Tentoonstellingen LAREN. 31 Mei1 Sept. Kunsttentoonstel ling in Hotel Hamdorff. BLARICUM. Tentoonstelling van weef- naald- en kantwerken. LAREN. Atelier Jacob Fa assen, Nieuwe weg. Tentoonstelling van werken van Gooische schilders. Een slechte verbinding. Het is ons al herhaaldelijk opgevallen hoe oneconomisch eigenlijk de verbinding is tusschen Blaricum en Laren, wanneer men binnendoor wil gaan. De Melkstraat loopt uit op de hei; wanneer men het bobbelende paadje volgt komt men uit op een prachtig fietspap, dat, langs het vijvertje bij de hut van Mie (Nieuw- Zandvoort) op de Torenlaan uitkomt. Voor de bewoners van Melkstraat en omgeving zou hel een niet gering voor deel zijn, wanneer men dit kleine stukje pad behoorlijk begaanbaar maakte. Het is daar een zanderige geschiedenis en men is door de mulle plaatsen niet in staat door te fietsen. Het ligt toch eigen lijk voor de hand dat men dit kleine stukje rijwielpad doortrekt. Men is met een klein beetje verharding daar al zeer tevreden. Wij hopen dan ook dat B. en W. zich eens over dit slechte paadje zullen erbarmen. Voorts doet het ons leed dat men zich blijkbaar niet erg gestoord heeft over onze klachten wat betreft het werpen van vuilnis voor een anders deur. Thans ligt voor het huis van den heer Heyen- brock weer een stapel oude zakken en ondefinieerbare vuiligheid. Voor het huis van den heer ten Brugge ligt tusschen de struiken een gansche mestfaalt. Postkantoor. Lijst van onbestelbare stukken, terug ontvangen tusschen 25 Juli *n 10 Augustus: Greve, PoerwokertoBouman-Bakker. Rot terdam. J. Witzenhausen. f De heer Jacob Witzenhausen, die sinds een jaar inwoner onzer gemeente was en met zooveel energie en ijver zijn smaakvolle zaak „Onder Dak" aan den P. C. v. d Bink- weg had begonnen, is plotseling Zaterdag avond. op 33-jarigtn leeftijd overleden. De heer Witzenhausen laat een vrouw met drie kleine kinderen achter. Het is misschien goed aan dit treurig be richt toe te voegen, dat mevrouw Witzenhau sen. die zelve altijd een werkzaam aandeel in deze zaak had, voornemens 'is, deze voort te zetten op denzelfden voet. Wij brengen onze lezers evenwel onder dc aandacht dat deze zaak tot Maandagmorgen gesloten zal zijn. Hedenmorgen werd het lijk van den overledene naar Amsterdam vervoerd, waar de familie woont, om daar op Zorgvliet be graven te worden. Een gevaarlijk punt. Gisteren had alhier een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders op den hoek van den Torenlaan "en den Brink, vlak voor het huis van den tandarts Hoho. Men weet, dat het aldaar verboden is te rijden voor voertuigen, behalve kinderwagens en kruiwagens. Maar eigenlijk moest het daar ook verboden zijn voor fietsers. Wanneer men langs het huis van den heer Hoho rijdt en den Torerdaan indraait, juist tegenover den ingang van de Pijlsteeg, dan passeert men al dadelijk de tramrails. Men kan door het huis niets te voren z?en aankomen. Het lijkt on<s wel gewenscht, in verband met de botsingen die daar nog al eens plaats vinden, onze wiel rijders en ook voetgangers te waarschuwen voor dit gevaarlijke punt. De botsing gisteren liep goed af. maar zooiets kan evengoed slechte gevolgen hebben. Prikkeldraadhistories. Men weet misschien, dat destijds het raadslid J. Majoor in den Raad bij 't behan delen der politieverordeningen, heeft gezorgd, dat in deze verordening als artikel 13 sub e werd opgenomen de volgende verordening „Het is verboden op de grensscheiding van perceelen bouwland of binnen den afstand van 1 M. daarvan tot afrastering of ander doel einde prikkeldraad te hebben". De heer Majoor heeft thans gebruik ge maakt van zijn destijds aangenomen verorde ning. De beer v. H. alhier had langs zijn land inderdaad prikkeldraad gespannen, hetgeen de heer Majoor bij zijn werkzaamheden tot aan stoot was. Hij heeft eerst den heer v. H. verzocht dit te verwijderen en toen de politie verzocht om in te grijpen. De agent Freiters heeft toen den heer v. H. op de desbetreffende politieverordening gewezen. De heer v. H. b'ifcek toen onwillig te zijn, het draad te ver wijderen. De agent gaf bedoelden overtreder toen 14 dagen tijd om aan dit bevel tot ver wijderen te voldoen. Toen de termijn verstre ken was en de heer v. H. nog niet aan het bevel had voldaan, is jegens hem gisteren pro ces-verbaal opgemaakt. Vergadering Bijenhouders. In den tuin van café Blom werd Woensdagavond een vergadering gehou den van bijenhouders uit Laren, Blari cum, Huizen, Baarn, teneinde een afd. te stichten. Dertien personen traden als lid toe. Meerderen zullen aangezocht worden lid te worden. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren T. Wouters te Laren (Noolsche weg), voorz., P. C. Tolk, Naarderweg Blaricum, secr., en A. Koelewijn te Eem- nes penningm., terwijl nog drie andere leden als plaatsverv. werden aangewezen. Direct reeds was er gelegenheid bijen suiker te bestellen, waarvan de meesten gebruik maakten. De vereen, zal 50 Kg. suiker bestellen en in voorraad houden om die desgevraagd later aan de leden in kleine hoeveelheden af te staan. Ook zullen enkele gereedschappen, een partij honingpotten enz. ten behoeve der leden worden aangekocht. Excursies zullen wor den gehouden. Iedere bijenhouder uit bovengenoemde gemeente dient lid van deze vereen, te worden. De volgende vergadering zal worden gehouden op Woensdag 20 Aug. a.s. Bevolkingsregister. VERTROKKEN: C. E. Schlüter naar Blaricum, Huizerstraat 211 aa; J. F. S. M. Otto naar Soest, Hart weg 13; Mej. E. Neut-wig naar Hilversum, Lange- straat 50; Mej. J. Morsing naar Hoog land; Mej. J. M. Wortel naar Blaricum, Melkstraat 386; P. G. Duker naar Am- srerdam, Linnaeusstraat. 84 II. GElVEBTKID: J. P. Beek en gezin van Amsterdam naar Kloosterweg 106; F. II. van der Molen en gezin, van Amster dam naar Brink 418; Mej. M. E. Laureijssens, van Ede naar NaaTtlerstr. 694; Mej. A. G. M. Thuijs, van Nijme gen naar Torenlaan 799; C. A. Raval en gezin, van Bussum naar Zevenend 235a; Mej. Chr. R. Latten, van Heerlen naar Eeninesscrweg 1072a; Mej. A. C. van Oosten idem idem; T. Chr. Smit-, van Weert naar Zevenend 56.1. H. Sieisina, van Egmond-binnen naar Nocl- scheweg 673; Mej. J. H. SiersrnaRa makers, idem idem; B. II. Majoor, van Hilversum naar St. Janstraat 255; II. W. Jansen, van. Bergli naar Molenweg 311'6Mej. M. Gokhuizen,, van Hilversum naar P. C. van den Bnnkweg 339-h; Mej. G. Jansmai, van Smallingerland naar Ja gers weg 934a; J. P. do Giraal', van Hil versum naar Naai derstraat 5'87; Mej. A. Bberhard't, van Ede naar Brink 418; Mej. M. Eder, van Amsterdam naai Pn- viljocnsweg 640; Mej. J. M. C. Crocq Del wijnen, van Roermond naar Vrede- la-an 456mMej. M. Eek. van Eemnes naar Pijlsteeg 986; A. P. A. van Geijt. van Hilversum naar Brink 416; Mej. H. E. Jansen, van Hilversum naar Hilver sumschewcg -162; Mej. C. G. J. IJ/.en- doorn. van Blaricum naar Beijemansteeg 60g; Mej. E. Brui-ui ng, van Sliedieoht naar Stationsweg 441c; A. Timmerman en gezin, van Blaricum naar TL C. van den Brink weg 363. Het Zendingsreest. Het Zendingsfeest van den Ned. Herv. Gereform. Zendingsbond Donder dag jl. gehouden, mocht zich niet in schitterend weer verheugen. Des mor gens bleef het droog, hoewel het steeds dreigde. Des middags werd het vochtig, hoewel gelukkig niet van dien aard. dat het programma niet kon worden afge werkt. Ook uit onze gemeente waren eenige personen die het feest hebben bijgewoond. Het uittrekken van koolrapen en bieten. leder jaar ziet men in den Eng, dat koolrapen en bieten worden uitge trokken en achteloos weer worden weg geworpen. Waartoe die vernielerij dient is onbegrijpelijk. Het zijn in den regel kleine jongens die zulks doen. Laat ieder ouder zijn kinderen toch bij herhaling waarschuwen dit niet te doen. De politie zal streng toezien. En laten de boeren en burgers een handje meehelpen door de kinderen eens goed de waarheid te zeggen wanneer men dergelijke euvel daden ziet, al is het dan niet op eigen akker. Want ook dit is een groote fout van den boer, dat hij meestal denkt .Ben ik mijns broeders hoeder Als het maar niet op eigen akker geschiedt is men al tevreden. Maar daarmee helpt men het kwaad niet bestrijden. Vergrootiug Werkeloosheid. In de laatst gehouden vergadering van Stad en Lande van Gooiland is een besluit genomen om een stukje grond te verkoopen gelegen aan den Nieuwen Bussummergrintweg onder deze gemeente, aan D. Lustig alhier. Het plan was daarop te bouwen. De heer Jac. Boor Kz., lid van het bestuur van Stad en Lande heeft b Staten bezwaren ingebracht tegen sluit. Het gevolg zal zijn dat Ged. Staten dit besluit niet direct kunnen goedkeuren en Lustig kan dus vooreerst niet bouwen. Thans heeft Lustig reeds aan twee arbeiders bij hem in dienst, ontslag gegeven omdat hij niet door kan werken. Jammer is het, dat op deze wijze de werkloosheid nog wordt vergroot, en dat ter wille van een klein stukje grond dat voor behoorlijke prijs, f 2,50 per vlerkante M., was verkocht Gymiiastiek^ereen. „Koningin Wilhelminn" Deze sportvereeniging, welke eenigen tijd geleden een meisjes afdeeling wist te organiseeren, heeft in den heer A E. Botesz, serg. majoor te Naarden, hoofd leeraar in alle gymn. vakken, afkomstig van de Mil. gymn.school, een uitstekend leider gekregen Bij den omvang der huidige vereeniging voor beide afdeelin- gen adspiranten en geoefenden was ver vulling der loopende directeurs-vacature dringend noodzakelijk. Het is inderdaad een lust de groepen op de speelplaats in de openlucht of wel in het turnlocaal te zien werken. Donderdag maakte genoemde veree niging, bestasnde uit pl.m. 50 dames en heeren een uitstapje naar Den Haag en Scheveningen onder leiding van den heer Botesz. Des morgens ging men al vroeg op pad naar Den Haag waar pl.m. 11 uur geluncht werd, waarna een wande ling werd gemaakt om de buitenstad, Dierentuin tot aan het Vredespaleis, van daar, nadat de bezienswaardigheden der binnenstad nader bezocht waren, ging het per electrische tram naar Scheve ningen waar diverse strandvermaken werden gesmaakt. Jammer dat in den namiddag een enkel bultje kwam. Per stoomtram volgde naar het Holl. spoor de terugreis, deze rit loopt door de andere zijde van de stad. Voldaan en in vroo- lijke stemming keerden turners en turn sters huiswaarts. Koninklijk bezoek. Nagenoeg het heele Gooi was Maandag in Hilversum saamgestroomd bij gelegenheid van het vorstelijk bezoek. Geen wonder, wan neer zoo iets voor 't eerst is in 50a jaar. dan is 't wel een groot'e bijzonderheid, die meege maakt moet worden, vooral als 't oranjezon netje niet in gebreke blijft de kroon op dc feestelijke stemming te zetten door een uitgc- zochten dag. De voorbereiding voor dc ont vangst had al een paar dagen in beslag geno men, doch hij dc koortsachtige haast, waarmee 's morgens de laatste hand aan de regeling gelegd werd. haalde het niet. Intusschen be gonnen de straten zich reeds vroeg met onge wone levendigheid tc vullen en maakte de raadszaal, voor het te verwachten bezoek ge heel leeggehaald, met zijn donker notenhou ten zetels, temidden e"ener uitgezochte pracht omlijsting van kleedcn, tapijten en palmen een hoogst imponeerenden indruk. De heer lijk knusse bloemenweelde en vlagg'entooi ron dom het raadhuis zullen de mcesten onzer le zers wel van eigen aanschouwing kennen. Geen modern stadhuis, hoe stijlvol ook. zal het in dit opzicht ooit kunnen halen bij de liefelijke gemoedelijkheid, die kunst en smaak aan dit zoo bij uitstek scbooni dorpsgebecl kun^ nen verlecncn. De heclc Kerkbrink was trou wens een lusthof van intimiteit; al weer een bewijs hoezeer bij als bet natuurlijk middel punt onzer plaats, bet gemeentehuis in zijn omlijsting opeischt. Hoe goed deed bet kleu rig baldakijn het op 't hooge bordes, vanwaar H. M. tusschen oranjedoek en een schat van bloemen het statig défilé zou gadeslaan, om stuwd door wapperende vlaggen en wimpels. Eten gelukkige gedachte, van onze uitgestrekte gemeente alleen drt punt te versieren en dat dan ook goed te doen. 's Middags was de drukte in de straten enorm, zoodat ons politiecorps, gesteund door de waardige stemming der 'burgerij, wel een woord van lof toekomt. Tegen 2 uur werd de Kerkbrink afgezet en wachtte een dichte haag van menschem op de aankomst der Koningin, die vergezeld van prinses Juliana, onï half 3 aan de gemeentegrens door den Burgemeester zou worden verwelkomd. Wel dra donderden de 21 saluutschoten cn onder 't gebeier der klokken naderden weldra dc doorluchtc gasten met het gevolg, waarna H. M. onder 't Wilhelmus van 't Politie- Muzrekcorps den rijken looper van 't bordes besteeg onder 't daverend gejuich der me nigte. Door de dochtertjes van wethouder Bakker en Kuypen werd H. M. daar ten bouquet witte orchideeën aangeboden met lin ten in de Hilversumsche kleuren cn de prinses een ruiker rose anjelieren. H M. droeg een matblauwc cape over ccn kleed van grisperle en een zilvergrijze zijden hoed met sierlijke struisvtcren, terwijl de prinses geheel in 't wit was. Na het voorstellen der Raadsleden hield de Burgemcesten een gloedvolle rede tot dc zittende Hooge gasten, die vervolgens door dc Koningin kort en krachtig in de welwil lendste termen beantwoord werd. Na 't gebruik der thee, geschonken door Mevr. Reijmcr met de jongedames Bakker. Feitz. Kuyper, Luykx en Pont, nam H. M. plaats op het bordes om vandaar het défilé van niet minder dan 85 vereenigingen te zten voorbijtrekken. Voor iedere groep had H. M. een vriendelijken groet. Van dit nummer ver melden wij slechts den praalwagen der tuin lieden, den indrukwekkenden Romeinschen groet der gymnasten en het vaandelzwaaien. Inmiddels had zich langs de route, te ne men voon de autotocht reeds een dichte haag van publiek verzameld voor een spontane hulde, zich uitend door toejuiching en het aanbieden van bloemstukken, die weldra ten getale van 37 stuks de auto's tot een kleurig geheel maakten. In het Sportpark plaatste H. M. zich. onder de tonen van 't Wilhelmus, op de tribune om de aubade van een paar duizend kinderen aan te hooren, waarbij de leider, dc heer Steinz en de bekwame muziek- dirigent Galesloot, persoonlijk door H. M. gecomplimenteerd werden. Dezelfde onder scheiding viel den heer van Soeren. directeur der Mondharmonica-club Over 't Spoor, ten deel. terwijl ook het bestuur der Vereeniging „Koninginnedag", de heeren v. Dalen. Kraak en Peet. aan H. M. werden voorgesteld. Een aardig oogenblik was nog de aanbieding der oorkonde van de vereeniging „Bloemenkwar- tier" door den heer G. van Akerboom cn de hulde, aangeboden door het Wccnsch meisje Mimi van Neussen en 2 verpleegden van Heideheuvtel. Nadat de auto's met de Koninklijke bezoek sters omstreeks 5 uur onze gemeente verlaten hadden, bleef de feeststemming onverminderd voortduren, vooral op den Kerkbrink, waar 's avonds de keurig geïllumineerde muziektent fantastisch tegen het dicht cordon oranje standaards afstak. In 't Hof van Holland duurde muziek en dans tot één uur 's nachts onverflauwd voort inet een gezellige drukte op straat, door geen énkelen wanklank ver stoord. Kortom, het mag gezegd worden dat Hilversum op waardige wijze haar Vorstin weet te ontvangen en deze schitterende dag nog lang in heugenis zal blijven in afwachting van het volgend gedenkfeest van het 1000-jarig bestaan, dat nog schitterender beUxift te zijn. Bussum en de vrede. Driemaal in de laaiste maanden heb ben de Bussummers van hun zin voor vrede kunnen getuigen. Eerst is het „dichter A" geweest die in samenwerking met twee „enfants chéris" van het Bussumsche publiek een zaal deed volstroomen. De tweede maal had een Comité voor Vrede en Volken bond naar dezelfde zaal Bussum opge roepen en de upper ten, misschien upper zestien, maar meer niet, was verschenen. En uit dit wegblijven kan men al beter dan de eerste maal iets van de echtheid der vredesgevoelens hier peilen. Want van 'n vrede gepropageerd door een comité, dat bestond uit bestuurs leden van „Onze Vloot", personen die wekelijks ambtshalve over vrede preeken, en notabelen die zitting nemen omdat zij toch weten dat er niets van komt wilde het publiek instinctief niets weten. Bij de derde maal heeft de jeugd de leiding genomen en ondanks de stort regen was het Protestantenbondgebouw geheel gevuld. Jammer dan ook dat de vredesweek niet in een zaal gevierd is meer in het centrum gelegen, en grooter. De propaganda voor vredesge- dachten had dan meerderen kunnen be reiken. De avond werd geopend met orgelspel, gemeenschappelijk zingen van het nieuwe vaderlandsche lied „Ik heb u lief, 0 vlakke landen" en brochure aanbieding. Namens de Praktische Idi- alisten associatie, het Ned. Meisjesgilde, de Vrijz. Chr. Jongelingsbond en den Doopsgezinden Jongerenbond hield de heer A. J. Gaastra een korte inleiding waarin hij op het gelukkige verschijnsel wees dat een groot deel der jeugd hier voor de vredesgedachte gewonnen is en dat deze vredesweek minder geforceerd is dan de mobilisatieherdenking. De eerste feestredenaar was prof. Van Rees uit Hilversum, die het een heer lijke taak vond, dat hij als oudere de jongeren mocht toespreken. Veel heeft men „gesproken" van de kranke mensch- heid en arme wereld, maar nu voelt men eindelijk dat iets „gedaan" moet worden om tot een betere wereld te komen. Men kan zijn vaderland op een andere manier liefhebben, dan ervoor te sterven, strijd moet er zijn; onze per soonlijke ontwikkeling is strijd; niets wordt ons cadeau gedaan doch dit neemt niet weg dat wij elkaar moeten verlichten en als broeders liefhebben. Al is de broeder van andere gewoonte, van andere opvatting, zie het goede in hem, doe iets voor hem, opdat zijn hart voor u opengaat! Denkt niet dat de vredesutopie niet te verwezenlijken is. Ook de afschaffing van de slavernij is voor onmogelijk gehouden. Het feminisme en het alcoholverbod. Spr. besprak Freiherr von Schöneich's boek eri de Freie Deutsche Jugendbe- wegung. De vurige begeerte tot den vrede heeft de mensch, maar de wil tot den nieuwen weg bezit hij nog niet. Die moet aangekweekt en versterkt worden. God wil het, aldus besloot spr. De heer J. van de Kieft (voorzitter van de S. D. A. P. afdeeling) weet dat de arbeidersbeweging in 1914 gefaald heeft; maar zij is hierdoor wijzer ge worden. Allen hebben wij gefaald,, doch wij moeten de jongeren tot grootere standvastigheid opvoeden, dan wij in 1914 hebben betoond. Een geslacht moe ders moet opgroeien die haar duizend maal gekuste zonen niet meer naar den oorlog zendt. Minachting voor het mili taire beroep moet aangekweekt worden; het adelborstpakje niet meer verheerlijkt. Spr. ging de moreele gevolgen na die de oorlog ook op handelsgebied gehad heeft en deed tenslotte een beroep op het versterken van de publieke opinie. De arbeidersbeweging, de kerken, de politieke en sociale vereenigingen moeten hun invloed aanwenden de lauwen, de onverschilligen, die meenen „dat het toch niets geeft", niet met rust gelaten. Spr. uitte als slot de wensch, dat in deze week de samenstemming der gewetens versterkt zou zijn. Een anti-militairistisch lied, door eenige jongeren in de pauze spontaan aange heven, werd door het publiek, hoofdza kelijk uit Protestantenbondkringen samen gesteld, levendig toegejuicht. Onverstandige inbreker. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te c.a, 1 uur bemerkte een agent van politie, wonende aan de St. Janslaan te Bussum, dat op het erf van zijn buur man onraad moest zijn. Hij begaf zich ongekleed naar beneden en ontdekte dat inmiddels een man naar de achterdeur van zijn eigen woning was geloopen en deze trachtte te forceeren. De inbreker gaf den agent een draai om z'n ooren en zette het op een loopen. Toen hij aan het tweemaal toegeroepen „Halt, blijf stilstaan" geen gevolg gaf, loste de agent, volgens ambtsinstructies, een schot in zijn richting. Daar de man doorliep, keerde de agent naar huis terug, na eerst aan het politiebureau kennis gegeven te hebben van het voorgevallene. Een uur later verscheen iemand op het bureau, die mededeelde dat zijn kostganger ge wond was thuisgekomen en verteld had dat op hem geschoten was. De ware toedracht was niet gegeven. De politie haalde toen met een brancard de ge wonde en vervoerde hem naar de Majella, waar bleek dat onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. Long en darmen waren geraakt. Dr. Weiten en de ge meente-geneesheer Dr. de Jong waren gewaarschuwd. Even voor de operatie nam de waarn. commissaris de Vries een verhoor af, waarbij de man, de 26-jarige drogistbediende Zwart, bekende op het erf geweest te zijn. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Een harde les voor den dilettant inbreker, die zoo weinig op de hoogte is met politievoorschriften en woonplaatsen Woningbouw. Bij onderhandsche aanbesteding is de glaslevering voor 3 villa's aan den N. Hil- vcrsumschcvveg opgedragen aan de laagste in schrijvers. firma Reeskamp alhier. Na langdurigen stilstand zal nu ook de bouw der N.V. „de Bouwwereld", aan de Bazelstraat en Hildegondastraat, weer voort gang hebben. Mulo-examen*. Van 39 leerlingen onzer gemeentelijke Ulo-school zijn in 't geheel 33 te Amsterdam geslaagd. De laatste groep geslaagden be stond nog uit de volgende candidatenF. Blanken. A. Braam, D. Breman, A. Cauvercn. P. Hagedoorn. J. Krijnen, J. Linck, P. van Ophoven en E. Slagveld. Gcmeenterekening van Naarden. De inkomsten van de gemeente bedroe gen ca. 28000 gld., waarvan 16000 gld. uit het Gem. Electriciteitsbedrijf en de rest uit huur en pacht van eigendommen getrokken is. De opbrengst van belastingen is als volgt te ver- deelen40 opcenten op de hoofdsom der belastingen op de gebouwde eigendommen e.a. 5400 gld 50 opcenten op de hoofds. der per- soneelc belasting 20.000 gld., totaal ca. 26.000 gld. Plaatselijke belastingen 137.000 gld., be nevens c.a. 2000 gld. aan vergunnings- en slachtrechten en hondenbelasting (deze laat ste 667 gld.). Aan legesgelden kwam in 895 gld., aan schoolgelden 7200 gld., begrafenis- rechten 1000 gld., aan pneumatisch ledigen van beerputten enz. 2300 gld., aan heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren 675 gld.. bruggelden 400 gld. Het totaal be drag van de belastingopbrengst is dus 179.000 gld. Andere inkomsten werden verkregen door vergoeding van het Rijk voor het verstrekken van Lager Onderwijs 45000 gld.; schoolgel den voor bijzonder lager onderwijs 3200 gkl.. en opbrengst van bagger en vuilnis 1500 gld. Uitkeering van het Rijk overeenkomstig wet 1897 8Ó00 gld., ingevolge de woningwet 21 000 gkl, uitkeering van het Burgerweeshuis tot bestrijding der kosten in den geneeskundigen armendienst 1100 gld. Andere gewone ontvang sten 6700 gld. Aan gcldleeningcn 216.000 gld. Totale verdeding der ontvangsten: ontvangsten van vroegere diensten f 11.000. inkomsten gemeente-eigendommen en bezittingen f 28.000. opbrengst belastingen en heffingen f 17.000. ontvangsten van verschillenden aard en toevallige baten f155.000. buitengewone ontvangsten (leenin- gen) f216.000.— Totaal f590.000 UitgavenKosten van algemeen bestuur

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2