Gooische Agenda. Dinsdag 7 October. LAREN, Gemeentehuis, 8 uur: Vergade ring Armenzorg. LAREN, 8 uur, Hamdorff. Voordracht- en muziekavond Verecniging van Beeldende Kunstenaars. HILVERSUM, Concertbureau Reddingius, ie abonnements concert: Mia Peltenburg en Hendrik Andriessen. BUSSUM. Gebouw Doopsgezinde gemeen te, 8 uur, Begin leergang De Ned Architec tuur in de 19e en 20e eeuw door Ir. J. Gra- tama (Volksuniversiteit). Woensdag 8 October. LAREN, 2 uur- Vergadering Schoon heidscommissie. Donderdag 9 October. BLARICUM, Lunchroom Enzlin: Verga dering Blaricum's belang. BUSSUM, 2 uur. Concordia: 2e Theemid dag Vereen, van huisvrouwen. Vrijdag 10 October. LAREN, 8 uur: Concordia Bioscope, De twee sergeants. NAARDEN Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Begin leergang Stof en Geest, door Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine (Volksuniversiteit). Zaterdag 11 October. LAREN, 8 uur. Concordia Bioscope, De twee sergeants. BUSSUM. Laatste dag van opgeven deel nemers aan cursus verbandleer, Ned. Roodc Kruis. Zondag 12 October. LAREN, 8 uur: Concordia Bioscope. De twee sergeants. Dinsdag 14 October. HILVERSUM, 8 uur, Hof van Holland: le Abonnementsconcert Hertha Dohmlow. HILVERSUM: Feestavond Clinge Doo- renbos. Dinsdag 21 October. HILVERSUM, 8 uur, Hof van Holland: 2e Abonnementsconcert Eugenia Weller- sno. Dinsdag 28 October. BUSSUM. Districts Hanzedag voor het Gooi. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LAREN BLARICUM. KLAASKAMPEN hoek BRINK LAREN MINIMUM CONTRIBUTIE: Voor Ledenf 1.50 I Kinderleden f 0.50 j Bepaalt Uw contributie naar veimogen ALTIJD NIEUWE AANWINSTEN OP ELK GEBIED ziet daarvoor geregeld de kolommen van dit blad na. Alleen geregeld bezoek aan de Leeszaal houdt U van onze Bibliotheek op de hoogte. hopen wij van harte, dat op de een of an dere wijze nog een weg gevonden wordt, de cursus wél te doen plaats vinden. Larensche Harmonie. Het concert der Larensche Harmonie trok vrij veel belangstelling, het was een pqaohtige stille avond en op verren stand was de muziek te hooren. De pres taties dezer Harmonie zijn voldoende be kend cn behoeven geen nadere toelichting. Daarom, tot weerziens 't volgend jaar, en dan liefst wat meer in den zomertijd. Ploegwedstrijd. Binnenkort zal een ploegwedstrijd worden gehouden, waarvoor men zich op de eerstvolgende vergadering van den Boerenbond kan doen inschrijven. Het in leggeld bedraagt f 4.Op genoemde ver gadering worden nadere inlichtingen ver strekt. Theemiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen. Afd. Bussum eu Omstr. Donderdag 9 October zal de 2e, thee middag Tn dit seizoen worden gehouden, welke met het oog cp as. St. Nicolaas en Kerstfeest geheel voor handwerken zal worden bestemd. Een bijzondere attraetie zal />ker zijn de demonstratie van liet vervaardigen van sieraden als broches, kettingen enz. met Dennison's lak en de demonstratie met chablonen voor het ver sieren van japonnen enz. Voor de leden belooft dit dus weer een aangename, leerzame middag te worden. Voor nadere aanwijzingen leze men de advertentie in dit blad. Montessorischool. Dc dames A. AdelaarFürth en A. A. OostcrinkWcgcrif, in hare hoedanigheid van presidente en secretaresse der Montcs- sori Kinderhuis Vcreeniging hebben het vol gende adres aan den Raad gericht: Onze Vereeniging stelt zich ten doel, voor bereidend onderwijs te geven naar de begin selen, vastgelegd door Dr. Maria Montessori, welke in een bijlage worden uiteengezet. Van den beginne af lag het in onze bedoe ling, dit onderwijs onder het bereik te bren gen van een zoo uitgebreid mogelijken kring van plaatsgcnooten. Wij werden echter de eerste twee jaren gedwongen, een schoolgeld te heffen, zoo hoog, dat het onderricht slechts gevolgd kon worden door weinige kinderen van goed-gesitueerden. Bovendien was onze ruimte zoo beperkt, dat wij niet konden uit breiden en zelfs aanvragen moesten terug wijzen. In de Vergadering van 5 Augustus 1924 heeft Uw college aan onze Vereeniging in bruikleen afgestaan eenige lokalen in School A voor den tijd van een jaar en onder nader door Burgemeester en Wethouders te bepa len voorwaarden. Wij hadden gehoopt onder deze omstandigheden van een subsidie-aan vrage te kunnen afzien en daarbij een school geldregeling te treffen, die meer naar draag kracht was. Wij zijn echter in anze verwach tingen teleurgesteld. Het schoolgeld, door ons bepaald op 1 van het belastbaar inkomen plus 25.con tributie, van welk laatst bedrag het Bestuur op schriftelijk verzoek ontheffing kan vcr- lecnen is voor velen, die anders gaarne hun kinderen zouden zenden, een overwegend be zwaar. Bovendien is de vergoeding, welke wij aan de gemeente betalen moeten voor verlich ting cn verwarming verre boven onze raming, terwijl het schoonhouden zeer veel duurder wordt, doordat het derde beschikbare lokaal boven ligt en dus trap en portalen schoon houden extra posten op de begrooting zijn geworden. Onzerzijds is alles gedaan, wat noodig is. om eene goede Montessori-opvoeding te ver zekeren aan de ons toevertrouwde kinderen. Voor inrichting der school cn aanschaffing der leermiddelen is een obligatieleening ge sloten. Het te hooge schoolgeld evenwel doet vele ouders terugschrikken. Daarom richten wij met vertrouwen tot Uw college het verzoek, ons uit de Gemeente kas een subsidie te willen toekennen, opdat ons werk ten bate der jeugd in onbeperkten kring vruchtdragend zal kunnen zijn. Een exemplaar van onze Statuten en een afschrift van de begrooting zijn als bijlagen toegevoegd. Met verschuldigden eerbied. Aan het adres is een uitvoerige memorie van toelichting gevoegd, waaraan nog zij ont leend, dat het Bestuur meent zijn sociale plicht eerst te kunnen vervullen indien het schoolgeld op 25 gld. plus van het be lastbaar inkomen kan gesteld worden. Opbrengst kegelconcours. Het batig saldo van het doe/ de Kegel club „Burgerlust" gehouden kegclconcours ten voordeelc van het Santos-fonds bedroeg f 888.07. Christ. Hist. Kiesvereeniging. Na geanimeerde besprekingen werd in de op 29 Sept. gehouden huishoudelijke ver gadering der Ghr. Hist. Kiesvereeniging dc volgende motie aangenomen De Chr. Hist. Kiesverecn. te Bussum, in vergadering bijeen op 29 September 1924; kennis genomen hebbende van meterdere be richten in de nieuwsbladen als zoude het Gemeentebestuur een loonsverlaging voor in dienst zijnde ambtenaren en werklieden, ernstig in overweging nemen gehoord dte besprekingen in de huishoude lijke vergadering op 8 September j.l. besluit als hare mecning aan de Chr. Hist. Raads leden mede te deelen en ter openbare kennis te brtngcn, dat zij. ziende o.a. op de gunstige omstandigheden waarin de gemccntefinanciên verkeeren (ook zelts in vergdlijking met meer dere gemeenten in het Gooi) alsmede op het feit dat de begrooting voor het jaar 1925, zon der bezwarende maatregelen sluitend is inge diend, terwijl de tegenwoordige salarissen cn loonen daarop onverkort werden gehandhaafd, de urgentie van dusdanige voorstellen niet kan inzien". Pluimveevereeniging .Bussum en Omstreken". Dinsdagavond tc 8 uur houdt bovenge noemde vereeniging een vergadering in het Café de Harmonie, Brinklaan 112. Er zal be sproken worden het houden van twee pluim- veecursussen, één voor Naarden en Bussum en één voor Laren en Blaricum. Als leiders van de2\: cursussen zullen optreden voor Naarden cn Bussum de heer H. Alpherts en voor Laren en Blaricum de heer L. A. van Gils, hcofdcn van scholen, tevens pluimvee- onderwijzers. Op 14 October a.s. zal voor genoemde pluimveevereeniging een lezing houden de WclEd. Zeergel. Heer Dr. ten Hcnnepe, Bacterioloog bij dc Rijksseruminrichting te Rotterdam. Den 25en October a.s zal de heer v. Laar. Rijkspluimvee consulent, weer zitting hebben voor liet geven van advies aan leden der vereeniging. Amersfoortsche straatweg. Dc verlegging van den Amersfoortschen Straatweg heeft den eigenaardigen totestand in 't leven geroepen, dat a.m. tusschcn het buiten ..Gooioord" cn den nieuwen weg een brecdc strook niemandsland is ontstaan. De grond behoort in eigendom aan de gerrfeente Bussum, wegens ruil met het Rijk, en is gemeente Huizen, omdat de grens over den ouden weg loopt. Destijds is bij den verkoop aan Griffioen van „Gooilust" de bepaling ge maakt. dat de eigenaars daarvan tte allen tijd het recht zouden hebben de strook tus schcn het buiten en den te verleggen weg over tc nemen voor f 1.per M2. Van dit recht gaat Griffioen nu gebruik maken. 'n Koopje, 3080 werkante meter a f 1.'t Ligt in den verboden kring, dus directe waardte als bouwterrein heeft 't niet. Dc koopcr zal er echter wel wat in zien, mis schien denkt hij het buiten, als 't direct aan den straatweg ligt, gemakkelijker van de hand te kunnen doen en zoo zijn „gokje" van 1919 nog goed te maken. Wat zal nu Huizen duten. als 'het buiten cleeltelijk op zijn grondgebied ligt. Forenscn- belasling gaan heffen van Griffioen of zijn eventuecle opvolgers? Dat zou de berekening wel eens farlikant kunnen doen uitkomen! Hanze-dag. Met eenparige stemmen hebben de ge zamenlijke besturen der Gooisohe Hanze- afdeelingen besloten op Dinsdag 28 October te Bussum een districts-Hanze-dag te organi- seeren. Dte regeling is toevertrouwd aan dc afdeelingen Bussum en Naarden. Des mid dags een grootc vergadering, terwijl 's avonds een propaganda-fcestavond wordt georgani seerd, waarvoor reeds medewerking is toe- geztegd. Gevonden voorwerpen. In het Politiebureau zijn inlichtingen tc bekomen omtrent de volgende gtevonden voor werpen Een herdershond, een rijwielbcl, een beige ceintuur, teen wit knipmes, een ring met drie sleutels, een beurs, een schrift, een dames- parapluie, een hond (Dobermann Pincher). Protcstvergailering. Donderdagavond to 8 uur wordt in het café De Harmonie. Brinklaan 112 to Bussum, een openbare protestvergadering gehouden door de afdeeling Naarden van de Ond Off. Vereeniging „Ons Belang", vn verbandi met de reeds aangebrachte verslechteringen in dc positie der Onder officieren en do salarisverlaging, die de regeering voornemens is, tot over de grens \nn het dragelijke, door te voeren. De gestoorde fancy-fair. Zooals reeds in ons blad vermeld was, zou ook Woensdag nog dc fancy-fair tot dek king van het tekort van de Koninginncfcesten gehouden worden. Alles liep prachtig, toten plotseling des middags eenige marcchaussée's in dc zaal verschenen cn verschillende voor werpen in beslag namen. Dit werd gedaan, omdat het vermoeden bestond, dat er over- trteding van de Loterijwct plaats vond. Zoo werden o.a. het verzegelde klokje, het geheim zinnige doosje uit Parijs, de beide poppen, de boontjes, dc vischtent, grabbelton en tulban dten in beslag genomen, omdat men voor 10 cent mocht raden naar inhoud, naam, aantal etc. Voor de Commissie van de fancy- fair intussehen een strop, daar de meeste attractie nu weg was, hetgeen zich dan ook wel liet gevoelen. Donderdag werden de artikelen, die aan bedterf onderhevig waren, als de tulbanden en boontjes, weer teruggebracht om afgegeven te kunnen worden aan de resp. winnaars. Naar wij vernamen is voor het 'houden van vorengenoemde methodes om geld binnen te krijgen anders dan voor een liefdadig doel of ten bate der kunst, dte toestemming van B. cn W. alleen niet voldoende, maar moet dat aangevraagd worden aan hoogerhand. Don derdagavond Yond bij afslag de verkooping plaats van de overgebleven nog niet verkochte artikelen. Aanvankelijk was er wei-ig publiek, maai gaandteweg vulde zich de zaal. terwijl ook de animo tot koopen grooter werd en werkelijk, er weiden soins koopjes in beiderlei beteeken is gehaald Ernstig ongeluk. Zaterdagavond tegen G uur heeft cp den Amstcrdamschenstraatweg, vlak bij 'l huis van den heer G. Bakker, een ernstig ongeluk plaats gevonden. De 10-jarige B. Jansen was met den heer R. mee naar Kot land gegaan, toen deze moest gaan melken. Toen de jongen even later naar den straatweg ging. werd hij nog gewaar schuwd voor dc auto',s die om dezen tijd veelvuldig langs den weg snorren. De heer V.. die daar ter plaatse eveneens aan het melken was, had zijn hond vlak hij het hek vastgelegd. Bang geworden voor den hond die op hem afkwam, liep de jon gen weg over de tramrails en werd doc^r een van Naarden komenden auto. die met een 40 Iv.M.-vaart in de richting Amster dam reed, gegrepen en van ongeveer het midden van den straatweg in dc Muideir- trekvaart geslingerd Dit werd gezien door {lien heer B. Krijncn van de Mcilkev'ij Sa- nitas, die daar ook tegen melktijd was, die den' jongen met behulp van den inzitten den heer van de auto uit het water haal de. Direct werd het knaapje, dat he1 kermde en ernstig uit het hoofd bloedde, per auto naar Naarden vervoerd, waar Dr. Iveyaer do eerste hulp verleende, d/ic op name in de Majellastichting tc Bussum noodzakelijk achtte, waar werd geconsta teerd dat zijn linkerdijbeen gebroken was. Dat do ouders hevig schrokken op het vernemen van het ongeluk, laat zich al leszins denken. Naar we vernemen is tot dusver levens gevaar niet meer aanwezig. Rcclametocht. Zondagmddag verzamelde op het Pro- mcrsplein een club Onderofficieren met een dame, om een fietstocht aan te van gen door het Gooi. waar o.a. Bussum. Hilversum, Laren, Blaricum en Huizen aangedaan werden. Het doel van dezen tocht was het ken baar maken van de Openbare Protestver gadering in de Harmonie to Bussum op Donderdag a.s., waartoe iedere deelne(e)m- (st)er een groot wit bord voor aan het rij wiel bevestigd had. Naar de Legerplaats b(j Oldebroek. Maandag 13 October as. zal het de tachement Vesting-Artillerie voor de 2e maal van dit jaar naar de L. b. O. ver trekken. Een gedeelte, n.l. de 2e School- compagnie, zal marscheeren met de Vi- ckors mitrailleurs naar Nijkerk en den volgenden dag naar Ermelo, waar ver volgens mot den trein tot de L. b. 0. wordt gereisd. Zaterdag 25 October zal het garnizoen weder te Naarden arriveeren. Vrijdag 10 October zal reeds een voor detachement als kwartiermakers naar cle legerplaats vertrekken. Ernstig ongeval. Met dc stoker van de Gooische Stoom tram die 0111 half tien te Naarden aankomt, heeft tusschen Laren en Naarden een ernstig ongeval plaats gtevonden. Toen hij n.l. zijn hoofd uit dc locomotief stak. botste hij met het achterhoofd tegen een boom. waardoor hij met zijn voorhoofd tegen het zich aan de locomotief bevindende windblad sloeg. Hevig bloedende werd de ongelukkige naar Naarden vervoerd, waar dr. Keijzer de eerste hulp ver leende en waar bletek, dat opname in een zie kenhuis noodzakelijk was. Hij is hierop per tram naar Amsterdam vervoerd ter opname in het gasthuis. Adoro Te. Gelijk in alle plaatsen heeft de op voering van den Eucharistischen film „Adoro Te" ook te Laren een doorslaand succes gehad. Beide avonden was de zaal geheel uitverkocht. Onder de velo bezoekers waren Donder dagavond tegenwoordig de zeereerw. lieer pastoor Th. W. Hendriks, de weleerw. pa ter Koppendraaier, de weleerw. heer ka pelaan G. W. Pelgröm, de burgemeester jhr. II. L. M v. Nispen v. Se\enaer en mevr. Van Nispen v. Sevcnaorvan Math, v. Englniijzcn. de eerw. fraters der R. K. jongensscholen en eenige raadsleden. De rijwielplaatjes. De rij wiel plaatjes blijven ook in ons dorp uog een zeer begeerd1 bezit. Zater dagmiddag zijn er weder een tweetal ont vreemd. Mevr. v. d. B. had haar fiets even onhohoerd laten staan bij de Openbare Leeszaal, cn bij terugkomst was het plaat je verdwenen. Het tweede plaatje werd ontvreemd van het rijwiel van II. v. d. B., die zijn vehikel buiten had laten staan, terwijl hij in het salon van den kapper v. d. Kruis aan den Niouweweg vertoef de. De politic mocht het nog niet geluk ken den dader tc pakken. Autobussen. B. on W. van Hilversum hebben op advies van den heer A. E. Stoom de Grave bepaald, dat de volgende maatregelen in het belang van de veiligheid van reizigers dienen te worden genomen. 1. Indien in dc autobussen geen achter- portioren aanwezig zijn, moeten groote, gemakkelijk naar buiten te openen ramen in de autobussen worden aangebracht. 2. In alle bussen mceten met een vloei stof gevulde brandbluschapparaten van een goed systeem aanwezig zijn. 3. De ondernemer is verplicht te doen toezien, dat in de bussen niet wordt go- rookt. 4 Het is verboden, bussen, gevuld met benzine, in do autobussen mee te voeren. 5. Indien dc benzine-reservoirs binnen in do wagens zijn geborgen, moeten de kasten van onderen van groote gaten worden voorzien, zoodat benzinedampen en eventueel gelekte benzine buiten de wa gens verwijderd worden en niet op de vkeren der autobussen terecht komen. 6. In elke autobus moet tenminste één verbandtroinmel aanwezig zijn. Deze voorwaarden moeten vóór 15 No vember zijn opgevolgd. De Scliaarmeesters. Naar aanleiding van de in de vorige raadsvergadering gtemaakte opmerkingen dee len B. en W. den raad mede ie. dat door den schaarmcester van Bus- summermaat aan den grasbaas opdracht is gegeven tot het grcppelen 2e. dat afwijking van de tot nog toe ge volgde methode van verkoop van etgroen op de Laardermaat moest plaats hebben in ver band met den overvloted van gras op de inaatlanden. KUMST Concert Dirk Scliafcr. Het eerste concert van de door Mevr. J. E. Mossel Belinfante georganiseerde serie zal Donderdagavond. 8 uur, plaats vinden in de grootc zaal van Hotel llani- dorff. De pianist Dirk Scliafcr zal optre den met hot volgende programma: 1. Sonate in D. gr. t. van W. A. Mo zart, a. Allegro con spirito. b. Andante con expressionc. c. Rondo allegro. 2. Sonate op 53 (Waldstein) van L. v. Beethoven. Pauze. 3. Prelude, Choral et Fugue, van Cesar Franck. 4. Nocturne, op 37, No. 1. Polonaise, op 71, No. 1. Valse, op 04, No. 3 .Rondo, op 16, van Fr. Chopin. SPORT Voetbal. LarenAres 20. In een slecht gespeeldcn wedstrijd, waar in weinig moois werd vertoond, is Laren de meerdere gebleven over Ares. Als scheidsrechter Iienncberke uit Amsterdam de elftallen binnen de lijnen fluit, stellen ze zich als volgt op: Laren: H. Ruitenbeek Velzen, J. Maas (aanvoerder) J. Kok, Teus Kok, H. Schaapherder P. v. Oost, C. de Leeuw, P. Wijnschenk, F. Willard, C. de Rijk. J. v. Ooyen, M. II. v. d. Mars, A. Dick- hoff, L. Kooyman. D. Voogd. A. G. de Zwart, C. Sabée, H. Mulder D. van Heekeren, T. Hymans F. Schoonderwoerd Ares heeft 1 invaller voor Simons, deit linksback. Laren wint den toss en Maas neemt zou en wind in het voordeel. Dadelijk •ontwikkelt zich een ietwat wild en robust spel, voornamelijk door Ares. Aanvankelijk golit net spel op en neer cn verplaatst het zich naar beide helften. Ten slotte waagt Laren eeti kans. Van Uost gaat met den bal er vandoor en zjet voor naar de Rijk. D'e A res-doel man loupt uit om den bal weg tc werken, docii (trëvpt mis, waardoor het leder voor de voeten van dc Rijk komt. Deze schiet ever en mist een zeker doelpunt. Het spel wordt te stug, waartegen do scheidsrechter handelend optreedt en de touwtjes sterk aantrekt. Laren doet een aanval, doch strandt op een der vijandelijke backs. Daarna is het woord aan Ares, doch een opbrengen van deze wordt door Schaapherder onderbro ken. Laren neeint het leder mede. Op het critieüe moment loopt de keeper der gas ten uit en trapt den bal terug in het vele, waar Teus Kok het leder opvangt en naar voren speelt. Voor ruw spel krijgt Laren een vrije schop, welke door v. Oost wordt genomen, doch de Rijk sraat buitenspel. Ares gaat er met den bal vandoor, welke aanval onderbroken wordt door een vrije schop tegen Laren wegens gevaarlijk spel. Schot op doel levert geen resultaten op. Ares blyft aanvallend, doch de achter hoede der thuisclub geeft niet thuis. Een aanval van Laren strandt op buiten spel door v. Uost. Een verdere aanval van Laren eindigt, doordat de scheidsrechter voor hands fluit. De bal wordt De Leeuw tegen de handen geschoten, vlak voor het A res-doel. Dan onderneemt Ares weer een aanval, doch Laren trapt uit. Een krachtig af standschot wordt daarna op het doel der thuisclub gelost. Zeer verdienstelijk weet Ruitenbeek vallende te stoppen. Een ap plaus beloont hem. Weer is Laren aan het woord. De Rijk brengt snel langs het lijntje op en zet ten slotte ietwat te hoog voor. Van Oost vangt den bal op en zal hem overgeven, doch schiet tegen een Ares-speler aan, waardoor het leder corner gaat. Deze door v. Oost voorgezet, levert geen succes. Daarna komt een korte inzinking van Laren. Het spel wordt naar de speelhelft der thuisclub verplaatst. Een der schoten, vinnig gelost, gaat naast. Na doorstaan van menig angstig moment der Laren sche supporters, maakt L. F. C. zich weer vrij en doet eenige krachtige aanvallen. Zc brengt den bal op tot voor het vijan delijke heiligdom, waar een wirwar van tlappende beenen het leder zoekt, waaruit ten slotte Wijnschenk den keeper der gas ten in de handen schiet. Ares neemt den bal mee, doch Ruiten beek loopt uit en werkt het leder weer in het veld terug, waarna Laren een snellen uitval doet. Van Oost zet voor. Een der Ares-backs mist den bal, welke doorrolt naar De Rijk, die met een lagen schuiver het leder onhoudbaar in den linkerhoek van het net jaagt, 10 voor Laren. Direct na het inspelen doet Laren we derom een uitval. Een afstandschot van De Leeuw wordt door den keeper der gasten gered. Een aanval van Arcs wordt door v. Velsen op keurige wijze gestopt. St|eeds komen cle gasten opzetten, doch de verdediging der zwarthemden is paraat. Een tweetal uitvallen van Laren wor den wegens buitenspel door v. Oost en De Rijk beëindigd. Daarna verovert Ares het terrein. De gast hoeren worden op hunne helft terug gedrongen en bijtijden geheel ingesloten. Aanval op aanval wordt door Ares gedaan, doch de achterhoede der gastheeren staat pal. Mot dezen stand, 1.0 voor Laren, komt do rust. Als na dc thee het spel na eenig opont houd door deri regen weer een aanvang heeft genomen, is Ares direct aan het woord. Haar aanval eindigt in een schot op doel. In deze helft van den wedstrijd is Ares wel het meest aanvallend en pas sen hare backs >op voortreffelijke wijze de buitcnpel-methode toe, waardoor de voor hoede-spelers van Laren aanhoudend in den val loopen. Echter weet Laren zich af en toe weer los te werken en dan voor do Utrechtenaren op zeer gevaarlijke wijze. Een snelle ren door v. Oost wordt naast geschoten. Een schot van Willard gaat eveneens naast doel. Echter dornineeren do gasten en vallen steeds weer aan, echtcjr de backs dor thuisclub weren zich ge ducht. Een tweetal uitvallen van Laren stranden op buitenspel. Een mooie ren van De Rijk mislukt op het eritieke moment, doordat deze komt te vallen, waardoor do bal uitloopt. Een tweede ren van denzelf den speler wordt mooi voorgezet. De Ares- keeper stompt den bal in het veld terug. Weer krijgt De Rijk het leder aangege ven, brengt goed op en zet scherp voor naar Wijinschcnk, die na eenig gepengel voor doel den bal in het net jaagt en daardoor den voorsprong van Laren tot 20 verhoogt. 14 Minuten na rust is dan gespeeld. Even laat Ares den moed zakken, doch ze herstelt zich 9poedig. Een goed gecom bineerde aanval der gasten wordt gevaar- I/ijk voor de thuisclub, doch op het aller laatste oogenblik weet v. Velsen het leder weg tc werken. Weer komt. Ares opzetten cn v. Velsen kan slechts redden door cor ner te werken. Deze leverde voor de Utrechtenaren geen succes op. Een volgen de aanval van Ares ondergaat een zelfde lot. De genomen corner wordt door Teus Kok weggekopt. Voor langen tijd wordt het spel op de Larensche helft gespeeld. Herhaaldelijk v ordt de thuisclub zelfs ingesloten. Laren kan zich maar niet uit de knellende ar men van de gasten bevrijden. Herhaalde lijk krijgt Ruitenbeek werk, waarvoor af $n Hoe een applaus zijn loon is. De voofr- hoede-spelers van Laren loopen soms met z'n drieën in den buitenspel-val der Ares-

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2