Gooische Agenda. Dinsdag 30 September. BUSSUM. Novutn, Tooneelvoorstelling Donderdag 2 October. BUSSUM. aanvang Volksuniversiteit. Dinsdag 7 October. HILVERSUM, Concertbureau Reddingius, ie abonnements concert: Mia Peltenburg en Hendrik Andriessen. T entoonstellingen LAREN. 15 Aug.25 Sept. Tentoonstelling van werken door S. Garf in den Kunsthandel Rogmans en Vos. LAREN. Atelier Jacob Fatten, Nieuwe weg. Tentoonstelling van werken van Gooische schilders. LAREN. Kunstzaal van Lier, 620 Sept., tentoonstelling Ernst Lcyden. Utrecht, Prof. Dr. Slotemaker de Bruine, die voor een aandachtig gehoor in den vorigen cursus de theorie en practijk der vakbeweging besprak, zal ongetwijfeld, niet alleen uit Naar- den, maar ook uit Bussum en de omliggende plaatsen, veel belangstellende bezoekers trek ken. Het voor ons liggende programma vermeldt ten groot aantal interessante leergangen en lezingen, benevens twee concerten van het Utrechtsch Stedelijk Orchest een tooneeluit- voeving door de Gtesellen van den Spele onder leiding van den heer Arn. Saalborn en een lioderenavond te geven door mej. Henriêtte Hess, zoodat wij goed mcenen te doen door het aanschaffen van dat programma, dat in dte Openbare Leeszalen te Naarden en te Bussum, en in den Boekhandel verkrijgbaar is voor f 0.20, aan te bevelen. Tooneelvereeniging Scorpio". De plaatselijke tooneelverecn. ..Scorpio" heeft eenige maanden van malaise doorge maakt. Er was in den boezem der vereeniging ten gevoel van verzet ontstaan, tegen de hande lingen der besturen. Eerst werd het eerste bestuur, waaronder de oprichters waren vertegenwoordigd, en masse aan den kant gtzet en een nieuw be stuur werd gekozen. Toen bedankte plotse ling de werkende kring in haar geheel, omdat zij zich gepasseerd voelde bij de opvoering van ten tooneelstuk door een andere vereeni ging. Deze oude werkende kring vereenigde zich weer en besloot een eigen nieuwe tooneelclub te stichten, die dus het bestaande „Scorpio" concurrentie zou aandotn. Dc voorzitter van „Scorpio" echter, de heer Paling, zag wel in. dat het zoo niet ging. Hij liet eerst de gemoederen wat tot rust komen cn ging daarna weer contact zoeken met de weggegant leden. Dit was een zeer verstandige daad Intusschen belegde hij ook een bestuursvergadering, waarin zeer uitvoe rig besproken werden de plannen van de niteuwe vereeniging en waarin de heer Paling pleitte voor een verzoening. Daar de andere bestuursleden zijn meening óók toegedaan wa ren. werd in deze bestuursvergadering beslo ten, den heer Paling ccn blanco mandaat tt geven in zijn pogingen om de door hem voor gestelde verzoening tot stand te brengen, rekening houdende met de belangen der ver eeniging. Dit verlangen tot verzoening werd dc nieuwe club kenbaar gemaakt, doch deze wilde confereeren met het gcheelc bestuur van „Scorpio", omdat dan allicht eerder tot een overeenkomst zou worden gekomen. Deze conferentie had nu gisteravond plaats ten huize van den heer Paling. Een groot deel \an den werkenden kring was tegenwoordig, als ook het bestuur van „Scorpio". De heer Paling opende dte vergadering en begon met te vragen aan de aanwezigen om s.v.p, geen oude koeien uit dc sloot tc halen, maar ernstig tc trachten tot teen verzoening te geraken. Spr. betreurde zeer wat er ge beurd was, hij hoopte dat de werkende kring in haar discussies alleen dat naar voren zou brengen, wat tot het belang der vereeniging zou kunnen strekken. De heer Polman opende de discussies door een voorstel tot reglementswijziging, n.l in dien zin. dat aan de artikelen, betreffende den werkenden kring zou worden toegevoegd de volgende bepaling: „De uitvoeringen zullen speciaal worden ge geven door den we* kenden kring. Mocht het noodtg zijn hiervan af tc wijken, dan zal het aantal stemmen daarover beslissen". Met deze toevoeging ging het bestuur van ..Scorpio" accoord. Verder stelde de heer Polman voor om den heer Beversluis tot cgisscur te benoemen. Ook hiermee ging het bestuur accoord. Verder verzocht de heer Keyser om het oude bestuur in eere te herstellen, ook wilde spr., dat dit zou aftreden en zich door de algcmecn'e vergadering eventueel weer liet be noemen. Hiertegen kwam oppositie Dc heer Paling wees er op, dat er in dc eerstvolgende ver gadering teen vijftal vacatures in het bestuur kwamen. In die vacatures zouden dan oude bestuursleden kunnen worden gekozen. Hterover moest zich echter dc algemeene vergadering uitspreken. Wat het plotseling af treden van het bestuur betreft, spr. meende dat dit aftreden reglementair geschiedde en vond gteen aanleiding om op dat voorstel in te gaan. De heer Keyser trok daarna zijn voor stel in. Er werd nog gediscussieerd over de vraag, of de werkende kring zou gehandhaafd blij ven in haar positie, die zij vóór het conflict had. terwijl tevens aangedrongen werd, dte kring niet met leden aan te vullen die vroeger daartoe niet behoord hadden. Ook deze kwestie werd in alle gemoedelijk heid besproken "en in het reine gebracht. De lieer Beversluis dankte voor het vertrouwen in hem gesteld, hoopte dat hij medewerking van bestuur èn werkenden kring mocht on dervinden en bracht den heer Paling hulde voor de wijzte, waarop deze de gemoederen tot rust had gebracht en de vergadering had geleid. Na een bespreking over den financieele toe stand der vereeniging ten het voorloopig pro gramma dit jaar. ging men uiteen. De vereeniging „Scorpio" is dus weer, na een korte malaise, m haar ouden toestand teruggebrachthet is te hopen dat thans geen conflicten meter voorkomen. Men is voornemens ccn bruiloft van Kloris en Roosje op te voeren, die het vorige jaar zoo'n succes had. Kuust- eu Ontspanningsavond. De af deeling van den Nederlandschen R. K. Fabriekaarbeidersbond St. \N ïlii- brordus heelt Zondagavond een „kunst- en ontspannigsuvond" georganiseerd. Zooals de Voorzitter bij de opening me dedeelde, was de bedoeling gelden bijeen te brengen voor een, Vaandel der afdee- ling. De opbrengst van den avond zou dun ook ten bate van het vaaudelfonds komen. Het gebouw der R. K. Werkliedenver- eeniging was geheel gevuld, zoodat het bezoek zeker niet is tegengevallen. Na enkele nummers van 't uit piano en viool bestaande orkest, trad op Max van Laarhoven met een drietal voordrachten: E11 toch wil ik van je houden, Een Spaun- sche Geschiedenis, en Schuld, geschiedenis van een jongen, die in den vreemde aan zyn ouderhuis denkt. Nummer vier van 't programma kon digt aan zang door het Bussumsch Vocaal Ensemble, Directeur de heor A. G. van der Voort. Gezongen worden: a Vertrouwen, Fr. Abt; b Lentenacht, G. v. Vlemmeren; c Kerstlied, Bern. Diamant. Dit kleine mannenkoor zingt uitstekend; allen hebben goede, klaarblijkelijk lang durig geschoolde, beheerschte stemmen. De dirigent is zoowel de toonzetting al» ziju koor geheel meester. Het zingen in een zaal waar geweldig gerookt wordt, welke rook door onvol doende ventilatie grootendeels zyn uitweg zocht naar het tooneel, moot zeer bezwaar lijk zijn; het koor gaf echter geen blijk er hinder van te ondervinden. Daarna duet van Max en Harry „terug van de begrafenis", hetwelk de v rooi ij k- lieid in ruime mate gaande maakte. Als laatste nummer voor de pauze trad m. v. Laarhoven op met een sentimenteel liedje Hot oude nest, een karakterschets; Gouden Bruiloft, en ten slotte Een liedje met 'n trompetje. Do heer Van Laarhoven heeft een stom die z.ich weet te doen hooren en wist hot goedlachsche publiek te vermaken; vol gens dezen maatstaf voldoet hij uitstekend. IIij deelde mede, dat hij zijn laatst gezon gen liedje hoeft doen drukken en in de pauze ten verkoop zal bieden. Jlot groot ste deel komt ten bate van hot Vaandel fonds en de rost is voor een armen drom mel, die het zeer noodig hooft, namelijk hij zelf (zijn eigen woorden). In de pauze ging hij de rijen langs eu bood zijn liedje aan, met de vermelding": 't Is niet voor mijzelf, maar ik heb ëen paar nieuwe schoenen noodig, welke me- dedeeling de aanwezigen zoodanig ont roerde, dat hij van de week zijn schoenen wel zal kunnen koopen. Voor hot Vaandelfonds werden bloem pjes verkocht in de pauze; de jonge du- mes welke dit deden, waren bescheidener dan de karakterhumorist en zullen wel minder opbrengst hebben. Na een tamelijk lange pauze en eenige muziekuuinmers en nadat no. 8 van het programma overgeslagen is, trad weder het Mannenkoor op met de volgende lie deren: a Zondagswijding, Fr. Abt; b Zon dag op 't Meer, G. H. Heinze; e Nimmer nacht, N. II. Andriessen. Het bestuur der St. Willibrordus bood als huldeblijk den dirigent een bloemstuk aan. waarna het kerstlied i.e haald werd. Met een voordracht van den heer Van Laarhoven en een duet van Max en Harry werd de avond besloten Het lautste „De gouden bruiloft" verwekte zulke hilari teit, dat het gelach niet van dc lucht was. Bij de opening wenschte de Voorzit ter het publiek toe, dat men zich zou amuseeren, welnu aan 't slot mag gecon stateerd worden, dat de wensch in vervul ling is gegaan. Een welverdiend pluimpje. Waar het publiek maar al te zeer geneigd is, ongelukken met de Gooische Stoomtram ten nadeele dezer maatschap pij breed uit te meten, verdient liet bil- lijkheishalve ter andere zijde ook vermeld hoc door 't vastberaden optreden van een machinist naby de Erfgooiersstraat te 1 versum een menschcnleven gespaard bleef, al gooide dit zich in dit geval ook te grabbel. Vrijdag n.l. wierp zich daar ter plaatse een persoon voor de machine, waarbij het den machinist nog gelukte, tijdig te stoppen. Al moge het zwijgen in dezen van ipo- litie en pers uit alleszins menschkundige overwegingen loffelijk genoemd worden, toch kunnen wij om bovenstaande redenen er niet geheel het zwijgen toe doen. Im mers: eerc wien eere toekomt 1 Het postkantoor. Met ingang van 16 September 1924. dus lieden, zal het postkantoor alhier voor tele graaf- cn telephoondicnst open zijn telken dag van 812.30, van 1.304.30 en 's avonds van 5.308 uur. Voor den postdienst van 81230. 1.304.30 en 5.307.30. en op Za terdag van 8—12.30, van 1.30—4.30 en van 5.306 uur. Tijdens de sluitings uren vindt kostelooze bestelling van telegrammen plaats van uit het kantoor Laren N H. Door inkt imping van het aantal openstel- lingsuren is dc h'eer van der Bend, adjunct- commies. aangewezen voor eenige uren hulp verleening te Laren, tot den tijd dat dc direc teur, de heer Kakebeten, den dienst gaat ver laten. Daarna zal de heer v. d. Bend voor loopig met het beheer belast worden. In hoe verre er nog meer verandering zal plaats heb ben, dit alles zal afhangen van dte reorgani satieplannen. die reeds langen tijd in bewer king zijn. Vereeniging van Beeldende Kunstenaars. I11 aansluiting op ons bericht betreffende de lezingen, die dit aanstaande seizoen zullen worden gehouden voor de Vterceniging van Beeldende Kunstenaars Laren-Blaricum, kun nen wij thans mededeclen, dat de eerste le zing zal plaats vinden op 7 October a.s. De heer van den Brotecke. begeleid door mevrouw ter Brugge uit Blaricum, zal dan eenige van zijn levensliederen voordragen, terwijl hij voor de pau/e een voordracht zal houden over Enoch Arden, muziek van Strausz. Wij zullen mettertijd' natuurlijk ook nadere data geven van de daarop volgende lezingen. Het hek vermeld. Hedenmorgen, kwart voor tien, reed een van Laren komende mil. vrachtauto. No. V 23362, in het dorp by schoenmaker Westerhuis tegen het hek. Het ijzeren hek is over de gehecle breedte van het huis vernield. Door het lawaai opmerkzaam gemaakt, vlogen Westerhuis en zijn knecht naar buiten cn haalden terstond den gein. veld wachter er bij. De auto, welke alleen aan het spatbord beschadigd was, wilde weer door rijden. De sergeant, die naast den chauffeur zat gaf tenminste order daartoe. De veld wachter gelastte echter te stoppen en maakte proces-verbaal op. Ernstig verkeersongeluk. Zaterdagmiddag heeft op den Naur- derstraatweg even bewesten den Huizer- tol, een ernstig ongeluk plaats gehad. De groote vrachtauto van de Hofstede Oud- Bussum vervoerde hot Huizer fanfare- gezelschap van de serenade by den heer Capelle huiswaarts. Nabij het genoemde punt reden naast de auto drie fietsers, waaronder de 21-jarige Bunschoten uit Huizen; aan de zijde der tramrails be woog zich een groentekar en twee der wielrijders wisten tusschen deze en de vrachtautomobiel door te slippen, de der de, genoemde Bunschoten, was echter even te laat en reed met vaart tegen een ijze ren stang, die krom gebogen werd, van den groentewagen, smakte op den weg en kwam vlak vóór de auto terecht. De chauffeur kon niet verhinderen, dat de voorwielen over den gevallene heen gin gen, doch wierp meteen het stuur naar links zoodat de zware dubbele aehterra- deren het slachtoffer niet raakten. De groentewagen was op de tramrails te land gekomen. Aanstonds werd hulp ver leend. Leden van hot muziekcorps droegen Bunschoten terzijde in het gras. Deze was geheel bewusteloos en li ad een schedel breuk bekomen. Vermoedelijk zijn de bee- nen zwaar geblesseerd, omtrent amputatie was echter Zondag nog niet beslist. Da delijk riep men de passeerende autobus der firma Veerman-Schipper aan, die den zwaar gewonde naar de Majellnstich- ting te Bussum vervoerde. Denzelfden avond mocht de familie nog niet tot de ziekenkamer worden toegelaten; nadere bijzonderheden waren nog niet hekend by het afzenden van dit bericht. De politie stelde aanstonds een onder zoek in. Hieruit en ook door verklaringen van de verschillende ooggetuigen, is k<- men vast. te staan, dat nóch den chauffeur vialn Oud-Bussum, nóch den bestuurde!? van den groentewagen schuld treft. Het ongeluk is te wijten aan de onvoorzich tigheid van den getroffene. Buitenland De minister voor de volksvoeding in Duitschland hteft tot de afzonderlijke staten een circulaire gericht, waarin hij vraagt maat regelen te treffen om dc stijging der brood prijzen met alle middelen tegen te gaan. In verband met de aanstaande daling der steenkolcnprijzen overweegt het dtepartement van spoorwegen de mogelijkheid, om de spoorwegtarieven binnenkort te verlagen. Deze verlaging zou ten minste 10 bedragen. (Part.) De staking der metaalarbeiders te Wtecnen is begonnen. Het aantal stakors wordt op 120.000 geschat. De stemming is niettemin rustig, daar de burgemeester zijn pogingen tot bemiddeling voortzet. SPORT Voetbal. L. F. C. I, LarenDonar 40. Deze vriendschappelijke revanche-wcd- stryd van Donar vond Zondag op liet La ren-terrein plaats. Laren wint den toss eu speelt met zon en wind in het gezicht. Elke club heeft 2 invallers. Laren mist Wynschenk cn de Rijk. Bij Laren spelen het eerst mee van Velsen als back en Rui tenbeek als keeper. De opstelling is als volgt: Ruitenbeek. Van Velsen, Maas J. Kok, A. Kok, J. Bakker H. Schaapherder, I'. v. Oost, F. Willard, C. de Leeuw v. d. Puyl. Direct na den aftrap, doet Donar een zeer gevaarlijken aanval, welke eindigt in een schot naast het doel. Een daarop vol genden aanval van Laren strandt op bui tenspel. Daarna gaat het spel gelijk op en neer met afwisselend beide ploegen in den aanval. Donar geraakt iets in dc meerder heid, doch al spoedig herstelt Laren zich en komt er T>cter in. Een aanval van La ren eindigt mot een schot naast het doel. Een kort daarop volgende aanval der gastheeren wordt corner gewerkt. Door de Leeuw goed voorgezet, wordt de bal naast doel gekopt. Weer probeert Laren de vij andige verdediging te doorbreken. Een schot van de Leeuw, wordt door de kee per vallende gestopt en weggewerkT. Trots de herhaaldelijke uitvallen van Laren speelt Donar toch liet beste spel. Haar combineoren en op den Kal zitten is beter dan dat der zwarthemden. Telkens en tel kens brengen de gasten het leder op, doch ook oven vaak staat, van Velsen met hoofd of been het succes van Donar in den weg. Prachtig aanvalsspel wordt voor liet La- rensche doel gespeeld. Een gevaarlijk uit- loopen van den keeper doet het ergste vreezen. Een schot op het net der gasten gaat naast. Laren doet een gevaarlijken aanval, zon der resultaat. Een uitval van Donar strandt op buitenspel. Zoo golft het spel geruimen tijd op en neer. Binnen de bekende lijnen maakt Maas hands. De penalty door Donar genomen wordt naast geschoten. Een gevaarlijk mo ment beleeft de thuisclub als achter elkaar beide backs missen. Donar schiet over. Een vinnigen uitval van aLren, door Schaapherder goed opgebracht., wordt door dezen over geschoten. Dan krijgen we een periode waarin Donar optreedt. Herhaaldelijk zweeft ze voor het Larensche doel, doch een doel punt kan uit al dit werken niet geboren worden. Kort voor de rust forceert Laren weer oenen uitval. Van Oost geeft goed over aan Willard. Deze manoeuvreert han dig tusschen de Donarverdediging heen en weet op het critieke oogenblik een schot op doel te geven. De bal doorboort het heiligdom in den linkerbovenhoek, waar door Laren leidt met 10. Met dezen stand vangt de rust aan. Na de wisseling komt Laren nog beter in het spel. Zij geeft Donar flink partij en neemt het spel meer en meer in han den. Slechts korten tijd wordt gespeeld, of ■cem aanvul van De Leeuw wordt naast geschoten. De daarop geforceerde aanval van Laren, wordt door de gasten corner getrapt. Deze wordt nu eenig heen en weer get rap door Wilard in den rechter bovenhoek van het vijandelijk net gede poneerd, 2 Dit blijkt Donar te erg. Mooi com bi- neerend komt ze opzetten, doch de ver dediging der gastheeren is paraat. Weder- kecrig zijn beide partijen aanvallend en bcendigen hun pogen met schot over doel. Laren neemt het spel weer eenigen tijd in handen. Donar wordt achtereenvolgens op hare speelhol ft teruggedrongen en in gesloten. Na 13 minuten spelcns doet Schaapherder een vlugge soloren, schiet in en verhoogt den voorsprong van La ren tot 30. Daarna verslapt het spel zienderoogen. Een beetje wordt er heen en weer getrapt. Een schot van Donar komt op de lat,stuit omhoog. Maar vangt den bal op cn zendt hem weer het veld in. Een penalty voor Laren wordt door Willard tegen de lat geschoten, daarna weggewerkt. Ten slotte weet Schaapherder ten twee den male het vijandige doel te doorboren, waardoor Laren een voorsprong heeft van d0. Mot dezen stand komt het einde cn heeft Laren eervol met 40 den tweeden klasser huistoe gestuurd. Gooische Boys I (H'sutn)Blaricum 32. Blaricum wint den toss en neemt wind en zon in het voordeel. Direct na den af- trap nemen de Boys het leder mede, bren gen verdienstelijk op, doch stranden op de verdediging der gasten. Daarna ver overt Blaricum den bal cn gaat er mee vandoor, doch resultaat blijft ook hier uit. Geruimen tijd blijft het spel op en neer gaande, zonder dat een der beide partijen het net kan vinden. De aanvallen der Hilversummers bezorgen den Blari- cummers menig angstig moment, vooral doordat ccn der baoxs der gasten mindci goed wegwerkt Doch hun keeper treedt reddend op. Daarna krijgen we een periode, dat Bla ricum overwegend sterker is. De gasthee ren worden op hunne speelhelft terug ge drongen. Aanval op aanval wordt door de gasten ondernomen. Kans op kans wordt door slecht schieten gemist. De Boys herstellen zich. In een van de pittige aanvallen weten ze met een scherp schot de leiding te nemen, 10. KL zTir:. Kort hierop weet Heerschop voor Bla ricum don gelijkmaker in het net te ja gen, 11. De rust gaat met dezen gelijken stand in. Na de wisseling treedt Blaricum weer aanvallend op. Goed oombineerend weet hare voorhoede het leder tot. het doel op te brengen, doch buitenspel doet de aan vallen mislukken, evenals het optreden der vijandelijke achterhoede. In een harer aan vallen krijgt Blaricum een penalty te ne men. Deze wordt in handen van den doel man geschoten. De Boys zetten zich schrap en traenten een komend onheil te verhoeden. Ten langen laatste weet Blaricum den door haar op de gastheeren uitgeoefenden druk door middel van Reynink in een doelpunt om te zetten, waardoor ze leidt met 2l. Hierop volgt een algèmeene inzinking bij de gasten. De Boys maken hier dank baar gebruik van en weten achtereenvol gens hunne score tot 32 te verhoogt,*». Met dezen stand komt het einde. BlaricumD.O.S.V. I 13. Des namidags 3 uur ontving Blaricum op haar terrein D.O.S.V. I uit Hilversum. Wegens zeer onvolledig opkomen van beide ploegen, stond deze ontmoeting niet op hoog peil. Hoewel Blaricum aanvanke lijk in de meerderheid was en zelfs een tijd lang met 10 de leiding had, was het toch spoedig met haar gedaan en konden ten slotte de gasten met eeno 13 zege huistoe gaan. Voor een niet gering deel is dit toe te schrijven, dat het spelen van 2 wedstrijden in zoo'n kort tijdsbestek voor de ongetrainde spelers van Blaricum een te zware taak is. In deze ontmoeting leden ze dan ook niet weinig van ver moeidheid. Korfbal. I)e Hinde, LarenExcelsior 4, ll'suni 49. Zaterdagavond vond dan eindelijk de vriendschappelijke ontmoeting plaats tus- seihen De Hinde en Excelsior 4, welke wedstrijd bij herhaling was uitgesteld. Ex celsior is volledig. De Hinde met eenige invallers. Als scheidsrechter van Arn hem het begin-signaal heeft gegeven, komt. de Hinde met de vogende opstelling in liet veld: Aanval: de hoeren A. Sclioonderbeok. I' Delvendiep; dames G. Schoonderbeek en S. Delvendiep. Middenvak: heeren De Leeuw, Koster: dames A. Delvendiep, Toos v. d. Water. Verdediging: heeren IJselmuiden, Greef kes; dames M. Greefkes, A. Majoor. Direct 11a den aanval treden de Hil versummers aanvallend op en houden vrij langen tijd den bul in den aanval. Eerst na 12 minuten spelens weet Excel sior het eerst den mand te vinden. Regel matig verhoogen de gasten de seore tot 30, als nu 25 minuten invaller de Leeuw het eerste doelpunt voor de Hinde fabri ceert. Acht minuten later maakt IJsel muiden 32. Doch hoewel de spelers van De Hinde hard werken, regelmatig voert Exclsior den stand in haar voordeel om hoog. Als het 72 is, weet Koster voor de Hinde het 3e doelpunt te maken. Voor het einde vindt Excelsior nog 2 koeren, de Hinde door middel van Greefkes nog 1 maal den mand. Het spel der Excelsior-spelers was over 't geheel genomen beter af dan dat van de Hinde. Haar plaatsen, vangen, in 't kort de geheele techniek overtrof dat der Larineezen. Deze moeten spelen, veel spelen, teneinde spelregels, tactiek enz. beter machtig te Nvorden. Er zitten in het 12-tal goede krachten, die heel wat kun nen prestoeren. Niettemin geeft „De Hin de" heel wat boter spel te zien, dan in den aanvang. Echter aan zoo'n jong club» je van slechts enkele maanden oud, mo gen ook weer niet te hoogo eischen ge steld worden. Moedig stand1 houden en volgzame leerlingen zijn van trainer Krios, dan komt de Hinde er wel. I)e (looiers IIVios (Bussum) 42. De seriewedstrijden van „De Gooiers" werden reeds in het vroege morgenuur geopend inet een ontmoeting tusschen de Gooiers-reserves versus V.I.O.S., Bussum. Als scheidsrechter Frielink de beide teams binnen de lijnen heeft gefloten, verschijnt de thuisclub in de volgende opstelling: Aanval de heeren Snitzlaar, Frans Dar- lang, dames R. Delvendiep en R. Schnitz- laar; middenvak de heeren Bob Haacken en Fred. Schuurman, de dames II. v. d. Tonge en Martha Harff; verdediging de liceïen Udo Darlang en G. v. d. Ven, de dames Gonda v. Tinteren en A. v. d. Vliet. Als de bal wordt ingespeeld, doet V.I.O.S. direct een aanval zonder het echter verder dan tot den paal te brengen. Het leder komt in bezit der Gooiers, waar het zeer goed werkend middehvak zijnen aanval aan het werk zet, zonder resultaten evenwel. Eenigen tijd gaat het spel gelijk op en neer en verplaatst ^Je bal zich respectievelijk naar alle vakken. 13 Minuten is gespeeld als Frans Darlang met een mooi schot den thuisclub de lei ding bezorgt, echter onmiddellijk gevolgd door den gelijkmaker van V.I.O.S. Met de wisseling komt het vak-Udo Darlang c.s. in den aanval, Frans Darlang c.s. in het middenvak en vak-Bob Haacken in de ver dediging. Wederkeerig hebben beide aanvalsvak- ken den bal langen tijd bij zich, zonder, dat de verdedigingen het leder kunnen* wegwerken. Daarna gaat het 6pel onge veer gelijk op en neer. De bal verplaatst zich geregeld in alle vakken. Met gelij ken stand, 11, komt de rust. Na de thee zijn het de Bussummers, die in actie zijn. Het door de dames zwakke aanvalsvak der Gooiers heeft slechts kor te oogenblïkken den bal in het bezit. Na 10 minuten spelens weet vrij onverwachts Mej. v. d. Vliet den mand te vinden, waar door de Gooiers met 21 leiden. Nauwe lijks is het spel 1 minuut verder t>f Ud* Darlang komt een ondeelbaar oogenblik vrij en verhoogt de score met een mooi schot tot 3i. HUIZEN

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2