- Gooische Agenda. Dinsdag 4 November. HILVERSUM, 8 uur, Foyer Hof van Holland: Piano-avond Willem Andriessen. Woensdag 5 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Garan ten concert (Bohemers). Zaterdag 8 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Schouw- tooneel Passiebloem. Woensdag 12 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Louis Bouwmeester in1: Narcissen. Tentoonstellingen. 28 October tot 20 November. LAREN, Kunstzaal Rogmaus en Vos: Expositie Glasfabriek Leerdam. 8PENBAIE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LAREN-BLARICUM. KLAASKAMPEN hoek BRINK LAREN MINIMUM CONTRIBUTIE: Voor Ledenf 1.50 1 Kinderleden f 0 50 per epaalt Uw contributie naar vermogen ALTIJD NIEUWE AANWINSTEN OP ELK GEBIED; ziet daarvoor geregeld de kolommen van dit blad ca. Alleen geregeld bezoek aan de Leeszaal houdt U van onze bibliotheek op de hoogte. van inzicht met de docente verschilde en zich tot den directeur gewend. 40-Jarige staatsdienst. Tot de gebouwen in een gemeente, die ieder op zijn wijze de eenheid van het Rijk dëmonstreeren behoort naast het station en het belastingkantoor, het postkantoor. De be drijvigheid is hier het grootst en het gesta digs t en het verzenden van een brief is voor velen even vol verwachting, alsof zij zelf op reis gaan. Vier maal per dag worden wij aan het bestaan van de ,.post" herinnerdals dit een maal overgeslagen wordt, omdat er niets voor ons te b stellen was, zijn wij ontstemd op de post. In een kleine gemeente behoort de post directeur tot de scmi-officieele ingezetenen, wiens aanzitten aan een bestuurstafel van een plaatselijke vereeniging zoo noodig het geheel, het bestendige en secure aan z'n ambt ver bonden, bijbrengt. In een plaats als Bussum is dc verhouding van den directeur van het postkantoor tot de bevolking van streng zakelijken aard. Zijn ver blijf is niet van langen duur, omdat het een der laatste etappen naar het pensioeneindount is. Zijn komen en heengaan verneemt men uit de krant, die het weer van dc Staatscourant weet en het geschiedt geheel buiten den in vloed van de burgerij om. De werking van de promotie machine is slechts ënkele inge wijden bekend, hoewel deze nogal eenvoudig is, zooals uit den staat van dienst van den jubilaris van heden, een man die in het laatste moeilijke jaar aan het hoofd van ons post kantoor heeft gestaan, blijkt. D hr. Bonge- naar betrad op i November 1884 als leerling- telegrafist het Telegraafkantoor te Rotterdam, werd ëcn jaar later telegrafist tweede klasse, als hoedanig hij. wederom een jaar later, in zijn geboorteplaats in functie trad. In Mei 1891 bij de reorganisatie van het telegraafpersoneel volgde de benoeming tot commies-telegrafist 3e klasse, en ëenige maanden later werd Venlo als standplaats aangewezen. Zes jaar later dirigeerde een beschikking van Bureaucratius hem naar Roermonddoor een beschikking van Venus vond hij hier 'n vrouw; na z'n bevordering in 1903 tot commies 2e klasse kwam er versnelling in dc loopbaan, de ambte lijk gebruikelijke pauze's verminderden. Sep tember 1905 werd dc heer Bongenaar naar 'het toen juist voltooide Telegraafkantoor annex Station te Den Bosch gezonden. In 1907 directeur van het P. en T. kantoor te Groenlo, van welk directeurschap hij op verzoek ont heven werd ten einde weer te Venlo geplaatst te kunnen worden. Toevalligerwijze is de heer B. daar opgevolgd door den heer Rondingen, die later in Bussum zijn voorganger is ge weest. In het zelfde jaar had de bevorde ring tot commies-telegrafist ie klasse plaats. Tegenwoordig bestaat dc klasse verdecling niet meer. Zij was alleen ontleend aan het aantal dienstjaren en werd automatisch toe gepast, het gradueel verschil is te vergelijken met luitenants ie en 2e klasse. Oudere ambte naren betreuren, dat de geringe afwisseling, de khmpuntcn in den dienst, zijn weggenomen. Nadat ëen benoeming tot beheerder van een bijkantoor te Rotterdam was afgeslagen, volg de in Februari 1917 het directeurschap te Oudenbosch en den icn April 1923 dat te Bussum. Een levendige standplaats, dat kan elk onzer getuigen! Wij Bussummers, die alles nogal graag naar Amsterdam afmeten, zijn gëen gemakkelijk publiek. Doch de heer Bon genaar staat steeds gereed elke klacht te on derzoeken en gaat de telefoonabonné want het betreft meestal dezen diënst na dc ge moedelijke uiteenzetting heen met het inzicht, dat een klein beetje weten alles vergeven doet. Dc jubilaris heeft veel in den dienst zien veranderenhet oorspronkelijke tweetal, Post en Telegraaf, -heeft in den loop der jaren zoodanig gezelschap gekregen, Rijkspostspaar bank. Postquitantiën, Post-ChequC- en Giro dienst, Ouderdoms wetten enz., dat de dienst op de kantoren een ander karakter heeft ge kregen. Over de indicnststclling van vrouwelijk personeel is dc heer Bongenaar niet best te spreken. Niet omdat dit minder plichtmatig is of niet aangenaam in den omgang, integen deel, wat dit laatste betreft heeft de heer B. sinds 1886, toen hij -het eerst met vrouwelijke telefonisten kennis maakte, dc aangenaamste herinneringen. Doch dc broodwinning van het mannelijk personeel wordt dc dupe. Juist bij de P. en T.. waar alles op volgorde gaat, komt het vaak voor dat 'n vrouwelijk ambte naar benoemd wordt; twee of drie jaar later trouwt zij en beeft inmiddels de plannen van den ongchuwden mannelijken ambtenaar in de war gestuurd. Of de jubilaris uit vrije keuze het P. en T. ambt gekozen had. wilden wij weten Neen, toevalligerwijze. Na van de Kweekschool heengegaan te zijn, daar hij niets voor het onderwijs voelde (terwijl thans twee zijner zonen uit roeping zich tot leeraren in de klassieken en in wis- en natuurkunde bekwa men 1), had hij den wensch, bij het Kadaster opgeleid te worden; doch hij was juist een maand te jong voor het jaar-examen en de ijzeren Hollandsche wet gaat boven de ambitie van 'n jongmensch. Een advertentie in de Bredasche Courant, waarin 'n examen van leerling-telegrafist werd aangekondigd, was toen de aanleiding tot deze keuze. Wat de Staat in hem gemist zal hebben als goed Kadaster dienaar, heeft hij echter in hem ge wonnen als plichtsgetrouw en uitstekend amb tenaar der P. en T. En ook de jubilaris zelve, die, zooals zoo menigmaal bij gelijkmatige levenswijze op te letten is, den aard heeft van „de tegenspoed in marmer cn dc voorspoed in zand" te schrijven, kan metd voldoening terugzien op een ambt, waarvan de goede uit oefening, juist in kleinigheden, van zooveel bcteekenis voor zijn medeburgers is. Gevonden Voorwerpen. Een sleutel; een zwarte hond; een zak met inhoud; een ring met sleutels; een grijze ceintuur; een halsketting; een zil veren potlocd; een bruine hond; een duim stok; een witte zakdoek; een zilveren ket ting met medaillon; een autoped (speel goed); een damesrijwiel. Huldiging H. Kievit. Een mijlpaal op den levensweg was voor den heer Kievit dë dag van gister, de 31 October, op welken hij eervol ontslagen werd uit zijn betrekking als inspecteur van politie, om het leven van ambteloos burger in te gaan. Het sprak om zoo te zeggen van zelf, dat deze gebeurtenis niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Reeds in dc morgenuren verza melden zich in dc Raadzaal het personeel der Secretarie cn van het Electrische Bedrijf, dc Gemeente-ontvanger, de Gemeente Architect, alsmede de Gemeente Opzichter en dc Bode van het Stadhuis. Nadat de heer Kievit bin nengeleid was, nam de Gemeente-Secretaris, de heer Eeftinck Schattcnkerk, het woord om den heer Kievit te danken voor zijn steeds ondervonden aangename samenwerking cn voor zijn vriendschappelijke genegenheid, welke aan dit oogenblik van scheiden weemoed gaf. Met den hartelijken wensch dat Kievit nog menig jaar van rust te midden der zijnen beschoren mocht zijn. bood spreker den scheidenden vriend als aandenken een sier lijke rooktafel met bijbehoorend garnituur aan. De heer Kievit dankte allen bewogen voor dit onverwachte blijk van toegenegenheid, de verzekering gevend, dat dit oogenblik hem nimmer uit het geheugen zou gaan. r"7"ï ln tegenwoordigheid van Burgemeester Van Wettum en den Gcmeentc-SeciCtaris Eeftinck Schattcnkerk vereenigden zich des middags te 5 uur de leden van het politiccorps in het bureau. Toen klokke 5 dc lieer Kievit was binnengekomen, begon deze het corps toe te spreken, dankend voor ondervonden genegen heid. Noode neemt hij afscheid van zijn werk kring, maar gezondheidsredenen brachten hem tot dit besluit. Hij draagt aan den hoofdagent Versteeg zijn taak over, die, nadat Kievit zijn toespraak geëindigd had, den chef toesprak, in hem eerend den ambtenaar, die steeds meer dan zijn plicht deed Cn daaraan dankt dat hij een gelukkigen loopbaan had. Als de agen ten 's morgens op 't bureau kwamen, was Kievit er, als zij 's avonds gingen, zat hij er nog te werken. Vooral in den mobilisatie tijd heeft Kievit zijn krachten overschat. Zijn groote accuratesse bleek in die dagen eens. in welke heel veel geld door zijn handen ging, toen hij een rekening terug kreeg „omdat er een halve cent aan mankeerde". Later bleek, dat de halve cent er inderdaad niet aan ont brak. Als stoffelijk aandenken werd hem door het corps een pendule aangeboden, welke een sieraad zal zijn van zijn woonkamer. Vervol gens sprak dc opperwachtmeester v. d. Heuvel, om uit naam van dë brigade marcchaussées den „hoogstaanden politieman Kievit" een étagère met Statenbijbel aan tc bieden. Daar na spreekt dc Rijksveldwachter Fluiter Kievit toe, hem dankend voor diens steeds betoonde groote welwillendheid. Voorts spreekt Burgemeester v. Wettum den opvolger van den heer Kievit, den heer Versteeg, toe, om dezen toe te wenschen, dat ook onder zijn leiding de goede verstand houding in het corps bewaard moge blijven, waai op (te toegesprokene dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, hetwelk hij mede toeschrijft aan de leiding, van Kievit ontvan gen. Ook de buitengewone gemeente politie, Jan sen 'en Eh-enberg, waren bij deze huldebetoo- ging tegenwoordig, welke verstoord werd doordat twee agenten zich op weg moesten begeven, daar er een bericht kwam, dat in de oude werkplaa's van den heer Smits in het park een metselaar met ëen elcctrischen draad in aanraking was gekomen Door de goede zorgen van een commissie uit de ingezetenen, door welke de leiding was opgedragen aan de H.H. ds. F. W. Drijver, E. A. Alings, gewezen postdirecteur en G. Hooghwinkel, Hoofd der School,, was (lë raadzaal keurig met planten en bloemen ver sierd voor de plechtigheid 's avonds te 8 uur. Terwijl de zaal met belangstellenden gevuld was, leidde ds. Drijver het fechtpaar Kievit bin nen. om hen plaats te laten nemen te midden hunner reeds aanwezige kinderen. In dc eer ste plaats voerde Burgemeester Van Wettum het woord, die ër aan herinnerde hoe eens op Kievit de keus viel, omdat hij bij de Rijksvcldwacht en bij zijn superieuren zoo goed stond aangeschreven. Zijn wijze van optreden, waarbij hij uitging van den stelre gel „anderen behandelen zooals hij zelf gaar- në behandeld werd", deed hem aller achting verwerven. „Noode aldus de Burgemeester nemen wij afscheid van u, maar wij doen het met den wensch. dat God u lang nog voor de uwen spare". Daarna sprak ds. Drij ver, om Kievit namens de burgerij een gouden horlogeketting bij gelegenheid van zijn zil veren jubileum had hij een gouden remon toir als geschenk ontvangen aan te bie den, waaraan een gouden penning, aan de eene zijde Naarden's wapen vertoonend en aan de andere zijdë het inschrift: Naarden's Bur gerij aan H. Kievit 31-X-24. Bij dit geschenk was nog een enveloppe gevoegd, over welks inhoud naar believen kon worden beschikt. Nadat ds. Drijver nog herinnerd had aan het leed, dat nog kort geleden het gezin Kiëvit trof, terwijl het hem verheugde thans met anderen een lichtstraaltje te kunnen werpen op hun weg, sprak hij ten slotte den opvolger van Kievit, den heer Versteeg, toë, hem toe- wenschende dat deze zich een zelfde sympa thie van velen mocht weten te verwerven. Nadat Kievit Burgemeester Van Wettum, ds. Drijver en voorts allen hartelijk bedankt had, biëef men nog eenigen tijd onder gebruik van thee gezellig bijeen. AANBESTEDINGEN BLARICUM, 7 Nov.: bouwen van een dub bel woonhuis aam den Molenweg. (Arch. W. J. Kaarsgaren). Rechtszaken Beklaagde en raadsman, die er wel, maar feitelijk toch niet zfjn! Art. 153 Wetboek van Strafvordering bepaalt, dat nietigheid van dagvaar ding door den beklaagde of zijn raads man reeds dadelijk na de ondervraging kan worden voorgedragen en toege licht. En art. 264 W. v. Str. schrijft voor, dat tegen een niet verschenen be klaagde verstek wordt verleend. Vrijdag had zich voor de ZesdeKamer der Rechtbank tc A'dain te verantwoorden 'n 32-jarig persoon uit Hilversum wegens twee feiten: wederspannigheid waarvoor hij niet en zware mishandeling waarvoor hij wel gedetineerd was. 't Eerst stond hij terecht wegens de we- derspaniiigheid. Op 4 Augustus had een politieagent hem te Hilversum aangetrof fen zoo dronken als een kanon. Toen hij hem, in zijn eigen belang, wilde opber gen, volgde het gebruikelijke verzet: ruk ken en trekken, trekken en rukken. 't O. M., mr. Versteeg, eischte veroordee ling tot zes weken gevangenisstraf. Mrde verdediger, pleitte clementie. Tot dusver niets bijzonders. Op de uit spraak na. was de meest alledaagsche zaak door de Rechtbank l>erecht. Maar toen, toen kwam ineens het bijzondere. De beklaagde, die vooir de eerste zaak in de beklaagdenbank zat, bleef daarin zit ten om thans terecht te 9taan ter zake van de zware mishandeling waarvoo» gedetineerd was. Ook nu zou mrals zijn raadsman optreden! Mrnog voor de ondervraging van den beklaagde, die in het beklaagden bankje zit: Deze man is cr, maar hij i« er niet! President, mr. Merkman: Mr De dagvaarding is nietig! Pres.: dat kunt u pleiten na de onder vraging. MrNeen. De beklaagde is er, maar hij is er niet! Hij zit in de beklaagden bank en ik knn hem er niet uit verwijde ren, maar ik zou wenschen, dat hij niet hier was. Pres., tot bekl.: Wcnseht u, dat de zaak buiten uw tegenwoordigheid wordt behan deld? MrJa. Pres.: Neen, ik vraag 't aan den beklaag de. We rose ht u dat de zaak buiten uw tegenwoordigheid behandeld wordt? Bekl.: Ja. Pres., tot mr....: Ik betwijfel, dat het in het lielang van den beklaagde is. Daar evenwel de beklaagde en zijn verdediger dit wenschen. werd de bekl. weggeleid en werd verstek tegen hem verleend. MrIk wensch het woord voor het voordragen van de nietigheid der dag vaarding. Pres.: Neen, dat gaat niet. Nu is u er, maar is u er niet! Eigenerbeweging raadpleegde de Recht bank de dagvaarding welker vernietiging mr.. had willen voordragen. Pres., vervolgens tot mrWij zitten hier niet om raadseltjes op te lossen. (Daarna tot den griffier): Lees u het be vel van verwijzing voor. Dit geschiedde. Er blijkt uit, dat de be klaagde op 24 Augustus te Hilversum bij een vechtpartij een jongeman met een plank met, spijkers op het hoofd geslagen had. De ongelukkige kreeg een hevig bloedende hoofdwonde en een fractuur van het linkerondergebit. Hij werd in de Rooinseh-Katholieke Ziekenverpleging op genomen en is daur gedurende ecnige we ken verpleegd moeten worden. Practisch is de jongeman volgens de verklaring van den geneesheer geheel hersteld, maar de vol ledige functie van het gebit is er nog niet, tengevolge van den seheeven stand ervan. Het 0. M., mr. Versteeg, achtte zware mishandeling aanwezig en eischte ver oordeeling tot twee jaren gevangenisstraf. Dc uitspraak werd bepaald op 14 No vember a s. Mrtot den president: Permitteert u één oogenblik. Pres.: 't Kan niet! Mr Pres.: U kunt dadelijk in verzet komen. Dat is de eenige manier, dat u aan het woord komt. Op 't oogenblik bent u er niet! Volgende zaak! H.bl. Inbraak in het Gooi. In den nacht van 21 op 22 Juni 1.1. werd ingebroken in een villa aan de Torenlaan te Hilversum. De dieven hadden ëen groot aan tal gouden cn zilveren voorwerpen gestolen, benevens f 120 aan bankpapier. Verdacht van deze inbraak hebben zich voor de Vierde Kamer der Rechtbank tc Amsterdam te vërantwoorden gehad de 48-jarige recidi vist B. N. J. dc Roos, die zich herhaaldelijk aan brutale inbraken schuldig maakte, cn een 37-jarige stoker, die ook eenige vonnissen tot zijn last heeft, maar, in tegenstelling met zijn medëbeklaagde, wegens lichte vergrijpen. De tweede beklaagde bekende; de eerste be klaagde had oorspronkelijk alles ontkend, doch toen hij vernam, dat er vingerafdrukken op een ruit gëvonden waren, zei hij, buiten ge wacht te hebben, toen de inbraak plaats had. Uit het vinden van vingerafdrukken op een flesch, die in de woonkamer aanwezig was, wolgt echter volgens het O.M., mr. Rcilingh, dat bekl. De Roos ook binnen is geweest. Hij ëischte togen De Roos vijf jaren en tegen den stoker 1* jaar gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mrs. Wesselius en Zeldenru.it, die clementie pleitten. Uitspraak 11 November a.s. Kantongerecht Hlversum. Uit spelevaren. „Op de zee daar is mijn lust en leven", zoo ook bij de Huizer jongens, wien de liefde tot varen in het bloed zit. Geen wonder dat KI. V. van begeerte tintelde ééns een rond reisje door de haven te maken, toen hij de kans schoon zag daarvoor eeen gemeerde vis- schersboot los te maken. Zijn vriendje J. Sch., tuinmansjongen, zou daarbij eën eere-cscorte vormen, doch verloochende in zooverre zijn vastelandsneigingen niet, door als drijfkracht voor zijn wereldreis te kiezen... een modder schuit. Het flottielje stak ongehinderd van wal, doch daar stak havenmeester Westland weer een spaak in het wiel. door onze water rotten aan te roepen en te bekeuren, waar voor beklaagde gisteren terecht stond. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischte diensvol- gën^ 10-10 d. De verzenen tegen de prikkels. Een journalist is uit den aard der zaak een cosmopoliet. Kent geen grenzen, waar zijn geest het al omvat cn buiten de kreits van het alledaagsche, gedrenkt is met de beginselen van hot Volkenrecht. Zoo ook de heer N. v. H„ wiens observu- tiepest. in het rustige Laren is gevestigd, waar hij door zijn aanpassingsvermogen onwillekeurig uit hooger sferen was neer gehaald in den geest van „Kleinstadterei" en peuterig ge wurm. De kwestie betrof den annexatiegeest van zijn buurman Jan Majoor, wiens ploegschaar zijn bezitting beknibbelde als de branding het badhotel van Schiermonnikoog. In zijn ijver drong buurman onweerstaanbaar steeds verderop en wou v. H. niet successievelijk zijn heelc bezitting randje bij randje zien wegsmel ten, dan diende hier paal en perk gesteld aan deze verzwelging. Dus onverwijld de grens afgezet met paaltjes, wat echter niets hielp, daar het scherpe kouter deze wegvaagde als stroohalmen. Ten einde ruad had beklaagde den neef van Majoor toen puntdraad laten spannen. Van dit doornig pad zouden de paarden uit eigen lie weging toch wel afblijven en de man gaf van, II. schooa gelijk zoo op te treden, want het was meer dan schandelijk zooals oom optrad. Tcich was dit middel erger dan dc kwaal, want niet slechts de paarden kwa men in botsing met dit prikkeldraad, doch ook de politieverordening, die niet met zich laat gekken, zelfs in het gemoe delijk Laren. Majoor kende als oud-gc- meenteraadslid in dezxn het klappen van de zweep, daar hij zelf nog wel in deze bepalingen had meegewerkt. Hij verklaar de, dat de kern der palen de grens vorm de en deze dus op veiligen afstand voor zijn paarden terug hadden behooren ge zet te worden. Wat. echter, gezien den op- dringenden aard van Majoors ploeg ij ver, een kort uitstel van executie beteekend zou hebben. Beklaagde had trouwens geen ander middel kunnen aangrijpen, want een muur of schutting mocht ook al niet. ,,'t. Zou ook al wat", merkt boklaagdo op. „Laren tilt op van prikkeldraad. Al les is er als een spinrag mee doorweven. Ziet u maar eens naar inijn overjas, of kom zelf maar eens een kijkje nemen, doch dan vooral geen fladderende toga aandoen als ik u rondleid. Bovendien, ik heb Majoor hij 't ploegen gewaarschuwd, dat nu wat meer ontzag voor grenzen hem geraden was". Daar het O. M. echter geroepen is voor wet en verordening in de bres te sprin gen, werd tegen deze overtreding, als wet tig en C/vertui ge nd bewezen, goëischt': f 8 boete of 8 d. hechtenis. De Kantonrechter te Hilversum heeft de navolgende personen veroordeeld1: Wegens het te Hilversum muziek maken zender vergunning: C. L. aldaar f 1 of 1 d. hechtenis. Wegens het te Bussum een weg in ver boden richting berijden: J. P. R. aldaar, f 5 of 3 d. Wegens het tc Weosp op den openbaren weg vuurwerk afsteken: J. L. aldaar, f 3 of 1 week tuchtschool. Wegens het te 's-Graveland een trottoir berijden: C. B. aldaar, f 3 of 1 week tucht school. Wegens overtreding der Arbeidswet: C. B. te Weosp, f 7 of 4 d. h., A. C. D. en J. D. beiden te Hilversum, ieder 2 d. Wegens het visschen zonder akte en zonder vergunning: G B. v. L. te Muidcr- herg, f 5 of 3 d. h„ met teruggave der hengels; K. K. te Hilversum, f 3 of 3 d-. met verbeurdverklaring der hengel. Wegens het een gewond dier arbeid doen verrichten op pijnlijke wijze: A. J. v. W. te Hilversum, f 7 of 4 d. Wegens het een kreupel dier arbeid doen verrichten, waartoe het ongeschikt is: S. v. V. te Ankevoen, f 8 of 5 d. en f 3 of 3 d. Wegens het plegen van straatschenderij: V. W. te Huizen, f 8'of 5 d. Wegens liet laopen over verboden grond en het opgeven van een valsclfen naam: G. S. te Iluizen, f 2 of 2 d. en f 8 of 6 d. Wegens het loopen over verboden grond: P. V. te Naardcn, f 5 of 3 d. Wegens het als bestuurder van een mo torrijtuig niet behoorlijk uitwijken: G. R. H. te Bussum, f 30 of 15 d„ C. II. v. B. te Hilversum, f 10 of 7 d. cn betaling eener schadevergoeding van f 6.50. Wegens het als bestuurder van een mo torrijtuig in een bocht van een weg niet rechterzijde houden: L. V. to Huizen, f 20 of 15 d. h. Wegens het buiten noodzaak vee over een rijwielpad leiden: K, B. te Naarden, f 7 of 4 d. Wegens het als bestuurder van een rij wiel niet stil houden aLs de veiligheid van het verkeer zulks vordert: G. J. J. B. te Hilversum, f 7 of 4 d. Wegens het als bestuurder van een mo torrijtuig geen nummerbewijs vertoonen en het motorrijtuig niet voorzien hebben van minstens twee krachtig werkende rem men: W. v. d. B. to Bussum, f 3 of 2 d. en f 5 of 3 d. h. Wegens het rijden met een rijwiel zon der licht: P. L. T. B. te Bussum, f 5 of 3 d.. H. II. to Laren, M. v. d. T. en J. C„ beiden te Weesperkarvspel, S. de K. en K. S.. beiden te Nederhorst den Berg, allen f 3 of 3 d., E. L. en J. C. C., beiden te Hilversum, ieder f 2 cif 1 week tuchtschool. Wegens openbare dronkenschap: G. K. en J. S., beiden' te Hilversum, ieder f 3 of 3 d. h., J. C. 0. to Bussum, 14 d. h. KUNST W. H. F. Jansen. Sedert de heer Van Emmerik het Gooi zegende met zijn autobusdiensten, ontmoet „Blaricurnelkaar „aan of in de bus". Zoo hadden wij dezer dagen het genoegen niet den kunstschilder, den heer Jansen, in ,,du bus" to zitten, die ons naar den trein voor Amsterdam moest brengen. De heer Jansen vertelde dat het tegenwoordig zoo z'11 dagelijksch ritje was in verband met een groot work in „Artis", waaraan hij reeds eenigen tijd bezig is. „Een vliegende kraai vangt altijd wat", zoo luidt een bekend Hollandsch spreek woord, en zoo gaat het ons journalisten ook. We zijn dan ook met den heer Jan sen medegegaan 0111 zijn werk in „Artis" te zien. De oude collegezaal van het Zoologisch Laboratorium (tegenover de Muiderpoort), een ronde hooge zaal wordt op initiatief van den bekenden vogelopzetter van „Ar t's", den heer Steenhuizen, herschapen in een natuur-historisch Diorama, voorstel lende het Hollandsche Duin. De cirkel vormige wand vuil dit diorama heeft een oppervlakte van 7 x 28 vierkante meter en den lieer Jansen werd opgedragen deze oppervlakte te beschilderen, zóó dat het een voortzetting wordt van hot duinland schap, dat van cement en geprepareerde planten en vogels middenin de zaal zal worden nagebootst. Het was ongetwijfeld een uitnemende keuze, toen de heer Steenhuizen onzen plaatsgenoot Jansen verzocht, deze dio ramaschildering te inaken. Als schilder, die zijn hart verpand heeft aan het HoH landsch strand en het Hollandsch duin, heeft men in hem do artist gevonden, die met hart en ziel dit werk doet. De heer Jansen werkt er met zeer groote potten verf, kwasten van exorbitante af metingen en hij trippelt de 7 meter hoo ge stelling op en af met de routine van een opperman. (Deze vergelijking gaat natuurlijk niet verder dan het op- en af klimmen van den ladder!). De lucht is bij na gereed. Het is een echte wolkenmassa vaD Jansen geworden, met een prachtige schakeering van blauw en wit. Daartegen aan zullen later de duinen worden ge schilderd, die een duinmeertje insluiten. Het geheel belooft iets zeer bijzonders to zullen worden en na wat wij er van ge zien hebben, kunnen wij ons zeer goed voorstellen, dat de „Artis"-autoriteiten van do diorama-schildering van don hoor Jansen zeer groote verwachtingen hebben. T. SPORT Voetbal. L.V.V. ILimvio II 51. In een weinig interessanten wedstrijd zond L.V.V. de Limvio-reserves met een 51 nederlaag huistoe. Hadden de spelers der thuisclub niet nog zoo klam het par tijtje opgevat, dan waren er korfbalcijfers te noteeren geweest. Aan alle kanten stonden de gasten bij de L.V.V.-ers ten achter. Als scheidsrechter Smaling uit Woerden de 11-tallen binnen de lijnerj fluit, stellen ze zich op als volgt en beiden met 10 man: L.V.V. A. Majoor II. v. d. Heuvel, J. Wiegens F. Meulenkamp, C. Wortel J. v. d. Breemer, C. Rigter. J. Rigter, Si Zoon, J. van Gestel O Termaten, 0. Dijkhuis, Schenoy, van Diesl H. J. van El6hof, Leenarts, A. Kraak E. Dijkhuis, N. Wakelkamp v. d. Last Limvio wint den toss én verkiest tegen den wind in te spelen. Al direct ontwik kelt zich een kalm spelletje, waarbij L.V.V. de spcelhclft der gasten eenige keeren gaat verkennen. De achterhoede der gast- heoren i9 safe en laat geen bal doorgaan. Trouwens, hoe langer er gespeeld wordt, hoe meer dat de thuisclub zicE" meester over alle liniën in het veld toont. Het spel van alle luidjes van Limvio is op geen stukken na zoo af, als dat van L.V.V. Hun plaatsen, hun afnemen, hun vlug heid. alles komt te kort bij dat der thuis club. Kan de Limvio-voorhoede het bren gen tot de back9 der wit-zwarten, dan volgt er een z.g.n. voorzet op bet doel,

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2