Gooische Agenda. Dinsdag 18 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Con cert Woensdag 19 November. BUSSUM: Vergadering Schoonheidscom missie. HILVERSUM, Hof van Holland: „Wal- zertraum". Vrijdag 21 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Soiree dansant. Zaterdag 22 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Lezing gymn. Bond. Zondag 23 November. HILVERSUM, Hof van Holland: Tea dansant. Woensdag 26 November. LAREN, Hamdorff, 8 uur: Concert Pa- rijsche Trio. (Kaarten verkrijgbaar bij Mr. J. H. Penning, Hilversum). Fr. Schubert, koor. 2 Fantasie over een kerkelijk Feestlied, M. H. v. 't Kruis, Or gel. 3a De Lindenboom, Fr. Schubert; b Vriendschap, W. A, Mozart, Koor. 4a An dante Religicso (uit de 4e Orgelsonate), F. Mendelsohn-Bartholdy; 4b Allegro (uit de 4e Orgelsonate), F. Mendelsohn-Bar tholdy, Orgel. 5a De toekomst van Chris tus, G. M. B.; 5b Kinderlijk vertrouwen, B. Klein, Koor. 6a Lento C. Droom, 6b Cantabile, beiden uit de 7e orgelsonate, A. Guilmant, Orgel. 7a 't Zal toch een maal lente zijn, P. Wülfing; 7b Lofzang, W. Rudnick, Koor. 8 Fantasie over het Lutherlied, Jan Zwart, Orgel. 9a Lieflijke Sabbatstonden, Fr. Silcher; 9b 's Heeren dag, P. A. Zwijssig; 9c Sluimerlied. J. Barnby, koor. Nazang Psalin 98:3. Aanbestedingen. Voor de Vrijdag j.L gehouden aanbe steding werd ingeschreven als volgt: Perceel 1. E. Krijnen, Blaricum f 34.W. Nagel f24,—; P. Gieskens f20,—; D. Mol f 18.75; C. Blom f 25,R. Keizer f 41.75. Gegund aan D. Mol. Perceel 2. E. Krijnen, Blaricum f30.W. Nagel f28.—; D. Mol f 17.94; C. Blom f23.—; R. Keizer f 44.88. Gegund aan D. Mol. Perceel 3. G. Roodhart f 19.Gerrit Nagel f 39.99%; E. Krijnen f29.50; W. Nagel f23.—; D. Mol f 17.99; C. Blom f28.—; R Keizer f38.20. Gegund aan D. Mol. Perceel 4. G. Roodhart f 17.80; Gerrit Nagel f 31.99/4; E. Krynen f28.W. Nagel f30.—; D. Mol f 17.97; C. Blom f31.—; R. Keizer f 38.40. Gegund aan G. Roodhart. Ned. Herv. Kerk. De lezing van Ds. W. Zijlstra van Neerlangbroek in de Ned. Herv. Kerk te Buitendijk, welke wij reeds aankondigden, zal aanvangen Woensdagavond half zeven „De Eendracht." Verlederi week hield het fanfare corps „De Eendnacht" haar jaarvergade ring in café De L'ndeboom. De waarnemend voorzitter, de heer H. van Buk opende de vergadering en heette de talrijke aanwezige leden hartelijk wel kom. De notulen der vorige vergadering wer den ua voorlezing onveranderd goedge keurd. Do penningmeester, de heer C. Nage! bracht verslag uit over het financieel be heer. De inkomsten bedroegen f 799.64, de uitgaven f 702.70, dus is er in kas f 9094. Met het nazien der boeken werden be last de heeren G. de Bree, R. Koppen en B. Mol. Betreffende deelname aan concoursen in 't volgend jaar werd nog geen defini tief besluit genomen. Do hoer C. Nagel bedankte nis penningmeester. Er werd overgegaan tot verkiezing van een geheel niouw bestuur, hetwelk als volgt werd sumengesteld: H. van Beek, voorzitter; S. Mol, secictaris; G. Kroeskamp, le penning meester; G. do Bree, 2de penningmeester; W. Hagen, 1ste commissaris en C. Koops. 2e commissaris. Na een korte rede van den eère-voorzit- ter, den heer M. Rebel en van den Direc teur, den heer E. Moov, sloot de voorzitter de vergadering. Pluimveeteelt. Dezer dagen hield de heer C. Wille- inan, landlxaiwleeraar alhier, een voor dracht over bovengenoemd onderwerp, toegelicht met lichtbeelden. Doel was het inrichten van een pluimvee-cursu9. Daar te Ècmnes ieder kippen houdt, is een det gelijko cursus niet alleen in 't belang der landbouwers, doch feitelijk van alle burgers. Het i9 dau ook te hopen, dat zich voldoende deelnemers opgeven om den cursus mogelijk te maken. Ned. Herv. kerk. Vrijdagavond vond de verkiezing plaats van 2 leden van het kiescollege der Ned. Herv. leerk te Eemnes-Buiten. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren II. Roodhart Gzn. en T. Ruizendaal. Daar van is eerstgenoemde herkozen en laatst genoemde vervangen door den heer J. v. Woudenberg. De vor9t. Tengevolge van de ingevallen vorst is al het vee naar binnen gebracht. Toch niet allemaal. Wij vernemen, dat van Zondag op Maandagnacht in den polder nog beesten stonden te loeien van do koude. Ilcewel men zich met knollenrijden gehaast heeft, is toe"n niet alles binnen en vreest men, dat van de rest niet voel terecht komon zal. KUMST Het Parjjsche Trio. Bij voldoende belangstelling zal het Parijsche trio, dat deze maand een con cert-reis door ons land, maakt ook te La ren optreden. Dit optreden zal alsdan plaats vinden op Woensdag 26 Nov. a.s. in de groote zaal van Hotel Hamdorff. Voor kaarten wende men zich tot den heer Mr. J. H. Penning, Hilversumsche- weg, Laren. Lezing Felix Timmermans. In het begin van dit jaar werd door de vereeniging van leerlingen van het Chr. Lyceum te Hilversum een lezing aangekondigd, welke de auteur Felix Tim mermans zou komen houden over „Pal lieter." Door omstandigheden kon deze voordracht foen tot veler teleurstelling niet doorgaan, zcodat thans met genoegen zal worden vernomen, dat de Hilversum- sche Gvmnasiastenbond den schrijver van „Pallieter", „Het Kindeken Jezus in Vlaanderen", „Schemeringen van den dood" en andere belangrijke litteraire werken, heeft uitgenoodigd op Zaterdag avond a.s., 22 Nov., in den Foyer van het Hof van Holland te Hilversum een lezing te komen houden over zijn werken. Felix Timmermans zal ©.m. spreken over het ontstaan van „Pallieter." Door een bestuurslid van den Hilver- sumschen Gymynas'astenbond, in Laren woonachtig, werd ons verzocht hiervan melding te maken in ons blad. Waaraan wij bij deze gaarne voldoen. T. Naar wij van den heer Johan Schoon- derbeek vernamen, beeft Arthur Honne- ger, de componist van „Le Roi David", „psaume dramatique en deux parties de Rene Morax" Zaterdag j.l. uit Parijs ge telegrafeerd dat hij de Nederlandsche première vun dit werk, die Woensdag avond in het Gebouw van K. en W. te 's-Gravenhage gegeven wordt, komt bij wonen. Wij komen nader op deze belangrijke daad van toonkunst terug. T. Concert. liet volgend concert, dat vanwege de Volksuniversiteit NaardenBussum in „Concordia" te Bussum zal worden ge geven. heeft plaats op Woensdag 17 De cember. Dan zal mejuffrouw Bep Bos Janszen uit Bussum een violoncel-recital geven met mejuffrouw Jet Troostwijk uit Utrecht aan den vleugel. Uitgevoerd worden werken van Beetho ven, Brahms en Saint-Saëns. Liefdadigheids-Concert. Op Zondag 23 November as., namid dags half 3, zal in de Groote Kerk te Xaarden een concert gegeven worden ten bate van de nagelaten betrekkingen van hen, die bij den Vissehersramp op 18 Jul j.l. uit Vlissingen en Arnemuiden om het leven kwamen. Aan het concert, dat geor ganiseerd wordt door den heer M. J. Ver schoor te Rotterdam, lid van het Hulp-Co mité, zal medewerking worden verleend door den heer Johan Schoonderbeek, orgel spel, den 15-jarigen violist Eugene Bu- ziau, wiens spel door de pers zeer geroemd is, Boatrig Noljora, een talentvolle jeug dige sopraan-zangeres, die in het buiten land groote successen behaalde o.a met de Mattheus Passion in Weenen, Jahreszei- ten in Dantzig en uitgenoodigd werd aan 't hof te zingen bij den Hertog van Sa- chen-Coburg. Deze concerten, reeds gehou den in verschillende plaatsen zooaLs: Rot terdam, Delft, Gouda, Utrecht en Zeist hadden een buitengewoon succes. Eveneens vindt voor dit doel een con cert plaats op Zondagmiddag 16 November in de Groote Kerk te Naarden, door het Kerkbestuur daartoe welwillend afgestaan, waarbij de heer Johan Schoonderbeek zyne medewerking zal verleenen mot orgelspel. Voor bijzonderheden verwijzen wij u naar de in dit blad voorkomende annonce. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Een pluimvee-cursus in Laren. Ofschoon er bijna geen huis in het Gooi staat of er woont een pluimvcelicf- neoberl in» is men in ihet algemeen nog weinig doordrongen van de economische cteekenis der kippenliefhebberij. En toch is deze waarlijk niet gering. Het aantal hoenders in ons land wordt op minstens tien millioen geschat. Wan neer zij gemiddeld 100 eieren per jaar leggen en deze een doorsneeprijs van 7 et. opbrengen, wordt jaarlijks voor 70.000.0UO gulden aan eieren geproduceerd. Uit deze cijfers valt af te leiden, welk 'n groot financieel voordeel het zou zijn, zoo wel voor de gemeenschap als voor den in- dividueelen kippenhouder, wanneer het gemiddeld legcijfer opgevoerd zou kunnen worden, temeer wanneer do meerdere op brengst uit dure wintereieren zou kunnen bestaan. En dat kan, wanneer men zijn pluimvee maar oordeelkundig houd?. Aan dit laatste haperjt njog veel en het Gooi maakt 1| >ti dusverre nog geen gunstige uitzondering, ondanks het feit, dat den laatsten tijd meer aandacht aan de hiermede verbauu houdende kwesties gewijd wordt Dat dit geschiedt, is in hoofdzaak te danken aan de propaganda van de groot ste organisatie op dit gebied in het Gooi de Pluim vee-vereeniging Bussum en Om streken. Deze vereeniging, opgericht 21 December 1923, telt reeds circa 300 leden en heeft het loffelijk voornemen dezen winter naast die te Bussurn ook te Laren een cursus in pluimveeteelt te doen hou den, welke cursus door de gemeentebestu ren van Laren en Blaricum gesubsidieerd zal worden, De Blaricumsche hoofdonderwijzer, de heer L. A. van Gils die de bevoegdheid bezit onderricht in do pluimveeteelt te geven, zal dezen cursus leiden. Volgen* het reglement zullen 10 lessen benovens een excursie gehouden worden, in welke lessen volgens het leerplan achter eenvolgens behandeld zullen worden1: De nuthoenderrassen. Het fokken. Lichaams bouw. Het ei. Het broeden. De voeding en de verzorging der kuikens. De voeding der leghoenders. De bouw van hoender hokken. De voornaamste ziekten en gebre ken. Middelen ter voorkoming en genezing. De voordeelen van de pluimveeteelt voor Land- en Tuinbouw en het Vereenigings- leven op het gebied der pluimveeteelt. Van eiken deelnemer zal f 2.50 school geld gelieven worden. Men behoeft geen lid van de Voneeniging Bussum en Omstre ken te zijn om zich te doen inschrijven (bij den secretaris der vereeniging, den heer C. van Nimwegen, Naarden). De leer lingen, die aan liet onderwijs wenschen deel te nemen, moeten den ouderdom van 18 jaar hebben bereikt en voldoende lager onderwijs hebben, genoten. Zij, die in het bezit zi|n van een diploma van een vol- ledigen Land- of Tuinbouwcursus, zijn van de beperkende bepaling inzake den leef tijd vrijgesteld. Het os te hopen, dat dé heer van Gib vele Larensche en Blaricumsche kippen houders onder zijn gehoor zal krijgen bij dezen cursus, die binnenkort zal aanvan gen. Blaricum, November 1924. C. VAN SANTEN. Vastgesteld door den Rijkspluimvee- teeltconsulent. NASCHRIFT REDACTIE. Hoewel wij over deze materie reeds een ingezon den stuk plaatsten, geven wij ook gaarne den heer C. van Santen gelegenheid deze opwekking tot het bezoek van den cursus in pluimveeteelt te plaatsen. Red. AANBESTEDINGEN BUSSUM, 14 Nov. Bij de door den archi tect H. Everlo te Bussum gehouden aanbe steding voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Nieuwe Hilversumsche- weg op den hoek van de Gooibergstraat te Bussum, werd als volgt ingeschreven: Metsel- en Timmerwerk: J. Pastoors, Bussum f 32000. Chr. Diters, Bussum - 28509. Klaver en Kuit, Nijkerk - 27300. Th. Mculthoff, Bussum - 30000. II. v. Hameien, Bussum - 29964. Schilderwerken Duin en Van der Voort f 2209. J. F. van Galen - 2490. K. van Proosdij - 2495. B. Langerhuizcn - 1987, Dronkelaar en Siedenburg - 1585. Allen te Bussum. BUSSUM. Het bouwen van 14 wonin gen voor de Bouw vereeniging „St. Joseph" te Bussum, aanbesteed op 26 Juli j.l., is thans gegund aan A. van Maurik alhier, voer f 34.800. BLARICUM. liet bouwen eener dubbele woning aan de Molenweg te Blaricum, op 7 dezer aanbesteed door den architect W. J. Kaarsgaren te Blaricum, is gegund aan laagsten inschrijver L. v. d. Leek te Bis ricum voor f 5869, HILVERSUM, 19 Nov., 11 uur, Cafc het Diergaardepark, 's Gravel.weg 141: het verbouwen van het perceel Stationsstr. 2c. Architect J. van Dillewijn. NAARDEN, 24 Nov., 2 uur, lokaal Ver maas: het sloopen van perceelen en het bouwen van een slachterij. Architect W do Gooijer, Naarden. LAREN, 27 Nov., 3 uur: 27 arbeiderswo ningen aan den Kloosterweg. Architect C. J. Kruisweg, Bussum. Rechtszaken Wederspannigheid. Zware mishandeling De Zesde Kamer der Rechtbank heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 32- jarigen man uit Hilversum, die zich ach tereenvolgens te veranwoorden had: lo. tor zake van wederspannigheid (op 4 Au gustus verzette hij zich in dronken toe stand togen een agent); 2o. ter zake van zware mishandeling (op 24 Augustus sloeg hij bij een vechtpartij een jongeman met een plank met spijkers op het hoofd, ten gevolge waarvan het slachtoffer een he vig bloedende hoofdwonde kreeg en een fractuur aan de linkeronderkaak). De Rechtbank veroordeelde den beklaagde wegens wederspannigheid tot één week gevangenisstraf en wegens de zware mis- hundeling dit laatste vonnis bij verstek tot één jaar en zes maanden gevange nisstraf. Het O. M. had onderscheidenlijk geëischt zee weken en twee jaar gevange nisstraf. SPORT Voetbal. BaantLaren 00. In een van Larensche zijde vrij tam ge- spoelden wedstrijd, zijn de zwarthemden ternauwernood aan een nederlaag ontko men. Weinig kansen tot doelen werden door de gasten geschapen. Waren achter hoede en doelman van Laren niet in zoo goeden vorm geweest, het net was niet aan eenigo doorboringen ontkomen. Gedu rende het overgroote deel van de ontmoe ting werd het spel op de Larensche helft gespeeld. Doch de voorhoede van Baarn mist een zuiver schot, tot geluk voor de zwarthemden. Als 10 minuten over 2 uur de spelers in het hard bevrbren veld worden geflo ten door den scheidsrechter G. C. D. van Dijk, wordt getosst, waarbij de aanvoer der der thuisclub de gelukkige is en den wind in den rug neemt. Laren stelt zich op als volgt; H. Ruitenbeek F. Willard. J. van Velzen J. Kok, A. Kok, H. Schaapherder J. Bus, P. v. Oost, P. Wijnschenk, C. de Leeuw, C. de Rijk Direct als de bal aan het rollen is ge bracht, laat Laren ©en prachtig kort en sluitend samenspel zien en gaan de zwarthemden op het heiligdom der gast- heeren af, waar de backs direct hande lend moeten optreden. Een paar dezer uitvallen worden door de gasten gedaan, als aan Laren een vrijen trap wordt toe gekend. Met een ver schot op doel schiet De Rijk scherp naast. Dan is het woord aan Baarn. Met groote schoten van middenlinie of de backs, wordt de voorhoede aan het werk gezet, doch zonder eenige resultaten. Als aan Baarn een vrijen trap wordt toegekend en deze wordt genomen, fluit de scheidsrech ter voor buitenspel. Wederom komt Baarn opzetten, v. Velzen wil den bal terugzen den, doch trapt corner. Deze wordt ach ter doel gezet. Weer komt Baarn op het heiligdom der zwarthemden af. Ruitenbeek wordt druk aan den arbeid gezet, waarvan hij zich verdienstelijk kwijt. Echter, Laren forceert een vinnigen uitval, welke in een corner eindigt. Deze wordt door De Rijk achter doel gezet. Slechts korten tijd zijn de zwarthemden in den aanval, want weer komen de for- sche gastheeren met hun groot open spel op Ruitenbeek af. Voor korten tijd wordt Laren ingesloten. Een angstig moment doorleeft het Larensche heiligdom als Rui tenbeek wat gewaagd ver is uitgeloopen, doeh de voorhoede der blauw-gelen mist doortastendheid; en v. Velzen in het doel staande, zuivert het terrein. Weer komen de spelers der thuisclub opzetten. In een scrimagc voor doel komt Ruitenbeelc te vallen, doch Willard zendt het leder terug, waardoor het heiligdom ternuuwernood aan een doorboring ont komt Baarn is ver in de meerderheid. Een ge weldig schot wordt door Ruitenbeek ge houden, doch deze komt te vallen. Een paar Baarn-spelers probeeren hem den bal uit handen te trappen, 't geen echter niet gelukt. Stevig omklemt de doelman het leder. Laren wordt ten tweeden mule ingeslo ten. Als Baarn een corner zal nemen, kondigt de scheidsrechter de rust aan. Na de wisseling is liet dezelfde spclver- houding. Direct als de bal weer aan hei rollen gaat, treedt Baarn weer overwe gend sterker op, met het gevolg, dat de gasten weer worden ingesloten. Een enkele keer forceert Laren een goed gecombineerde aanval, waarbij de bal op de rechterwing geplaatst, veelal direct retour gaat. Doeh kort is dit opzetten van Laren slechts van duur. Direct zweeft de Baurn- sche voorhoede weer voor het heiligdom der gasten. Schot op schot wordt gelost. De meesten gaan naast of o<ver. Ruiten beek staat verder op zijn plaats. Een vrije trap voor Baarn wordt door den Lnrenschen doelman gehouden. De Rijk en De Leeuw wisselen van plaats. Als na een geruimen tijd van ingeslo ten zijn, Laren een uitval doet, schijnt het of de gastheeren iets verslappen. Zeer gevaarlijke momenten beleven de blauw gelen. doeh hunne achterhoede is op haar qui vive. De voorhoede der zwart.hemd*»> is te slap. Een corner wordt, door Van Oost ach ter doel getrapt. Weer treedt Baarn aanvallend op. Rui tenbeek kan een bal, welke hij in een zeer cr'tiek oogenblik niet kan wegwerken, slechts over dc coTnerlijn in veiligheid brengen. Nadat deze goed voorgezet is, ontstaat een scrimagc voor doel, waaruit Willard het leder weer in het veld terug zendt. Na nog eenigen tijd van overwicht van Baarn. waarbij vele en slechte sohoten op het Larensohe doel worden gelost, komt het einde met blanken stand, 00. Min stens één punt voor Baarn gaf de ver houding beter weer. Het trio v Velsen, Willard en Ruitenbeek heeft Laren voor een nederlaag behoed. Van de voorhoede was alleen De Leeuw zeer goed. terwijl De Rijk en Wijnschenk duchtig bewaakt werden. De middenlin'e had behoudens uitzon deringen over het geheel niet een besten dag. De scheidsrechter leidde correct. Verder kan als bijzonderheid worden vermeld, dat de heer De Haan, voorzitter van A. W„ dezen wedstrijd bijwoonde. E. M M. II— L. V. V. I 0—2. Het is reeds bij Kalf drie als scheids rechter Achterberg op een zeer glad ter rein laat beginnen. Reeds direct is L. V. V. is de meerder heid en linksbuiten en midvoor lossen een ph'ar goede schoten op 't E. M. M.-dool, maar de keeper is op zijn plaats. Ook E. M. M. zit niet stiL Zij brengen de L. V. V.-achterhoede even in 't nauw, maar de keeper redt Bij een L. V. V.-aan- val maakt een E. M. M.-er freekick. Uit do vrije schop zendt C. Richter een kei hard schot op doel. De keeper redt ech ter prachtig. De L. V. V.-voorhoede mist verschillende kansen. Vlak voor rust komt eindelijk 't eerste doelpunt uit een penalty die Wiegens onhoudbaar inzet. Zoo gaat de rust in met 01. Na de wisseling wordt E.M.M. geheel ingesloten. Door slecht schieten en mede door 't ruwe spel der E.M.M.-backs, wordt echter niet gedoelpunt. Eerst na 20 mi- nuen komt 't tweede doelpunt: C Richter centert ©enige E.M.M.-ers voorbij en doel punt onhoudbaar. Er kómt nu wat meer leven in den strijd. Wiegera gaat in de voorhoede spelen, wat een heele verbete ring blijkt te zijn. Het E.M.M.-doel on dergaat een ware bekogeling, maar de keeper is steeds weer op zijn po6t. Een keer nog denken we Wiegers te zien doel punten, maar het harde schot gaat naast. Spoedig daarop fluit de scheidsrechter einde, met een 20 overwinning voor L.V.V., waarmee E.M.M. tevreden mag zijn. Korfbal. Bilthovende Gooiers 03. Zondag j.l. speelden de GooieTS don meest gewichtigen wedstrijd in de eerste competitie-helft Het ging er om wio do leiding in de J2e klasse B van den N.K.B. zou verkrijgen. Als scheidsrechter Edelman de beide twaalftallen binnen de lijnen fluit, stellen de Gooiers zich op als volgt: Aanval Heeren: M. Kokje, F. Zwaan; Dames: B. v. Veldhuizen, A. Slikker. Midden Heeren: D. Seljee, Nic. Bakker; Dames: M. Udo de Haas, M. Roelof Heyr- mans. Verdediging Heeren: H. Kots, W. Kots; Dames: G. Kots, P. van Dam. Als do hal in beweging is gebracht, ontwikkelt zich al dadelijk een vlug en pit tig öpel. Vooral Bilthoven zet alle zeilen bij om zoo krachtig mogelijk partij te geven, doeh ul spoedig blijkt, dat ze het over alle liniëu tegen de beter en vaster spelende Gooiers niet kunnen bolwerken. Sporadisch gaan hunne ballen deor het midden en zetten hun aanvalsvak aan den arbeid. Vak-Kots geeft echter geen kans. De verdediging der thuisclub is evenmin opgewassen tegen de aanvallers der gas ten. Niettemin wordt hard gewerkt door de ontvangende ploeg. In een f raaien ren weet Kokje zich vrij te maken en het eenste doelpunt door de mandi te werpen. Slechts korten tijds is het spel weer in gang of de eerste heeft ten tweeden male succes. Stand 02. De wisseling brengt vak-Kots in den aanval. Kokje CjSi in het midden en vak Seljee in de verdediging. Slechts korten tijd is het spel nog in gang of mej. van Dam weet zieli na eon vlug combineeren vrij te maken en hare club het 3e doelpunt te bezorgen. Aanvankelijk gaat het wisselend op en neer, doch gaandeweg verslapt de thuis club. Een 03 achterstand' ontmoedigt haar blijkbaar. De rust komt met der- zelfden stand. Na de thee geven beide ploegen elkaar in den eersten tijd goed partij, doch de verdediging der thuisclub kun het snelle vak-Kots niet bijhouden. De bul komt haast den aanval niet uit, doordat het middenvak bijna alles retourneert. Slechts enkele minuten is dan gespeeld, als Wim Kots 0—4 fabriceert. De wisseling brengt vak-Seljce in den aanval, de Kotsjes in het midden en vak- Kokje in do verdediging. Weer gaat aanvankelijk eenigen tijd het spel wisselend op en neer, doch gaandeweg aomineeren de gasten, zonder dit alsnog in doelpunten uit to drukken. Ongeveer 1 minuut voor hot einde ver hoogt mej. Udo de Haas met een keurig schot de score tot 0—5, met welken stand het einde komt. Mot het winnen van dozen wedstrijd zitten de Gooiers vrijwel onwrikbaar op de eereplaats, door van do 6 gespeelde ontmoetingen 5 te winnen met fraaie cij fers en 1 gelijk te 6pelen_ Seriewedstrijden Vios, Bussum. Vios IDe Gooiers II 10. DioDe Gooiers II 20. QuickDe Gooiers II 30. Postduiven. Verslag dor jaarvergadering van de Post- duivcnclub „De Zwaluw" te Laren. „De Zwaluw"" hield 13 November des avonds een algemeene jaarvergadering in Hotel Blom aan de Naarderstraat to La ren. De voorzitter opende de niet voltallige vergadering te 9 uur met een welkom aan de aanwezigen en constateerde dat in het afgeloopen jaar over de medewerking der leden bij de gehouden vereenigiugszaken niet is te klagen. Do notulen der vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden na een toelichting van den penningmeester goedgekeurd. Tot leden der commissie tot nazien der boe ken en bescheiden van den penningmees ter werden genoemd de heeren Th. Aben en J. Maas. De verkiezing van een nieuw bestuur lokte nog al eenige discussie uit. Het bleek, dat bijna het geheele bestuur het lijltjé er bij neer wilde leggen, hetgeen niet de instemming der^vergadering had. Na langdurige besprekingen werden de bestuursfuncties als volgt vastgesteld. Voorzitter de heer Th. Aben; secretaris penningmeester de iheer J. Bakker; 2o penningmeester de heer N. Koster. Com missieleden de heeren N. Wiegera en J. Koster. Vo> de hok-covtroic werden aan gewezen de heeren J. Bergman en C. Kampman. De heer P. Raaphorst stelde zich beschikbaar voor eerste rekenaar. Daarna werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars der verschillende wed vluchten. De wisselbeker voor het jaar 1925 kwam in handen van den heer N. Koster. Het kampioenschap voor oude duiven werd gewonnen door J. Bergman en dat voor jong© duiven door N. Koster. Aan de heeren J. Maas en J. Bakker werden prijzen toegekend voor de eerste getoonde duif. Kampioen voor de navlucht werd C. Kuyeyr. Aan de winnaars van verschillende vluchten werden nog diverse prijzen uitgereikt. Bij de rondvraag werdén enkele vraag stukken besproken, doch de beslissing niet daarin nog genomen, omdat men het be ter achtte eerst de jaarvergadering van den Gooischcn concoursbond af te wach ten. Nadat nog eenigen tijd onder gezellig gekout werd doorgebracht, sloot de voot- zitter te 11 uur de vergadering. Voor het opgeven van lid enz. gelieve men zich te wenden tot den secretaris J. Bakker, Klooöterweg 89, Laren. J&chtrit op Gooilust. Zaterdagmiddag te half twee ver- eenigden zicfT ca. twintig leden van de N. H. J. V. op Gooilust. De rit ving bij het Huls aan, door het Park bereikte men Trompenberg vanwaar men door de wei landen reed naar de 's Gravelandsche vaart. Na deze over gestoken te zijn, werd in de richting van Hoornenboeg gereden.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2