Eerstdaags groote Inboedelveiling Voor de Jeugd. Kamer-Werkmeisje VenduhuisDietrich" Emma$traaU8 JIIVERSUM, Teleloon 1214 Mevrouw „De Deugdsaeme Waer" offreert veel zwaks geweerd. Op andere exposities hingen ook meer stillevens als thans op deze twaalfde. De rangschikking lijkt ons niet al te zeer geslaagd, maar het is zeer lastig om in een zoo heterogene verzameling eenigszins harmonie te scheppen, zondes- daarmede zekere partijdigheid ook nog te vermijden Want het is een feit, dat de plaatsing van sommige schilders altijd voordeclig, voor anderen minder voordeclig is Wij herinneren aan de-i mooien winter van Willem Noordijk, die we kelijk geen verdoemhoek verdiende. Zooals we echter reeds zeiden, wij komen op het geëxposeerde zelf nader terug en ein digen met de hoop uit -te spreken, dat deze 12e expositie voor onze Gooische artisten een goed resultaat mag opleveren. Correctie. In ons verslag over ..Toonkunst" kwa men helaas cenige stoorende drukfouten voor, o.a. „Ia fille aux chevcuse de laine" in plaats van fillaux cheveux etc. Een Antroposofisch-congres. Den 21 on 22 Juni n. s. zal in het hotel paviljoen Larenberg alhier een congres worden gehouden, of liever gezegd een cursus gehouden worden ter bevordering van de Anthioposofisehe gedachte waar van het programma nader bekend zal worden. O .a. zal de heer Dr. Leijlman van Eminiekhoven uit den Haag een lezing houden over „Antroposofinal" levensop- gave". Den tweeden dag zal hij spreken over „Een nieuwe weg in de genees kunde»". E'e heer Henri Lagwijn redacteur van de „Hofstad" zal spreken over „de ontwikkeling van hot tooneel" en over het onderwerp: „Kunst, wetenschap en religie in het licht der geesteswetenschap". Ver der zal er een demonstratie plaats hebben over euwrythmie, terwijl mej. Emmy Smit een rede zal houden over „opvoedkunde. Er zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. De bakkersgezellen. Zondagavond j.l. hebben de R.K. bak kersgezellen in het gebouw der R.K. Werk liedenvereniging een belangrijke bijeenkomst gehouden, ter gelegenheid van de onthulling van het vaandel. Om half 8 werd de vergadering, die een zeer feestelijk karakter droeg, geopend. Daarna zongen de leden van de Mannen- zangvereeniging „Zang Veredelt" cenige lie deren. waarna kapelaan Smals bij het vaandel, dat onthuld werd. eenige toepasselijke woor den sprak. Het is inderdaad een zeer mooie aanwinst voor deze vcreeniging. Het vaandel bestaat uit een fond van geelgoud fluweel, waarop korenaren zijn geborduurd. Het was voor de bakkersgezellen een zeer interessante en aardige avond. De heer Evens, bondssecretaris te Amster dam. woonde de bijeenkomst bij, sprak eenige waardeerende woorden, en uitte zijn gelukwenschen. Hij hoopte, dat de vereeni- ging het symbool van het vaandel zou ge trouw blijven in voor- en tegenspoed en wees op het ongunstig voorontwerp der bakkers wet, waarin de nachtarbeid gedeeltelijk weer zal worden ingevoerd en wenschtc dat de Bond daartegen zou ageeren. Ook de Zon dagsrust werd door spr. in dit ontwerp aan gevochten. Namens het bestuur der R.K. Werklieden werd ook de vereeniging geluk gewenscht met het nieuwe vaandel. Namens dc R K. Bakkerspatroons Bond bood de heer C. Spil eveneens zijn gelukwen schen aan. Dc hond cn altijd weer de hond. Mej. de G„ woonachtig aan de Cornelis Bakkerlaan alhier, heeft aangifte gedaan bij dc politie, dat ze aangevallen is door een hond. Het beest vernielde haar kleeren en blesseerde haar verder niet. Dc politie doet f onderzoek. Rijwieldiefstal. Zaterdagnacht is een dief binnen ge drongen in de schuur van de villa van den heer A. B wonende in de Naarderstraat al hier. Er werd één rijwiel gestolen, terwijl er zich drie in deze schuur bevonden. De politie stelt een scherp onderzoek in. L.V.V.'s bekerwedstrijden. De bekerwedstrijden van de Larensche Voetbalverecniging L.F.C. zullen plaats heb ben op de vier Zondagen in de maand Juli, op het terrein nabij den Melkweg. Spitz, ten derden ninle. Eenigen tijd geleden werd de breede Enghweg nog al onveilig gemaakt, door oen viervoeter di© naar den nauin van Spitz luisterde, klachten bleven niet uit en onze vriend verhuisde naar Laren; ook duar begon het lieve leven en Spitz' jacht avonturen hebben, zelfs een deel van de terechtzitting van het Ililv. Kantongc- iceht gevuld, dc nieuwe eigenaar heeft een krachtdadige cn welverdiende kastij ding toegediend, doch natuur gaat nu eenmaal boven de leer: heden werd do Enghweg alhier opnieuw onveilig ge maakt Spitz had zijn oud terrein opge zocht en do heer v. d. B. viel als eenste slachtoffer; een lap uit de pantalon een gat in de kous en een gaatje van Spits(e) tanden bloken het gevolg; ander maal werd de politie in de zaak gemoeid, doch de oude eigenaar verwijst uiter aard naar den nieuwen hondenchef in Laren. Muziekconcours. De uitslag van het Muziekconcours te 's Graveland is voor het Christelijk Fanfarecorps alhier weer schitterend ge weest. In de afd. Uitmuntendheid kreeg ons corps den eersten prijs met 170 punten. Voor alle onderdeelen Stemming, Tempo, Voordracht en Opvatting, Nuan ceering, Samenspel, Klankgehalte, kreeg men 4l/a a 5 punten. De beoordeeling va?, de punten is5 uitmuntend, 4 goed, 3 vrij goed, 2 redelijk, 1 onvoldoende. En voor den Directeur den Heer Karsemeijer en voor de 42 leden is deze uitslag roemvol. We kunnen dan ook niet nalaten dit corps met zijn Directeur hartelijk geluk te wenschen met dezen uitslag. Gisteren, Vrijdagavond gaf het corps een uitvoering in de tent, als naar ge woonte na de zege. GEMENGD NIEUWS. Fraude bij Bouwtoezicht. iHet is nu 'bijna drie jaren geleden, dal B. en W. van Utiecht wegens liet plegen van fraude bij den dienst van het Bouw- en Woningtoezicht aan verschil lende! ambtenaren straffen hebben opge legd en ernstige waarschuwingen tot hen gcik'.i., dergelijke handelingen niet te herhalen. O.m. werd toen neg eens met nadruk den ambtenaren verboden om werkzaamheden te verrichten voor der den. Er is nu weer geknoeid en weer is een amlbtenaar ges horst als verdacht van het aannemen van geld voor verrichte werk zaamheden voor deiden. Bedoelde bouwkundige ibij dc «bouw- pclitic had voor een particulier een ver zoek klaargemaakt en daarvoor een jy ft van I' 2-5.aangenomen. Dit verzoek nam hij daarna zelf in ontvangst en maakte het gereed voor goedkeuring. De nieuwe directeur teekendc de stuk ken, doch w ijl de woningdienst bezwaren maakte, wezen B. en W. het verzoek af. Dh verzoeker, die. de gift gegeven had, •begreep er niets van, zegt de „Tel.", en wendde zich tot den nieuwen directeur, waarbij hij over de wei-gering zijn ver wondering te kennen gal', daar zijn ver zoek tceli dcor een deskundige was samengesteld Toen kwam alles uit en later bleek bovendien, dat deze overigens hoogst be kwame ambtenaar tegenover verschil lende aannemers niet geheel vrij stond. ir^is geschorst, in afwachting van de bc«lis>ing van B. en W., welke straf op hem zal worden toegepast. Kinderen ontvoerd. Bij den commissaris van politie te Enschedé is -Dinsdagnamiddag beticht ontvangen van het politiebureau *e Rhcda (een plaatsje ten Oosten van Minister i.W.), dat daar dienzelfden mid dag twee schoolkinderen van 12 en 13 jaar, genaamd Annie Loningen en Helene Diening, dcor inzittenden van een auto. gemerkt I X 2-3*241zijn ont voerd. Daa-t de auto verdween in de richting Warendcrf, vermoedt men, dat de ont voerders van plan waren over de Ncd. grens te vluchten. Ongeïiide postwissels. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eer.-te Kamer over de begrooting voor de Pesterijen 1924 deel; Minister van Swaay mede, dat in l'92'l 1'73 mil- lioen aan postwissels is ingezonden, waarvan J' 25/100.niet is geïnd 011 aan de. Staatskas ten goede gekomen. Raadselhoekjc. Oin op te lossen. 1. Mijn geheel wordt, met 9 lettors ge schreven en noemt een heel nuttig man. Een 1, 2, 8, 9 is een deel van een schip. 1. 7, 8, 9 is nevel. Do 0, 2, 3, (4, 9 is een deel van een etmaal. Een 4, 5, 9 is een klein paardje. be 8, 9, 2, 1 is een deel van den boem. 2. Mijn eerste is een uurwerk, mijn tweede een woning en mijn geheel maakt deel uit van sommige vruchten. 3. Welk koninkrijk in Europa maak jc van: pen jas. PIET'S AVONTUUR. (Vervolg). T0011 ze in «le smidse waren, liet Mieme Piet 't laatst gesmede zwaard zien. ter wijl hij angstig en gespannen van terzij naar Piet's gezicht spiedde. Deze keek er even lusteloos en verdrietig naar: „Oja", zei hij, „mooi". „Nee nee," riep Mieme, je moet zeggen, of "t straalt als de zon!" „0 't lijkt er niet op!" Piet lachte min achtend: toen sloot hij even z'n oogen en keek weer omhoog. „Ik zal je nog een maal de zon beschrijven Ixdoofde bij. En strak turend naar de olie droge zolde ring waar weerkaatsing van vlammen flakkerde tusschen dansende schaduwen begon hij: „Ik sta op een heuvel en 't is zomer; als ik loop knapt de droge hei on der m'n voeten, 't zand is dun en stoffig. Op de open plekken tusschen de dorre stronkjes heistruikjes glinstert liet witte kiezel, waar schitterend gele stekelbrem overkruipt. Een paar Scabiosa bloempjes lieven in den wind. De dennen ruischen en een vogeltje, dat in de toppen wipt, zingt eentonig: antatatanarievo! Er zijn heelo plekken paarse thijm; al les is droog en warm, in 't eikenhakhout- boschje vallen kleverige droppen van de blaren, insectjes kruipen overal rond, en smaragdhagedisjes glippen stil en slim tusschen de hei over 't warme zand. „Ja, maar dc zon, de zon"!, stampvoette Mieme. „Stil!" gebood Piet, zonder naar 't man netje te kijken, 't Is zoo warm en schroeiend droog, ik heb dorst, alles is verblindend licht. Zwaar komt de warmte uit 't deinende dennenboschje golven, de lucht trilt boven de heuvels aan de an dere zij van 't dal. Gonzende bijen, die voorbij vliegen, lijken wel vonkjes; spin- ncrag glinstert als gesponnen zijdraden, waar gouden pijltjes langs heen en weer schieten. En beneden in 't dal golft 't goud van 't. rijpe graan, 't. heelo dal is or vol van, 't blinkt verblindend, 't schittert deinend en loomgolvcnd en langs de verre heuveltoppen vliegen lijnen van goud! In de tintolende, witblauwe lucht staat de zon, heet als een vurige oven. Ik kan er niet in zien, ik kan alleen de afstra ling nog maar ternauwernood verdragen"! Warm en afgemat zweeg Piet. Hulpe loos keek hij om zich heen naar de gapende dwergjes. Mieme vloog plotseling naar z'n aam beeld en begon aan een nieuw zwaard. Piet liep heen en weer in de smidse en veegde zijn vochtig voorhoofd af zonder te letten op 't gemompel 't gelach en de verbazing der kleine sinidjes en zwarte mijnslaafjes. Een paar maal struikelde hij over stukken inctaal. die hij ongedul dig wegschopte. O hoe kwam hij uit dit ellendige onderaardsche hol! Hij had de heuvel beschreven, waar hij zoo dikwijls had stuan droomen waar hij heiplanten gezocht had en kevertjes. Hij verlangde zoo naar de vrijheid, naar de ruime bo venwereld! Tersluiks keek bij naar Mieme. Die lette niet op hem maar smeedde heftig voort. Als ik eens stil ontsnappen kon, dacht hij plotseling, de weg kan ik misschien wel vinden, als ik steeds maar hooger kom. Een poosje bleef hij stil dit plan staan overpeinzen, alle werklui waren weer aan den arbeid en toon niemand op hem lette, schoof bij vlug en stil de deur uit. (Wordt vervolgd). Rechtszaken Kantongerecht Hilversum. De bokkingcampagiie. liet rookersbedrijf eischt wel alle hens aan dek. Later wel tijd voor rusten, als eerst die berg maar verwerkt is. Zoo was bij J. B. te Huizen het jongmaatje P. L. nog over werktijd door veldwachter Marinus betrapt bij 't dichtspijkeren van kistjes. Bovendien was daar ook geen arbeidslijst opgehangen of een register aanwezig. Ter zitting van Vrijdag bleek dat eigenlijk ook V. als patroon tegen over den jongen staat. Sedert dit bedrijf zoo inkromp vormden zich allerlei com binaties, waarop 't haast geen oog te houden is. Waar men echter 's avonds tegen 11 uur nog aan 't werk bleek, liep 't toch wel wat de spuigaten uit. De eisch luidde dan ook, voor dit over werken f 30.30 d. en voor de ont brekende lijsten nog 3 X f 3.of 3 X 3 dagen. Hetzelfde geval was 't bij den meer zelfstandig werkenden J. Sch., waar zekere D. V. nog van geen ophouden bleek te weten. Ook tegen dezen eischte de ambtenaar f 30.of 30 dagen. KUNST T ooneel. De dwaas eu de dood. Dc Bussumschc samenleving die zich dc laatste tientallen jaren regelmatig had uitgebreid in kringen die vanwege de vlottende bevolking niet steeds een mid delpunt hadden, heeft sinds de oprichting van de H. B. S. een zekere vastheid ge kregen, Tot het zeventiende levensjaar werd toon het dagclijksch leven in Bus- sum geconcentreerd en niet zooals vroe ger, na het doorloopen van de lagere school verdeeld over Amsterdam, Amers foort en Hilversum. De bijzonder prettige sfeer die de leeraren wisten te scheppen, het meeleven van dc ouders, de jaurlijk- sche feesten maakten dat „de H. B. S" snel in de Bussumsche samenleving vast groeide. Niet alleen de II. B. S. bedoeld met /ijn jaarlijksch gedeeltelijk wisse lende bevolking .doch de II. B. S. in zijn totaal verloop schier van zijn oprichting af. Behalve dat zich dit op de jaar- lijksche feesten uit. wordt dit de laatste jnren ook nog bevestigd door dc opvoe ringen van „de Gcscllen van den Spelc". een groep leerlingen uit '11 vroeger II.B.3. tijdperk door den leider, den leeraar Saul- born, bij elkaar gebleven cn in contact met dc huidige II. B. S.'ers. En zijn aan raking via de Volksuniversiteit met het niet meer leerplichtige maar daarom niet minder leergierige deel van de bevolking, komt zoowel het publiek als den groep ten goede. Voor weinig geld krijgt het publiek goede kunst, herinneren wij uan de uitvoeringen van Lucifer, Elcer- lyc, Esmonjt enz. de groep kan zijn krachten ontplooien en de Volksuniversi teit ontvangt baten. Dc keuze van Hof- mansthal's „De dwaas en de dood" wijst er op dat Saalborn van dc middeleeuw- sche en klassieke stukken zoo langzamer hand de moderne litteratuur nadert. Niet dat Ilofmansthal's stuk in zijn strekking niet zeer modern is in tegenstelling met het verwante Elcerlyc vrij van be perkt kerkelijke tendenz doch zijn Biedermayer aanklceding doet zeer oudcr- wetsch. Moderne kleeding en omgeving had het stuk voor het publiek nog toe gankelijker gemaakt. De strekking is van alle tijden. Het kan niet vaak genoeg gezegd worden „dat al wat leeft, met liefde aan het leven hangt" en dat liet berouw over het ver- waarloozen van de liefde van een moeder, een aanhankelijk meisje on van een vriend, als gewoonlijk steeds te laat koint. Het onvoldane van „ik ben niets voor niemand en niemand iets voor mij" zal de lezer en aanschouwer van De dwan9 en de dood, weer sterk voor oogen gekomen zyn. De sublieme gevoelige ver taling in verzen van Saalborn is een aesthetiseh genot. Voor deze vertolkers, in tegenstelling met beroepsspelers, met weinig routine in voordragen een zware taak. Dc vertolkster van het meisje, mej. Dombaeh, heeft woord en inhoud wel het verfijndst weergegeven. De hoofdrol, Claudio, de heer II. Jonker, heeft in zijn roods gevestigde hoofdrolreputatie nogmaals versterkt. Mevrouw Saalborn- Sibinga Mulder cn de lieeren Berveling en Wurster zagen wij eveneens inet ge noegen weder terug De heer Drukker, jeugdige muzikale medewerker, verrasttc met zijn voordracht van Vcracim's Konzert- Sonate. Welk een doorzetting toont dit groepje, in vrijen tijd een dergelijk zwaar stuk onder handen te nemenHet klinkt daar om misschien ondankbaar, indien we met den wensch besluiten, dat ons. indien een vol gende maal weer een dergelijke lange een- acter opgevoerd wordt, een lichte hors d'oevre voorgezet wordt. IlilvcTfiuimche Muziekhandel. Te Hilversum werd heden geopend de „Hilvcrsumsche Muziekhandel" (Directie W. J. van Wijk cn Joh. Lameris). verbonden met een Concert-bureau, dat zich ten doel stelt, tegen zeer lage prijzen 't beste op muzikaal gebied te brengen. Dat dit nieuwe Bureau het ernstig meent, bewijst een overeenkomst met de Internationale Concert-directie Ernst Krauss. aan welke opdracht werd gegeven, voor het volgend seizoen, behalve enkele der bekendste Nederlandsche artisten (met wie nog onderhandelingen in gang zijn) een reeks buitenlandschc beroemdheden te engageeren, oa. het Meredyll-Piano-Quaitet (Londen): Dresdener Trio; Amar-Quartet; Qua Tuor Le jeune; de zangeressen Joy Arden (Groote Opera te Parijs): Irene Eden, Coloratuur-sopraan (Staats-Opera te Ber lijn); de beide groote tenoren Curl Erb, StaatsOpera Münehen, en Georg A. Wal ter; het Amerikaansche wonderkind Eugenia Wellerson (viool) 14 jaar en de twee reuzen onder de jongere pianisten Walter Gieseking en Paul Schramm, alsmede de jeugdige Hellmut Baerwald. ONZE NATUURRUBRIEft Wat elke maand te deen geeft. (le helft Juni) Nadruk verboden De Meimaand heeft het gov] gemaakt, cr is veel gegroeid. Warmte na regen doet. wonderen, ook op do grasl inden, (lp den akker is nu geregeld werk met schof felen, harken en wieden. Iiiera-.n wordt in vole streken, vaak door gebrek aan ar beidskracht. to weinig gedaan. Vole uk- kers zijn dan ook zeer vervuild, waardoor de oogst vaak belangrijk wordt gedrukt. Op rijen zaaien kan het schoonhouden zoor bevorderen. Dit geilt o.m. o;k voor boekweit Is dit broedwerpig gezaaid, dan nog kp.11 men het gewas tha:n door schof felen op rijen brenger,. Wa meer men liet boekweitland geregeld schoonhoudt en 1 o- vendien gedurig zaaiboekweit van elders invoert, dan heeft men hiervan groot voordee1 Fi schijnen dit j.iar in velschil lende streken veel Idnuwblocincn ko renbloemen op de graanakkers to zijn. Geen beter middel hiertegen dan fijnge malen kuiniet. daarvoor expres door liet Kalisyndicaaf, Utrecht, in den handel ge bracht. Wij nemen ook dit jaar bij ver schillende land!) ouwers b?strijdingsproo- von togen allerlei onkruiden. Het middel 1000 K.G. per bunder is probaat, hiibst onfeilbaar, als het weer gunstig sterke dauw in den vroegen morgen, als hot wordt uitgestrooid, en een heldere zon daarna. Wij hebben er al beo1 wat akkers mee geschoond. liet leggen dor aardappe len is in vele sttoken gebruikelijk Aan te bevelen is het echter niet, omdat v<-Ie stengels worden beschadigd; beter is het tc harken jf te schoffelen, direct nu het opkomen en dit later één of tweemaal tc herhalen, indien men niet a maardt. Aanaarden werkt op zandgrond veelal of meestal verkeerd, vooral in droge zo mers, en het is eveneens schadelijk als het te Jaat gebeurt, wanneer het gewas al te ver ontwikkeld is, of wanneer de aardappelen diep gepoot zijn. Op vochtige gronden kan aanaarden nuttig zijn; men krijgt daardoM in natte zomers, als do ziekte hccrscht, minder zieke knollen. Ook wordt door het aanaarden het rooiea met vork of schop gemakkelijker, ltooit men machinaal, dan is aanaarden noodig. Plant nu nirngcls en koolrapen uit, de ociste vóór 10 Juni, de laatste vóór Sint Jan; bij later uitplanten loopt het vaak verkeerd. Mangeld verplant men met suc ces. Schoffel niet bij nat weer, de groei gaat er dun uit. Bij het uitdunnen trekt men de minste plantjes zijwaarts uit, ter wijl men op liet beste, dat moet blijven staan, de hand legt. Zoo worden twee rijen tegelijk behandeld. Na het uitdunnen tel kens Chili geven. Ook de koolrapen moet men herhaaldelijk schoffelen of hnrken en daarna met chili overbemesten. Heeft men last van aardvlooien, dan bestrijdt men deze het best met vcrsch gehluschte kalk. I11 den tuin Zoowel wanne als koude planten kunnen nu naar buiten. Wil men planten uit de potten in de volle aaide zetten, dan make men de aarde in den pot eerst goed nat, de planten lijden dan minder. Ook de palmen kunnen nu, maar alleen L»ij gunstig weer, naur bui ten; oj» oen eenigszins beschaduwde plaats, waar ze niet alleen tegen felle zon. doch ook tegen den wind Leschut zijn. Vóór men ze uitbrengt, eerst goed afsponsen! Begiet bij droog weer uw perziken, voor al oj» hoogen grond; maak daartoe bij den stam een kuiltje, dat des daags eenigs zins bedekt is met mos. Wilt ge Primula Chinensis vóór den winter in bloei heb ben, zaui dan 1111. in een schotel met zui vere hladaarde, slechts een weinig je on der strooien, do aarde aan drukken cn vochtig houden. Wied nu ook in uw groententuin: wieden en den grond los maken is bemesten. Nu kunt ge nog met succes boonon leg gen. ge eet er dan laat van. Broek van uw tuin- of groote boonon de toppen uit. om minder last van de luis te hebben. Bind uw dop]>ers 011 peulen, die tegen de rijzen groeien, geregeld aan Verplant 1 ij vochtig weer geregeld de kleine sln- jdantjes, indien go den geheelcn zomer door sla wilt eten: daartoe zaait ge ook af en toe. Zoo kunt ge ook nu t wortelen doen, als ge daarvan houdt. Bij scherpe droogte is het moeilijk sla en wortelen aan den groei te krijgen; bij het region moet de grond goed omgespit en natge maakt worden. Tegen het midden dor maand houdt, men op de jonge bodden op met asperges steken, op de oudere bedden mag men nog een paar weken doorgaan. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 30 Mei. Kaasmarkt. Aan voer 159 stapels, wegende 194.000 K. G. Fabrieksbaas kleine niet rijksmork f 43, zonder f37.50; commissie met rijksmerk f40; boerenkaas kleine met rijksmerk f 44, zonder f .40; commissie met rijksmerk f 44. Handel matig. LEIDEN, 30 Mei. Kaasmarkt. Goudsche le srt. f4418, 2e srt. f33;42, Leidsche le srt. 1 4045, 2e srt. f3239 per 50 k<g. Aanvoer 1-14 partijen. Handel matig. UTRECHT, 30 Mei. Aan de kaasmarkt alhier waren heden aangevoerd 223 wagens kaas, wegende 00.450 k.g. De prij zen wapen als volgt: 1o kwaliteit 1'39 f43, 2e kwaliteit f3438, rijksmerk 1 38 f48-per 50 kg. Hanlel gedrukt. BODEGRAVEN. 27 Mei. Kaas. Aan voer 402 wagens, waaronder 398 rijks merk totual 21.370 stuks, wegende 128.25G K.G. Prima Goudsche f4519. mindere f3842. zonder rijksmerk f3017. Han del matig. PURMEREND. 27 Mei. Kaasmarkt. Aangevoerd G6 stapels, Fabrieken f 38.50, met rijksmerk f43; boeren f39, met rijks merk f45.50; commissie met rijksmerk f38. Goudsche met rijksmerk f40. Paardenmarkt. Wcensdug 4 Juni io liet vrije panrdeu markt te 's-Gravcland. Advertentiën. voor diiect gevraagd. Zich aan te melden Hotel LARENBERG, Laren N.H. Dagelijks worden goederen aangenomen of gehaald ook uit omliggende plaalsen. A [firn IMP l/CDUIIIID stoelen en tafels, ledikanten met toebehoorcr, HiUllLIRU VkKnUUn meublementen enz., per dag, week of maand. Pr. Loidsche Roomboter 95 p. p. Kriesche 85 p. p. Hoog lijnc Melange 65 p. p. Vette Edammer 4 pond 1.00 p. st Do fijnste kwaliteit OOp.p Geurige Leidsche kaas 35 p. p. Banket hammetjes circa 5 pond met been 50 p.p. Banket hammetjes circa 5 pond zonder been 70 p. p. Zuiver Rundvet 45 p. p Zuivt re reuzel 50 p. p. Zwitsersche kaasjes lOp st. Mager gekookt hamspek l8p.o Cornet beef (het fijnste mer k) 9 p. o. Ossenrookvleesch 20 p o. Onze so'tecring fijne Vleeschvvaren (Tieleman Cros) is ene rm en hoogst bil (jk en v rsch Osscntong 60 p. o. Ital. Vleeschkaas 26 p. o. Berliner leverworst 20p.o. A inbevt lend, DE DIRECTIE Naarderstraat 694 - Laren - Tel. 98 Dagelijks bezorging zonder prij-verhooging.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3