Gooische Agenda. Woensdag 28 Mei. LAREN. 8 uur in Hotel Hamdorff, con cert door de Mij t bev. der Toonkunst. BUSSUM. 25 uui4 Luitgardeschool, tentoonstelling van door leerlingen ver vaardigde voorwerpen. HILVERSUM. Prof. J>r. P. Valkhof zal om 2 u. in het Groot Auditorium van de Utreehtsche Universiteit zijn ambt aan vaarden. HILVERSUM. 2 uur opening gedeelte tehuis van vereen. Pro Senectute, Berg weg 16. Donderdag 29 Mei. HUIZEN. Gymnastiekfeesten. AMERSFOORT. Gebouw Nefoca, 4e zangtournooi voor Gooi- en Eemland. 's GRAVELAND. Muziekconcours. Zaterdag 81 Mei. LAREN. 2.30 uur in Hamdorff officieele opening van de 12e jaarlijksche kunst tentoonstelling. LAREN. Hamdorff openingsavondfeest. BUSSUM. 8 uur in Concordia, feestelijke opening Zomertuin. NAARDEN. 1 uur Lentefeest onder lei ding van Ds. Voorduin en andere mede* werkenden achter de modelboerderij Oud- Bussum. Zondag 1 Juni. LAREN. Hamdorff; Thé en Soirée dansant. Vrijdag 6 Juni. BUSSUM. 8.30 uur in gebouw Vak school Huizerweg, ledenverg. Gooische Vakschool voor meisjes. 9 Juni. 's GRAVELAND. Muziekconcours Zaterdag 14 Juni. LAREN. Bezoek afd. N. H. vereen, van burgemeesters en secretarissen pl. m. 80 personen. Zondag 15 Juni. NAARDEN. Groote kerk half 3, uitvoe ring Bussumsch a capella koor, dirigent A. v. d. Voort. T entoonstellingen HILVERSUM. 26—31 Mei. 1—5; 7—11 Huisvlijttentoonstclling Ver. Over 't Spoor in 't Kegelhuis, Noorderweg 2. LAREN. 31 Mei1 Sept. Kunsttentoonstel ling in Hotel Hamdorff. LA'REN. 3 Mei1 Juni. Tentoonstelling van Japansche en Chinecsche schilderijen in de Kunstzaal van Lier. BLARICUM. 10 Mei12 Juni. Tentoonstel ling werken van W. Noordijk in Blaricum- sche Boek- en Kunsthandel. Ring van Chr. Oranje-vereeuigiugcn. De Besturen der Chr. Oranjevereni gingen te Baarn, Soest en Hilverusm heb ben besloten tot oprichting van een Ring, welke zich ten doel stelt: a. het bevorderen van de oprichting van dergelijke verenigingen in Gooi- en Eem land,'in plaatsen waarin dezo nog niet be staan: b. elkander wederzijds met adviezen, in zake den arbeid te steunen; c. het houden van vergaderingen op plaatsen en tyden door het Bestuur aan te wijzen. liet dagelijksch bestuur is samenge steld uit de II. H.: F. C. Neumann, voor zitter der Chr.Oranjever. te Baarn, voor zitter; J. v. d. Bergen, bestuurslid der Chr. Oranjever. te Hilversum, secretaris en J. v. d. Flier, penningmeester der Chr. Oranje Ver. te Soest, penningmeester. In de laatst gehouden bestuursvergade ring van hovengenoemden Ring werd be sloten in de bosscehn achter het Paleis te Soestdijk, op 2 Augustus a.s. eene openbare samenkomst, te doen houden. Op het daartoe aan IT. M. de Koningin-Moe der gerichte verzoek, werd goedgunstig beschikt. Dientengevolge stelt het Bestuur van den Ring zich voor medewerking te vra gen aan verschillende Chr. Muziek-, Zang en Gymnastiekvereenigingen, terwijl tevens bekende sprekers zullen worden uitgenoodigd toespraken te houden. Eerstdaags zullen nadere mededeelingen worden gedaan, omtrent de samenstelling van het programma. Aangehouden. Op verzoek der Leidsche politie is al hier gearresteerd en opgezonden de gehuwde Duitsche dienstbode A. P.-L., wegens oneer lijkheid door de directrice der Kweekschool voor bewaarschoolhouderessen ontslagen. Bij haar vertrek bleek ze meteen het tafelzilver meegepakt te hebben. Dooi' den storm. Op de Groest woei een dikke tak van een boom op het electrisch net Een daardoor afgeknapte draad werd in allerijl hersteld. Ook in de Kerkstraat poogde de wind het verkeer in de war te sturen, doordat een waarschuwingsbord voor „afgesloten rijweg" totaal middendoor brak. Diefstal. De seringen moeten het tegenwoordig ontgelden en worden bij hcele bossen afge rukt. Een paar liefhebbers, D. B. aan den Lijsterweg en B. B. aan den Zuiderweg, wer den in dezen bekeurd. Aanrijdingen. Door verkeerd begrijpen botste op den Hilvertsweg de 14-jarige wielrijder V. op den 21-jarigen motorist H. en liep kwetsuren op, terwijl beide voertuigen beschadigd werden. Ook een paar auto's gingen op den hoek Stationstraat kopjes geven, wat nogal goed afliep. Lustrum. De Arbeiders Bouwvereeniging „Ons Ideaal" organiseert Zaterdag ter gelegenheid van haar eerste lustrum een feestavond in de Hairmonie. Concours. De Lco-Fanfare alhier zal op 2den Pinksterdag meedingen op den muziekwed strijd te 's-Graveland. I De iustallatie van den heer Herkeiirath. De nieuwe Burgemeester van Ammer- zoden onze vroegere plaatsgenoot en ge meente-ambtenaar, de heer Herkenrath, over wiens benoeming aldaar we reeds schreven, is Donderdag j.l. in zijn nieuwe gemeente feestelijk binnengehaald, en als Burgemeester geïnstalleerd. Om kwart voor drie kwam de heer Her kenrath te Hedel aan, vergezeld door den Burgemeester van Laren Jhr. van Nispen tot Sevenaer, den gemeentesecretaris den heer Peters, den heer Zwanikken, ambte naar ter secretarie alhier, den lieer Schijnder, ambtenaar ter secretarie te Blarieum en do familie van den nieuwen Edelachtbare. Aan het station stonden open rijtuigen gereed. Het bestuur der gemeente was aldaar aanwezig n. 1. de. beide wethou ders, en de Secretaris, voorts de heer van Tefelen, ^burgemeester van Appeltern en eenige vrienden en bekenden. De rijtui gen reden door Hedel heen, in het eerste waren gezeten de hecrcn Herkenrath, de beide wethouders en de gemeentesecre taris, in het volgrijtuig de burgemeester van Laren en onzen secretaris alsmede de heer van Zwanikken. De familie volgde per auto. Op de grens der gemeente Ammerzoden werd de nieuwe burgemeester opgewacht, dor het plaatselijk muziekgezelschap „Caecilia" en de burgerwacht, welke laatste op twee rijen, weerszijden van den weg opgesteld, het geweer presenteerde en eenige salvo's gaven. Vervolgens speelde het muziek corps „Het Wilhelmus", waarna de diri gent den burgemeester hartelijk toesprak ou. hem bloemen aaibood. De burgemees ter antwoordde hierop met eenige welge kozen woerden, waarmede hij dank bracht voor de aardige hulde, waarna de tocht werd voortgezet. Er werd met een omweg naar het gemeentehuis gereden. Overal had men de vlag uitgestoken, liet dorp had een feestelijk aanzien. De comman dant. van de burgerwacht sprak bij het ge meentehuis den burgemeester toe, welke toespraak door dezen werd beantwoord. Daarna had de officieele installatie plaats in de raadskamer. Op de tribune zaten op gereserveerde plaatsen de bur gemeester van Laren en verschillende an dere genoodigden. Na de officieele plech tigheid der installatie voerde -het woord de oud burgemeester van Ammerzoden de heer de Leeuw, de wethouders, de secre taris, de pastoor, onze burgemeester en enkele anderen. Op het bordes sprak do nieuwe burgemeester daarna de toege stroomde gemeentenaren toe, welke speech hij beëindigde mot een „lang leve Ammer zoden". Een stormachtig applaus barstte los. Van de receptie in de burgemeester kamer gehouden maakten circa 80 men- scen gebruik. Na de receptie maakte de burgemeester een rijtoer door de gemeente en bezocht de dorpen Wel, Slijkwel, en Weisend. In het. eerste dorp voerde de predikant het woord en wees er op dat het dorp Wel Protestantscli, en het dorp Ammerzoden Katholiek is. Beide dorpen echter, zoido spr. omvat een hemel. Spr. hoopte zoo dat do nieuwe burgemeester ook geen onder scheid zou maken. Het plaatselijk muziek corps „Oefening kaart kunst" speelde daarop een serenade. Ofschoon geheel on voorbereid, heeft de heer H. deze speech op een zeer keurige en gevoelige wijze be antwoord. Daarna reed men verder en be wonderde de vele bloeiende boomgaarden. Zooals men weet is er veel fruitteelt in deze streek. Het weer was prachtig en zegende deze, voor den jeugdigen burge meester zoo gewichtigen dag met prach tig stralend lenteweer. De lunch werd te Ammerzoden in het Hotel „de Roode Leeuw" gebruikt. 's Avonds gaven de beide muziekvere nigingen uit Ammerzoden een gecombi neerd concert in de open lucht. De Burgemeester hoorde dit. concert aan in den tuin van den pastoor, waar hij met nog eenige heeren de thee gebruikte. Het was voor onzen jongen pluatsge noot een zeer schoono dag, die bij hem zeker lang in herinnering zal bLijvon. Nog laat. in den avond werd de heer H. in den kring getrokken en onder gejuich door de dansende menigte nog eens op on stuimige manier gehuldigd. Ver. van Burgemeesters en Secretarissen in Nocrd-Hclland. De Verceniging van Burgemeesters Secretarissen in Noord-Holland herdenkt 14 Juni a.s. haar zestigjarig bestaan te Laren. Dit gezelschap bestaande uit ongeveer 80 per sonen, wordt door het Gemeentebestuur van Laren een noenmaal aangeboden in het Pa viljoen ..Larenberg". Do zwemgel c ge nlieii d Eiken avond is het een drukte van be lang in de vijver bij de hut van Mie. Een 20- tal jongens en meisjes zijn daar bezig te ba den De meisjes loopen met blootc beenen langs de zonnige zandkantjes. de kleintjes graven kuilen en de jongens rennen naakt langs de oevers of krabbelen door het water, de handen op den bodem en de becncn meest al boven het water, oin beurten. Honden vliegen blaffende in en uit het meertje. Het is een heerlijk amusement voor onze jeugd en er wordt dankbaar gebruik van gemaakt, de zwemplaats is bovendien heel veilig, want het water is er inaar een halve meter hoog op de diepste plaatsen. Het zou misschien wel een punt van ov weging kunnen zijn, daar eenige banken neer te zetten om de ouders en enkele kinderen gelegenheid te geven, tot rusten of hun klee ren daar te deponeeren. We hopen, dat het zwemmen en baden, zoolang we geen goede wemgelegenheid hebben in ons dorp, daar blijft toegestaan. Misschien is er van deze plek wel iets te -maken.. Het allernoodzake lijkste ontbreekt hier te Laren, zoowel als in Blarieum, een zwem- en badgelegenheid. Met de warme dagen voelen we dit gemis elk jaar opnieuw en dringend. Toonkunst. Wij herinneren er aan, dat hedenavond de generale 'repetitie plaats heeft van Toon kunst en morgen de uitvoering in de groote zaal van het .hotel Hamdorff. Bloemenfee&t. Zaterdag wordt de jaarlijksche tentoon stelling 111 het hotel Hamdorff geopend. Ter gelegenheid daarvan is er 's avonds een bloe men feest in den tuin van het 'hotel, waaraan wij onze lezers bij deze herinneren. Onbeheerde rijwielen. Het komt herhaaldelijk voor, dat inwo ners onzer gemeente hun rijwielen onbeheerd laten staan tegen winkelh of zelfs tegen een boom of heg. Gisteren heeft de politie weer eenige rijwielen, meegenomen, -die bij het tramstation gedeponeerd waren. Ze staan op 't oogenblik op het politiebureau en de eige naars zullen wel op komen dagen. Er zal zeker wel een bekeuring op zitten. Een die zich niets laat zeggen. Zondag j.l. reed een auto naar het hotel Hamdorff ont in de queu plaats te nemen van de andere wagens die daar stonden ge stald in den gietregen. De bedoelde auto reed over het gras van de Brink en vernielde daardoor het jonge gras De politieagent v. d. B. verzocht den bestuurder met het gras re kening te willen houden en wees er op, dat dit ook wel anders kon. De bestuurder zeidc toen: „je kunt me of bekeuren of je moet je mond houden, want praatjes wensch ik niet aan te hooren". Toen schoot den heer v. d. B. niet over dan dezen heer inderdaad te ver baliseeren Men schijnt nog steeds niet te be grijpen, dat een agent van politic heusch niet voor zijn plezier in den klettercnden regen surveilleert en dat hij veel liever een thé complet nam onder de pannen, dan aanmer kingen maken tegen eigenwijze menschen, die in de meening zijn dat het bezit van een auto hun onfeilbaarheid vertegenwoordigt. Fn&fkantcor. - Lijst van onbestelbare stukken, terug ontvangen tusschen 10 en 25 Mei 1924: 1 Lotti Gimick, Arnhem; 2 Pensioenraad. 's-Graven- hage; 3 briefkaart zonder adres voor Tante van An. Zooals u ziet is er weer een brief bij aan den Pensioenraad, waardoor de afzender ieelijk gedupeerd kan zijn. Sedert 1 Januari j.l. moeten alle stukken van particulieren aan een der Ministers, Mi nisteries, Pensioenraad en soortgelijken vol doende gefrankeerd zijn. Indien hieraan met 'is voldaan, dan worden ze absoluut geweigerd. Wanneer men in onzekerheid verkeert, dan is het beste even ten postkantore té infor- meeren of uw naam achter op het stuk te zetten. In het laatste geval krijgt men het clan mc-t dc noodigc inlichtingen terug De nieuwe kerk. Midden tusschen de fleurige rogge- akkers in het Z. W. vak van het uitbrei dingsplan verrijst, gaandeweg oen bouw werk van beteokenis voor onze gemeente, de tweede Ned. Herv. Kerk, nu dit bede huis niet in het minst door zijn forsehen vierkanten toren reeds tot den eersten omgang opgetrokken zich gaat aftee- kenen, hebben we eens een bezoek ge bracht aan het bouwterrein, waar de technische leider aanwezig was. De kerk is in modern Gothische stijl opgebouwd de as loopt Noord-uid, de hoofdingang ligt op het Noorden, recht tegenover de Pastorie, die needs op binnenwerk na, gereed is. Dezen ingang doorguande be de as loopt Noord-Zuil, de hoofdingang door zwaur betonwerk gesteund en ziet men recht uit de hooge spitsboog uitge- bakencl voor het nieuwe kerkorgel met daaronder de preekstoel-ruimte. De toren bevindt zich in den Oostelijken zijwund naar de dorpszijdc toegewend aan het einde van de O. galerij, die evenals de er tegenoverliggende Westgalerij betonnen randingen heeft. (De toren ligt dus juist tegenover gesteld aan wat bij alle oudere kerken haast regel was; dit komt, naar men 0119 meedeelde hierdoor: bij den Katholieken kerkbouw werd het koor indien mogelijk steeds aangebracht in de Oostzijde der kerk en diametraal daartegenover den kerktoren met (er on der) hoofdingang. Vandaar dat nagenoeg overal de toren aan de W. zijde der kerk ligt, de ontworpen toren zal twee omgan gen krijgen de tweede op 27 M. hoogte, waar tegelijk de 6 7 M. hooge spits be gint, waardoor de totale hoogte 33 A 34 M. wordt, of geheel overeenstemmende met do spitshoogte der oude Ilcrv. Kerk in de kom. ITet bestaande bedehuis was oorspron kelijk een kapelletje aan Sint Thomas ge wijd, sedert 1409 al9 Parochiekerk ve groot. Dezo kerk werd door een zwaron storm omstreeks 1600 vernield en in 1637 herbouwd, de toren is van 1775 en af ge dekt met een zeshoekige spits, even na 1880 viel de verbouwing als Kruiskerk. De ontworpen galmgaten wijzen op plaatsing van een klok, die ook een wij zerplaat in terra-cotta uitgevoerd naar de vier zijden zal hebben. Na de plaatsing der uakspanten ver krijgt hot gebouw duidelijk den Kruis kerk-vorm; de dakbedekking is in blauwe lei gedacht, de muren worden binnen werks tot pl. m. 2 Meter verglaasd, hooger komt stucadoorswerk. De verlichting geschiedt door twee rijen kruisramen, in den onderbouw (beneden galerij hoogte) acht boven, nog 5 groote in den zijgevel, en daarbij 6 stuks voor de dwarsgalerijin den Z. vleugel ligt achter de orgel ruimte de consistoriekamer en de kelder voor centrale (water-) verwarming, aartoe hot kerkbestuur tenslotte heeft besloten. Het kerkgebouw zal ruimte bie den voor 8 a 900 zitplaatsen, de totale bouwsom beloopt f 83.000. niet» miifttér dan 600.000 steenen moeten geplaatst worden óór de bouw yoltooidis; de ingebruikstèl- ling is gedacht niet Augustus a.s. eenige vertraging ontstond, doordat de afleve ring van het zware houtwerk uit Ilon- arije niet vlot liep, eenige dezer reus achtige kruisspant.cn, „knapen" van 2lA M. dikte in het vierkant lagen gereed, om weldra met de groote eleetr. lier naar le hooge steunpunten voor het kapgewelf te verhuizen, de materiaal-bediening ge schiedt aan alle steigers al motorisch, en het geheele bouwwerk geschiedt onder architectuur van den heer Hoogevest te Amersfoort, aannemer is de heer Wit- zand te Zeist, technisch leider de heer Kamerling te Hilversum. Door de plaatsing van den toren in het O. vak is op gelukkige wijze het be bouwingsbeeld naar de zijde van den dorpsrand gevuld; men heeft er van uit de Z. W. wijk frontaal het gezicht op en het uitbreidingsplan sluit in symmetrische lijnen links en rechts bij het kerkcomplex aan, uit de Cenluurbaan, waarin de Tram, takt oen 20 M. breede kerkweg af en be noorden de pastorie zal mettertijd het verlengde v. d. Nieuw-Bussummerweg (nu nog een fietspad) op den Centuurbaan uitmonden, de route Blarieum door Huizen richting Bussum wordt dan op nieuw bekort; thans nog temidden der G 00 isèhe bouw akkers getint met lie felijk groen aan den rand van het brons kleurig akkermaalshout (welk een idyl lisch plekje voor een pastorswoning!), zal de aanbouw spoedig westelijk van den Centuurbaan voortschuiven en ontstaat hier mettertijd een kerkwijk, die ruim en flink kan worden uitgelegd. "Want Hui- se n's expansie gaat geheel in deze richting! Tongblaar. Op de Huizer Meent, waajr de aandacht al op eenige verdachte stuks vqe was ge vestigd, is thans tongblaar geconstateerd onder den veestapel van Spelt; hier weidt het vee van een 80-tal. j staat uit de volgende dames, en heeren: mevr. M. Th. Moes-Spakler, Bescherm vrouwe en den Burgemeester, den heer H. de Bordes, Eere-Voorzitter en verder uit de dame? mevr. J. de Bordes-Verhagen Metman, presidente; mevr. S. Daum- Bouchcr; mevr. M. C. Diehl-Ostie, mevr. C. A. Edelman-van Dijk en mevr. L. C. v. Gendt-Landré; en verder uit de heeren: C. A. J. van Dishoeck, J. J. M. Guy de Coral, F. 6, de Jager, M. J. F. Portielje en S. Scheffelaar Klots. Minstens 25' pCt. der netto-opbrengst komt ten goede aan.de afdeeling Bussum van 't Centr. Genootschap voor Kinder- Herstellinga- en Vacantiekolonies. De feestcoïnmlskie bevat de volgende namen: de heer P. v. Q. JtovaauVi voorzit,t^p, de heer H. F. Haselager, secretaris, me.j E. Hoek, secretaresse, de heer J. de Vries, penningmeester- en mevr.Af. C. Diehl- 'Ostie,'pbnningmeesteressO' wan de afd. Buss tl m - van vorengenoemd 'Gerit?.' Ge nootschap. •- li'-- Prot. Ziekenhuis. Naar wij vernemen heeft zich hier een voorloopig comité gevormd, ten doel heb bende plannen te overwegen orn te ko men tot de oprichting van een Ziekenhuis op positief Christelijkon grondslag. In dit comité hebben zitting de hee ren: Ds. B. .1. van ITeijningen, Herv. pred., Ds. A. J. Mulder, Geref. pred., L. Kannerworff, Joh. van Norren, 0. Rebel, A. Sikking, Mej. K. de Jonge, Mevr. A. M. van Westeringde Jager, allen te Bussum; Ds. J. E. Vonkenberg, Geref. pred. en Jb. Schaap, oud-wethouder, bei den te Huizen; J. H. Ecftinek Schatte- kerk, gemeente-secretaris, en J. Visser, beiden te Naarden, en A. Kreuzen Azn. te Laren. Het ligt in het voornemen binnen eenigen tijd eene vergadering bijeen te roepen, waarin door het comité de be doeling nader zal worden uiteengezet en getracht zal worden te komen tot oprich ting eencr verceniging en de verkiezing van een definitief bestuur. De rozenteiitoonstelling. In de Dinsdag in Concordia gehouden vergadering van „Nos jungunt rosae" bleek dat de inteekening voor "t waar borgfonds nog niet voldoende is. Met H oog op 't groot, belang voor kweekers, bloemisten en tal van ingezetenen hoopt men 't welslagen weldra voldoende ge waarborgd te krijgen. De nieuwe Montessori-school. Wij hebben de vorige week medege deeld dat de Montessori-school te klein bleek en dat er overweging werd geno men 0111 een villa te betrekken. Dit is echter nog lang niet zeker. In de laatste bestuursvergadering is overwogen over te gaan tot den bouw van een nieuwe lokali teit. Thans zijn er 27 leerlingen, het be stuur rekent echter volgend jaar op 60, waarna men ook een tweede leerkracht zal moetCD aanstellen. Men zal in Sep tember a. s. deze school, die, zooals we weten naast Ooncordia is, moeten verla ten. Dus, men zal wel mot een en ander eenigen spoed moeten maken. Geslaagd. Voor len stuurman groote stoomvaart slaagde in Den Haag onze plaatsgenoot de heer P. F. A. Diederiks. Gymnastiek-wedstrjjden. Aan de gymnastick-athletiek-wedstrij- den te Amersfoort op Zondag- 15 Juni zul len een 80 leden onzer verceniging „Door Wilskracht Sterk" deelnemen. Zomerfeest en bazaar. Het Eere-Comité voor den grooten bazaar met feestelijkheden der zangver- eeniging „De Volksstem", te houden van 17 tot en met 20 Juni in Concordia, be- Vólkf universiteit Naarden-Bussum. In dé Maandagavond gehouden leden vergadering van de Volksuniversiteit Naar- den-Bussum, onder voorzitterschap "van Ds. Voorduin gehouden, werd door (Jl_ J-. Ruinen secretaris.verslag van de..werkzaamheden in het afgelóopen jaar. uitgebracht. De penning meester. de heer S. Samuel, gaf een overzicht van den financieelen toestand. Besloten werd in een bestuursvacature niet te voorzien, daar deze m Dec. a.s. toch periodiek bezet moet worden; Wegens de hdoge' kostétf aan het opvoeren van den aardrijksklihdigen film in Naarden verbonden geweest (188 gld. voor zes avonden) 'züllen cursussen, waarbij films noodig zijn, in 't vervólg in de Florabioscoop te Bussum gehouden worden. Ondci broken tochtje. Zondagmiddag viel. bij den tol .aan den Abri. een 18-jarig Amsterdamsch meisje, dat bij een makker achter op de fiets van zijn bagagedrager. De,val kwam. zpo, hevig aan. dat ze het uitkermde. Men zette haar op een stoel,-van den-ververschmgstent-gehaald, tot eeif'-vfoarhygjiande auto*.,, haar vervoerde naar Dr Le Coultre. die, 11a dc zware schou derbladkneuzing behandeld te hebben, haar de terugtocht deed aanvaarden. R ij k s'it ia?t wc gverseh ijnsel - Bij het uitwijken voor een wagenspoor, viel een zeventigjarige in een der vele Rijks- straatwcgkuilen bij het Zandpad,- zoodanig, dat'hij, deerlijk gehavend bij dr .Keijzer ge bracht, de reiS naar Amsterdam per^Góoische Stoomtram moest voortzetten. 'jii'-tc Bussumsch A Capella-koor. De uitvoering van het Huss'ümsch A Capella-koor, dirigent A. v. d. Voortin de Groote Kerk te Naarden is vastgesteld op Zondag 15 Juni te half drie. Gevonden voorwerpen. I gouden broche, 1 doos Erdal, 1 ring (vermoedelijk goud) met steen. Zonderlinge vertooning. Een inwoner van Naarden, had van 't gemeentebestuur geen vergunning beko men 'n ververschingstent op het strand te Valkeveen in te richten. Hij liet zich hierdoor niet uit het. veld slaan, en ver trok Woensdagmiddag met een soort bag- gerschuit, uit de Iluizerhaven. Langs de kust boomende bereikte hij de Valkeveen- sche wateren waar hij en de bemanning sindsdien de badenden, die niet voldoen de aan uitwendige verkoeling hadden, limonade en kwast uitreikt. Ook op de schuit konden zij hot zoute met het zoete nat verwisselen. Het stadhuis te Naarden. Men schrijft aan het Hbld.: Dé ruime vestibule of liever hét voor huis van het stadhuis te Naarden is nog in antieken stijl met kruiskozijnen. De zoldering versieren hardsteenen gebeeld houwde consoles onder de in'deh zelfden geest gesneden sleutels der eikenhouten balken of muurbinten en op élke console vindt men een vrouwen-, engelën- of saterkop. In 1915 zijn plannen' ontworpen tot. verbouwing van dit voorhuis en de èangreuzende bode- en burgemeesterver- ■trökken teneinde in de behoefte te voor zien. Deze plannen van de architecten Kruisweg en Van der Goot werden met eenige wijziging goedgekeurd door den voormnligen beheerder vö*n het "bureau voor Rijksmonumenten, den heerA. D. Muller te Den Haag. De hooge1' kosten, welke c.a. 35.000 gulden beliepen, verhin derden echter de uitvoering. De vloer van het voorhuis bevindt zich echter iü zulk een slechten toestand dat. verbetering noo dig is. Dc grauwe veelal gebarsten" tegels zullen vervangen worden door nieuwe van roode kleur. De Rijksmonumenten- commissie is hierin gekend. Een andere, minder gelukkige verandering heeft men eenigen tijd geleden in de Raadszaal aan gebracht waar leelijke moderne lampen ter weerszijden van de oude koperen kaar senkroon zijn gehangen. Naar gelang de gemeentcfinaneiën het zullen toelaten, zal liet interieur van het Raadhuis echter geleidelijk in den ouden toestand her steld worden. D. O. B. Door welwillende medewerking v. d. Opz. v. Fort. is het de ïpuziokvereeniging D, O. B., welke helaas nog steeds niet overeen eigen muziektent kan beschik ken, mogen gelukken, toestemming te ver krijgen0111. te mogen oefenen op het bin nenplein van het v. m. mil. liosp. Dit is zeer toe te juichen,, aangezien 't niet al leen nuttig maar zelfs .noodzakelijk is, in de buitenlucht te kunnen pcfonea,daar de klankverdeeling in een zaal geheol anders is dan buiten, en dit als een groote factor

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2