Ons geïllustreerd Weekblad BEKENDMAKING. Katoenen Stoffen Wollen Stoften „ONDER DAK" Ons geïllustreerd Weekblad scEiaf van foto's 3 X Cursus Fransche taal COUPONS, lil verband met de buitengewoon groote oplaag, moet om technische redenen ons ge'llustreerd weekblad reedis in het begin der week ter peise. Teneinde nu de actuali teit der foto's te bevorderen, zullen wij in den vervolge het blad niet meer verzenden met ons Vrijdagsnummer, doch hebben wij maatregelen genomen, dat het zooveel mogelijk reeds des Dinsdags met de cou rant kan worden bezorgd. Wij vertrouwen dat onze abonne's deze verandering op prijs zullen stellen. Abonmé'e op onze courant, die nog niet geabonneerd zijn op raden wij aan eens een proefnummer van die illustratie aan te vragen. Het verschijnt elke weck in 16 bladzij den groot formaat en brengt een der voornaamste gebeurtenissen van den dag zoowel in Nederland als in den v leemde. Dit „geillustreerde nieuws van de week" bevat daarenboven prachtige complete ver halen, leuke anecdotes, wetenswaardighe den voor iedereen, geestige gravures, dam- problemen, puzzles, raadsels, enz. enz. De abonnementsprijs bedraagt slechts f 0.65 per drie maanden of 5 et. per week. Men abonneere zich aan onze Bureaux of bij den looper. welke geen> zin heeft, waarom ook meestal geen barer spelers loopen. Zoo gaat het spel door tot de rust in welken tijd J. Rig- ter na 42 minuten spelens het eerste doel punt maakt. Na de wisseling dezelfde vertooning in wat ergeren graad. De gasten, die voor de rust nog trachtten! partij te geven, werk ten toen naar hunne beste krachten. Na de rust was dit spoedig gedaan. 3 Minuten na de hervatting maakt C. Rigter 20. 12 Minuten na de hervatting redt de linksbinnen -der Limvianen de eer en fabriceert 21. Na deze komen nog 3 doelpuntjes voor L.V.V. Het 3e van van Gestel, de beide laatsten vani C. Rigter. Hiermede komt het einde en kan Lim- vio II nog verheugd -zijn er zoo genad'ilg te zijn afgekomen. De scheidsrechter leid de correct. L.V.V. II, hetwelk dp bezoek was E.M.M. III, verloor met 30. SoestBlaricum 51. De Blaricummers hebben het tegen Soest niet kunnen bolwerken en leden de neder laag niet minder dan met 51. Deels deed de stormwind veel afbreuk aan het spel, doch in hoofdzaak zijn de Soestenaren meesters van het veld gebleven, doordat ze vian den aanvang af zulk een ruw eri woest spel gaven, dat de weinig getrainde gasten zich hierdoor lieten terugdringen. Vele der Blarieumsche spelers kwamen dan ook, enkelen meer of minder geblesseerd, uit dezen wedstrijd te voorschijn. Wegens het ontbreken van den bondsscheidsrech- ter, hanteerde een der Soestenaren da fluit, hetgeen deze vrij goed, althans eerlijk deed. De gasten stellen zich als volgt op: W. Vos. S. Aluin, Leo Ivortekaas J. Aluin, E. Bos, Fokker Versteegen, Reijnink, de Jong, Methorst, Visser. Blaricum wint den toss en aanvoerder Methorst neemt voor zijne ploeg de strijd tegen den wind voor de eerste speelhelft nog erbij. Als de bal aan het rollen is blijkt, dat het nadeel van den wind eene groote han dicap voor de gasten is. De Soestenaren gaan er met den bal vandoor, doch Ivor tekaas voorkomt eenig onheil. De Blari cummers probeeren het nu op de vijan delijke helft, doch het gebrek bij hen, het •short-passing, het korte kleine spel, niet te kennen, doet zich terdege gevoelen. De groote ballen waaien af, zoodat er van zuiver plaatsen weinig terecht komt. Slechts korten tijd is er niciodig om Soest de loiding met 10 te geven. De scorte wordt door hen regelmatig opgevoerd, zoodat de rust met 40 voor de thuisclub ingaat. Na rust is het met 't overwicht van Soest gedaan en gaat het spel moor wis selend op en neer. Na 16 minuten spelens weet Reijnink de eer zijner club te redden on het eerste en eenigste doelpunt in het net te jagen. ALs de scheidsrechter het einde fluit, heeft Soest nog eenmaal aan Vos het na kijken gegeven, zoodot Blaricum met eene 51 nederlaag het veld verlaat. Het was een onsmakelijke vertooning. De stand in de rubriek, waarin Blaricum speelt, is als volgt: U.P.V.B. 3e klasse B 2 u t> c. c V c c O jt e 0 u _C Punten c 0 •o V c E V V c O 0 0 aQ A. V. C. 3 3 0 0 11-5 6 2.00 Scherpenzeel 3 2 1 0 44 5 1.C0 Gooische B. 5 3 1 1 17- -7 7 1.40 Soest 6 3 2 1 17- -9 8, 1.33 Voorthuizen 4 2 0 2 9- -12 4 1.00 Esvac 5 2 1 2 11- -13 5 1.00 Blaricum 5 1 0 4 5- -14 2 0.40 Madjoe 3 0 1 '2 2— -9 1 0.33 Barneveld' 2 0 0 2 1—6 0 O.00 Laren 2 B.V C. 2 3—9. Als het aanvangsuur heeft geslagen, schittert de bondsscheidsreohter door afwe zigheid. Bij onderling goedvinden belast do heer Kayser zich met. de leiding van deze ontmoeting. De ploegen stellen zich op als volgt: La ren 2. A. van Vliet. K. Majoor, J. Bakker J. Bus, M. J. F. v. d'. Puyl, G. Blijervcld C Bijl, J. F. R. v. d. Puyl, T. van Rcenen, Th. v. d. Water Jo Bakker. O Wallenburg, van Vulpen, Heeger (aanv.), do la Rivièro, Donselaar. Do Bije. Wessels, Hartman v. d. Born, v. d. Baan Stolp Nadat do bal aan het rollen is gebracht, speelt Laren tegen den wind in. Bei tie ploegen gaan elkanders helft verkennon, zonder verder dan de backs ben bal op te kunnen brengen. Van lieverlede kamen beide teams los en ontwikkelen een pittig partijtje voetbal, waarbij het tempo wordt opgevoerd. Tenslotte blijkt, dat Laren in de meerderheid geraakt, Alle krachten der Biltscke achterhoede moeten worden inge spannen om het terrein voor hun doel schoon te houden. Een enkelen keer wordt B.V.C. ingesloten. Het gevolg blijft dan ook niet uit. Als 36 minuten gespeeld is, weet de kleine v. d. Puyl het net te vin den na een go^de voorzet, terwijl de B.V. C.-doelman mist. Dit ter navolging, voor hoede van Laren I! Nauwelijks is het spel wederom in gang, of do zwarthemd'en 9tormen weer op het vijandelijk heiligdom af, .doch de achter hoede geeft niet thuis. Weer kothen de gastheeren op Steilp aanstormen. Sch»tie rend combineerend, met kort en klein spel, staat de voorhoede vlak voer doel. ALs iedereen denkt, dat de kleine v. d. Puyl zal inschieten, geeft hij zeer tactisch vlug aan v. d. Water over, die den B.V.C.- dcelman het nakijken geeft. In de verhouding 20 komt voor de rust geen wijziging. Na de rust is het weer Laren., die hel terrein vermeestert Echter geeft B.V.C. zich allerminst, gewonnen en forceert eeni- ge ongevaarlijke uitvallen, waarmede Ma joor en J. Bakker niet veel werk hebben. De thu'sclub, w nd in den rug hebbend, zit ten weer op de B.V.C.-helft Keurig bren gen de gastheeren op. Als de laatste B.V.C. back mist en zoodoende gepasseerd wordt, komt Van Reenen vrij voor den doelman en lost een keihard schot. Deze vangt, doch door de vaart kunnen zijn handen het leder niet. houden en reilt dit- tusschen zijn beencn TToor in het net. Stand 30 voor Laren. Dit is B.V.C. toch wat te bar. Fanatiek vallen ze aan. Zeer goed ombrengende ko men ze voor Bakker en Majoor, die zeer verdienstelijk gepasseerd worden. Doch op het critieke moment weten de aanvallers blijkbaar niet van erop zitten, althans Van Vliet krijgt gelegenheid weg te werken. Doch de aanvallen der gasten bepalen zich slechts kit enkele. Laren herovert het terrein en sluit bijwijlen de Biltenaren in. Verscheidene prachtkansen worden door de voorhoede der zwarhemden verknoeid. Een critièk moment wekte den lachlust, dier vele supporters. Laren had den bal opge bracht tot voor hot B.V.C.-doel. De keeper loopt uit om te" redden en mist, zoodat Laren voor een leeg doel staat. Hiervoor ontstaat een sorimage, waarbij de hal corner wordt gewerkt. Laren neemt de zaak doodkalmpjes ver der op, waardoor de gasten in de gelegen heid komen wat meer van huhne activi teit blijk te geven. Menige ren wordt on dernomen naar het Larensche heiligdom, doch steeds zonder resultaat. Met -cmigewijzigden stand, 3—0, is de thuisclub overwinnares. De scheidsrechte; leidde correct. Huldeblijk voor L.F.C. Met. de inzameling der gelden voor het huldeblijk, dat sportvrienden aan L.F.C. willen aanbieden, gaat het naar wensch. Enkele gegoede ingezetenen hen- ben reeds ieder een vrij aardig bedrag vcor bet aankoopen van den wisselbeker afgestaan. Voor het zenden van giften wen de men zich tot den heer E. J. van Hens- bergen, Naanierstraat, Laren. Korfbal. AmersfoortDe Gooiers 12. Op het veld van groote afmetingen ont vingen de keistedelingen het zwart-groene team uit hot Gooi. Als scheidsrechter Tom mei de 12-tallen binnen de lijnen heeft gefloten, stellen de Gooiers zich op als volgt: Aanval: heeren Kokje, A. v. Veldhuizen, dames B. v. Veldhuizen en A. Slikker. Midden: heeren D. Seljee, Frans Swaan, dames Udo de Haas en Roelof Heijermans. Verdediging: heeren gebroeders II. en W. Kots. dames Grietje Kots en Pietje v. Dam. Amersfoort speelt met wind in den rug. Al spoedig nadat de bal zich verplaatst blijkt, dat de stormwind voor de ontplooi ing van het spel en vooral voor het schlo- en zeer fnuikend is. Daarbij komt nog, dat de Gooische aanval vergeet het korte vlug ge spel in toepassing te brengen, waarop de wind weinig of geenen invloed heeft. De hooge ballen kunnen niet zuiver wor den geplaatst en worden onophoudelijk on derschept. Raakte groen-zwarte aanval de spirit kwijt? Het schijnt zocn. Wanneer Kokje b.v. doelt, loopt meerdere keeren niemand in en de overige spelers blijven toezien hoe de bal al of niet de korf zal doorboren. Anny Slikker schijnt daarvoor bijzondere belangstelling te tooncn. Het enorm werkende middenvak, hetwelk in puike cotnditio is, vooral de heeren, zet ten het aanvalsvak aanhoudend aan den arbeid. Meerdere schoten worden wel ge lost, doch pech schijnt de Gooiers even eens parten te spelen. Hoewel overwegend in het veld in de meerderheid, kunnen de gasten de mand niet vinden evenals de thuisclub. Rust gaat met blanken stand 00 in Na de hervatting, als de Gooiers wind in den rug hebben, treden de Amerafoortsche spelers het eerst, aanvallend' op, doch zou- der eucees. Daarna zijn beide partijen w.isselend in den aanval. In een der aan vallen weet Snapper voor de thuisclub de leiding te bezoVgen. Stand 10. Flink wordt er dan doer de gasten aan gepakt en eerst nadat 16 minuten gespeeld is maakt Kokje gelijk 11. De wisseling brengt Vak Kots in den aanval. Kokje c.s. in hot midden on vak Seljee in de verdediging. Direct nadat de bal weer is ingespeeld en hij naar het aan valsvak der Gooiers wordt gezonden, weet W. Kots uit een snel combi neerend spel der 3 Kotsjes vrij te komen en het leiden de doelpunt aan zijne partij te bezorgen. Hoe meer de tijd veretrijkt, hoe meer de Gooiers over alle liniën aanpakken. De Amerafoortsche luidjes hebben weinig meer in te brengen. Doch met schieten wM het bij de gasten niet boteren. Een scherp schot van H. Kots wordt in de mand ge schoten', doch dit is voldoende om paal en mahd' voor den grond te doen waaien. Een zeker doelpunt mist, doordat de storm den bal van den rand der mand' blaast. Enz. enz. Het einde komt met een ten volle verdien de overwinning der Gooiers van 21, waarmede de vele supporters minder vol daan weer naar Laren terug gaan. Niette min staan de Gcpiers door deze overKvin- ning en het verliezen van Bilthoven tegen Luto bovenaa op het ranglijstje met een gemiddelde van 1.75 tegen Bilthoven 1.6b Biljarten. Zaterdagavond j.l. kwam een aantal btljartliefhebbens in het Stationshotel te Laren bijeen, teneinde een club to stich ten. Een flink aantal deelnemers gaf zich daarvoor op. Binnenkort wordt in gemeld hotel een ledenvergadering gehouden, ter vaststelling van de bostuurafunctie's Voor het opgeven van het lidmaatschap wende men zich tot de directie van meer genoemd hotel. Een hulde. Gistermorgen en -middag had ten huize van Mej. van Seldam de huldiging plaats van M'ejv. d. Pek, die bij eerstgenoemde familie gedurende 40 jaren trouw had gediend. Deze dag is niet onopgemerkt voorbij ge gaan. In het huis van Mej. van Seldam had den zich op dezen dag verschillende personen verzameld om haar hulde te brengen. Ds. Roder uit Blaricum sprak haar lang en in warme bewoordingen tc"e namens den Kcrke- raad der Ned. Hérv. gemeente. Ook de ouderling, de heer Wijland, was vertegen woordigd. De Secretaris der gemeenlt, de •lieer Ch Peters, die namens den Burgemees ter vertegenwoordiger was, sprak de volgende rede uit, waarhij hij tevens melding maakte van het feit. dat aan mej. v. d. Pek, in ruil voor haar trouwen arbeid, de b: onzen e ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, door H M. de Koningin was ge schonken Hooggeachte jubilarcsse, De Burgemeester, die tot zijn groot leed wezen vrij plotseling verhinderd werd gevolg te geven aan zijn voornemen, om persoonlijk dezen middag hier tegenwoordig te zijn, heeft mij verzocht, namens hem den aang'enamen plicht te vervullen, om u bij de gelegenheid der viering van uw jubileum, van harte ge luk te wenschen. Het is mij een bijzonder voorrecht, geachte jubilaresse, aan dit verzoek te voldoen. Namens den Burgemeester, maar ook voor mij itelf zij het mij "dan vergund, u geluk te wenschen met het zeldzame jubileum, dat gij heden moogt vieren. Het ligt buiten mijn macht, en ik zal daar om niet trachten, naar waarde te beschrijven, van welke groote betec-kenis in onzen tegen- woordigen tijd het feit is, dat iemand veertig lange jaren, bijna een menschenleeftijd, in dienst van één familie zijn beste krachten geeft aan de taak, welke hij zich "eenmaal koos. Ik wil slechts constateeren, dat gij deze taak volbracht, dat gij deze groote daad stelde Ik zeg groote daad. want bestaat niet de groote daad, de bijna niet te vervullen plicht in el'k mcnschenleven, uit het voldoen aan de duizend kleine verplichtingen, die eiken dag zich opdoen en eiken volgenden dag weer op vervulling wachten? Gij, geachte jubilaresse, hebt al die kleine verplichtingen naar hehooren vervuld, gij hebt die groote daad gesteld en daarmede het recht verworven op de waardeer ing, ja op de be wondering van allen, die ware plichtsbetrach ting op prijs weten tc stellen. Geachte jubilarcsse, bet is den Burgemees ter, het is ongetwijfeld allen die hierbij tegen woordig zijn, een groote vreugde te mogen constateeren, dat ook hoogcr gezetenen dan wij, uwe zeldzame plichtsbetrachting blijken te waardeeren. Ik heb namelijk het voorrecht u namens den Burgemeester mede te deelen, dat het H. M. onze Geëerbiedigde Koningin hééft behaagd, u op voordracht van Z.Exc. den Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, te begiftigen met dc cere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Geachte jubilarcsse, ook hiermede verzocht cte Burgemeester mij u te feliciteercn. met de hooge onderscheiding namelijk, die volgens de bewoordingen der betrekkelijke wet slechts wordt toegekend aan hen. die zich jegens de maatschappij op bijzondere wijze hebben verdienstelijk gemaakt. Ik wil daarbij voegen den wensch, dat u-, Groote Beoordeclaar van hier boven.die beter dan wij inenschen. uw leven en werken kan waardeeren, u het voorrecht mog'e schenken, nog vele, rustige jaren de u verleende Knink- lijkc onderscheiding te dragen. Het spijt mij, geachte jubilaresse, dat mij niet tevens d'e hooge eer is te beurt gevallen u de Koninklijke medaille op de trouwe borst te spelden. Hoewel het Koninklijk Besluit reeds op 22 October j.l. blijkt tc zijn geno men, bereikte d"e mededeelirig hiervan ons eerst vandaag. Zij was vergezeld van het be richt, dat het Koninklijk Besluit en de me daille zelf u binnenkort door den Kanselier der Nederlandsche Ridderorden zullen worden toegezonden. Ik meen tenslotte niet te mogen eindigen zonder ook M', van Seldam geluk te hebben gewenrcht met het buitengewone feit, dat hai'e familie zich gedurende een tijdprek van veertig jaren de irouwc hulp van een dienst bare als mejuffrouw van der Pek wist te verzekeren. Men zal het met mij eens zijn, dat dit fc t niet al'tecn onze jubilaresse, maar óók de familie van Seldam tot groote eer strekt. Ik heb gezegd." Valse lie naam. De laatste kermis werd iemand we gens openbare dromkensehap bekeurd gaf daarbij een valsclien naam op, n.l. „Pel". Nadat de politie verschillende on derzoekingen had ingesteld, is het haai eindelijk gelukt den falsaris te ontdekken. De naam was slechts weinig veranderd. De bedoelde persoon is gisteren hierhcei gebracht en opnieuw, thans wegens be drog, geverbaliseerd. Zonder licht. De heeren J. M. en W. D. uit Eem- nes zijn gisteren alhier bekeurd wegens het rijden zonder licht. Vreemd Iemand heeft een rijwiel, een oud af getrapt karretje, gedeponeerd op het erf van den smid Vonk. Dc* heer V. heeft de fiets in zijn zaak geplaatst. Wie is de eigenaar? Gevonden Voorwerpen. Een ledige bruine beurs, een R.-K. kerk boek, een donkerblauw kinderpetje, een heoreuirijwiel, een gouden manchetknoop een fiets (te bevragen bij Vonk), een licht bruin aanteekenboekje, een solarlampje Het verloren schilderij. De Amsterdamsehe schilder en teeke- noar Piet Koster, heeft zich om het por tret der dame, gevonden bij het Bluk, aan gemeld. ,,Blaricum's Belang". Vrijdag 31 October opende de Vereeni- ging „Blaricum's Belang" haar reeks gezel lige wint'erbijeenkomsten met een liederavono, waarbij de heer v. d. Broeko voordroeg en levensliedjes zong, geaccompagneerd door mevr. Ter BruggeBruinier. De voorzitter, de heer ter Brugge, opende met een korte in leiding de bijeenkomst, waarbij hij meteen e'en i ge vragen van leden beantwoordde aan gaande dc toegangskaarten. Vervolgens gaf de heer Ter Brugge het woord aan den heer v. d. Broeke, die begon met het voor'tezen van eenige door hem vertaalde prozastukken, een van emstigen aard: de Ijsberg, en daar na eenige komische. Schoenen, van Me./er, de Zijden Japon en de Tragische Rol waren wel de aardigste en hadden vooral ook door de droogkomieke voordracht een welverdiend lachsucces. Na de pauze zong de heer v. d. Broeke levensliedjes, waarbij mevr. Ter Brugg'e accompagneerde. Een van de geestige liedjes, die Hendrik van Oord gecomponeerd heeft, heet: dc Recensent en begint: een recensent is precies zoo als een vloo. Waarom? Hij bijt net zoo. Als nu de recensent van dezen avond ook zou willen bijten, "en dat doet hij misschien door tc zeggen, dat hij de ernstige levens liedjes als de Dief, het Bedelknaapje, Vrij. en zelfs het Resultaat, als een tikje ouderw'etsch melodramatisch achter stelt bij de komiscne, moet de zanger meteen maar dadelijk aan het slot van hetzelfde vlooienliedje denken en aanrtemeii, dat hij dan ook goed bloed heeft, en dat geeft de recensent dadelijk graag toe. Iedereen heeft zich terecht kostelijk geamu seerd met Graaf Cutvo, de liedjes van Van Oordt. Dirk Witte en Hullebroeck (o.a het bekende Schoenlapperslicdje), Charles Heij- r.en, de dorstige en anderen, die met veel komisch tak-ivt werden gezongen 'en voorge dragen. Mevr. Ter Brugge accompagneerde voortreffelijk en oogstte daarvoor aan 't slot van den avond behalve een deel van 't ap plaus, ook nog een groote bouquet. Namens het Pestuur van Blaricum's Belang en het publiek bedankte de heer Ter Brugge beide ar listen en sloot den oft'icieelen avond, die 'echter officieus nog voortgezet werd in een, gezellig samenzijn en een dansje Fransche lessen. Vrijdag 7 November a.s. wordt alhier door mej. B. F. M. Youx uit Laren een cursus m de Fransche taal geopend voor leerlingen van d'o Lagere School. Deze cursus wordt gehouden eiken Vrijdag van half 5 tot half 6, in één der lokalen van de Openbare Lagere School. liet lesgeld bedraagt f 2.per maand. Aan gifte van leerlingen ten huize van mej. Youx. Men zit' dc advertentie in dit nummer. Murjolijn. Murjolijn is een poes en wel een zeer bijzondere poes, beh co rende tot het edele soort der Angora's, die fier hun schran dere kopjes dragen op hun gekraagde hals en met hautaine minachting het gedoe van minder aristocratische viervoeters ga deslaan. Een Angora-poes is iets zeer bijzonders, en Marjolijn wa3 een 6ieraad van do poo- senwerelcl. Hij was op een tentoonstelling, waar hij in een akelig hok dagen had zit ten treuren, gekocht dcor een A-materdam- sche familie, die hem een „thuis" bezorg de, zooals dat bij een Angora-poes behoort. Hij kreeg een satijnen kussen in een pit- rieten mandje heel veel lekkere stukjes vleesch en dergelijke poesenversnaperin- gen, werd door de geheele familie geknuf feld en geëerd. Kortom, den langharigen Angora bleef niets te wenschen over. Totdatde familie eenige weken uit logeeren ging en Marjolijn werd uitbe steed: bij een getrouwde dochter des huizes, die eveneens veel van Marjolijn hield, en hem dus ook met goede zorgen omringde, waarvoor de Angora wel zoo vriendei was zoo nu en dan erkentelijk te spinnen en z'n f raaien kop liefkoozend langs den zoom van het kleed van zijn tijdelijke ver- zcirgster te strijken. Marjolijn logeerde op de eerste verdie ping en hoewel het paradoxaal moge klin ken; hij trof het slecht, dat gelijkvloers een fnmUie woonde, die in het algemeen zeer op dieren gesteld was, hetgeen zii 0 rn. demonstreerden door het bezit van een aap, die iederen bezoeker beangstigde met zijn zeer familiare wijze van doen. Op zekeren dag was Marjolijn zoek Aan vankelijk dacht men, dat hij „op stap" was, zoo voor 24 uur als katten (zélfs ook Angora's!) wel meer plegen te doen. Doch Marjolijn bleef weg. Iedereen gevraagd, maar niemand had een spoor van het toch wel zeer opvallende dier gezien. De dienst bode beweerde evenwel, dat ze zeker wist, dat de poes bij de benedenburen was. Dct dochter des huizes ging er heen, doch kreeg ten antwoord, dat ze wel een poes hadden, die zeer veel op de hare geleek doch dat het niet Marjolijn was. Deze mededeeling werd niet geheel vertrouwd, en mevrouw spoedde zich naar het kan toor van den heer-des-huizos-van-gelijk- \loors en stelde hem de provoceerende vraag waarom hij Marjolijn beneden ge vangen hield. Deze mijnheer probeerde verontwaardigd te d-'en vanwege deze be schuldiging en hield zich van den domme. Inmiddels was de familie van de reis teruggekeerd en men kan zich voorstellen hoe teleurgesteld men was, toen men het gebeurde vernam. Plotseling was de familie-van-gelijk- vlocrs verhuisd. Niemand wist waarheen en de aangifte op het Bevolkings Bureau was blijkbaar nog niet gedaan, Het geval werd ingewikkelder en het satijnen kus sen in het pit-rieten mandje bleef „onbe zet". Op een goeden dag kwam men er evenwel achter, dat de geachte buren van Amsterdam verhuisd waren naar Blari cum. Waar ook andere symptomen er op wezen, dat zeer waarschijnlijk Marjolijn gestolen was, begaf de eigenares zich naar Blaricum en verzocht onze politic haar naar de woning van de poes-ontvoer ders aan den Huizerst.raatweg te vergezel len, teneinde een onderzoek in loco in te stellen Onze dienaren van den heiligen Hermandad vond het geval echter wel een beetje eigenaardig cn de burgemeester was op reis, zoodat. ze voorhands n;et aan bet verzoek van de Ainsteixlamsche dam» voldeden. De dame, die terecht meende, dat het nu lang genoeg geduurd had, ging weer naar Amsterdam en kwam terug in gezelschap van een inspecteur van pc- lit'e en een dienstmeisje met een poesen reismandje. Toen dit drietal aan de woning van dc schakers van Marjolijn kwamen, ontstelde de „dame" zeer en tegenover dén Amster- damschen inspecteur van politie, wist zij geen aannemelijke gronden aan te voeren, d;e haar als de rechtmatige eigenares van de Angora zouden moeten doen kennen. De Does legde bovendien zulke treffende staaltjes van aanhankelijkheid aan zijn werkelijke meesteres aan den dag, dat ook u't dien hoofd'0 geen twijfel meer be rt'rnd De inspecteur maakte van een en ander proces-verbaal op. en gaf met een s'erlüken zwaai Marjolijn aan zijn recht- mnt'ge bezitster, die hom in triomf naar Amsterdam mede terug nam. Zio werd in Blaricum Marjolijn terug gevonden Dv? politierechter zal deze ge schiedenis waarschijnlijk met. een boete en een vermaning besluiten. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard 31 Oct. D Hennep man, Blaricum, Brinklaan 106. R.-c. mr. P. van Regteren, Amsterdam, Leidschegr. 1. BURGERLIJKE STAMP HUIZEN. ONDERTROUWD: Hendrik Molenaar en Lambertje Wicsenckker; ^dkob Kos en Miet je Veerman. GETROUWD: Pieter Kriek, 24 j. en Pie- tertje Haan, 23 j. GEBORENKlaas, z. v. Jan Veerman en Hendrikje Hagcdoorn Hendrik Wolter, z. v. Jelle Loosman en Alidina Knol. OVERLEDEN Geertje Bout, 53 j.. echtg. van Hendrik Schaap: Hendrikje Visser, 84 j., weduwe van Jacob Vos. NAARDEN. ONDERTROUWD: A. Willems en A. J. Berends. Advertentiën voor leerlingen der lagere school, lesgeld f2— per maand. Aangifte bij Mej. B. F. M. YAUX, Veldweg 824 m, Laren N.-H. (Zie bericht Rlaricum.) Nog slechts enkele dagen OPRUIMING van Extra lage prijzen j P. C. t. d. Brinkwej - Laren

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 3