Naaister -^-«.WTSTl Zaterdagmiddag botsten op den hoek van dc Haan en de Raadhuisstraat vlak vóór het Genieentehuis twee auto's tegen elkaar; uit de Lindelaan kwam dc auto bus der firma Veerman-Schipper, van dc zijde van ihet Postkantoor de Z.II.B. no. 12985, Eén der vehikels kwam tegen het ijzeren hek van den heer Schaap terecht, dat ingedrukt werd; de vrachtauto be kwam een lekken band, de andere beliep schade aan de voorzijde en de verlichting- inrichtingen. Een oogenblik zaten beide voertuigen geheel in elkaar verward. De politie, dio in de onmiddellijke nabijheid haar bureau heeft, stelde aanstonds een onderzoek omtrent het verkeersongeval, dat midden in het dorp veel bekijks had, Tn. De tweede kerk. De tweede Herv. kerk te Huizen moest ingevolge bouwcontract 1 Aug. 1924 gereed zijn. Aangezien de aanne mer groote vertraging ondervond bij de toezending van bouwmaterialen en door arbeidsgeschillen, besloot het kerkbestuur de in de bouwovereenkomst aangegane boete van tien gulden per dag bij latere oplevering niet te heffen. Pluiraveevereeiiigiiig „Bussuni en omstr." Op Zondag 24 Augustus hield boven genoemde vereeniging een excursie naar het bekende hoenderpark van Gebrs. Wel- leman te Buurmalsen. Om 9.15 uur voorm. waren alle deelnemers bij het station pre sent, niettegenstaande het weer heel wat te wenscheh overliet. De heenreis was zeer voorspoedig, oni 1.2 uur 's middags waren zij in Geldermalsen aangeland, waar de leege magen werden aangevuld en met goeden moed steeg men in de auto naar het park, waar men om l uur arriveerde. De verwelkoming had plaats door een der Gebrs. Welleman. Het eerst werd bezichtigd het kuikenhuis, waar heel wat kuikens aanwezig waren, alsmede jon ge kalkoenen. Vervolgens werden bezich tigd prachtige toornen witte leghorns, witte wyandottes, Rhode Islands, Reds, Ancona's, patrijs leghorns enz. In totaal liepen er een 2000-tal hoenders, onderge bracht in hokken naar dc eischen des tijds ingericht. Elk hok is groot 3 bij 5 M., voorzien van controle nesten, droog- voederbak, enz. Op de bodem der hokken bevindt zich turfmolm, terwijl in de con trolenesten aanwezig is zaagsel vermengd met tabaksstof, dit met het oog op on gedierte. In elk hok worden plm. 50 60 hoenders ondergebracht, die als bui- tenlocp een zeer groote ruimte tot hunne beschikking hebben. Jammer dat het weer zoo slecht was, het water viel af en toe bij stroomen neder en dun namen zij de toevlucht tot de kippenhokken. De meeste kippen bevonden zich dan ook in de hokken, het turfmolm omzettende. Al is hef buiten slecht weer, dit is voor de kippen niet erg, daar de scharrel ruimte in de hokken don kippen genoeg werk geeft. De hecrcn Welleman deelden den be zoekers mede, dat zij den afgeloopen win ter proeven hadden genomen met de ver lichting der hokken en dit den fokkers zeer aan te bevelen is, daar bet aantal eieren sterk stijgt. Met Reds van dezelfde afstamming zijn deze proeven genomen, bij de helft had geen verlichting dtfc avonds en' des morgens plaats, bij de an dere helft wel. Het gevolg, is geweest, dat de productie der eieren bij de verlich te hokken sterk toenam en den geheelcn winter zoo is gebleven. Het geheel© terrein is groot 9 H.A., waarvan 4 II.A. in exploitatie. De fok- methocle van de H.H. Welleman is de vol gende: het is hun te doen om een sterke, gezonde kip en niet om er het laatste ei uit t© halen. Alle dieren worden de eerste legperiode op den leg gecontroleerd, zoo dat men precies weet, hoeveel eieren elke kip afzonderlijk in een jaar tijds legt. Er wordt dus gefokt voor het nut, niettegen staande vele tcntoonstellingsexemplaren aanwezig zijn. De ber-cemd© kip met zijn 313 eieren per jaar, hebben de excursis- ten van nabij bewonderd; er was niets bij zonders aan te zien, een gewone witte kip, die, reken het maar na, alleen de Zon dagen niet had gelegd, voorts alle dagen van het jaar. Alsnu werd de broedcentrale bewon derd, welk© nu buiten werking was, daar het hrcedseizoen reeds voorbij is. Deze broed kelder had een capaciteit van 72U0 eieren, terwijl bet in de bedoeling ligt deze centrale in hot, voorjaar van 1925 uit te breiden tot 9000 eieren. Het keeren der eieren geschiedt automatisch, terwijl een eierschouwcr aanwezig is, waarmede in 5 minuten tijd 150 tot 160 eieren wor den geschouwd. De laden der machines kunnen verdeeld worden in afzonderlijke vakken om de eieren van alle kippen af zonderlijk te houden, zoodat men bij de geboorte der kuikens precies weet wie vader en moeder zijn, zoodat. de afstam ming vier kuikens precies bekend K Bij de geboorte worden alle jonge kuikens voorzien van een knipteeken tusschen de vliezen der tecnen en krijgen een heel klein ringetje om den poot. Als het kui ken 14 dagen oud is worden deze teeke non en ringen gecontroleerd. Bij ouder dom van een maand komt er een grooter ringetje om den poot; blijft het toeken goed zichtbaar dan wordt na cenigen tijd de ring verwijderd, terwijl als het kuiken een volwassen kip is geworden, haar de gewone foktoomring wordt aangedaau. Dit vereisoht een moeilijke doch een zeer (juiste controle en men weet wat men heeft, terwijl de juiste afstamming der kip bekend is. Aan de wanden dezer kei- dor hangen niet minder dan 40 diploma's behaald met kippen op de groote legwed- strijden, alle diploma's le en 2e lclasse; van dieren, die meer dan 200 eieren heb ben gelegd in een legperiode. Hier hing ook het diploma van de 313-eieren-hen, waardoor het Europeesch legkampioen- schap verworven werd. Alsnu werden nog eenig,0 kuikens bezichtigd De kuikens krijgen eerst baksel in de hokken, maar later turfmolm. Ook bemerkten zij nog 'n zelfvoeder-inrichting voor hoenders, wat heel aardig in zijn werk gaat. De Gebrs. Welleman houden niet alleen pluimvee maar ook varkens en geiten, /ooals wij op onze rondreis zagen. Daarna werd van de heeren Welleman afscheid genomen en de terugreis aanvaard, om 's avonds go©d en wel in Bussum t© arri- veeren. Zoo'n excursie is van onschatbare waarde voor het vermeerderen van zijn kennis op 't gebied van pluimvee, dat wij iedereen aanraden die er gebruik van kan maken, dit te doen, want het is een leerschool waar men met eigen oogen de resultaten van oordeelkundig pluimveehou den kan constateeren. Een volgende maal dus allen mee. Rechtszaken Kantongerecht Hilversum. Geen vergunning. B. v. KI. had te Laren bananen ge noeg op z'n kar om honderd menschen te kunnen spijzigen, doch helaas geen ver gunning tot venten. Een hard gelag dus zoowel voor kooplustigen als voor onzen koopman, die „hcusch niet foor se che- sontheicl" met de zware kar op sjouw was. IJit een veranda aangeroepen, ruilde hij wat van z'n overvloed in, doch liep te vens van een immer waakzaam agent 'n bekeuring op. Deze lean hem echter niet ten laste leggen dat hij zijn waar bad uitgevent. Wel had hij bij 't uitreiken na tuurlijk even moeten stilstaan, doch de ambtenaar is niet zoo kleinzielig oin het lijntje zoo strak te houden en concludeert tot vrijspraak wegens onvoldoend bewijs. Te heet gebakerd. J. P. v. B. tc Huizen was in volle actie bij 't visschen, toen er weer zoo'n veldwachter met dc klompen in 't spel kwam. Praatjes hielpen hier geen steek: geen akte, geen schriftelijke vergunning hier hielp geen lievemoederen aan: bekeuring met inbeslagname der netten. Beter gewapend komt beklaagde ter rechtszitting, waar hij een groote visch- akte vertoonde die hij destijds nog wach tende was. „Blijft dus de ontbrekende vergunning." „Ik had toenmaals alleen mondeling verlof van mijn vriend, docli sedert heeft hij 't me op schrift gegeven, ziehier!" Daar hij dus alleen wat vooruit gewerkt blijkt te hebben, luidt de cisch g 33 d. met teruggave van 't vischgerei. SPORT Voetbal. L.F.C. IIBlaricum, 41. Zondag wederom een regendag, welke weer ecnige ontmoetingen heeft onderbroken of on mogelijk gemaakt. L.F.C. II ontving Blaricum. L F C. is aanvankelijk met to man in het veld, doch Mulder valt in. Blaricum mist hare beste sj/elers. Kortekaas en v. d. Kuilen. De opstellingen luiden als volgt: Wilh. Bakker, G. Wort dl, H. Majoor. Mulder. Schaapherder, Baylé, G. v. d. Water, J. F. R. v. d. Puyl, J. v. d. Puyl, Fokker, Methorst, Visser, Heerschop, Verstegen, Meulenkamp, C. Bijl. Lettink, Bos, Reinink, Aluin, Dekker, Vos. Diiect nadat de bal aan het rollen is, trctedt Laren reeds zeer gevaarlijk aanvallend op, doch de achterhoede der gasten voorkomt eenig onheil. De bal wordt door dezen wegge werkt. doch de aanval strandt, doordat de scheidsrechter voor buitenspel affluit. Daarna bemachtigt Laren weer het leder en gaat er mede vandoor. Na minuten spclcns wordt, na keurig samenspel, door Meulenkamp aan Laren dc leiding gegeven, io. Als dte bal weer rolt, forceert Blaricum een uitval, doch wederom bezweert de fluit van den scheidsrechter een opbrengen tot voor doel. Laren blijft gedurig aanvallend en toont overwegend sterker tc zijn. Na 13 minuten spelens weet de kl'eine v. d. Puyl het tweede doelpunt voor Laren te maken. Kort daarna wordt de wedstrijd voor 10 minuten door den regen onderbroken. Na deze pauze komt Laren nog meer op zetten. Uitval 11a uitval wordt door haar ge daan. Als weder 10 minuten gespeeld is, wordt de stand reeds 30 voor Laren. Wel probeert Blaricum bet eenigc keeren met eenige vinnigte aanvallen, doch de voorhoede mist 'het doorzettingsvermogen. Verder hou den hare spelers over 't geheel zeer slecht hunne plaats. Wanneer ©ene voorzet komt, is er vaak niemand' die den bal kan halen. Laren daarentegen munt) uit door meer zekerheid in balltechniek, vooral de jonge v. d. Puyl werkt af en toe zeer geestig, doch kalm en berekend. De spelers van haar staan op hunne plaats en werken daardoor correct. Daarna wordt er met het spel ten grapje gemaakt. De bal wordt wat heen en weer geknikkerd, doch de doelman der gasten moet aanhoudend reddend optreden. 12 minuten voor het einde weet 'eindelijk Blaricum uit een corner de eer te redden en haar eerste doelpunt te maken. Met dezen stand komt het 'einde, waardoor Laren dezen wedstrijd verdiend heeft gewon nen. Inderdaad is gebleken, indien deze ont moeting ons een betrouwbaar beeld moge ge ven van bet spelpeil, dat L.F.C. II hare plaats in de 2e klasse U.P.V.B waardig zal innemen. Het spel van Blaricum is "eveneens van dusdanige kwaliteiten, dat haar debuut in de 3e klasse U.P.V.B. menige overwinning zal brengen. Voor Blaricum is deze wedstrijd een zeer leerzame, waarmee ze haar voordeel kan doen. L.V.V. II heeft Zondag gecnen wedstrijd gehouden wegens de weersgesteldheid. Bij het ter perse gaan van ditnummcr kunnen wij het verheugende feit publiceeren, dat L.F.C. I in afdeeling 1 klasse C over geplaatst is naar rubriek D. Victoria Hilversum is daarentegen ver plaatst van D naar C. Laren zit dus weer in de oude rubriek van vorig jaar Korfbal. Reeds Zaterdagmiddag werden wegens den regen d'e serie-wedstrijden van K.V.D. Amsterdam afgelast, zoodat De Gooiers te Laren een rustdag hadden. De wedstrijd „De Hinde" Laren versus Excelsior 3 uit Hilversum had Zaterdagavond evenmin voortgang, Postduiven. De wedvluchten van „De Zwaluwen" en „De Reisduif" te Laren zijn Wegens het slechte weer j.l. Zondag op een fiasco uitge- loopen. Gymnastiek. Dc Gymnastiek Vereeniging „Vlugheid en Kracht" te Laren houdt dezer dagen een vijfkamp voor hare leden. Deze onderlinge wedstrijden bestaan uit 3 nummers gymnas tiek en 2 atlntetiek. J 1. Woensdag en Vrijdag zijn de nummers gymnastiek afgewerkt. Woensdag 3 September vinden de onderlinge atbletiek wedstrijden plaats, vermoedelijk op het voetbalveld van L.F.C. De "eerste rubriek voor heeren bestaat uit: vrije oefeningen op de plaats, oefening op d'e brug, idem aan het rek Die voor dc dames luidt: stokoefening, oefening op het paard, idem op de brug. Voor de aspiranten meisjes bestaat de gymnastiek uitvrije oefening en oefening op de brug. De atbletiek voor heeren is: speerwerpen, ico M. hardloopen. Voor dames, 'hoogsprin gen met aanloop op lage springplank, slinger bal verwerpen. Voor aspiranten meisjes: ver springen met lage plank. Bij gunstige weers gesteldheid wordt a.s. Woensdag dus dc vijf kamp beëindigd. In ons volgend nummer vermelden wij de totaal uitslagen. Paardensport. Het valt niet te verwonderen, dat hel aantal beoefenaren van de paardensport dc laatste ja.-en in het Gooi meer en meer toe- r.een.t. Ei zijn zeker weinig streken in ons land, in de nabijheid van groote plaatsen gelegen, die nog zooveel goede terreinen voor paardrijden aanbieden ruiters zijn op de heide en langs de zandwegen hier dan ook lang geen zeldzame verschijningen meter. Uit den aard der zaak blijft de beoefening van de kostbare rijsport evenwel tot betrekkelijk wei nigen beperktmaar daar tegenover bi'edt zij, meer dan ecnige sport, schouwspelen, die zelfé aan volslagen leken op haar gtebied een bizonder genoegen kunnen oplcvenen. Vereenigen is ook op het gebied der paar densport een goed middel gebleken om tot meerdere en betere verrichtingen te komen; in het Gooi is het de Noord-Hollandsche jacht- verecniging die zich dit doel gesteld heeft. Uit samensmelting van twee vereenigingen ontstaan waarvan de oudste liaan sporen op het gebied van jacht- ten terreinrijden reeds lang verdiend had, en dc jongere ecnige uit muntende concoursen in elkaar had gezet, wist zij direct een eerste plaats onder dte soort gelijke vereenigingen van ons land in te ne men, in bet bizonde 1 door het twcedaagsch concours, dat thans telken jare 111 den voor zomer te Hilversum plaats heeft. Dte met hooge geldprijzen gedoteerde „Beker van Laren", concours voor het beste jachtpaard, brengt het beste wat ons land in deze soort heeft aan tte wijzen, in den ring. Het werk der N.H.J.V. beperkt zich even wel niet tot het in elkaar zetten dezer in het Gooi thans algemeen bekende, hippische feesten. Htet programma voor i924-'25 meldt 16 ritten en wedstrijden van onderscheiden aard, waarvan er vele niet alleen voor de deelnemers, maar ook voor toeschouwers, die zich de moeiite getroosten willen te voet of per fiets dc ruiters door het terrein te volgen, veel genoegen beloven. Wij zullen steeds van tevoiten plaats en uur van samenkomst, aard van d'e gebeurtenis, en zoo mogelijk en noodig den te volgen weg bekend makenwie zijn wandeling dan zoo inricht, dat hij een slip- jacht achter de honden of een terreinrit kruist, zal daar geen spijt van hebben. B. a B. De Noord-Hollandsche Jachtvereeniging (Vei'eeniging tot bevordering van !het Jacht en Terne-inrijden) is met haar programma 1924- 1925 dezer dagen uitgekomen. Ze luidt als volgt voor 1924 1 Zaterdag 20 September 1924. Opcnings- rit naar Oud-Leusdeiv. Jagcrmeester Luitenant- Generaal W. H. Pitepcrs. 2. Zondag 12 October. Cross van den „Ekster", voorafgegaan door jachtrit. Jager- meester Mr. Ch. Karsten. 3 Zaterdag 25 October. Hubertus jacht (Slipjacht) met de meute der K.N.J.V. Jager- meesteresse mevr. C. KlatteVon Hunteln. 4. Zondag 26 October. Terrein nit. Jager- mtecstcr de heer J. van Ommen van Gülik, gevolgd door onderlinge wedstrijden op het terrein bij Hotel „Larcnberg" te Laren. 5 Zaterdag 15 November. Jachtrit op en om Gooilust. Jagermeester de heer F. Blauw. 6 Zondag 30 November. Terreinrit Jagter- meestcresse mevrouw M. Gaymansvan der Meulcn. In het volgend jaar van dit seizoen wordt 10 keeien gereden. In het voorjaar (Mei) 1925 wordt door de Koninklijke Militaire Sportvereeniging een twetedaagsche terreinrit georganiseerd in de omgeving van Amersfoort en het Gooi. Bij tijdige aanvraag aan het secretariaat kunnen paarden van leden voor jacht- en ter- reinritten worden gestald in de stal der ver eeniging Legerplaats bij Laren. Het bestuur der Noord-Hollandsche Jacht vereeniging is als volgt samengesteld: W. H Piepers, gepensioneerd Luitenant- Generaal der Cavalerie te Eefde, voorzitter; A. C. van Ommen van Guylik tc Laren, pen ningmeester; W. J. Rijkcns, Kapitein der Ar tillerie te Amersfoort, secretaris. BOEK EN TIJDSCHRIIFT MARIE DIERS. IIET LEVENDE HOUT. Uitg'. A. G. Schoonderbeek, Laren, (Gooi land). Geautoriseerde vertaling van dr. J. Herderschee. Bandteekening van II. v. d. Velde. In „Het levende Hout" beschrijft Ma rie Diers, die door de vertaling van reeds verscheidene harer boeken, hier langzamerhand bekendheid heeft verkre gen het, leven van den beeldhouwer en houtsnijwerker, Gerhard Zinna. Eerst teekent zij hem als jongen, ver wend door zijn rijke, onverstandige ouders; in wien het scheppend talent begint te ontwaken en die op de werf van zijn va ders houtzagerij zijn eerste houtsnijwerk moqizaam maakt, onbeholpen maar vurig en vechtend tegen vele bezwaren. Als hij plotseling gaut hegrijpen, dat. de doode planken op de wTcrf gezaagd zijn uit de heerlijke levende hoornen, geeft hem dit een geweldige schok en tegelijk wordt de drang in hem geboren "dit verzaagde, ge storven hout opnieuwr te maken tot „Le vend Ilout". En dan volgen wij hem door zijn jeugd, zijn studiejaren aan dc Acade mie, zijn huwelijk en roem, en _zicn hem tenslotte ontroerd staan in 't klein..' dorps kerkje voor het houten Christusbeeld, dat liem in zijn jongensjaren zoo'n machtigen indruk gegeven en zijn talent wakker ge roepen heeft, en dat hij, na lang zoeken, zijn hecle leven door als hij zelf al een bekend artist is, door een toeval ('0 terug vindt. Het boek is prettig en vlot ge schreven, niet tc zwaar; en goed vertaald. De uitgever Schoonderbeek heeft ook dit werkje weer keurig verzorgd. HANS SCHMIDT. OP ZOEK NAAR ITET GELUK IN ARGENTINIË EN PARAGUAY. Uitgave: A. G. Schoonderbeek, Laren, (Gooiland). Geautoriseerde vertaling van C. v. d. Tonge-Koster. Bandteekening van Briedé. De schrijver, een Duitscher, die als emi grant op goed geluk naar Argentinië trok, noemt zijn werk: „een boek 0111 af to schrikken en aan te moedigen": als af schrikking voor lien, die i\iet weten aan te pakken, als de nood dringt, als aanmoe diging voor hen, die 't leven aandurven. E11 als men de vele avonturen, ontl>e- ringen, ziekten en gevaren leest, doe Schmidt ondervonden heeft en waarvan hij zoo onderhoudend en zonder ophef schrijft, kan men begrijpen, wat hij be doelt. met afschrikking. Maar de ..aanmoe diging" is er ook. Hoe heerlijk is 't voor een gezonde jongeman zooveel tc beleven, zoo avontuurlijk voor zijn bestaan te moe ten vechten, zoo handig zich te loeren reddenVoor iedereen is dit, een gezellig hoek, maar voor den emigrant bovendien nuttig, omdat het onverbloemd het kwaad zoowel als het goede van Zuid-Amorika vertelt Een aantrekkelijkhoid temeer zijn de vele mooie photo's van menschen en dieren, vooral van deze laatsten. De schrij ver, die een echte jager is. heeft 'relogen- hoid genoeg gehad, de dierenvverel I te be- studeerèn en verschillende mooie photo's te maken, liet boek is ook goed vertaald en zéér mooi uitgegeven. BARBARA REN8 door ANNA 1IERS hij A. G. Schoonderbeek, Laren (Gooiland) Barbara Hens is de naam van het jonge apothekeresje clat voor Dr. Dronk, dok ter in het dorp Oud-Elsbrecht, recepten klaarmaakt en tevens zijn huisgenoot© is en de vriendin van dr. Dronk's mocder- loozc dochtertje, Bobby. Barbara raakt verloofd met den jongen predikant van het dorp. E11 dieii3 strijd en moeilijkheid als naar de moderne rich ting neigend dominee tegen de orlhodoxic en vooral tegen de slechtbegrepen en dor.» toegepaste orthodoxie, wordt, in d't bock zeer goed geschetst. Evenzoo liet fleurige, krachtige leven en het vechten voor hun idealen van de jonge, symphatieke men schen, ds. Bort's broer, Bobby, Barbara en Marian, een onderwijzcresje. En als va derlijk vriend van die allen zien we dr. Dronk zelf, hij alle dorpelingen ondanks verschil van levensbeschouwing en Gods dienst. zeer geliefd. Tragisch echter is liet verloop van al die levens. Een vreeselijke ziekte, die ds. Bald Bort krijgt door de schuld van zijn vader, die kort 11a Bald's geboorte daaraan gestor ven is, maakt den jongen man blind en doet hem eindelijk onder hevig lijden sterven. Barhara blijft alleen en wanho pig achter. En Brand Bald's bro?r, dio van Bobby is gaan houden, gaat hoewel gezond, heen uit angst door een huwelijk zijn gezin ongelukkig te zullen maken, de zoo zonnige, kinderlijke Bobby verbit terd door het leed achterlatend. Vooral het laatste deel van 'het hoek is zeer goed geschreven. De uitgave is heel go<ïd ver zorgd. Door de firma H. Schoonderbeek zijn ditmaal ook weer een paar aardige jon gensboeken uitgegeven. De aardigste ervan (en wat is 't moei- lij'k voor jongens van een jaar of 12 te schrijven!) is wel: AALSVEENSCHE JONGENS door A VREEKEN. De schrijver moet zelf in de buurt van „de Moer" zijn jeugd doorgebracht hebben, anders zou FTij niet zóó goed en eenvoudig het gezellige jongensleven in dat water landje kunnen beschrijven en ook niet zóó goed het dialect uit die streek weer geven. Het is werkelijk prettig eens weer en van onze dialecten goed, en niet als zoo dikwijls verhaspeld tot een potpourri, te hooren, al gebruikt ook de schrijver 't expres niet te veel uit praetisch oogpunt. Ik denk dut alle jongens dit boek met plezier zullen lezen, 't is vol gezellige avonturen, eenvoudig on natuurlijk; en prettig verteld. De illustratie's van Jan Rink© zijn niet op 't peil van 't boek zelf, maar de uit gave is ook hier goed verzorgd. ONZE «ATUURRUBRIEK Sprokkels uit de praktijk. Het geheole jaar door heeft de hoender houder een strijd aan te binden tegen het ongedierte op zijne hoenders en in de hokken en legnesten. Gedurende de warme dagen wordt de strijd het felst, door de' snelle en reusachtige vermeerdering van dat gespuis. Bij verslapping en eenige na latigheid krijgt het ongedierte de over hand, waarvan groote schade 't gevolg is. Dtes nachts missen de hoenders de hoog- noodige rust, aangezien drommen onge dierte uit de schuilhoeken op de hoenders komen, waai 11a zij worden uitgezogen. Het verlies van de beste levenssappen uit zich in verminderden leg, die zelfs na verloop van korten tijd geheel ophoudt. Wat dan van die vroegere levenslustige hoenders overblijft, zijn lusteloos rond waggelende wrakken. Bij tal van hoenderhouders kan men dat in deze tijden waarnemen. Er bestaat een spreekwoord dat luidt: Er bestaan geen gekke beroepen, wel gekke menschen. Dit nu is op het navol gende van toepassing. In de steden vroeger veel meer dan tegenwoordig vindt men tal van per sonen die het beroep uitoefenen van „zui veraars van gebouwen en woningen". Het is een zegen dat men zulke personen kan ontbieden die dan met den moesten zorg de woning zuiveren van wandluizen en onder ongedierte. (Waarom kan zoo iets niet ingevoegd worden in de pluimveewereld. Zuiveraars van hoenders en hoenderverblijven zouden zich zeer verdienstelijk kunnen maken, vooral in de steden en dan hunne werk zaamheden ook uitstrekken tot duiven- ja zelfs tot konijnen-verblijven. ITet is helaas! een feit dat. hoewel de liefhebberij in de steden voor het houden van hoenders, duiven, konijnen en andere dieren zeer groot is, de handigheid om al les in de puntjes te verzorgen en te rei nigen zeer klein is, ja soms geheel ont breekt. De dieren /.ijn dan do slachtoffers en de houder treft de schade. Beide of beter gezegd „drie" partijen zouden geholpen zijn. wanneer de bedoelde zuiveraars op geregelde tijden de zuivering en ontsmetting kwamen verrichten. Wan neer dan de eigenaar vanaf het begin de werkzaamheden bijwoont, zal hij gaarne den prijs betalen, dio voor die „zuivering" bcdougen zal worden. Van wie lezen wij de eerste advertentie, die zich als zuiveraar aanbiedt? Nogmaals gezegd: Er bestaan geen gek ke beroepen, maar wel tal van gekke menschen. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard J. ,T. Mols, Naar- derstraat te Laren (N.H.). Rechter-comm. mr W. A. Ubbens. Cur. rar. I. L. Ham burg, Amsterdam. AAH3ESTEDIMGEN Te houden aanbestedingen. Laren 5 Sept. Aanbouwen van een woon- eu winkelhuis met kolders en bijkomende aan bestaande perceel aan do Torenlaan to Laren. Architect A. P. v. d. Brink (zie! advertentie.) BURGERLIJKE STAMP HUIZEN. ONDERTROUWD: Jakob Mulder en Marretje Bakker. Dirk Kos en Geertruida KI ijn. GETROUWD: Nicola as Johannes Peur- sum 23 j. en Jannetje Hendrika van dei Vuurst 24 jaar. GEBORENGerritje, d. van Gijsbert Rebel en Klaasje Bout. Christiaan Johan nes, z. van Gerrit van Saaue en Jenneko Sara Bree. OVERLEDEN: Cornelis den Oude, 50 j., wocln. van Hendrik je Visser. N AARDEN. GEBOREN; Elizabeth Wilhehnina Anna d. van A. M. Lucas3en en van J. M. Jan sen. Jan Authonie, z. van F. Breijer en J. A. Norbcrta. ONDERTROUWD: Th. G. Vlaming en W. .T. II. IToogcwoud. G. C. van H^rmelen en J. M W. de Bruijn. BUSSUM. GEBOREN: Thomas Nicolaas, z. v-< M. N. Sluvtor en J. F. Schaufelc. OVERLEDEN: Jan de Koning, 3 maan den Anna Gcsina Margaratha Lomans, 4 jeclitg. van A. J. Oosterman. ONDERTROUWD. G. Rigter met J J. D reu mor. Advert entiën of vergevorderd leerling gevraagd voor direct. Mevrouw JANSEN MARSÉ, P C. v. d. Brinkweg 370, Laren.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3