MOEDER. CINEMA CONCORDIA Vrijdag 24, Zaterdag 25 en Zondag 26 October, 8 oor Hls bijprogramma „De Toreador" en Fox-Nienws. Annex HOTEL HAMDORFF NIEUWE WEG - LAREN Schitterend Programma Als Hoofdnummer het met buitengewoon succes vertoonde Filmweik Groot sensationeel drama in 8 bedrijven onder Regie van HENRI M1LLARDE AANVANG 8 UUR PRECIES Entrée: Vrijdag en Zaterdag FI. I.OO en 0.75 Zondag alle rangen FI. 0.40 den der oude eschtempeLs, de muziekten ten opgesteld en /o detoneeren niet. En dan we hebben voor advies nog een schoon heidscommissie. De sluipmoordenaar Kolendamp. Maandagmorgen kreeg de melkboer bij de dames Ablij aan de Julianalaan geen gehoor. Ook een deputatie van d,e directrice der Gooiscke Huishoudschool, die kwam vragen waar de dames onder wijzeressen bleven, moest onverrichter znko aftrokken. Dit alles verontrustte dermate het naustwonende dienstmeisje, dat zij dit geval nader ging onderzoeken. Doodelijk ontsteld riep zij even daarna politieinspecteur Nieuwold aan met de mededeeling dat 3 dames in dc voorkamer uitgestrekt lagen. De achterdeur bleek los en een verstikkende kolendamp lcwam den inspecteur tegen, die dadelijk alles legen elkaar openzette en dc politie op belde. In een oogwenk was de geneeskun dige dienst met eenige zuurstof-apparaten ter plaatse, waarbij een der ergste slacht offers zelfs in dekens gewikkeld, in den tuin werd behandeld. Ou den tafel ston den verschillende hulpmiddelen tegen hoofdpijn, blijkbaar tegen de opkomende ongesteldheid gebruikt. De buren hadden den vorigen avond ook al geen licht zien branden. Na anderhalf uur had men de levensgeesten bij de jongste dochter in zooverre opgewekt, dat deze bijkwam, doch zich niets herinnerde dan dat de haard den vorigen middag was getemperd. Het onderzoek van een smid toonde aan dat de pijp nagenoeg verteerd was en vol roet, zoodat na tempering de trek absoluut was afgesloten. Naar de R.-K. Ziekenverple ging vervoerd, is de oudste dochter aldaar, zonder bijgekomen te zijn, des nachts overleden. D"e 75-jarige moeder was Dins dagmorgen nog steeds buiten kennis. We gens haar zeer hooge temperatuur vreest dr. Stieler voor longontsteking. De jong ste dochter schijnt buiten gevaar. Zoo'n vlegel. Op liet perron werd de Ainsterdam- sehe familie C. op ergerlijke wijze lastig gevallen door den 20-jarigen W. B. uit Bussum, die een der dames zelfs een slag in 't gelaat gaf. Bij een ontstane worste ling bracht het individu den heer L. C. zelfs een messteek door den rechterarm toe. Gelukkig werd het jongmensch nog bijtijds door een rechercheur gegrepen. Ook tijdens de voorstelling van Tave- nu in de Harmonie moest een woesteling, zekere v. W. uit 's-Graveland, de deur worden uitgezet, die daarbij een bestuurs lid in den pink beet Ook dit muisje zal wel een staartje hebben. SPORT OTficieel L.F.C -nieuws. Het bestuur der voetbalvereeniging L.F.Q betuigt hiermede zijnen hartelijkcn dank aan den onbekenden sportvriend, die het 12^-jarig jubileum der club herdacht, door bet. zenden van oen prachtig bloem stuk op het. terrein j.l. Zondagmiddag. LarenA.W. (Bussum) 10 onder protest. Nauwelijks heeft scheidsrechter Pit zijne fluit laten klinken, of door een sport vriend van de thuisclub wordt deze geëerd bij haar 32^-jarig bestaan en een groote bloemenmand, voorzien van het getal 12B5 in witte dahlia's wordt het veld opge bracht. Daarna treden de besturen der beide clubs benevens spelers naar het mid den, waar de heer de Haun, voorzitter van A. W. in eenige hartelijke bewoordingen Laren gelukwenschte met haar jubileum. Van bevriende zijde (Laarder Courant de Bel), had A. W. van het heugelijk feit kennis gekregen en daarna gingen zijn go- dachten de moeilijke jaren van Laren voorbij.'want spr. is zeiven eenige jaren in woner van Laren geweest. Na het uitspre ken van de hoop, dat tusschen beide clubs oen vriendenband moge worden gekweekt, overhandigd spr. den voorzitter van La ren een bloemstuk. Jn korte l>e\voordingen beaamt de heer TI. Baylé deze wenschen en uit zijnen dank voor de hartelijke woor den van den heer de Haan. Nadat beTde elftallen voor beide clubs een 3 cheers hadden aan geheven, verlaten de bestuur- deren het veld en is mr. Pit heerscher bin nen de lijnen. Beide ploegen stellen zich op als volgt: Laren. TI. Ruitenbeek. J. v. Velsen, J. Maas, aanv. J. Kok, A. Kok, II. Schaapherder P v. Oost, F. Willard, P. Wijnschenk, 0. do Leeuw, C. de Rijk. O Age de Boer, Moolhuizen, Portengen, Breijer, Hesterman. Ivuyer, Borsteling, Crispijn •T. v Eijden, M. G. v. Eijden, aanv. v. d. Voort A. W. A.W. wint den toss. Direct na den aan vang ontwikkelt zich een zeer zenuwach tig heen en weer trappen. Vooral de ach terhoede van Laren mist aanhoudend en dan nog soms op de kritiekste momenten, waardoor herhaaldelijk door A.W. den bal tot voor het doel kan worden opgebracht. Ten langen laatste komt er meer teckening in het spel. Om beurten zijn beide ploegen aanvallend, doch verder dan de backs komt het niet. Een gevaarlijke aanval van Lnren werdt gered door den links-back der gasten, die uittrapt. Wegens haken wordt aan Laren een vrije trap toegekend, doch als v. Oost dezen heeft genomen, staat De Rijk buiten spel. Een pittige aanval van A.W. eindigt in buitenspel. Hard wordt er gezwoegd, voor al door de gasten. Ze geven zich geheel en dringen telkens en telkens weer op het doel der gasthceren aan. De kalme en lange v. Velsen werkt alles weg, terWijl Maas meerdere keeren zeer gewaagd met den bal speelt, waardoor hij een paar kee ren een angstig oogenblik voor eigen doel bezorgt. Een schot van A.W. gaat over, een ander door Kortengen, nadat hij Maas den bal heeft, ontfutseld, gaat scherp naast. Na herhaaldelijke en tevergeefsche aan vallen van A.W. komt Laren aan de beurt. 'Hen snelle uitval eindigt in een scherp schot van De Rijk. v. d. Voort stompt over. De corner brengt voor de thuisclub geen winst. Nogmaals probeert Laren haar for- 1 uin .op de helft der gasten, waarbij de aanval in een corner eindigt tegen A.W. Ook deze brengt voor de thuisclub geen succes, doordat Van. Velsen meters over bet doel trapt. Een volgende aanval van A. W. eindigt in een scherp schot in handen van Ruiten- boek, die den bal laat vallen, doch het spel gaat verder zijnen gang. Laren maakt zich los van den druk dei- gasten en gaat er met den bal vandoor. Een vrij© trap wordt door Wijnschenk in het net gejaagd, doch er is voor buitenspel gefloten. Nadat Laren nog een paar malen gepoogd heeft het heiligdom der gasten te vinden, zonder succes evenwel, volgt er bij beide ploegen een inzinking en wel het ergst bij A.W. Laren maakt hiervan geen gebruik. De gasten hei-stellen zich liet snelst en zitten er weer op, evenals te vo ren. doch de voorhoede mist goede schut ters. Telkens en telkens zet Borsteling zijn voorhoede aan het werk. Tenslotte forceert Laren een vinnigen, snellen uitval, welke in een corner tegen A.W. eindigt, doordat het leder tegen een der gasten worclt geschoten en dan corner loopt. Nadat, deze genomen is. ontstaat een wirwar van trappende beenen, waar uit Wijnschenk bliksemsnel een schot op doel lost, doch de bal komt op dc bovenlat en gaat over. De rust gaat in inet 0. Direct na de wisseling is A.W. weer aanvallend, doch buitenspel beëindigt het tactvolle opbrengen. Een volgend probee- ren wordt door een kort, vinnig schot door Breijer in handen van Ruitenbeek gescho ten. A.W. zet er alles op. Zc is in de meer derheid en probeert de thuisclub af en toe in te sluiten. Doch het. meerendeel barer aanvallen stranden op hoofd en boenen van Van Velsen. In de voorhoede der thuisclub wisselen enkele spelers van plaats. Van Oost gaat midvoor, Wijnschenk rechtsbinnen en Wil lard rechtsbuiten. Het schijnt of er bij Laren een 1 tempo inkomt. Vlug valt ze aan. De Rijk zet prachtig voor, Willard schiet naast doel en nrst een prachtkans. Echter, A.W. laat niet met zich spelen. Goed combinee- reiid brengt ze op en door het ontbreken van doortastendheid harer voorhoede ont staat een verwarde scrimage voor liet. La- rensche heiligdom, zonder eenig nuttig ef fect. Wisselend zijn beide ploegen dan aanvallend. Hierna volgt een (gelukkig) kort tijdje, dat de tijd verknoeid wordt mot bet zenden van hooge ballen in de lucht. Zoo zoetjes aan verkrijgt Laren eenig overwicht. TIare aanvallen zijn beter ge combineerd, komen dichter bij het vijan delijke doel. Zeer verdienstelijk redt. v. d. Voort een maal door uitlocpen. Dan stan den eenige aanvallen van weerszijden op buitenspel. Weer wisselen bij Laren in de voorhoede 2 spelers van plaats, n.l. De Leeuw en De Rijk. Een volgenden A.W.-aanval wordt ón- derbroken door een tuimeling binnen het strafschopgebied tusschen De Boer en Maas, waarop aan A.W. een vrije trap wordt toegekend. Voor het Larensche hei ligdom ontstaat een zeer verwarde wor steling, met geon succes der gasten tot re sultaat, Reeds denkt men den strijd in blan ken stand beëindigd', doch Laren doet een paai- goede uitvallen. Uit een hiervan krijgt. Willard het leder aangegeven en brengt het op langs dc lijn Op het laatste moment voor de comorlijn lost hij een schot op doel, v. d. Voort slaat den bal te rug. die voor de voeten van De Rijk komt, die onder gejuich der supporters het leder langs den A.W.-dcelinan jaagt, waardoor Laren 3 minuten voor bet einde leidt inet. 10 Met dezen stand komt het einde. Mocht Laren mecnen dezen pittigen wedstrijd in een moeilijk verkregen over winning t.o hebben beëindigd, niet alzoo denken de A.W.-spelers hierover. Na eenig delibereeren wordt, als de wedstrijd reeds 8 minuten geëindigd is, door den aanvoer der van A.W. bij den scheidsrechter ge protesteerd tegen het. toekennen van een vrijen trap in het strafschopgebied. in- plaats van een penalty. Hoewel medcdeelcnde, dat hij het te ma ken doelpunt niet zal toekennen, laat. de scheidsrechter A.W. een penalty nemen, welke het Larensche doel doorboort. Omtrent den officieelen uit-slag moet dus d,o beslissing- van den N.V.B worden afgewacht. De wedstrijd droeg een zeer vriendschappelijk karakter, terwijl de scheidsrechter voortreffelijk deze ontmoe ting heeft geleid. De wedstrijd was be zocht door ruim 1000 bezoekens, die in voorbeeldige orde zich gedroegen. De re geling van een en ander was door het. La rensche bestuur dan ook: m de puntjes verzorgd. 't Gooi 4Laren 2 34. Op verzoek van de ontvangende verecni- ging is het aauvangsuur vastgesteld op 11 uur 's morgens. Als de scheidrechter beide ploegen binnen de lijnen fluit, stelt Laren 2 zich op als volgt:' L. Bouman K. Majoor, J. Bus .T. Baylé, K. Schaapherder, J TT. Baylé C. Bijl, Meulenkamp, .T, v/d Puyl, G. Blyerveld, Th. v/d Water 't. Gooi wint den toss, dus heeft Laren den uittrap. De gasten gaan de achter hoede der thuisclub verkennen, die niet thuis geeft. Dan zijn het de Hilversum mers, die op onderzoek uitgaan en het niet verder brengen dan tot de backs. De gasten komen terug, doch de middenlinie van het Gooi werkt het leder weder re tour. Zoo gaat geruimen tijd het spel vrij wel gelijk op en neer, met beide ploegen wisselend in den aanval. Wegen6 eene overtreding binnen de beruchte lijnen wordt tegen 't Gooi een penalty toegekend. Deze wordt door v. d. Puyl onhoudbaar in het net geschoten. Laren 2 leiclt dus met 01. De Hilversummers nemen hiermede blijkbaar geen genoogen, want ze zwoegen om den gelijkmaker. Niet lang duurt het dus of uit een voorzet van 't Gooi, schiet de linksbinnen langs Bouman in het net. Stand 11. 't Gooi is nu vrijwel in de meerderheid. Fanatiek zitten ze op den bal. 't Kan niet lang meer duren of een doelpunt voor de thuisclub wordt gefabri ceerd door den rechtsbinnen. Stand 21. Doch Laren geeft zich niet gewonnen. Goed gesteund door het middentrio komt do voorhoede steeds meer en meer opzet ten'. Korten tijd voor de rust weet v. d, Puyl met een vinnig schot gelijk te ma ken, 22. Rust gaat met ongewijzigde cij fers in. Na de wisseling zeften beide ploegen er alles op om de zege te verdienen. Hoewel 't Gooi in de eerste momenten het leeu wendeel der aanvallen voor hare rekening neemt, weet zc het net niet te vinden. Dan is Laren aan het woord en wordt deze meester van het terrein. Uit de vele aanvallen, de talrijke schoten, weet Schaap herder zijn club weer de leiding te geven en v. «d. Puyl de score tot 24 te vcrlioo- gen. Kort voor het einde maakt Meulen kamp in het strafschopgebied hands, 't geen zijn club een penalty kost. Een schot hieruit vindt het net, zoodat de voorsprong der gasten verminderd is tot 34. Met dezen stand komt het einde en heeft Laren 2 een welverdiende overwinning behaald. Esvac (Soest)Blaricum 21. Door het stilletjes wegblijven, zonder mededeéiing, van haren spil, is Blaricum een zekere overwinning ontgaan. Zc ver scheen dan ook met slechts 10 man in net veld, die zich als volgt opstellen: W. Vos .1. Aluin, L. Kortegaas S. Aluin Fokker D. Dekker, Reinink, Heerschop, Vcrstee- gen, Visser. Esvac wint den toss. Blaricum trapt uit. De eerste aanval is voor de gasten, doch de achterhoede der thuisclub voorkomt eenig onheil. Dan gaan dc Socstenaren de speelhelft der Blaricumtners eens bezoe ken, eveneens zonder succes. Nadat een langen tijd het spel vrijwel gelijk op en neer gaat, komt er meer teckening in den strijd en toont Blaricum hare superieuri- teit. Aanval op aanval wordt gedaan, schot op schot door hare voorhoede gelost. Es vac wordt een tijdlang geheel ingesloten en moet alles in de verdediging zetten. In deze spelverhouding gaat het door tot ongeveer 10 minuten voor de rust Heer schop succes heeft en zijne club de leiding bezorgt. De rust gaat in met. 03. voor Blaricum. Na de wisseling laat de thuisclub zien, dat dteze stand haar niet aanstaat. Met man en macht wordt gezwoegd om don gelijkmakëï. Aanval na aanval wordt door haar gedaan, schot op schot gelost en even zooveel keeren geven de backs en doelman niet thuis. Tenslotte weet de mid denvoor der gastheeren Vos te passeeren. Stand 11. In het verdere gedeelte van het spel komt uit, hoeveel Blaricum nu mist door het wegblijven van één speler. Hoe langer hoe meer blijkt, dat de gasten vermoeid worden. Niettemin houden ze dapper stand. Als nog ongeveer 5 minuten te spe len is, speelt een der backs der gasten op den doelman terug. Gene weet den aanval lenden rcchtbinnen niet voldoende te hin deren, waardoor deze nog net gelegenheid krijgt den bul in het net te depoueeren. Met dezen stand, 23, komt het. einde en boekt. Blaricum een eervolle nederlaag. Korfbal. De Gooiers IZwaluwen I 151. Da Gooiers hebben Zondag „De Zwalu wen" uit Hilversum ontvangen en vernie tigend geklopt. De begin-opstelling van de thuisclub is als volgt: Aanval: Heeren Kokje, Bakker, dames Slikker en Bets v. Veldhuizen; midden. heeren Seljee, F. Zwaan, dames Ud*o de llaes en Pietje van Dam: verdediging: heeren II. en W. Kots, dames Grietje Kots en Martha Roelof ITeyrmans. Scheidsrech ter is dc heer Groeneveld. De Zwaluwen verkecrcn in een zeer on gunstige positie, doordat prima spelers als Lou "Worms, Rensenbeek en Gerda Ouden boom ontbreken en door middelmatige krachten worden vervangen. In totaal verschijnen de gasten met 5 invallers. Aan voerder Van Beek informeert of Worm, indien deze nog mocht verschijnen, mag invallen, doch do aanvoerder der Gooiers Sol jee, wil hiervan niet weten. Het beginspel van „De Gooiers" is maar matig. De partijen gaan aanvankelijk ge lijk op en neer. Doch al spoedig komt d<= thuisclub los. Na 10 minuten spetens maakt Kokje het eerste doelpunt. Om half drie fabriceert dezelfde speler het tweede. Vijf minuten later, nadat er gewisseld is, waardoor vak Kots in den aanval komt, scoort Rebel voor de Zwaluwen het eerste doelpunt, dat tevens het eenLge is. Kwart voor drie maakt Wim Kots 31. Thans wordt de geschiedenis eentonig, als die van den buffel van Saidja's vader. Udo de ITaas maakt 41. Vlak na rust maakt Zwaan 51 van grooten afstand Bots v. Veldhuysen 61 en Anny Slikker 71. Ën al maar wisselen. De Gooiers zijn in elk opzicht verre de meerdere. Het middenvak van De Zwaluwen rnakt tel kens bij het wegspelen den bal kwijt. Vak- Kots is thans weer in den aanval en 3 mi nuut na wisseling maakt W. Kots 83. Het goede aanvalsvak der Zwaluwen doe't zijn uiterste best, doch brengt geen resul taten. Grietje Kots maftkt 91. Om half vier (na de wisseling) komt Seljee vrij en maakt Ï01. Even later in zwaar gcdcktci. stand 313, terwijl Kokje dan het dozijn vol maakt. Ook no. 13 is voor rekening van Kokje, het 14e doelpunt voor W. Kots. Als voor de variatie Mej. Roelf Heyrmans het 15e doelpunt scoort, maakt de barm hartige fluit vaa den scheidsrechter een einde aan dezen puntenregen. Dc verdediging van De Zwaluwen liet bijna alles te wenschen over. Vooral Vhd Beek dekte slecht en ook' mej. Udo de Haas kreeg van haar tegenstandster bijna ge heel vrij spel. Dc kleine dame Rensenbrink was heel goed. De cijfers flattecren echter voor de Gooiers. De Jachtrit. Men schrijft ons: Zondag 1.1. werd de aangekondigde jachtrit ghouden der Noord-TIoll. Jacht- vereeniging. 22 ruiters vertrokken van de meet. Voor dë moeste paaiden, die hun winterliaar al hebben, was het wel wat warm, temeer daar in een door Mr. Ker sten snel tempo voorgereden werd. Eenige ernstig candidaten voor den 's middags te loopen Cross legden het daarom kalmer aan, met dat gevolg, dat zij den leider kwijt raakten en hot gezelschap due in 2 groepen gesplitst werd. Men kan met den jagermeester van mee ning verschillen over het tempo, waarin eeD jachtrit voorgereden moet worden, en een andere opvntting is zeker te verde digen1. Maar waar als voorwaarde aan de deelnemers van een cross gesteld wordt de deelname aan een vooraf te houden jachtrit, verdient het toch aanbeveling, het veld door een hulp-jagermecster te la ten sluiten, door wien men zich niet mag laten voorbijrijden. Men voorkomt daar door, dat. het werk, dat de paarden 's mor gein! verrichten, die elkaar 's middags be- kampen moeten te zeer uiteen gaat Ico- pen, ja zelfs dat het karakter van een jacht voor sommigen geheel verloren zou gaan, wat geert van beiden in dc bedoeling ligt. Dc Noord-Hollandsehe Jachtvereeni- ging heeft voor Zaterdag 25 October met de K. N. .1. V. een slipjaeht georganiseerd achter de honden der laatstgenoemde ver- eeniging. Er wordt samengekomen cm 2 uur op hot Schuttersveld, te Hilversum. Dc jacht zal voor toeschouwers gedeeltelijk te volgen zijn vanaf de westzijde van den Iloorneboog. Einde plm. 3.35 bij.de buiten plaats „De Bijenschuns" ten Noorden van den Tloorneboeg. Den dag daarop hebben onderlinge wed strijden plaats voor de leden der N.H.l.V op de heide aan den Wit/.nndweg achter het Sanatorium Hoog-Laren te 31.30 en 's middags cm 2 uur 2 springconcoursen op een terrein nabij Hotel Larenberg. Beide terreinen zijn voor het publiek toegankelijk. Rechtszaken Kantongerecht Hlversum. Ernstige aanrijdingen. De logge autobus, anders een heel gerief voor een plaats, kan ook een groot gevaar worden in de op zoo'n drukte niet berekende dorpsstraten. En wordt men door zoo'n koloc aangereden, dan komt bet aan het gevoel ook. Dat ondervond te Huizën de monteur v M. met zijn vrachtauto, die nieuwen voorraad flcischen aan 't café Veerman had afgeleverd Plotseling zag hij uit dc Lindelaan bet roodë schijnsel der autobus opduiken, op het punt om heel krap dc bocht naar de Kerkstraat te nemen. Om een aanrijding te ontloopcn. had hij toen in allerijl het stuur naar links omge gooid en zou dus nog net vrijgXdoopcn zijn als niet chauffeur L. V. in de autobus den schrik om 't hart ware geslagen hem ter ellf- dcr ure herinnerend rechts te 'houden in een wijden boog. De ander kon toen op die ge wijzigde manoeuvre niet meer tijdig reagce- rtm en de gevaarten liepen ineen, waarbij de vrachtauto door de dikke moeke wel een me ter het hek van Schaap ingeduwd werd. De beloopen schade van 150 was door verzeke ring gedekt, doch zal r.og wel op die van den aanlcidcnden V. worden verhaald. De •getui genverklaringen stemden in zooverre over een dat V de bocht links veel tekort bad ge nomen en dus in dezen de schuldige mag hee- fcn. Bij verstek werd dus tegen hem gccischt 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak de volgende week. Bijna anderhalf uur nam in beslag de zaak tegen autobezitter E. J. A die, na woest de Hakkclaarsbrug te zijn overgesjeesd, op Naarden losjakkeide. Halfweg moest hij uit wijken voor ëen 3-tal fietsers op het rijwiel pad, doch tevens passeerde links een andere auto, die daardoor steeds meer moest uit wijken en ten slotte door 't zand tusschen dc tramrails ploegde. Wat niet belette dat de assen nog aantikten, waarbij beklaagde zelf zijwaarts fegen een lantaarnpaal werd gekaatst. Het voorruit in gruizelementen, de spatborden stuk en zijn inzittende vrouw ge wond. Getuige C. d. J., die bij de opneming der catastrophe aan agent D. v. d. B. te Naarden had verklaard dat beklaagde wel 70 K.M. gang had, bracht dat nu terug tot 60 omdat het al een maand geleden is", waaruit de rechter afleidt, dat er niets zou overblijven als de zaak over eenige maanden voorkwam. Ook het uitwijken voor fietsers op rijwielpad leek wat apocrief, waarbij ten slotte bleek, dat een paar er naast hadden gereden. Ge tuige H. P. ontkent heelemaal dc aanwezig heid dezer fietsers, wat H. IT., rijwielherstel ler te Blaricum, weter bestrijdt, die ook sprak over heel hard rijden, „wel 30(!) K.M." Beklaagde had dadelijk na de botsing ge vraagd: „Ben je verzekerd? Dan is 't zoo erg niet!" Ook vindt hij 70 K.M. niet zoo buitensporig. De cisch in dezen luidt: 2 da- g'en hechtenis en 1 jaar ontzegging van 't rijbewijs. G. R. H. te Bussum had met zijn auto bij den overweg Brinklaan een fietser aan gereden, die tegen een dame aan viel, terwijl haar echtgenoot minder zag dan voëlde dat het wiel der auto daarbij over zijn voet ging. Beklaagde had niet behoorlijk rechts gehou den en stond onder verdenking beschonken te zijn geweest Wel heeft hij de schade aan 't rijwiel vergoed, doch dë eisch blijft niet temin: f 60 boete of 1 maand. H v. d. A. werd met zijn tuf-tuf van 't jaar nul al op de Brinklaan aangehouden voor hij kwaad had kunnen doen. Hij had het lang verouderd vehikel tocgckregen als afbetaling op een schilderskarweitje. Geen rem die wcrklë, de hoorn toonloos en van rij- of nummerbewijs geen sprake. Do des kundige K. betoogde, dat het ding eerst een 30 M. nadat men er afgesprongen was, tot stilstand gebracht kon worden. Loopen deed het oud karkas blijkbaar nog wel. zoodat be klaagde zichtbaar blij was zijn cadeautje niet erbeurdverklaard te zien. De eisch luidde echter nog al gepeperdf 30 of 20 d., en 2 maal f 3 of 2 maal 2 d., hetwelk de rechter terugbrengt tot I 12 en 2 maal f 2 of 8 d. en 2 maal 2 d. BURGERLIJKE STAND EEMNES. OVERLEDEN Ptëter Dekker, 82 jaar, weduwnaar van Hanna van Paasschen. GEBOREN Johannes, zoon van Tijmen Rozenberg en Gernljc Blom. ONDERTROUWD: Johannes Zwanikken, 28 jaar. en Hcndrika Josephina Staal, 20 j. NAARDEN. GEBOREN: Gecrtruida Maria, d. van .1. '/eerman en van A. .T. Wileke; Carolina, d. van J. de Go: ijer en van B. van Asselt. OVERLEDEN: Johanna ITendrica User, oud 75 jaren, weduwe van Tl. Jongezoor- Gerritje Kamphorst, oud 42 jaren, eclugc- no >te van E. \an Loc ij 1 goed. Johanna Al- bertal van den Berg. oud bijna 2 jaar, d. van W. van den Berg en van P. E. Appel doorn. ONDERTROUWD. W. Koopmanschap en II. J. de Bruijn. BUSSUM. GEBOREN. Robert, z. v. IT. C. van Za- 1 iago en A. Iluijer, Mccntweg 43; Johanna Maria, d. v. G. Versebuur en A. A. van Leusden, Landstraat 11; Johannes Julius, z. v. C. Koning en G. C. Guy de Coral, Oud Buss, weg 4; Hcndrika Margaretha. d. v. J. J. Hilhorst en C. M. Andriessen, Meent- weg 73; Lottie, d v. E. C. dc Groot en H. E. Zijp, Voormeulenweg 129; Agalha Wilhelmina, d. v. G. II. Ilulsken en J. Doorn, Kruiölaau 10; Carolina ITendrika, d v. W. G. Smit en H. van der Woord, St. Josephpark 20; Maria Martina Alida, d. v. J. J. Schimmel en A. E. Smit, 2e Achterin. I.laan 31. ONDERTROUWD: IT Nijènhuis met W. .1. van Santen, Meijerkamplaan 47; M. W. Taling met S. A. Th. Roscnboom, Brcdius- weg 43; J. Hopman met J. W. Boom, Gil- destraat 13; C. van Doorn met W. M. van Lookhorst. Koningslaan 19. OVERLEDEN: Maria Bloin, oud 69 jaar, wonende te Rijswijk, ongeil. HUIZEN. ONDERTROUWD Pieter Kriek en Pietertje Haan. GETROUWD: Jan Mallon, 22 jaar en Johanna Veerman, 22 j. GEBOREN: Alberdina, d. v. H'dde Siks- nia en Trijntje van Ingen; Johanna, d. v. Gerhardus Hermanuus Lcurink en Jacoba Lambertn Veenendaal. OVERLEDEN: Wygert Vreeswijk, 71 j., echtgenoot van Willemijntje Snel; Jan. 5 maanden, z. v. Jan Snel en Guurtje Bak ker. MARKTBERICHTEN AMERSFOORT, 20 Oct. Kaas. Aange veerd 57 wagens, bevattende 14 300 K.O. Prijs f GO74 per 50 K.G. TIandel vlug. OUDEWATER, 20 Oct. Kaas. Aange voerd 105 partijen (4725 stuks), wegende ongeveer 23,625 K.G. Gestempelde le art. f 6872, 2e srt. f 6871, zwaardere f 73 77. Handel matig.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3