T entoonstellingen MINIEM Ernstig ongeluk LAREN. 15 Aug.15 Sept. Tentoonstelling van werken door S. Garf in den Kunsthandel Rogmans en Vos. LA-REN. Atelier Jacob Faassen, Nieuwe weg. Tentoonstelling van werken van Gooische schilders. De vleermuis was niet hoog maar ia stijl. Ze fladderde inct haar zwarte vleu geltjes nerveus en deed net of ze los wou, en het touw een belemmering voud. Ze rinkelde haar vleugeltjes vluchtig heen en weer en zwierf langs de aarde, juist als een echte vleermuis die ook de lucht i^iet hooger in wil. De donderpad steeg goed en liet zijn staart triomfantelijk in den wind darte len* als een bloedzuiger in het water zijn lange platte staart. En om 11 uur circa wandelde de com missie op en -begon met loten en namen te ivragen. Vele moeders en vaders waren ter assistenie aanwezig en het was een gejoel en een plezier daar op de hei van belang. Een zeer goed idee van de «x,ui- missie, die wedstrijd, en het eerste deel van het programma slaagde volkomen. Toen we terugreden zagen we op het Kermisterrein eenige mannen bozig met het in orde maken voor de kinderwedstrij den, die 's middags 2*>udeu beginnen. De prijswinnaars van de vliegerwedstrijd waren als volgt: Voor de grootste vlieger werden prijzen toegekend aan: de jongeheeren Hessels, le prijs, van Wijk 2e prijs, Veerman 3e prijs en J. Disselblom 4e prijs. Voor de eigenaardigste vlieger kwamen in aanmerking als prijswinnaars: de jon geheer Baars le prijs, Larensck vrouwtje. H. Koot 2e prijs. .T. Nijman 3e prijs. Hens- bergen 4e prijs met een ballonvlieger. De móóiste vliegers hadden: Herman van Tinteren le prijs. Roelof Vos 2e prijs. Henk van Tinteren 3e prijs. C. Aben 4c prijs en Wilgenborg 5e prijs. De vliegers die het best stonden waren van: A. Bus le prijs. W. Klaver 2e prijs. M. Kiekens 3o prijs. B. Calis 4e prijs en A de Boer 5e prijs. De optocht. Ongeveer 'kwart over één ruischte de eerste zware rogenbui over Laren heen en we dachten dat dit het begin van een droevig einde zou worden. Maar om half twee, juist toen de stoet op het kermis terrein wegreed, was de lucht weer ge zuiverd en hlot was droog en het bleef droog. Dje stoet! Ja, er valt niet zoo veel va rij, te vertellen. De eenigste praalwagen was dié van de Larensehe "tooneelvereeniging „Scorpio". Het" was een mooie wagen, versierd met witte dalia's en heide. Eeni- .ge jonge dames als witte nimfen, waar van er een bleef staan, grijpende in do snaren der gulden lier, zetten de meeste luister bij, ofschoon ook do niet levende attributen aardig waren. Links en rechts eenige maskers. Daarna kwamen een acht a 9-tal versierde wa gentjes, versierde sportkarren, fietsen en teft slot een lange stoet schoolkinderen met oranje-linten om. Voorop ging het muziekgezelschap Sint Vitus, dat onder het loopen vele vroolijke marsehen deed hooren, waarop de kinde ren dapper marcheerden Opvallend was het wagentje met heide, getrokken door een Larensch vrouwtje en een Larensch mannetje, gemaakt door de kinderen van bakker Bicrlaag. Dit wagentje kreeg den eersten prijs, wat het ten volle vèrdiemte Maar ook aardig was „het oude huisje" dat met riet gedekt, een oud Larensch boeren-woninkje voorstelde, het kreeg trouwens den tweeden prijs. Het was ge maakt door de fum. Wed. de Boer. Een auto van heide, van de jongens van J. de Leeuw kreeg den derden prijs, een ♦wagentje met heide, waarin Larensch wapen van J. Grimm, den vierden en een strandwagen met daliaversiering van de kinderen Kicft, den vijfden prijs. Allerkomiokst was het kleine wagen tje, getrokken door een fox terrier, dip zich' niets aantrok van de zaak, maar kalm tot het eind moetippeldo nis trek hond. Maar wie er inzat was heelomnal oen clown, dat was een klein bruin schoot hondje dat met zwarte eigenwijze krent oogjes zat rond te pieren of hij eigenlijk dezen optocht leidde. Ook aan de fietsen was veel zorg be steed en in veel vroolijkheid en onder veel belangstelling trok men zingende op de muziek en aangevuurd door eenige broeders tusschen twee buien het dorp door langs de door ons reeds meegedeelde route. Ongeveer half drie was men wepr op het kermisterrein terug, waar de stoet ont bonden werd. liet was droog weer geble ven. De kinderspelen. Ook deze vielen niet in het water. Al leen de laatste mastklimmer haalde een worst naar beneden in een stortbui, maar als er niet wat regen was gevallen, dan was de buit aan den top van de gladde hooge mast ook niet zoo gemakkelijk te bemeesteren geweest. Eerst werdén de wedstrijden voorafge gaan door een flinke tractatie van koek jes etc. Men had in het midden van het Kermisterrein een ruimte afgepaald. Ver schillende dames en heeren namen een groep mee en terwijl groep één bezig was turf to rapen, balanceerde groep twee op de boegspriet. Er werd natuurlijk, als bij alle kinderspelen hartelijk gelachon en ge juicht, vooral als er zoo'n vinnig klein dreumesje een prijsje won. De ouders der kinderen stonden als flin ke en enthousiaste supporters hun kinde ren- aan te vuren en de kleintjes repten zich geweldig. Wat zullen ze 's avonds opgewonden bij het eten zijn geweest en wat zullen ze vannacht geslapen hebben. Het mastklimmen voor jongens had veel bekijks. Het was geen gemakkelijk baantje en ik wed dat menig volwassen» 1O ta~' het niet meer kon. Heel wat jongens moesten het dun ook halverwege opgeven en gleden met een sneu gezicht naar om laag. De eerste haalde er een horloge uit, de tweede die het haalde koos ook een mooi cadeau uit. Die later volgden trokken er spelen af, zakmessen etc. en de laatsten hadden tc kiezen tusschen worst en koek. Triomfantelijk gleed elk der jongens die het gehaald hadden naar beneden onder applaus der omstanders. Ondertusschen kwam het orgel ten bate van Armenzorg over het feestterrein en wisselde de muziek van Sint Vitus af, dat gedurende de wedstrijden vroolijk er op los blies. Vier jongelui, verkleed als clowns en gegrimeerd gingen met het bakje rond, belden bij de huizen aan en trokken de omstanders op het feestterrein eens bij dc mouw: „Ook een cent meneer voor Ar menzorg' Wij zagen zilvergeld op de, bor den vallen. En zoo ging de middag voorbij, totdat de schemering wat al te vroeg viel, want er kwam een plasregen die eenige uren duurde en de feestgangers in hun huizen joeg0111 te gaan etenwant het was juist half zes en men moest toch even rusten, voor de avond met verlich ting en muziek velen weer op straat lokte De avond. Om 8 uur wemelde de Brink al van be zoekers. De beide muziekverenigingen 8t. Vitus en dc Larensehe Harmonie gaven op den Brink hun beloofde concert in de daarvoor opgeslagen houten tent, die ver sierd was met lampions. De Brink zélf was nabij de Coesweerd verlicht met oran je electrische lampjes. In liet vijvertje lag een bootje, geheel met bloemen. In stillen luister brandde bij het vijver tje de Wilhelminaboom, die tot den top toe doorvonki was van electrische lamp jes. In het water lag het bloemenboot je doodstil en naar de mast toe, waar daags het vlagje op gewapperd had. reikten nu twee guirlnnden van oranje lampions. Ook naar den wal toe was een guirlande ge spannen met lantaarn, die stilletjes en schemerig in het vlakke duistere wate weerspiegelden. De randen van den Kcezweerdsvijvol waren bezet met electrische gloei lichten en op één der gazons flikkerde een W op, van vetpotjes. Het was een zeer opvallend gezicht deze verlichting temidden van de duisternis van water en gazons. De wil gen hingen er fijn en roerloos overheen en waren een beetje wazig van het licht dat er doorheen zeefde. Aan alle kanten van het dorp rumoerde dc jmenlgte. Van uit de kapel op den Brink, waar eerst om half acht St. Vitus had gespeeld, kTonken thans de marschen der Larensehe Harmonie. Oo hot kermis terrein onderwijl stroomde men samen omdat men zicli daar begon te vcrcenigcn voor den optocht. Ook eenige inwoners hadden hun wo ningen versierd. Die wel het meeste werk had gemaakt van zijn huisverlichting was Jasper v. d. Brink, wiens garage en gan- sche huisgevel was geïllumineerd. Boven aan prijkte het bord van den bloemist Verlinden en de letters G. T. 0Gooi- sclie Tuinbouw 0nderneming. Hoe meer het tijdstip van vertrek der fakkeloptocht naderde, hoe rumoeriger het werd. De Larensehe Harmonie had het podium verlaten en ook Sint Vitus trok met groot geluid naar het verecni- gingspunt. Het was 10 uur. En de regen hield zich koost. De fakkeloptocht. De Vereeniging van Vreemdelingenver keer heeft eer \an haar werk gehad, maar ook den burgers komt de eer toe, dapper mee te hebben geholpen aan het welsla gen van dezen dag. Vooraan den stoet stond de Larensehe Harmonie opgesteld onder de bewegelijke gloed van walmende flambouwen. Xa dit corps stond een troepje opgesteld achter den witten transparant met de woorden „Vreemdelingenverkeer". Ze stelden voor, vreemdelingen te Laren, gearmd met Lu rensche boerendochters en boerenjongens. We zagen een Amerikaan met een La rensehe, een Turk en een Chinees, voorts een soort Buffalo Bill met een hupsche böeredeernc, enz. enz. Dit troepje was al- lercharmantst. Het idee is uitgegaan van eenige bestuursleden van V. V. alhier. Het is zoo opgekomen en in een vloek en eon zucht uitgevoerd. Gistermiddag moesten nog haastig costuums worden besteld. De heer Mesman hoeft de dames en heeren grootendcels nog gegrimeerd en zoo was dat leuket groepje nog net op tijd op ',t appel. Ilet was een succes! Daarachter volgde de praalwagen van „Scorpio" die, thans verlicht, veel betet uitkwam dan overdag, want haar wapen was nu fantastischer en fijner van kleur en de nimfen waren in de schemerende lichtvalling nog bekoorlijker. Dan volgde een troepje lampiondragers en vervolgens, afgewisseld dor lichtdragers en nict-licht- drngers, een transparant van de R. K. Middenstand met het opschrift „Koopt te Laren", een transparant van do R. Iv. Standsorganisatio en een grootc verlichte bakkersoven, geheel doorschijnend, met 't „ln den oven backt men. Op den zolder zakt men." „Door 't ghemael en het gewin, onder hout men zyn gezin." Een praalwagen van de gymnnstiekver- eeniging „Vlugheid en Kracht" waarop de leden met knots en boK stonden opge steld, besloot den stoet, waartusschen het corps Sint Vitus nog was iugesebakelt», llat, en we moeten dit eens nadrukkelijk zeggen, dat zich heel den dag kranig heeft geweerd en een ertra pluimpje ver dient. Overal was het en spoelde het). en\ het scheen wel onvermoeid te zijn. Het bestuur van Vreemdelingen Verkeer was mede in den optocht vertegenwoordigd. Om 10.15 trok men het dorp in. Een massa monschen was op de been gekomen ca| juichte den stoet toe. Er was anders lawaai genoeg. Zeer fantastisch was de aanblik vun dien fakkoldrom, toen deze den donkoren Brink over zwenk te mot licht en gedruisch van zingen en muziek. Op verschillende punten ontstak men Bengaalseh vuur en overal werd men toegejuicht en juichte men terug. De fakkeloptocht was een mooie bekro ning van dezen geslaagden dag, waarvoor het comité alle hulde toekomt. Het weer hield zieh meer dan verdien stelijk. Het was wel wonderlijk! 's Mor gens blies de wind en was de regen ver re, juist topn er alleen wind noodig was cm te vliegeren. Om 12 uur, toon we toch een slippertje naar huis maakten, kletste een bui neer, om op te houden tijdens den optocht en de wedstrijden, om weer even Ij.ter los te barsten toen men weer eten moest, 's Avonds klaarde het op, toen er muziek was en de fakkeloptocht begon., toen. het Maar het toch niet meer 1100- dig was) heelemaal losbrak bij het laatste uiteengaan van den stoet. Beter kon het) al niet, gezien deze vrecselijke regentijd. Eén ding zouden we nog bijna vergeten. Om 4 uur in den namiddag werden nog eenige honderden postduiven van dc ver eeniging „Dc Reisduif" alhier op het ker misterrein losgeluten, juist tijdens het mastklimmen. Ineens gingen de korven open en bij tientallen zwermden en zvvir- relden de beweeglijke sierlijke vogels de lucht in, zwierven bij drommen over het Ferrein, cirkelden in breede samenvluchten hooger en hooger, verdeelden zich, ver- eenigden zich weer en kozen ten slotte richting. Enkelen zwierven alleen onmid dellijk de richting in die hun instinkt hun aanwees en binnen een kwartier was er geen duif meer zichtbaar. Verder had in de Gemeentewoning 's avonds 8 uur een herdenkingsavond plaats voor dc verjaardag van H. M. de Koningin, uitgaande van het bestuur van de vereeniging „Kerkelijk Leven" te La- ren-Blaricum. Alles samen genomen, deze feestdag was een mooie feestdag, allereerst voor ouzo jeugd die we hebben doen genieten, twee dons ook \oor het publiek dat heeft mee gedaan van belang. Er was geen \va^i'J klank, geen dissonant. Men gedroeg zich ordelijk en alles verliep zooals het moest. De vereeniging voor Vreemdelingenver keer die dit feestje kort maar toch zoo goed heeft voorbereid, is een vereeniging die er mag wezen dat heeft ze alleen al door dit feest bewezen. En nu wij dit verslag Beëindigen, hoo ren we nog uit de verte het rumoer klin ken uit het dorp. Alles is er nog vol vuur en vol leven. Alleen het Koezwe'U'dvijver tje ligt daar te midden vnn rustige gloeiende luister. Laat in den nacht pas Werd het donker als in alle nachten. De bazaar der Gei', gemeen (e. Een geweldig succes. Hedenmorgen deelde ons de penniug- meesteresse van het dames-comité der bazaar, die de vorige week is gehouden in het school gebouw in de Pijlsteteg, mede, dat dc bedoelde bazaar had opgebracht de som van f 2314. Als men bedenkt dat dc gemeente circa 300 leden tdc. waarin nog kinderen begrepen zijn. dan kunnen we wel eonstatecren dat dit een geweldig succes is geweest. Door deze op brengst is het dan ook mogelijk geworden, dat het gebouwtje thans definitief aangekocht is door de kerk en dus vanaf heden het eigen dom zal zijn der Ger. gemeente. Misselijk. Gisteren hebben eenige feestgangers he laas geen maat kunnen houden. Ze zwierven in een onregelmatig tempo door ons dorp, stonden hier en daar flauwe praatjes tc ver- koopen, lalden wat, schreeuwden wat. en wa ren knappies vervelend. Hun gang was als die der vliegers in dc lucht dien morgen. De po litie vond het m elk geval beter de heeren een kalm verblijf te oftreeren in het gastvrij ge meentehuis. waar ze wat op hun verhaal kon- c.'en komen. Het waren een zekere C. ten W. uit Blaricum en J. K. te Laren. Het is een treurig verschijnsel dat er niet gefeest kan worden ol er moet iemand in de kast wor den gezet Zouden dc caféhouders niet een oogje in het zeil kunnen houden en sommige zwakke broeders dezfcn drank onthouden? Men kan toch best zien hoe de dranklustige er aan toe is of is dit zoo'n heksentoer? Men kan ook best vroolijk zijn zonder zich te ver giftigen op die manier. Maar sommigen schij nen nooit beter te worden. Nog eens weer de hond. De honden, och die honden hier. Men klaagt er over en in'en verdedigt ze, ze zijn als de menschen verdeeld in vervelende last posten en kalme burgers. Men heeft zoo lang zamerhand ook van dc honden een zwarte lijst le maken. Nu heeft er weer een hond in gebroken in e'en kippenren van den heer B. v. d. Brink alhier. Het was het hondje van Mej. Z die deze euveldaad heeft verricht. Of het ooit beter zal worden betwijfelen we. Ze geven de politie hier heel wat last en niet 'het minst de inwoners. Het is in elk g'eval zaak voor de kippenhouders geworden om hun dieren goed te verzekeren voor deze inbraken. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Laren N.-IT. werd gedurende de maand Augustus 1924 ingelegd f22031.34; terugbetaald f 11375.28. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6991 Schouw. De schouw o\er het Waterschap Ecm- land zal worden gehouden Maandag 29 Sep tember en die over het Waterschap Draken burg Donderdag en Vrijdag 2 Cn 3 Oct. a.s. Naar Kevelaar. Uit onze gemeente namen verleden week 41 personen deel aan dc bedevaart naar Ke velaar. Koninginnedag. Vlaggen op de torens, gemeentehuis en bij enkele der voornaamste ingezetenen, daar mede is de viering van den Koninginnedag al hier afgeloopen Hoe dat komt? Wij* zijn eens op informatie uit geweest en toen bleek, dat de feestcommis sie vorige jaren minder prettige ervaringen opgedaan had. waardoor nu niemand 't initia tief wilde nemen, noch er aan meedoen. Er is sprake van geweest, dat de Eendracht hedenavond een concert zou gevenook dat ging niet door, daar 't corps den heelen dag in Soest speelt. Eeninessers. welke dus roeping gevoelen tóch Koninginnedag t*e vieren, moeten dus naar Baarn. Hilversum of Laren gaan. Waterschap. Bij de op 26 en 28 Aug. gevoede scherpe schouw, zijn verschillende slooten ge heel of gedeeltelijk onvoldoende gevonden Het in orde brengen wordt 1 September 6 uur nam. ten Gemeentehuize aanbesteed. Wtikelccsheid. Gedurende den gcheelen zomer hebben wij deze rubriek achterwege kunnen laten. Bij het plaatselijk correspoijde ntschap staan thans ingeschreven als werkeloos: 2 timmer lieden en 1 meubelmaker. In 't vervolg zullen wij deze opgave weer wekelijks publicceren. Ten Pest kantore. Gegevens betreffende het hulppostkan- toor Eemnes-Buiten Rijksfiastspaarbonl Maand Juli Ingelegd 2262.— Terugbetaald -'79.68 Meer ingelegd dan terugbetaald 198.32 Maand Augustus Ingelc-gd 768.52 Terubfetaald 507.13 Meer ingelegd dan terugbetaald f 261.39 Gedurende dc maand Juli werden verzonden en ontvangen 27 telegrammen en 65 tclcfoon- gesp. tkken. Voor de maand Augustus waren deze cij fers 101 resp. 64. Op hel. Maandagmorgen circa 9 uur kwam bij KI. Makker \ati den Dam rennen een op hol zijnd paard van een Spakenburger melkboer. Schots en scheef holde het beest naar Buiten dijk. Bij het Gemeentehuis deed de heer Elzinga een vergéetsche poging om het tot staan le brengen. Bij den Tol kwam juist een zware vracht auto aan van Larengelukkig ging het paard rechtuit. Ten slotte bleef het op Buitendijk uit zich zelf staan. Alles liep zonder persoonlijke ongelukken af. Schietoefeningen, wet vestinggcsclnit te Naarden, 10, 11, 12. 24. 25 en 26 September 1924. Bericht aan zeevarenden. De Gommandeerende Officier van het Detachement van het Regiment Vesting-art. te Naarden brengt ter kennis, dat met ge schut met scherp zal worden geschoten op bovenvermelde data. K'et geschut zal worden opgesteld op en nabij het Werk Ronduit. Het zal vuren in N. richting in dc Zuiderzee. Tot het afbakenen van de onveilige strook ter zee zullen worden gelegd a. een witte ton met roode vlag op ruim 6 K.M. uit den wal, recht N. van den koren molen, onmiddellijk Ten W. van Naarden b. een zwarte ton met rood'e vlag op ruim 6 K.M. uit den wal. recht N. van dc Chemi sche fabriek bij Draf na. Grenzen van de onveilige strook worden gevormd door de lijnen witte tonkorenmolen zwarl'e tonChemische Fabriek en witte ton zwarte ton. Een stoom- of motorboot van de veilig heidsdienst zal zich ophouden ter hoogte van de aanwijstonnen en zal eventueel verkeerd koersende schepen waarschuwen en zoo noodig hulp verleenen. Op de dagen, waarop gevuurd zal worden, zal de nationale vlag waaien van de torens van Naarden en Huizen van 8 uur v.m. tot na afloop der oefeningen van dien dag. Vanwege de genteentcn Eemnes, Bunscho ten, Spakenburg. Volendam, Muiden, Urk, Huizen en Naarden zullen waarschuwingen worden gepubliceerd. Het is verboden gedurende den tijd, dat be doelde vlaggen waaien, het onveilige gebied tc bevaren. Wie dit verbod overtreedt stelt zioh boven dien bloot aan levensgevaar. Bevolkingsregister. INGEKOMEN. G. J. de Groot uit Ter- heijdenA. C. de Groot uit idem. Een zwaar gewende. Hedenmorgen werden wij opgeschrikt door een ernstige tijding. Men vertelde in het dorp dat de autohandelaar De Greefi alhier met zijn wagen in botsing was gekomen en naar het ziekenhuis was vervoerd. De politie te Laren die we toevallig het eerst spraken, vertelde ons dat een der agenten hedenmor gen te acht uur ongeveer was opgebeld door den heer Oud. Ongeveer ter hoogte van diens huis had een autobotsing plaats gehad juist op dc 'hoek van de Oranje Nassaulaan en -de Prins Hendriklaan tc Crailo. De agent, die on middellijk te hulp was gesneld heeft, daar hij bemerkte dat het ongeluk had plaatsgegrepen op Blaricums grondgebied den agent Jacobs opgebeld, die direct ter plaatse was. De agent vertelde ons verder, dat liet onge luk waarschijnlijk aldus had plaats gehad. Van beide kanten waren beide auto's elkaar in volle vaart tegengekomen. De heer De Greeff reted naar Blaricum en reed uit de t Oranje Nassaulaan. Van uit de Prins Hendrik laan kwam een auto gereden, genummerd 4884 en bestuurd door een zekeren A. Kars- tcn. Op den hoek zagCn de beide chauffeurs elkaar plotseling en wierpen hun stuurrad terzelfder tijd naar denzelfden kant uit. Ze reden dus schuin van den weg af. maar ook schuin naar e'kaar toe. Dat de klap geweldig was blijkt wel uit het feit, dat er eenige men- schen op afstand de slag hebben gehoord. Er was echter geen mensch aanwezig als g'etuige Dc auto van den heer de G. werd to- taan in elkaar gereden en werd tot een ruine. De ruiten braken allen. Een wiel brak af, de motor werd ingedrukt en alleen het achter stuk was nog zoowat heel. De andere auto be kwam een breede scheur in de achter en zij wand terwijl ook eenige andert; ernstige scha de werd aangebracht. Maar dit was het erg ste niet. Onze plaatsgenoot, de heer de G., ontving een zoo ontzettende klap, dat hij bloe dend verwond werd aan 't hoofd en bewusteloos op den grond bleef hgg'en. Toen de agent en ook dokter Lommei op de plaats des onheiLs aanwezig waren, was de man nog steeds niét bijgekomen. Hij werd direct 111 het ziekenhuis te Laren opgenomen. Wij brachten hedenmorgen een bezoek aan dc plaats waar bet ongeluk had plaats ge vonden. Toen we er ongeveer 1 uur arriveer den, zagen wij op dc plek des onheils aan wezig dc Burgemeester onzer gemeente, de beide veldwachters, eenige omter ingezetenen cn verder eenige belangstellenden. De in elkaar gedrukte auto van H. de Greeff lag schuin i'egen den grond. De kap was van de motor af, de wielen lagen weggeslingerd, cje portieren stonden gescheurd. De wagen was écn en al ruïne. Het was een Hudson wagen, twenals de andere een groot blauw gelakt luxerijtuig. Toevallig waren deze beide wagens eens het eigendom van den heer Bois- sevain. Deze had als 't ware met zijn nieuwen wagen zijn oude inéengcreden. Beide rijtui gen stonden eenigszins met 'het achtereinde naar elkaar toe gewend. De blauw gelakte Hudson, bestuurd door den /heer Karsten, was óók beschadigd, doch betrekkelijk goed er af gekomen. De motor- kast was verbogen, de spatborgen ineenge- drukt en het achtereinde had ten breede scheur in de chassis. De weg was. toen we arriveerden, met papier en steenen afgemerkt. Twee paaltjes gaven n'e plek aan waar de botsing plaats had. Van af deze paaltjes was de afstand tot de vernielde wagens, nog wel 10 meter, zoo dat. na den slag, beide rijtuigen nog een heel eind zijn weggesprongen. Het wachten was op het parket dat uit Amsterdam zou komen om de situatie op te nemen. Wij vernamen van den veldwachter Jacobs nog het navolgende. De heer H. de Greeff was ongeveer 8 uur van het huis van den heer Paardekooper weggereden in do rich ting van Blaricum. Hij reed juist de bocht van de Nassaulaan uit, toen van de andere richting, dus van uit Blaricum, dc wagen van den heer Boissevain naderde, bestuurd door den chauffeur Karsten. Naast hem zat diens zoon. Zij moesten den trein van 8.09 te Bus- sum halen. De heer de Greeff reed helaas ver keerd, n.l. links van den weg. Dit wijzen de sporen onmiskenbaar uit. Hij kon echter niet hard rijden omdat hij de hel ling opreed. Bovendien is de andere zijde van dezen weg zeer slecht. Dit is waar schijnlijk de oorzaak geweest dat de U links ging rijden. Op dc boekt gekomer», zaïg de G. plotseling den wagen van dcr< heer B. naderen. Dc/e chauffeur bekende met eeri vaart van minstens 50 K.M. te hebben gereden. Toen de G. den wagen zajj, stak hij den weg over om zijn jfoué van links rijden te herstellen. De chauffeer Karsten, die eerst goed reec\, werd misschien nerveus, want hij bleef niet rechts rijden, maar gooide zijn stuur over naar links. Beide wagens reden dus schuin op elkaar af cn juist op do scheiding van grashand en weg botsten zij tegen elkaar. De grootste luxe wagen trof bet eerst en rammeide den andere met zijn beide stoot- vecren totaal in elkaar. Zij gooiden nog liet stuur lieiden tegelijk over, maar de botsing was er al en de beide rijtujgen vlogen 10 M. verder uit elkaar neer. De heer do G. is waarschijnlijk met het hoofd tegen den voorruit geslagen, want Dr. de Blocme die direct aanwezig was en ook Dr Lommol die daarna arriveer de,, constateerde een zeer zware scheclel- /breuk. De G. lag naast de motor, hij 5s schuin van den bank afgezakt. Ook aan zijn wang had hij een vleeschwonde, waaruit hij hevig bloedde. Direct was hij bewusteloos cn was 0111 2 uur vanmiddag nog niet bij kennis gekomen. Er werden photo's op last van de politie door den heer Raven genomen van de wegsituatie en van de vernielde rijtuigen. Aan wien de schuld? Waarschijnlijk is dat beiden een fout hebben begaan. Waar schijnlijk is de heer Iv. ineens zenuwach tig geworden cn heeft de situatie niet meer kunnen behcerschen. Men was in het dorp vanmorgen zeer ontdaan door dit treurige bericht. Vele omwoners trokken per fiets naar de plaats van het ongeluk. De heer de G. is een nog jonge man, in de kracht van zijn le ven, hij heeft een vrouw en vier kinde ren. Het is hartelijk te wenschen dat. hij nog gespaard mag worden. Zijn toestand was bij, het afdrukken van ons blad ech ter nog uiterst ernstig. De chauffeur Karsten en zijn zoon zijn wonder boven wonder totaal ongedeerd.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2