HET GOOI IN BEELD BBBBBBBBBBBBBB De Kleeding BBBBBBBBBBBBBB De officicek'. opening van de Montessorischool in de voormalige school A te Bussuin. De heer Jacob Teeuwissen \V zn Foto Marcel Simon. dezer dagen te Huizen overleden. De beste schutters van Blaricuin's Burgerwacht. Zittende v. 1. n r: le rij de Jong. J. J. van Wijk Rzn. (de Commandant). Elbert Rigter: 2e rij A L. J. Rigter en W. Vos Staande: M Zeegers. G IC. Rigter en II. Rigter Rzn. SF? De opening van de cursussen in lichaamsoefeningen te Naaiden onder leiding van den heer A. E. Botesz, in tegenwoordigheid van Mevr. Schubertv. d Zelm, lid van den Gemeenteraad en de heeren Wermeskerken, lid van bet Schoolbestuur en Hoogli- winkel, lloofd der Openbare School. Folic. Gooisch Fotobureau. ter perse gaan, geruchten ter o'orc komen, dat A. W. versterking hoeft vorkregen van den vuormuligen Ajax-speler Willemsc, die vermoedelijk linksbuiten zal spelen. Doch indien men nagaat, dat A. W. op eigen) terrein D.O.O. niet baas kon en tic puntjes met do laatsten moest doelen, 22, en dat. Laren de Utrechtsche club op vreemd ter rein oventjes met 15 versloeg, dan ligt hierin wel zooveel krachtsverschil opge sloten, dat wij omtrent de Larensche j li- gens ons niet al te ongerust, moeten ma ken. Doch aanpakken- en vlug sjuneirspel geven. Verder moet de voorhoede persoon lijk eergevoel buiten de lijnen laten, want enkele spelers daar. willen o zoo gaarne zeiven een doelpunt maken. En toch. hoe veel goede kansen zijn hierdoor in deze competitie niet reeds verloren gegaan. 1L t beste beentje dus voor. Officieel L. F. ('.-nieuws. Voorgesteld als werkend lid W. van Win gerden te Laren. Bezwaren tegen aanne ming dienen binnen 8 dagen bij den secre taris J. Maas tv worden ingediend. Bedankt als leden T. Broek en W. Luif te Hilversum. Aan den laatste is dispen satie verleend voor het uitkomen in Vic toria T. Behoudens goedkeuring van den U.P.V.B. wordt op verzoek van (Te ontvangende club de wedstrijd 't Gooi 4Laren 2 a.s. Zon dag om 11 uur 's morgens aangevangen. 's-Graveland IILaren 111. Nadat de scheidsrechter beide ploegen binnen do lijnen heeft gefloten, wordt ge- losst, v'uurbij Laren de winnaar is en het voordeel van de zon neemt. Laren stelt zich als volgt op: L. Bouwman H. Majoor, G Wortel II de Leeuw. L. A. Bayl6, E. Greefkco W. Kaarsgaren, L. Baylé, C. Gi'ob, Jan Maas, II. Jlilhorst. Als de bal aan het rollen is gebracht, ontwikkelt zich aanvankelijk een doelloos heen en weer getrap. Al spoedig blijkt het, dat. de thuisclub sterker is en haar over wicht doet gelden. De doelman der zwart- hemden wordt aan het. werk gezet, doch deze geeft niet thuis. Laren neemt den bal weder mede en probeert de hechte achterhoede der thuisclub te doorbreken, doch hierbij strandt zij op een der backs. Het Ijlijkt nu, dut liet bij de sterke 's Gra- velandsche ploeg ineenens is. Fanatiek vallen ze aan en pusseeren de achterh- ede der gasten. Met een onhoudbaar schot ne men zei de leiding, spoedig gevolgd d'oftr een succesvol schot uit een penalty. Het is alzoo 20 in het nadoel van Laren, doch deze versaagt niet. Enthousiast zet ze er alles op om de eer to redden, waar bij ze, na eenigc vergcefsche pogingen, succes heeft, doordat 0. Grob het leder in het net deponeert. Met dezen stand, 2l in het voordeel van de thuisclub, gaat de rus? in. Na de wisseling heeft 's Gfavoland het voordeel van de zon in den rug. Direct na den aanvang toont 's Gravcland weder» hare superioriteit. Aanhoudend zweeft ze voor het d el der gasten en bezorgt de» achterhoede handen vol werk. liet kan dan ook niet uitblijven, dat de thuisclub de score gaat verhoogen. Bouwman is w. l in buitengewonen vorm en slop! zeer ver dienstelijk tal van ballen, doch ein«b i kan li ij een tweetal onhoudbare schoten niet uit zijn heiligdom l ouden Hiermede komt het einde en kan Laren 8 tevreden zijn, met deze nederlaag 4—1. 'sGrav dand 2 is verin'.oedelijk de sterkste ploeg U.it hare afdeeling. Korfbal. Excelsior 3(looiers 2 52. Zaterdagnamiddag hadden do Gooiers- roserves op het Excelsiori orcein oenen competitiewedstrijd) voor do G. F. K. B. 2e klasse B tegen Excelsior 2.. De Gooiers stellen 'zich op als volgt: Aanval: Frans Darlang, Gerard Smit, Riek Delvend'op. llenny v. d. Tonge; midden: Freddy Schuurman, X X., Martha ITurf en Louki •Stips; verdediging: Gijs v. d. Ven, Udo Darlang, Gonda van Tinteren, Corrj v. d. Voort. Als om 10 minuten over drie uur het beginsisnaai wordt gegeven, is de eerste aanval voor de Gooiers, doch do verdedi ging der thuisclub werkt spoedig weg. Dan komt de Excel sfor-a an val aan bet werk. waarbij Groenhuizen zeer gevaar lijk is. De Gooiers onderscheppen den l al. doch door herhaaldelijk slecht plaatsen komt hij telkens terug. Schot op schot worden door Groenendijk, bijna allen in gedekten stand, gelost. Overwegend is Excelsior sterker. Na 7 minuten spelens weet Groenhuizen zich eindelijk van den trouw bewakenden Udo Darlang vrij le werken en het le doelpunt te maken. Sporadisch zijn de aanvallen der Gooi ers. Steeds weten de groote Hilversum mers den bal voor de kleine Gcoicrs weg te halen. Weer worden op de Gooiers- inand tallooze aanvallen gedaan. Zeer ver dienstelijk wordt de beste speler van het veld, ïi.l. Groenhuizen, dorr Udo Darlang bewaakt. Geen moment wordt door dezen gelegenheid gegeven-, dut zijn tegenpartij zich vrij kan maken. Echter eerst 28 mi nuten is het spel oud, als dezelfde speler voor de thuisclug ten 2e male de mand doorboort. De wisseling brengt vak-Scbuurman- Tlarf in den aanval. Udo c.s. iD het mid den en vak-Frans Darlang in de verdedi ging. Met deze opstelling is het spel meer verdeeld». Na ongeveer 10 minuten vol houden der gasten, komt er bij hen een inzinking, zoodat. als er 43 minuten ge speeld is de stand reeds 50 voor Excel sior is. waarmee de rust ingaat Als de bal weer* ingespeeld is, is het nanvalsvak der thuisclub langen tijd aan den arbeidt, doch veel gelegenheid tot. doe len wordt niet geschapen. De Gooiers-ver- dediglng weet den bal te onderscheppen on spoelt, hem goed door naar, haar aan- valsvak, waar Udo voor zijne club de eer redt en den stand op 51 brengt. Bij de wisseling komen de Gooiers in de beginopstelling. Weer is Groenhuizen ge vaarlijk vocral door zijn gedekt schieten. De Gooiers komen er heter in en werken haul, doch vooral hunne kleine invallers zijn niet tegen de groote tegenpartij op gewassen. Xa eenc korte inzinking van den aanval der gasten zetten dezen een poos weer al les erop. Vrijwel gelijk gaat het <pol nu op en neer. 7 minuten voor h -t einde weet Frans Darlang zeer verdienstelijk o- tc maken, met welken stand het C'nde komt. Alleszins verdiend- heeft de thuisclub dezen wedstrijd gewonnen. H. E. II—De llinde 2—2. ,,D< Hinde" is j.i. Zondag naar Soest geweest om tegen II. E. 11 Ie spelen. Het was voor de Laarders. die met een volledig 12-tal, plus de noodige reserves, waren uitgekomen, een teleurstelling dat de ontvangende club inet slechts vier lu-c- ren in het veld kwam. De Hinde laat twee hoeren uitvallen en stelt zich als volgt op: Aanval: hoeren v. Arnhcim en K. ster; Da mes vSticii Delvend iep en Evan Wij tliof f Middenvak: Dames Toos v. d. Water en Marie Greetkes; lieer A. LTsselmuiden. Verdediging: Annie Majoor en Gerda Schoonderbeek. Heer A. Schccnderbeck, Als scheidsrechter Crai.ir om twee uur beginnen fluit, komt de bal afwisselend in de verschillende vakken, zonder dal veel overwicht blijkt. De H E. aanval krijgt nagenoeg geen kans tot schieten door de zorgvuldige verdediging van Schoonderbeek c.s. Door de Hind-aanval wordt vaak geschoten, echter zonder re sultaat Xa tien minuten spelens. weet Koster een punt te zetten, dat echter wordt afgefloten, wijl loopend' gemaakt. Aan weerszijden wordt het loopverbod meermalen overtreden zoodat de scheids rechter nogal wat te fluiten heeft. De spel- vorhouding blijft ook in het verdere ver loop ongeveer dezelfde: een vinnig, vlug spel, met weinig of geen doelgelegenheid voor 11. E. en vele schoten van „De llinde- aanval", die echter niets opleveren, zoo dat om kwart voor drie de rust ingaat mot ft0. Xa de thee wordt er eventjes kalm ge speeld, doch onder de aanvurende „Hinde- supporters wordt er weldra weer hard gewerkt om de leiding te krijgen „De Hinde' heeft het overwicht Koster, door een voortdurend sa-sa-geroep aangemoe digd, ploetert wat. hij kan en slaagt tegen kwart voor vier er in op onberispelijke wijzo de mand te vinden. Even later zet Arnhem, gedekt, het tweede doelpunt. Er wordt nu gewisseld, en dit. wordt voor .De Hinde", die zich al van de overwin ning zeker acht, noodlottig. De verdedi ging van vak IJsselmuiden-Greefkes is veel minder safo dun de vorige en IT. E. slaagt er zoowaar in, om in de enkele mi nuten die nog overblijven gelijk spel te maken. De uitslag is dus 22. Hot. spel van „Do Hinde" vertoonde we derom vooruitgang. Dat vooral sommige spelers leeren» inzien van hoeveel gewicht een goede verdediging is. Dammen. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan \an het Hilversumsche Danigonoot- schap (II. D. G.), zullen verschillende wedstrijden, plaats vinden in het speello kaal „de Karseboom", Groest 80. Dinsdag 21 October 1924. des avonds te 8 uur, medaille-wedstrijd H. D. G. I tegen Jozef Blnnkenanr II uit Amsterdam, me daille-wedstrijd II. D. G. II tegen Loos- drecht I. Dinsdag 28 October 1924, des avonds te 8 uur, inedaille-westrijd Baarnsehe dam club O. K K." I tegen- Bussum I. Tevens zal er dien avond een aanvang worden gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap van Hilversum le, 2 e en 3e klasse, voor iedere klasse zijn twee prijzen beschikbaar gesteld. Tot 25 October bestaat er, ook voor niet- 1' den, gelegenheid om voor deze wedstrij den in te schrijven. Voor nadere inlichtingen gelieve men zich te vervoegen tot een der heeren B. Weiier, Zeedijk 1ft; M. Flink. Vaartwrg 11: G. J Wilhelmus, Bussurnmerstraat 30d: W. Wolf rat, Veerstraat 34. INGEZONDEN Belasting-Ophaaldienst. Mijnheer de Redacteur! ïk heb reeds cenige malen in uw blad een en ander gelezen over een op bevre digende wijze werkende belasting-ophaal- dienst in de gemeente Huizen. Die dienst schijnt zelfs voor vervroegde betaling een rente te vergoeden. Indien ons Gemeentebestuur eens over woog of een dergelijke regeling ook niet voor onze Gemeente van beteekenis zou zijn, wellicht kwam ze dan tot de conclu sie, dat de post te betalen intrest voor op genomen kasgeld belangrijk lager zou kunnen zijn. Geen enkele belastingbetaler zal er bezwaar tegen hebben, dat men het hem zoo makkelijk mogelijk maakt om zijn belasting te betalen. De Gemeente zou minder kasgeld behoeven op te nemen, had dus minder rente te betalen. Dan zou wellicht de belasting op de publieke vermakelijkheden voorloopig van de baan kunnen. U dankend voor de plaatsing. Uw Abonné, Laren, 3 Oct. 1924. X. AANBESTEDINGEN Te houden aanbesteding. Hilversum, 23 October, 2 uur, in IIo- tel Gooiland, het bouwen van drie aauecn- gehouwde woonuizen nan de Sumatralaan. (Architecten Bakker en Bunders). is een onderwerp, waarvoor al onze leze ressen zich zonder uitzondering intere#*- seeren. Daarom stellen wij tegen den uiterst geringen prijs van f ft.95 per kwartaal van zes nummers verkrijgbaar: Het Nieuwe Modeblad (24e jaagang), dat een algeheele vernieu wing heeft ondergaan, en thans de rijkste keuze geeft van de laatste modellen, waar hij aan kinderkleeding en lingerien een beduidende plaats is ingeruimd. Ook buiten liet eigenlijke seizoen blijft Het Nieuwe .Modeblad altijd interessant. Het brengt immer de nieuwste modesnufjes, geeft af beeldingen van gelegcnheidsklecding, als bruidstoiletten, van babykleeding en uit zetten, terwijl aan de dameshandwerken en de techniek daarvan vele bladzijden worden gewijd. Extra vo r de nieuwe Abonné's Degenen, die zich vanaf 1 October voor minstens een kwartaal abonneeren en ten bewijze daarvan een postwissel van 95 ets. zen'den aan de administratie dezer courant., ontvangen: G K A TI S Een extra lingerie-nummer, hoofdzakelijk gewijd aan dames- en kin derondergoed. waarin een groot aantal modellen, waarvan gratis geknipte patro nen worden verstrekt. GRATIS: Recht op deelname aan een hoogst interessanten hoeden wedstrijd, waaraan 100 prachtprijzen zijn verbonden, o.a een inzinkbare TRAPNAAIMACHINE. GRATIS: een abonnement gedurende een half kwartaal op het Geïllustreerd Stuiversblad, Xederland's meest populair, humoristisch weekblad. GRATIS: Een overdruk van een boeiend verhaal: óf De Erfgename van Danncwal- de of Een Geheimzinnige verdwijning. Wil omgaand Uw postwissel zenden aan de Administratie dezer courant en vermeld daarop: Voor abonnement Mode blad, alsmede de titel van den roman, wel ken men wenscht. Zij, die onze courant per post ontvangen, kunnen liet Modeblad ook uitsluitend per post betrekken. De prijs bedraagt dan f 1.25 per kwartaal. DE UITGEVERS. Voor niet abonné's op ons blad be draagt de abonnementsprijs 1' 1.50 per kwartaal.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3