Openstelling BELLETJES Werkzaamheden gezocht. leesgezelschap ERICA. DIENSTBODE-KEUKENMEID. Boissevainweg. Agent: L. HEIJNIS, terdagavonil zal worden opgevoerd. Spr. hoopt, dat Pluvius ons dan méér welge vallig zal zijn dan heden. Voor het vele werk, dat de regelings commissie deed, weet spr. de leden daar van dank en noemt speciaal den tuinar chitect Ter Steeg, die „Concordia" op zoo uitnemende wijze in een Rozentuin heeft herschapen en den heer Ludding, den vol- ijverigen secretaris van de vereeniging, die het organiseeren van deze tentoon stelling natuurlijk weer rijkelijk de han den vol heeft gegeven (luid appaus). Ook het bestuur van Concordia wijdt spr. woorden van dank en vooral noemt hij de medewerking van den heer Guy de Coral, die zeer veel heeft gedaan en een groo- ten steun in allerhande zaken was. Ten 9lotte huldigt spr. met een enkel woord de Nederlandsche Pers over de wijze, waarop zij de zaak van „Nos Jun- gunt Rosae" steunt. Hij hoopt op het succes van de tentoonstelling en verzoekt de burgemeester de expositie officieel te openen. De heer De Bordes, met de hem eigen gemakkelijkheid en lossen zwier het woord voerend, zeide o.m. het volgende: Met ingenomenheid heb ik de uitnoodi- ging van het Bestuur van de geachte cn," sympnthieken vereeniging „Nos Jungunt Rosae" aanvaard, om deze tentoonstelling officieel te openen. Hulde betuigt spr. aan deze vereeniging, die er op zoo sympa thieke wijze in is geslaagd do belangen van hare leden te combineeren met het geen de rozen aan schoonheid en levens vreugde aan zoovele menschen schenken. In zekeren zin was het voor de veree niging 'n waagstuk, om na de geslaagde tentoonstellingen in groote steden als Rot terdam. Den Haag en Amsterdam, eene expositie als deze op te zetten in een tuin dorp als Bussum. Toch meent spr. dat cr zeer vele factoren aanwezig zijn, die tot de slotsom leiden, dat do tentoonstelling zal slagen. Tenzij de tegenstand der ele menten al te hardnekkig blijft. Dat aou spr. dan willen beschouwen als een un faire concurrentie van de groote steden cn het platte land. (Hilariteit). Met genoegen constateert de burgemeester, dat hier in het Gooi de liefde voor bloemen en het onderhouden van een tuin zich in stijgen de lijn beweegt. Ook in verband daarmede zal het eenigszins mistroostige woord: „alle kijkers zijn nog geen koopers", wel licht op deze tentoonstelling niet van toe passing blijken. Met de menschen van het Gooi is (.17! geheel anders. Daar bezoekt men een tentoonstelling als deze wel de gelijk met de bedoeling een keuze te doen voor z.ijn eigen tuin. Spr. heeft het zoo op prijs gesteld, dat de Rozententoonstelling in Bussum zou worden gehouden, omdat hier de rozen- culturen zich geleidelijk uit de rozen- kweekei'ijen hebben ontwikkeld tot 'n res- pectaliele hoogte. De hoöffikweekc rijen van deze streken z.ijn vermaard. Reeds in 1814 werd hier eon boomkweekerij gesticht en het doet spr genoegen een lid van deze firma hier in 1924 aanwezig te zien. Naast deze bekende kweelcerij van den heer .Turrisseu werd in 1852 er een ge sticht door den heer Wat tóe cn vooral in de zeventiger jaren vestigden zich hier tHl van boom kweekers, die de vertiliteit van don Gooischen grond aantrok. Er ontwikkelden zich toen twee groote cultuur-richtingen: de eene richtte zich op de binnenlandschc behoefte en den uit voer naar de Europecsehe landen, en de andere specialiseerde zich op den export naar Amerika. Dit laatste is nu helaas ge heel afgeloopen door protectionistische maatregelen van de Amerikaansche re geering. Gelukkig dat eerstgenoemde tak van hot bedrijf nog bloeit, mede door den export naar sommige Enropecselie landen. Spr hoopt dat de kweekers van het Gooi nog lange jaren met succes werkzaam mogen zijn on dat hun energie ook opge wassen zal blijken te zijn tegen de omstan digheid, dat de uitbreiding van den wo ningbouw hen steed9 naar nieuwen grond doet uitzien Het zou voor spr. een groote charme hebben, wanneer hij eens uitvoerig zou kunnen ingaan op de verhouding die er z.i. moet bestaan tusschen de gemeente lijke overheid en de rozencultuur. Het h*. stek van de officieele opening laat dit evenwel niet toe. zoodat spr. volstaat met mede te deelen, tot welke conclusies hij is gekomen. Hij zou bet gewenscht achten, dat alle gemeentebesturen de roos in de gemeentelijke parken deden aanbrengen, om zoodoende de liefde en belangstelling voor deze bloem te vergrooten. Ook het inrichten van gemeentelijke rosariums zou er veel toe kunnen bijdragen de ken nis en daardoor de liefde voor de konin gin der bloemen te vergrooten. Met den wen9ch, dat de tentoonstelling ten volle moge slagen, verklaart de heer De Bordes haar voor officieel geopend. ERFGOOIERS Bestuursvergadering. (Vervolg) Jacht. 11. Verzoek van J .J. Bredius te Muider- berg om de jacht van de Hilversumsche Meent te mogen huren voor 5 jaren en 5 optiejaren voor een huur van f 400.per jaar voor de eerste 2 jaren en f 500. voor de drie daarop volgende jaren en f 600.voor de 5 volgende jaren. Geadviseerd wordt hierop gunstig te be schikken onder de volgende voorwaarden: le. de jacht wordt verhuurd voor 6 ja ren, zonder optiejaren. 2e. als jaarlijksche huur worde betaald f 600.— 3e. wanneer blijkt, dat door de houding van een eventueel jachtopziener de rech ten en de belangen der scharende leden worden geschaad, kan de overeenkomst dezerzijds binnen den aangeganen tijd, met een opzegging van 6 maanden worden ont bonden. De aanvrager stemt met de gestelde voorwaarden in. De VOORZITTER deelt mede, dat er nu de publicecring van de agenda een ver zoek is ingekomen van den heer W. van Doesburg tc Bussum, die bereid is voor deze jacht f 800 te betalen. De heer FL. VOS vindt het onbehoor- ljjk aan het verzoek van den heer Does burg te voldoen, nu de onderhandelingen met den hoer Bredius tot een voorloopig resultaat hebben geleid. Bovendien is het beter, dat dc heer Bredius zijn kruit ver schiet op de Meent, dan dat het in Mui den ontploft. De heer DE BORDES vindt, dat hier niets onbehoorlijks geschiedt. Dat zou iets andjers zijn, indien er hier een offcieele verpachting was geweest, waardoor een ieder had kunnen lezen, dat deze jacht be schikbaar was. Dit is thans niet het ge val. L*t jachtrecht wordt voor het eerst verleend. Er is hier van onder iemands duiven schieten geen sprake. Het voor deel voor Stad en Lande is f 1200.een bedrag inderdaad van beteekenis. Do heer VAN NISPEN acht de houding van den heer van Doesburg niet correct. Het I). B. heeft verplichtingen tegenover den heer Bredius. Spr. vindt hier wel sprake van het schieten onder andermans duiven. De heer K LA AREN BEEK vindt, dat het niet aangaat op het verzoek van den heer van Doesburg in te gaan. De VOORZITTER kan zich evenmin ontdoen van het gevoel van een incor rectheid tegenover den heer Bredius, in dien we thuns ingaan op liet verzoek van den heer van Doesburg. Bovendien is het gevaarlijk voor dc consequenties. De heer VEERMAN acht het een ge- vuurlijk spel daarop in te gaan. Het ge volg" zou kunnen z.ijn, dat er na de publi catie van de agendu steeds verzoeken met hoogere biedingen zouden kunnen inko men. De VOORZITTER acht dat gevaar niet denkbeeldig. De beer DE BORDES, die niet misver staan wenscht te worden, Vijst er met klem op, dat 't hiér een jachtrecht gold, lat nog niet verpacht was. Dc VOORZITTER geeft toe, dut bestuur souverein is, cn wil dan ook geen pressie uitoefenen, doch merkt op, dat de heer Bredius het initiatief genomen heeft tot het pachten van dit jachtgebied. En het verpachten aan een persoon is altijd beter dan aan eèn groot aantal anderen. We Krijgen dan niet zooveel menschen op de meent. De heer BROUWER is principieel te- g< n het verpachten van dit jachtrecht. De heer CALIS wil den heer Bredius het. recht geven de jacht te pachten tegen f SDO.—. De VOORZITTER stelt voor tot stem ming over te gauo. Dc heeren OU DEN ALLER en BOOR doen hot voorstel het jachtrecht te ver pachten voor f 8UU.per jaar en den heer Bredius de voorkeur te geven. Dit voorstel wordt verworpen met 8 te gen 7 stemmen. Tegen de heeren: van Nispen, Klaarenbeek, Bakker, Vos, Rebel, de Graaf, Veerman en de voorzitter. liet voorstel van het D. B., daarna in stomniing gebracht, wordt verworpen met 8 togen 7 stemmen. Voor de heeren Bak ker, Vos, Veerman, v. Nispen, Klaaren beek en de voorzitter. Het voorstel om de jacht te verhuren aun den heer van Doesburg wordt aan genomen. Huur jacht. 11a. Verzoek van W. Boissevain te Hil versum, om te mogen huren de jacht van circa 60 u 65 II.A. grenzende aan het door den heer Krotsehmar van Veen ge huurde terrein voor een huur van f 100. por jaar. Geadviseerd wordt hierop gunstig te be schikken van jaar tot jaar, mits tegen een huurprijs van f 125.per jaar en het terrein direct hij de Gasfabriek to Hilver sum gelegen, van de huur worde uitgeslo ten. Nader heeft ik? aanvrager te kennen gegeven geen hoogeren huurprijs te willen betalen dan I 100.per jaar, doch verzocht de diepte van het terrein te brengen op 400 M. in plaats van 500 M. waardoor de oppervlakte circa 50 TI.A. wordt Goedgekeurd. Memiegat. 12. Voorstel om met het Waterschap Eeinnes een overeenkomst aan te gaan, waarbij dat lichaam aan Stad on Lande f 350.uitkeert en Stad en Lande de weg door den Vetdijk zoodanig West waarts verlegt, dat geen Mennegat meer noodig is en slechts geringe oprit verkre gen wordt. Toelichting. Gedeputeerde Staten vau Noord-Holland eischen dichting van het bestaande inenncgat, hetgeen met het ma ken van opritten f 350.zoude kosten. Dc opritten bieden dan voor het rijver- voer oen bezwaar, hetwelk ontgaan wordt door een Oostwaartsehc verlegging van den weg. De totale kosten daarvan zullen pl. m. f 550.bedragen, waarvan ajdus f200.ten laste van Stad cn Lande ko men. Daardoor worden niet alleei^ de be zwaarlijke opritten vermeden, doch ook een genormaliseerd tracé verkregen, het- gen hij la'tere eventueole verharding toch noodig is. De heer OUDENALLER vraagt of Stud en Lande hierbij belang heeft. De VOORZITTER: Do Tedcn van den Oostkant wel. De provincie eischt dit van ons. Dc heer BOOR: En als we het nu ver tikten net als in Laren (Gelach). Do VOORZITTER: Dun was het een waterkwe9tie, hier eèn wafeTstaats-kwesti\ Herziening reglement gebruik en genot. 13. Voorstel om, naar aanleiding van de opmerking van den Voorzitter van Gede puteerde Staten van Noord-Holland, ge daan bij de behandeling van de rekening 1922 in zake wijziging van artikel 11 Reg lement Gebruik en Genot, met het oog op het feit, dat de rekening is goedgekeurd en wetswijziging binnen afzienbaren tijd te wachten is, waardoor het Reglement al licht dan weer zal moeten worden herzien, voorloopig met die herziening van be doeld Reglement te wachten. De heer BOOR kan zich met dat voor stel niet vereenigen. Het voorstel wordt goedgekeurd. De heeren Boor en Brouwer zijn er tegen. Hilver8umsche Meent. 15. Verbetering Hilversumsche Meent. Voorgesteld wordt in het seizoen 19z4- 1925 te verbeteren circa 25 H.A. van Blok XI op de Hilversumsche Ondermeent wuarvan de kosten begroot zijn op pl. m. f 13125.—. De heer CALIS wil de 6 H.A., die er nog over blijven, ook verbeteren. Het lijkt spr. veel beter het nn ineens af te maken. De heer BROUWER: Van ,welk geld wenscht u dit te betalen? De her BOOR: Is er met het opmaken van de begrooting hierop gerekend. Is het niet in de begrooting opgenomen, dan is het onverantwoordelijk daartoe nu te be sluiten. De heer REBEL: Kan een stuk aan de Oostermeent niet verbeterd worden. De VOORZITTER: U zou me een voor stel doen. De VOORZITTER: Deze post slaat pro memorie op de buitengewone begrooting. Dat er 2 "jaren genoemd worden komt omdat zoo'n werk altijd over 2 jaren loopt. De kosten worden gedekt door het restant van de vergoeding voor de slech ting van militaire werken. Het rijk heeft betaald f 45580.Do onkosten bedragen f 3160.waardoor cr nog f 13910.be schikbaar Is. De heer BROUWER meent, dat de al- gomeene vergadering de rekening heeft afgekeurd, omdat ze zich met deze aan wending dor gelden niet kon vereenigen. De vraag is nu hoe Ged. Staten zullen be slissen. De VOORZITTER: Het bedrag komt ten goede aan de Meenten. Voorts is het een contractueele verplichting tegenover de Kosmos. Hot land, dat nu in orde ge maakt wordt, heeft niet meer de waarde, die het had toen destijds de hypotheek gegeven werd. Spr. ontraadt het, d«' uitvoering van dit werk uit te stellen. In 1923 is door het dagelijksch bestuur dit voorstel aangehou den, in afwachting van de beslissing van Ged. Staten inzake de rekening 1922. Die rekening is thans goedgekeurd, waardoor de opvatting van het D. B. is bevestigd. De heeren BOOR, BROUWER en OU DENALLER wenschen aanteekening, dat dij tegen de goedkeuring van dit beeluit zijn. Grondverkoopeu. Bespreking der grondslagen voor grond- verkoopen. Dit punt wordt aangehouden. De heer DE BORDES, op wiens verzoek dit punt aan de orde is gesteld, zal in don loop der maand September een nota over deze aangelegenheid indienen. Rondvraag. Dc heer KLAARENBEEK verzoekt het bestuur te willen overwegen of het geen aanbeveling verdient, den termijn van 1J4 dagen, waarvan bij het verzoeek-Zwart sprake was, bij de vaststelling van een volgend reglement ruimer te stellen. De VOORZITTER: Het bestuur zal dit doen. Naar aanleiding van de vragen van de heeren FL. VOS en D. DE GRAAF, in- zako de opschuiving van liet Huizcr vee, doet de VOORZITTER vorlezing van een tweetal ambtelijke rapporten naar aanlei- diug van een gesteld onderzoek over deze aangelegenheid en licht dit punt toe. Daaruit blijkt, dat in een vergadering van scharende bestuursleden alle leden hun instemming met dezen maatregel hadden betuigd. In do practijk heeft die echter aanleiding gegeven tot heel wat berrie. Spr. hoeft dio maatregel noodge dwongen weer ingetrokken. Hot bleek, dat men in Huizen zijn vee liever dicht hij huis heeft en dus'tevreden is met,, wat minder gras. Do hoer REBEL verklaart, dat hij zijn mocning gaarne geeft voor menschen, die 't beter weten. De VOORZITTER: Wc hebben dio maat regel genomen in hot lrelang van de Hui zcr hoeren en koeien. Do heer REBEL: Het vee liep weg. De VOORZITTER: Ze hebben de hek ken opengezet. De heer REBEL: Dat hebben ze niet. net vee ging door de slooten. De bespreking is hiermede afgeloopen. KUNST Kerkconccrt. Johun Schonnderbeek. Wat de solisten betreft was het Kerkcon- ccrt. Dinsdag j.l. onder auspiciën van den heer Joh. Schoondorbeck tc Naarden gegeven, be langrijker dan het vorige. Wat den organist- solist betreft, den heer Jacob Bijster, eveneens oud-leerling van De Pauw én bezitter van den Prix d'Excellence. zijn wij niet zoo enthousiast als toen. Jacob Bijster is ongetwijfeld een knap orga nist met een zeer respectabele techniek, doch die soepele muzikaliteit, welke Jan Nictand zoozeer kenmerkte, zoowel 'in Bach als in César Franck, vonden wij bij licrn niet, althans niet dezen avond. Was het misschien onbe kendheid met het orgel? Zijn registratie was althans soms lang niet gelukkig. Onze (eerste) indruk is, dat Jacob Bijster vooral gëvoel heeft voor dc massale klank van het volle werk. Hij zwelgt gaarne in de klankenzee van zijn machtig instrument. Dat is duidelijk te bemerken aan de wijze, waarop hij ma jestueuze appergio accoordcn uit de d-moll Toccata van Bach opbouwt. Nog meer kwam dit naar voren in zijn eigen compositie Cho ral I (d kl terts). Op enkele zwakke, wat ge kunstelde momenten na, is dit een interessant orgelwerk, doortrokken van de moderne har monieën en accoord-combinaties, het sterkst levend in grandioze accoordengangcn en min der te apprecieeren in de gedéeltcn met uit sprekende stem, begeleid door linkerhand figuraties. Het slot is geworden tot een ge weldige tonenorgie met éen schallend dur- accoord tot nadrukkelijk besluit. Wij zouden deri talentvollen organist-com ponist nog gaarne weer hooren, alvorens een oordeel te kunnen vestigen. Dit zijn slechts indrukken. De andere instrumentaal-solist was dc heer Hfenri Tibbe, violist, lid van het Concertge bouw-Orkest. De heer Tibbe heeft zich doen kennen als een violist met all-round ontwik kelde techniek en ten zeer warm muzikaal temperament. Jammer dat hij tc kampen had met snaren, die soms onwillig bleken door de warmte, een omstandigheid die enkete onregel matigheden en zwakke momenten gaarne doet vergeten Dc heer Tibbé speelde het eerst dc prachtige concert-sonate van Veracini, waar aan het concertbezoekende publiek van Bussum zulke mooie herinneringen heeft door de bui tengewone vertolking, welke dit werk van den winter ten deel viel. toen onze plaatsgenoot de solo-violist Adriaan Liet tering er zijn pro gramma mede opende. Het viel ons tegen, dat dé heer Tibbe de zangerige inzet van het Largo verdeelde over A en E-snaar, waar door deze mooie A-snaar-passagc van haar schoonheid inboette, temeer daar de losse E op haar gebruikelijke wijze „rinkelde". Overi gens gaf hij met de vei tolking veel schoons. Een elegante voordracht genoot de Menuett, die met zeer inooiéir warmen toon werd voor gedragen en de temperamentvol gespeelde Giga in een vurig tempo maakte éen grootcn in druk. Het samenspel met den organist was n et overal zooals men dat zou wenschen. Inder daad deed dc violist wel wat erg aan tempo versnellingen cn de voor orgel gearrangeérde orkestpartij behoort niet bepaald lot de een voudigste. De heer Tibbe speelde nog zeer vérdienstclijk het Adagio uit het d kl. terts concert van Bach en wondermooi, met warmen gedragen toon een Aria van Max Reger. Dat was innig G-snaar spel, waarmede de violist bewees een kunstenaar tc zijn De subtiële begeleiding van dit magistrale werkje vormde een indrukwekkcntlen achtergrond voor den donkerén G-snaar-zang Mejuffrouw Di Moorlag. de bekende sopraan i/ft Amsterdam, heeft drie „Biblische Lieder" van den Boheemschcn componist Dvórak met de warme muzikaliteit van haar wezen vertolkt. Vooral in de hoogé registers heeft haar stem een groote bekoring, en \vaa>r de geest der liederen haar veroorloven het uit tc jubélen, heeft zij een expressie, die me nigeen van hare kunstbroeders en -zusters hrar benijden. Minder troffen ons de twee B.ich-licdcren, waarvan dc Duitschc tekst ver wisseld was met een Hollandschen. Het klinkt toch heel anders. „Nicht so traurig" of „Niet zco treurig"! „Jehova", van Gerold, was éen aaneenschakeling van conventioncclé gemeen plaatsen, zangeres en accompagnateur eigen lijk onwaardig. De belangstelling terecht zéér groot. T Muziekschool M. 1». d. Toonkunst. Het muziekonderwijs is in ons land nog n et wettig geregeld, met het gevolg, dat iedereen liet recht h^eft om onderwijs tc ge ven in een der vakken van toonkunst. Het gëvolg daarvan is weer, dat er op het gebied van het muziekonderwijs toestanden bestaan, die den waren muziekvriend het hart doen stilstaan. Zoo weten wij, hoe aan een Ghr. Kweekschool voor onderwijzers in Rotterdam iémand, die nauwelijks de 3e positie op z'n viool kent, zich de brutaliteit aanmatigt jaar in jaar uit klassicaal „vioolles" te geven. In een der groote bladen komt regelmatig een annonce voor van den een of anderen paskwil die piano leert spelen „zonder notenkennis". We wachten nog op methoden als: „Piano- sjAïlcn in drie lessen of „.Viool-spelen in een maand, zónder strijkstok!; besjlist „aange name" methode" Wie over de knoeiers cn de tfcdcrvers van het muziekonderwijs iets mcér weten wil, leze de daarover verschenen arti kelen in het muziektijdschrift „Symphonia", in welk periodiek voor ontwikkelde dilettanten op uitnemende wijze, o.m. door den musicus Johan Vincent, op de bedoëlde wantoestanden is gewezen. Onwillekeurig moesten wij daaraan denken, toen we de voordrachten van leerlingen van dc Muziekschool van de Mij tot bev. der Toon kunst afdecling Bussum Zaterdagavond j.l. in Concordia bijwoonden. Wat éen heerlijke te genstelling I Hier het vólle, goed gefundeerde en veelzijdige muziekonderwijs, dat de groote talénten tot vollen bloei brengt,, en dat den middelmatig-muzikalen een stimulans is tot het maximaal ontwikkelen van wat zij kunnen. En dan doet het zoo prettig aaneen zaal vól blijde kindergezichten, een beetje nerveus sommigen, omdat ze „op dé planken moeten" dc leerares of de leeraar geruststellend „er bij" cn gelukkig ook een aandachtig en uiterst wel- willénd publiek, bestaande uit ouders en ver dere familie, die iedere prestatie met een gul applaus beloonen. En op de eerste rij„Pa Schoonderbeek". Hij zag er dien avond niéts uit als de be- hecrscher van koor en orkest, als de man die een groot ensemble exccutanfen inspireerend léidt, maar hij stond daar als een vriendelijk en gemoedelijk paedagoog tusschen zijn tal rijke leerlingen. Zóó moet Schubert gekeken hebben als hij temidden van zijn geestverwan ten een nieuwe compositie voorspéelde. Met een variant op Beets kunnen we zeg gen„hoe warm het was en ho gezellig I" Daar heeft men bijv. een zeer belangrijk on- dtrdeel van de muzikale vorming van het kindde Rhythmische oefeningen. Het oer- element van de muziek, het rhythme wordt l"8!-!ii"i "'"WX M daardoor levend voor de kinderenmaat wordt voor hen iéts wezenlijks cn ah vanzelf gevoelen zij op een oogenblik: „und aus den reif goworden Tacten entspringt der Tanzl" Ziet de kleuters vastberaden en energiék stap pen op de juichende majeur-accoorden en leeft eens medé, hoe hun wezen zich daarna richt, instelt zouden we haast zeggen op de gansch andere stemming van het zwakke toonge- slacht. Ziet hoe crescendo en decrescendo voor hen leeft, hoe éen syncope wordt ge voeld Dat is prachtig. Dit voorbereidend on derwijs wordt aan de Muziekschool uitmun tend gegeven door mevr. L. Makkink. Het programma bevatte voorts tal van voor drachten van piano-, viool- en cellomuziek Uit dc houding van het instrument, de aanslag op de piano, dé «tokvoering. de phrascering en tenslotte uit de voordracht bleek overtuigend, zelfs uit deze primaire kunstuitingen van jeug dige menschen. dat aan de Muziekschool ernstig en met toéwijding wordt les gegeven door bevoegde leerkrachten. Niet het minst bleek dit ook uit de prettige en van goeden «maak getuigende koorzangnummers, waarvan we nrémen .De Meikoningin" van Cath van keunes, Le Mariage du Coucou. Pinkster Ronde en „Van dc zeven Zonnestraaltjes", cantate voor meisjeskoor, eveneens van onze ongéêvcnaarde componiste van kinderliederen Nog altijd geldt het oude woord van Luther: „de Musica is een studie, die den mensch zachtaardiger, zedelijker en verstan diger maaktmen vergeet daarbij zijn gram schap en andere ondeugden De Musica maakt beschaafde menschen cn dc jeugd moet met deze kunst zoorden vertrouivd gemaakt". Deze belangrijke taak wordt aan de Muziek school van Toonkunst te Bussum waardig op gevat. T. GEMENGD NIEUWS. De Amerikaansche vrouw. Over do vrouwcu iu Amerika wordt iu den laatsten tijd allerlei verteld. Aan de spits der beschaving van de on afhankelijke Amerikaausche vrouwen loo- pen de in dc vakvereenigingeu georgani seerde journalisten. Zij zijn handig, be kwaam, overal aanwezig cn in het bijzon der bruikbaar als interviewsters. In laatst genoemde hoedanigheid achtervolgen zij haar slachtoffers, als bet noodig is, in het vliegtuig door de lucht, of in de duikboot onder water. Voor den korpsgeest der Amerkaansche vrouwen spreekt de „Vereeniging van vrouwelijke chauffeurs", opgericht tot be scherming van alleenstaande dames in die streken, waar tot dusverre aanrandingeu van alleen-rijdende dames door mannelijke chauffeurs aan de orde van den dag zijn gewoest. Een nieuwigheid, zelfs voor het land der onbegrensde mogelijkheden, beteeke- nen de uitsluitend door vrouwelijk perso neel bediende damcsscheersalons in den staat Atlanta, waar dames den heeren der schepping in letterlijke zin hij don neus nemen en vrouwen d^n mannen het hoofd, dus ook de ooren, wasschen. lowa, een stad in de Vereenigde Staten van Amerika, zal de eerste stad zijn, wel ke geheel door vrouwen l>estuurd wordt. Burgemeester en wethouders zijn vrou wen. De lnirgenieesteres is ongehuwd, de andere dames zijn allen getrouwd. Algemeen ontwikkeld persoon, veel vrijen tijd, wenscht dezen pro ductief tc maken. Br. lctt M. bureau Laarder Cou rant Dc Bel, Stationsweg Laren. Nog enkele portef. disp. In prijzen van f 12.50 tot f 30.per jaar. Inlichtingen verstrekt Blaricumsche Boek- en Kunsthandel, Blaricum. Telefoon 376. Mevr. Dorst, Amersfstr.w 33. Soesterberg, vraagt liefst direct voor dag en nacht een fiinke Geen zware werkzaamheden. Goed loon Aanmelding per brief of pers. bij Mevrouw Groote, Torcn- la?n l„arrr. Advertentiën. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van BLARICUM brengen ter openbare kennis, dat de werkzaamheden inzake de verbetering van den z.g. BOISSEVAINWEG, gele gen tusschen Prins Hendrik laan en Naarderweg onder die gemeente, zoover zijn gevor derd, dat het verkeer daaro\ er met rij- en voertuigen weder ongehinderd kan plaats vinden. BLARICUM, 21 Juli 1924. BRAND!! Verzeker U tegen brand en inbraak voor het te laat is. Klaaskampen 336. Laren

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3