koeien aan bovengenoemde ziekte gestorven. Eieren rapen. Vanaf 28 April is het rapen van eieren verboden, met uitzondering echter van kippeneieren! Geen werkloosheid. Bij de plaatselijke arbeidsbemiddeling is in de maand April niemand ingeschreven als werkeloos. Eemnes steekt hier wel gunstig af bij andere gemeenten. Haudelsdagschool. B. en W. van Hilversum maken bekend, dat tot 18 Mei 1924 des Maandagsavonds van 6.30 tot 7.3 Ouur en dos Dinsdagsmid dags van 1.30 tot 4 uur bij den Directeur der Handelsdagschool gelegenheid In staat tot aangifte van leerlingen voor den cursus aanvangende 1 September a. s. Voor toelating wordt veroischt toela tingsexamen of verklaring van het Hoofd der laatst bezochte school. Het schoolgeld bedraagt van f 15 tot f300—. Melkveehoudersbond. Deze bond vergaderde Vrijdag in het R. K. Vereonigingsgebouw ter bespre king melkprijs. Do beer De Jong uit Harmeien zet het standpunt, van den hond uiteen en wijt aan tijdelijke overproductie gepaard met geringe afname voor kaasfabrieatie do in getreden verlaging. Spr. verwacht bin nenkort wijziging in den toestand. In plaats van den heer J. Elder9, welke be dankt heeft, wordt de heer B.Meijer in 't Bestuur gekozen. Na een woord van dank aan den inlei der sluit de Voorz. de heer v. Stouton burg de vergadering. Haven. Verleden week geen schip aangeko men. Daar de vaart voor scheepvaart zooals wij reeds aankondigden van 5 Mei tot 2 Juni gesloten zal zijn, zal de haven nu geruimen tijd leeg blijven. De beurtschepen van Van Yknu zullen aan de Baarnsche dijk móeten lossen, ter wijl da goederen van eu tot daar per als xullen worden vervoerd. Aanbesteding. Dinsdagavond werd iloor II. Eggekamp aanbesteed den bouw van 'n nieuw woon huis, tor plaatse van het bestaande, het welk afgebroken zal worden, voor den heer A. de Bruin te Eemnes. Inschrijvingen: M. Rebel f 5750 G. B ren nesse f 5560 .Tac. Kroeskamp f 5950 J. Hagen f 6000 B. Blom f 6000 J. Groen f 5037 G. Wortel f 4500 P. Lohman f 8950 D. v. d. Wordt f 6275 •Het werk is gegund aan Jon laagstdn' inschrijver. Burgelijke Stand. OVERLEDEN: 29 April. Marg. Petr. Hoogeboom, weduwe» van Joe. Elders 81 jaar. ONDERTROUWD: Isatic Iloogonhout 29 jaar alhier en Wilhelmine de Beus 29 jaar te Muiden. Rechtszaken Agenda. Zondaq 4 Mei. EEMNES, van n12 en 2.303 uur nam. R.K. Leesbibliotheek in de R.K. Vereeniging. Dinsdag 6 Mei. EEMNES, 8 uur nam., Chr. Nat. Werk mansbond. bestuursvergadering in „De Lin deboom" Woensdag 7 Mei. EEMNES. 7.30930 uur natn. generale repetitie fanfarecorps „de Eendracht", in de Lindeboom. Donderdaq 8 Mei. EEMNES. 8 uur nam., fanfare „de Een dracht. uitvoering in de R.K Werkliedcnver- eeniging. Zaterdag 10 Mei. EEMNES. 57 uur nain., repetitie Fanfare corps „de Eendracht", in de Lindeboom. 7 uur nam. vergadering Chr Jongelings- vereeniging .Timotheus", in de Lindeboom EEMNES. 7.30 nam. repetitie Chr. Gem Zangverecnignvg „Excelsior", in de School met den Bijbel Kantongerecht te Hilversum. De Kantonrechter te Hilversum heeft de navolgende personen veroordeeld Wegens het te Bussum bij het afleveren van waren het gewicht daarvan bepalen door mid del van een unster: G. P. v. d. M., aldaar, f 4 of 3 d met verbeurdverklaring der unster. Wegens het te Naarden zonder vergunning venten: J. de M. te Hilversum, f 3 of 3 d. h. Wegens het te Huizen na het sluitingsuur bezoekers in een café hebben: H. B. aldaar, f 7 of 4 d. Wegens het te Huizen op den weg waren uitstallen: H. V. te Hilversum, f 3 of 3 d. h. Wegens overtreding der ArbeidswetH. J. O. W. te Hilversum, f 3 of 3 d„ F. P. te Bussum f ij of 8 d., J. v. d. A. te Naarden f 5 of 3 d. Wegens het niet onschadelijk houden van een onder zijne hoede staand gevaarlijk dier D. J. J te Bussum f 15 of 10 d. Wegens overtreding der LJkwet: T. M. te Huizen, 5 maal f 0.50 of 5 maal 1 d., met ver beurdverklaring der maten en gewichten. Wegens het niet zorgen dat een leerplichtig kind geregeld de school bezoekt. D. J J. te Bussum f 1 of 1 d. Wegens het als bestuurder van een motor rijtuig de veiligheid van het verkeer in ge vaar brengenA. A. C. S. te Blarieum, f 40 boete of 20 d h., met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te bcsturer «oor den tijd van één jaar. Wegens het als bestuurder van een motor rijtuig op eerste vordering der politie geen rij- en nummerbewijs vertoonen: H. v. d. W. te Bussum, 2 maal f 3 of 2 maal 3 d. h. Wegens het niet verlicht hebben van het achterkenteeken van een vierwielig motorrij tuig: J. v. A. te Hilversum, f 5 of 3 d. Wegens het rijden met een rijwiel zonder bel: F. O. te Hilversum, J. M. H. en P. D. te Bussum, K. S. te Muiden, G. S. en K. S. te Huizen, allen f 3 of 3 d. Wegens het rijden met een rijwiel zonder licht: A M. en K. v. E., beiden t; Bussum, en H. K. te Huizen, ieder f3 of 3 d.. G. L. te Hilversum f 1 of 1 d.. H. D. te Laren f 2 of 1 week tuchtschool. Wegens openbare dronkenschap: J. G. v. S.. f 12 of 8 d., G. v. D. f 10 of 8 d., H. B. te Huizen f3 of 3 d. Gratis deuntje. J. H.. muzikant te Hilversum, met een gewoon plaatskaartje naar Bussum reizend, kwam in den trein met een losse gramofoon- hoorn onder den arm. welks bazuinmodcl zijn medereizigers de vraag ontlokte, of hij om roeper was. Hij toonde hun. door een mond- orgeltje er in te zetten, de zeer versterkte tonen. Natuurlijk moest de proef op de som. Doch de conducteur kon de zon niet in 't water zien schijnen en een bekeuring volgde wegens muziek zonder vergunning. Daar ech ter bewezen was, dat de man er niet naar ge taald had deze opgewekte stemming in zijn voordeel te benutten, kwam hij er voor den civiclcn prijs van f 0.50 af. wat nog jammer was voor de goede bedoeling. Predikbeurten Zondag 4 Mei. LAltEN. Geref. Kerk Pijlsteeg voorm. 10 uur, de hoer C. J. Sikkel, Theol. euiul. nam. 5 u. dezelfde. Gemeentewoning 10 uur Kinderkcrk, 11 uur Jeugddienst, 2 uur Zondagschool. Eemnes-Binnen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur. Ds. II. II. Ynzonides. Nam 6 uur H Doop. Eemnes Buiten. Ned. Herv. kerk v. m. half 10 en num. 2 uur Ds. W. J. Kolkert. Maandag 5 Mei. Eemnes-Buiten. Evangelisatie in „De Lindeboom" 7.30 uur nam., de heer J. W. Hagen, Gods dienstonderwijzer. MARKTBERICHTEN HILVERSUM, 30 April 1924. 5000 Eieren f6.50 per 100. 70 Biggen f 12-f 18, 130 paarden en Hitten. Handel in Vee vlug. Handel in Paarden redelijk. Oude kippen f 1.25-f 2.00 per stuk. Jonge kippen f 2.00-f 3.00 per stuk. Tamme ko nijnen f 0.60-f 1.25. p. stuk. Duiven 50 et. per stuk. AMERSFOORT, 28 April. Gemeente Kaasmurkt. Aangevoerd 37 wagens bevat tende 9600 k. gt. Prijs f 34 tot f 38 per 50 k g. Handel redelijk. BODEGRAVEN, 29 April. Kaas. Aan voer 326 wagens, waaronder 279 rijks- merk. tezamen 14.960 ".tukken, wegende 89.760 k. g Goudsche f 42-f 46, mindere f 34-f 38, zonder rijksmerk f 32-f 38. Han del matig. PTJRMEREND, 29 April. Kaas Aange voeld 52 stapels. Fabrieken 1 36 50, met rijksmerk f 40; boeren f 38, met rijks- merk f43; eommi;sie met rijksmerk f,<44 Goudsche met riksmerk f 40. UTRECHT, 29 April. Aan de kalver markt. 'dhior waren heden aangevoerd 90 nuchtere kalveren. Prijs f 8-f 13 per stuk. AMSTERDAM Oude Doelenstraat 1-6-4 Haarlemmerstraat SI Kinkerstraat 57 Ferdinand Bolstraat 16 Ulrechtschestraat 12 Ie Oostcrparkstr 182-161 Ie van Swlndcnstraat 5! Als het lente wordt komen de elegante voorjaars-toiletten voor den dag. Bij een mooi costuum behooren chique schoenen. Neemt eens een kijkje in onze magazijnen. Van Presburg's schoenen gaat een zekere bekoring uitomdjt ze voldoen aan de hoogste eischen, welke aan modern schoenwerk gesteld kunnen worden. Presburg's schoenen worden in eigen fabriek vervaardigd door bekwame werklieden, die het vak van vader op zoon hebben geleerd; ze hebben daardoor iets aparts en zijn Zwad leder 8.95 Bruin lede» 10.95 Bruin mei rubberhak 11.50 HAARLEM Groote Houtstraat 88 HILVERSUM Kerkstraat 17 FABRIEK WAALWIJK Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent. Belletjes worden behalve aan ons bureau aangenomen: Te Blarieum door de Blari-. cumsche Boek- en Kunsthandel Telefoon 376. Te Eemnes dcor H. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren door M. Wilmink Torenlaan, Tel. 304, en F. v. d, Puyl, Zijtak 186a. Te Hilversum door v.Wulfen's Reclamc-Bur., Lavendelploin 17. Ramen Deuren Kozijnen Steenen Pannen Planken en Brar dhout 7 en 8 M. lang, bij A. DE BRUIJN Eemnes. ongeveir 180 MJ. Oude vischt et- ten gevraagd, voortuinafdekking, kleine mazen Prijsopg. onder le'- ter L. Gooische Boekhandel, Naar den. Afdeeling Laren-Blaricum Woensdag 7 Mei a s., 's avonds 8 uur, in Hotel Hamdorff, Ds. A. R. DE JONG van Bussum, over: Motief: de mensch die worstelend z'n cultuur verovert. Toegangskaarten a f 0 50 's avonds aan de zaal. TE KOOP: leeftijd 3—9 jaar, een paar meis jesschoenen zoo goed als nieuw Te zienentebevr.bij J. TEEUWIS- SEN. ZEEWEG 211 HUIZEN. Advertentiën. gevraagd, bekend met tuinwerk, in 't verlengde v. d. Vaartweg Bussum. Aanmelding dagelijks 7 12 of 1—6. Zeer billijk te koop aangeboden een prachtig eiken Te bevragen Strating s Schoenhandel, Naarderstraat 699, Laren N.H. Blarieum - Telef. 349 Specialiteit in Prima consumptie melk - Los gepasteuriseerd 13 ets perL. Gepasteuriseerde flesschenmelk 18 ets. per Liter flesch Neemt proef met onze prima Koffieroom I27j cis. flesch KlaasKampen HoeK P. C. v. d. BrinKweg. 's-GRAVEL. WEG HILVERSUM - TEL 1919 Tel. 1189 fijne Vleeschwaren Tel. 1035 Regal Assorted H.Pf 2. S Cream Crackers H.Pf 1.90 3 5 Petit Beurre LU, blikjes v. f 1.50; pikjes f 0 30 5 j Digestive Biscuitsf 1.60 g S Cauffrette Altessef 1.50 S 5 Van Eden's Tafelbeschuit45ct.en30ct.p.bl. Dagelijks versch geladeerde Lever 20 cent per ons Hamspek25 cent per ons Ossen Rookvleesch (muisje) 30 cent per ons Klaaskampen hoek P. C. w d. Brinkweg, Laren De Makelaars AR. BUWALDA en J. HAMOORFF; de Makelaar L. SCHULMAN zullen ten overstaan van den No taris Mr. J. B. LU1JKX publiek verkoopen op DINSDAG 6 MEI 1924, 107, uur, ten huize van den WelEd. heer J. T E N KATE, aan den Houtweg te Laren, N.H. waarbij voorkomen antieke meubelen wo. Louis Seise buffet, damesbureau, gotiek 4 deuren kastje, eenig oud tin en koperwerk, porselein, kristal en aardewerk door F. van Mieris, Adr. Brouwer, Jan van Essen, E Verveer, C. Dankmeijer, e.a.kleine salonvleugel, eenig antiek zilver, Cuba mahonie met satijnhout ingelegd 2 pers. slaapkamer-ameu blement, tapijten, gordijnen, keukeninventaris, enz. KijkdagenZondag 4 en Maandag 5 Mei a.s. van 10—5 uur.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3