HET GOOI IN BEELD GOOISCHE APOTHEEK MEDICINALE WATEREN Het graf van wijlen Dr. G. II. Fabius te Bij- um. bedekt met een schat van bloemen. (Foto Marcel Simon). Aan het graf van Dr. H. G. Fabius te Bussum, Achtereen volgens werd het woord gevoerd door de hceren N. H. de Fremery. Voorzitter der Vereeniging Gooische Simon ThomasenC. v. Drooge. lccraiten en Dr. P. G Tul- nens, Utrecht. (Foto Marcel Siinon). Het Korfbal-twaalftal ,.De Gooiers" (La.'-n), hetwelk op de seriewed t ij- den te Hcmr.k (Friesland) tegen Ready ^(A'dam) won met 43 cn legen W. W M. I). te Hemrik gelijk 11 speelde. Dames van links naar rechts: G. Kots. M. van Doorn (Excelsior), M. Imhcf (Fxcclsio;), Slikker, A Wagcnvoort (Excelsior). K. tl'e Vries (Hercules). I-Iecren van links naar rechts: C. Krie. (Excelsior), F. Zwaan (Excelsior), II. Kots, W. Kots, M. Kokje. D. Scljce (aanv order). i e G mr.a-t ckverceniging .AVilhelinina" uit Huieen aan het strand te Schcvcningcn. De zittende lieer uiterst links is de i'eider. de heer A. E. Botcsz. De Muziekv. Door C'efcning Beter te Naarden, ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. G: ïoemci'e vereeniging behaalde in 1924 te Weesp in de te aid. fanfare in den concertwedstrijd den ten prijs, in den marschwedstrijd dei ren prijs, te Wonnervecr 111 de re afd. fanfare in den concertwedstrijd den ten prijs, in den eere-wedstrijd den 3cn prijs X ^cei Van Korren, een der eerste op ichters. te zuli'en betalen. Dit zal inmiddels niet ver hinderen, dat de rechtzaak zal doorgaan. Wij vermeldden vorige week abusievelijk J. K doch dit moet G. k zijn. Baldadigheden. Ecnige kleine apen, die met hun tijd geen raad weten, hebben dezer dagen de inwoners op het Zevenend en Klaas-Kam pen een beetje lastig gevallen. Ze hebben hard geschreeuwd.... nou ja... dat doen ook volwassenen zc hebben boompje geklommen dat doet men nu o k van gemeentewege maar zc- hebben een tuinhek vernield bij mej. C. aan de Klaas kampen en dat doen alleen kleine apen. De politie heeft het zaakje onderzocht, liet, waren een zekere G., K., A. en V. Er volgde een ernstige vermaning. Nieuwe uitgave. Van onze plaatsgenoote, mevr. Mar guerite Schurmann, van wie in de Nieuwe Gids van Augustus j.l. en uit nemende bijdrage is opgenomen „Images d'un sou", /-al bij tien Uitgever C. A. J. v. Dishocck te Bussum in October a.s. een roman verschijnen, getiteld „Om bres Chi- noises". In voorbereidjing is een rij van fantastische verhalen, welke onder den naam ..Incarnation'' ook eerlang in druk zullen verschijnen. Bevolkingsregister. VERTROKKEN: Mej. E Moschner naar Berlijn. Mej. M. II. Pelgrim naar Hilver sum, Oude Ecinnesscrstraat 10. Mej. M. Krabbendam naar Bussum, Generaal «le la Reijlaan 8. Mevr. A. Biirk naar Vinke- veen. N. Sax Electro Techn. Bureau. Wij brengen onze lezers onder de aan dacht, dat van af Zaterdag j.l. het Electro Techn. Bureau van onzen plaatsgenoot den heer N. Sax. welk bureau vroeger gevestigd was aan de Drift, thans is verplaatst naar de Sint Janstraat 246 alhier. Voor vischlief hebbers. Deze week, n.l. Woensdag j heeft ae heer Honing alhier op het kermisterrein zijn zaak in visch geopend. Het is de ..vischhal" tl 1V2 thans geheel verbouwd is en een belang rijke uitbreiding heeft ondergaan. Zooals onze lezers ock wellicht in de desbetreffende annonce zullen hebben gelezen, zijn aan deze vischhal thans alle soorten van visch te krij gen. verscli en van de beste kwaliteit. Dage lijks zijn te bekomen een ruime keuze in le vende zee- cn rivtervisch, alsmede bot en levende paling. Behalve dat. kan men aan dat adres ook gerookte paling krijgen. Voor vele liefhebbers, dit anders aan levende visch maar niet anders konden komen of er moest toevallig een ventende koopman passceren, zal 't een groot genoegen zijn te vernemen, dat m'en zich van af heden maar heeft te vcr- Landbouw-Sportvereeniging met de afde ling Gooiland der Ilollandsche Maatschap pij van Landbouw, waardoor deze vierde tentoonstelling weder is tot stand geko men. Deze wijkt in zooverre van de vroe gere af, dat voor bet rundvee ditmaal een andere indeeling is gemaakt. Hoewel het doel van elke tentoonstel ling moet /.ijn om uit de inzendingen de beste dieren aan te wijzen, opdat de be zoeker kan zien in welk opzicht, zijn vee nog t kort schiet, en deze tentoonstelling dus een leerschool moet zijn voor den Gooischeh Boer, is toch gedeeltelijk met dit systeem gebroken. De prijzen voor het rundvee gingen steeds naar gemeenten buiten liet eigenlijk Gooi. Dvze buitenge meenten waren t«- zware concurrenten. Om nu het animo niet geheel Te dooden bij de Gooische boeren, zijn speciale prijzen ingesteld voor vee uit de verschillende Gooische gemeenten. Hierdoor krijgt dus de Gooische boer 'n kans, terwijl tevcus liet „leermateriaal" niet wordt uitgeschakeld. Hiermede hoopt men beter het gestelde doel te bereiken, dan op de oude manier Spr. betreurt het, dat door het mond- en klauwzeer eendeels minder is ingezonden, terwijl in andere gevallen het tentoongestelde vee in min der goede conditie is tengevolge van de doorgestane ziekte. Spr. dankte allen die tot het welslagen hadden bijgedragen. Rundvee ingeschreven bij het Ned. Run 1- veostainboek of in registers vau erkende fokve reenigingen. Schotten. 3de pr. II. W. Ivuhn, Naarden. Kalfskoeien 3e pr. de zelfde. Pinkstieren le pi. de zelfde. Melkvaarsen 2de pr. li. Doorn, Huizen. Melkkoeien afgewisseld Specia le pr. voor do beste melkkoe uit Iluizen was uitgeloofd een groote verguld zilve ren medaille alsmede een kleine verguld ziveren medaille, welke beide werden toe gekend aan Auth. Vos G. Jzn.. Huizen. De verguld zilveren medaille voor de beste melkkoe uit Eeinues verkreeg II v. d. Brink, Eem nes-bui ten. Drachtig v e e. Vaarzen. In deze afdeeliugen werden speciale prijzen toe gekend aan Antli. Vos G. Jzn. te Huizen en v. d. Koppel, Bussum, beiden een groote verguld zilveren medaille: IT. van Doorn te Huizen verkreeg een kleine ver guld zilveren medaille. Koeien afgewisseld. Ook lvier verkreeg Anth. Vos G. Jzn. de spe ciale prijzen voor het liesto exemplaar uit Huizen. In deze rubriek verkreeg 1.. Ro- kebrand Tzn. te Blaricum den eersten pr. en Th. J. Jurissen te Naarden den tweeden prijs. In de rubriek vette Vaarzen behaalde F. t.o het postkantoor laren - telefoon 124 VICHY, KARLSBAD, LEVIDO FRANZ JOSEPH voegen aan de nieuwe vischhal aan het ker misterrein. Het geheel maakt een soliden cn alleszins goeden indruk op ons. Wij bevelen dit adres dan ook aan. De burgerwacht. De burgerwacht hield Maandagavond j.l. een ledenvergadering alhier. De heer L. van Gils presideerde en gat na opening het woord aan den heer J. van Wijk alhier. De heer van Wijk deelde mede, dat men voornemens was op 31 Augustus a.s. een plaatselijke wedstrijd te houden, waarbij als prijs was uitgeloofd eten wisselbckcr, welke beker door den burgemeester van Laren. Jhr. van Nispen van Scvenacr, was beschikbaar gesteld. Voorts zullen ook nog andere prijzen waaronder een zilver wissclkruis worden uit geloofd. Verder werd mcdedeeling gtedaan, dat de afdeelingcn A en B zijn vereenigd en de afdceling C als zelfstandig gehandhaafd zal blijven. Er zullen 10 schoten gelost wor den. 5 juistvuur en 5 tijdvuur. De tijdvuur voor de afdeeling A zal 30 sec. maximum bedragen, voor afd. B. 36 sec. en voor afd. v 45 cc. Bij de prijsverdeeling zullen A ten B worden saamgevoegd. Verder werd mede gedeeld, dat te overvecn een provinciale schietwedstrijd zal worden gehouden. Onze burgemeester, de heer W. Klaaiten- beck, zal dezen wedstrijd bijwonen. Daarna sluiting. naarden Veetentoonstelling der Gooische Land- bon w-Sport vereeniging. Dv' Gooische Landbouw-Sportvereen. heeft Woensdag haar jaarlijksche land- bouwfeesten in het Bosch van Bredius ge opend mot een veetentoonstelling, waaraan ditmaal een groot aantal inzenders hebben deelgenomen. D- Voorzitter der vereeniging, de heer E. v. Eyk tc Naarden, heette de aanwezi gen hartelijk welkom, waarna de heer M. 1\ van Wet turn. Burgemeester van Naai den, de openingsrede uitsprak. Spr. wees op de goede samenwerking der Gooische Sillcvis Smit zal de bijeenkomst met een kort woord openen en het doel van deze bazaar toelichten. Ze zal tot Vrijdagavond zijn te bezpoken en wel op de uixjn vnd, Jti.tot 5 en van 7 tot 111 uur 'savjonds. De' bazaar gaat eigenlijk uit van een dames- convitc, dat gedurende dezen winter en zomer daarvoor werk heeft gemaakt. Ver schillende attracties zullen er aan worden verbonden, als een schiettent, een sjoel bak, een grabbelton, popraden c-nz. terwijl een In-langrijke verloting zal plaats heb ben. We namen er gistermorgen, toen men bezig was de zaal in orde tc brengen, een kijkje. Verschillende dames waren reeds bezig de aardige inzendingen, waaronder zeer fraaie, te rangschikken. Wij verna men, dat ook drie mooie etsen van Toon de Jong zullen worden verloot. Wij ver moeden, dat daarvoor wel heel wat lief hebbers zullen zijn. Vermelden wc nog, dat ook eenigc gemeenteleden zullen zor gen voor afwisseling op de avonden zelf, hetzij door muziek, zang of anderszins, dan meenen we te moeten constateercn, dat dit een verzorgde cn goed geoTgana- soerde bazaar belooft te worden, waarvoor alhier wel veel animo zal blijken te be staan. Schade betaald? De bedoelde motorrijder uit Baarn, die de zer dagen onze plaatsgenoot De Graaff op de Naardei^traat aanreed en daardoor diens paard blesseerde, heelt aangeboden de schade tc vergoeden Udi. De tooneelvereeniging „Uitspanning door Inspanning" beeft dezer dagen een vergade ring gehouden, waarbij het bestuur gedeelte lijk werd gewijzigd. Als bestuursleden bleven de hceren C. Bitter en L. v. d. Veer gehand haafd: inplaats van d'en heer A. v. d. Schaal werd gekozen <le heer C. Vos Pzn. De beer v. cl Schaal bad n.l. voor deze functie be dankt. Mcdegtedecld werd nog, dat in dit najaar door de vereeniging zal worden opgevoerd „De Eikenboom". Dc diefstal. De'waker G. K die ten nadcelc van den architect Walstijn uit Blaricum hout heeft ont vreemd op het werk, heeft beloofd, het hout OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LAREN BLARICUM. Waar krijgt II zóóveel voor zoo weinig geld Steeds de nieuwe werken op allerlei jebied. STUDIEBOEKEN - ROMANS - KINOERBOEKEN. Bezoekt geregeld onze Leeszaal, waarin pl.m 200 kranten en tijdschriften. Onze Leeszaal houdt U van alles op de hoogte Minimum contributie f 1.50 per jaar, Geen lecsgeld. Kindcrcontributic f 0.50 per jaar. Bedelairii en laiiülooiicrjj. Meermalen komt het voor, ciat er klach t.-n komen op het politiebureau van onze inwoners dat er bedelaars aan de deur komen, die, wanneer ze niets verkoopen, lastig worden en zelfs schelden en vloe ken. Tn verband met deze klachten heeft de burgemeester de politie opgedragen streng toezicht op deze bedelaars te hou den. Dinsdagmorgen j.l. werd alhier ge verbaliseerd een woonwagen jongen, die zonder vergunning ventte. Daar hij zich herhaaldelijk tegensprak in zijne verkla ringen en ook geen vergunning tot dit venten had aangevraagd, werd hij voor- loopig in arrest gesteld totdat men onder zocht had. wie hij is en waar hij vandaan komt Dc jongen beweerde 14 jaar te zijn. maar hij zag er uit als 19 jaar. Ook ver telde hij J. R. te heeten wat hij later ook weer tegensprak. In elk geval vond men hot ln-ter hem voorloopig hier te houden. Bazaar >oor Christelijke belangen. Ook de Gereformeerde gemeente alhier, zal eerstdaags een bazaar houden voor Christelijke belangen in het gebouw aan de Pijlsteeg. De bedoelde bazaar zal Dins dag a.s. worden geopend om 8 uur. Ds.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2