Het St. Nicolaasfeest in aantocht. i Gooische Agenda. Dinsdag 25 November. HILVERSUM, Hof v. Holland: Concert. Woensdag 26 November. LAREN, 8.15 uur: Voordracht architect H. J. M. Walenkamp (Vereeniging van Beeldende Kunstenaars). HiliVriRSUM, Hot van Holland, half 8: Feestavond tehuis voor oud-verpleegsters. Vrydag 28 November. LAREN, Hawdorlf, 8 uur: Concert Pa- rijsche Trio, (Haarten verkrijgbaar bij Mr. J. H. Penning, Hilversum). BUS8UM, Concordia, 1U—1U: Pluimvee- tentoonstelling. Zaterdag 29 November. BUSSUM, Concordia, 1U1U: PLuimvee- tentoonstelling. Zondag 30 November. BUSSUM, Concordia, 1U7: Pluimvcc- tentoonsteiling. HILVERSUM, Hot van Holland: Tea dansant. bevattende een gelukwensch met dezen dag, waarna de Voorzitter nog woorden van waardeering spreekt aan het adres van den Architect Deenik en hen, die onder diens leiding werkten aan de res tauratie van de oude garnizoensbakkerij, waardoor deze in een museumzaal geme- tamorphoseerd werd. Nadat onze fotograaf, de heer Bosch, een opname had gedaan Van het gezelschap vertrok men naar de Grooite Kerk, waar mej. BACILIK onder or gel oe geleiding van den heer Schoonder- beek, eenige Czechische liederen op tref fende wijze ten gehoorc bracht. Daarna was het oogenblik gekomen zich naar het Spaansche Huis te begeven waar terecht één roep ging over de in richting en in oogenschouw werd geno men hetgeen hier bijeengebracht was Terwijl vriendelijke handen thee en gebak aanboden, bleef men nog ecnigen tijd ge zellig bijeen, tot. ook hier het woord van den dichter in vervulling ging: „Er is een tijd van komen en van gaan". De 22 November 1924 staat in de annalen van de Naardenschc Comenius-vereeniging met gulden lettere geboekt. J. E. Land. In het vecrtiendaagsch blad voor oudere en opvicoders „Hot Kind" wijdt de redacteur, de bekende paedagoog Prof. Dr. J. II. Gunning Wzn., een hoofdartikel aan het werk van onzen plaatsgenoot J. E. Land, die zooals men weet sociaal-pae- dagogische adviezen geeft. Prof. Gunning zegt in genoemd artikel, dat hij den ar beid van ,dcn lieer Land niet beter zou kunnen aanduiden dan door boven zijn be- schryuwingen te plaatsen als titel: „Pntho- logisch-pacdagogisch consultatiebureau en doorgangshuis." De lieer L. heelt zich r.<t lange en ernstige voorbereiding en gedre ven door een oprechte belangstelling in het kind tot levenstaak gesteld het mis deelde kind te helpen en ook zijn ouders, die eigenlijk niet minder hulpbehoevend zijn. zij het ook in anderen zin. TIij zag duidelijk, aldus prof. Gunning, dat vele schipbreukelingen terecht kunnen weirden gebracht, wanneer bijtijds op deskundige wijze wondt ingegrepen en de oudcis t d g naar deskundige hulp en voorlichting omzien. Zelfs op lateren leeftijd kunnen vaak nog velen „terecht" worden gebracht maar hoeveel iudividueele ellende en maat schappelijke schade is inmiddels geleden, die vermeden had kunnen wonden, indien bijtijds ingegrepen ware! Met waardeering voor hetgeen te dezei zako reeds werd gedaan aan reclassce- rings- en reddingswerk, meent de heer L. leemten ontdekt to hebben, waarin hij cenigermate zou kunnen voorzien. Een der schaduwzijden van de gestichten fic-rmu loert de heer L. aldus: „Do directeuren, adjunct-directeuren en verdere hoogere beambten zijn te veel aungewezen op ad ministratievcn en organisatorischen arbeid en kunnen zelf daardoor te weinig recht streeks opvoedend werken." Onder do moeilijk op te voeden kinderen bevinden zich veel psychopnathjes. die nu vaak op groeien voor krankzinnigengestichten, ge vangenissen icif zenuwinrichtingen, maar die zeer goed tot bruikbare leden der martschap-'ij hadden kunnen worden opge voed. indien de ouders en verzorgers, die vaak om een gering schrampje of kramp- je hard naar den doktor loopen, bijtijds hadden geweten of liegrepen. dat de won den en ziekten der ziel oneindig veel ern stiger zün, dan die van het, lichaam en veel nauwgezetter zorg vereischcn, maar rok daarvoor een aparte geneeskunde be staat en geneeskundige hulp te krijgen is. Zóó kwam de heer L. er toe zich bcsclrk baar te stellen als intermediair tussehen z.ulke ouders en de helpens die zij noodig hebben. Als zijn hoofdwerk beschouwt hij do kinderen dio dit. behoeven, in overleg met de geraadpleegde deskundigen, in ge schikte gezinnen onder te brengen, welke gezinnen door hem regelmatig worden be zocht. Prof. Gunning besluit z'n wanrdeerend art»kei met een uitvoerig voorbeeld van do werkwijze van den lieer Land. Voor automobilisten. Bij publicatie maken B. en W. bekend dat daar de N. V Acctylena" vergunning is verleend tot het aanbrengen van een ondcr- grondsche benzineb'ewaa:plaats met aftapin richting op het perceel .bewoond door den heer L. J. Roegiest. Dit wordt dus de tweede „benzincaftapperij" aan den openbaren weg in Blaricum. De Gooische Zomerkade. Het Bestuur van de Gooische Zomerkade deed de vorige week rekening en verantwoor ding ten Stadhuizc van Naarden. Aanwezig waren de Burgemeesters van Naarden en Huizen, terwijl de Burgemeester van Blaticum bericht van verhindering had gezonden. Bij monde van den secretaris-penningmees ter, den heer D. Dolman, werd rekening gedaan. De ontvangsten waren 1 Omslag over de landerijen ad f 12.per H.A. f 8414.69 2 Huur van de oplaag - 306. 3 Opbrengst van den verkoop van onbruikbaar hout - 69.25 4 Diverse ontvangsten - 296.38 Totaal f 9086.32 De uitgaven waren 1 Onderhoud van het aard- en houtwerk f 3866.40 2 Onderhoud v. h. bcschoeiingswerk - 2333.86 3 Hakloonen - 557-50 4 Rijloonen - 283. 5 Aankoop van hout voor de gording - 403-35 6 Onderhoud van de duikers 7 Belasting, Rijksverzekeringsbank, Pensioenen - 92.81 Verhuringskosten - 20.48 Jaarwedde van den Opzichter - 150. Kosten van administratie fcnz. - 846.96 Onvoorziene uitgaven - 9.14 Totaal f 8563.50 Batig saldo f 522.82. Ongeval. Donderdagavond schrok het paard van voerman Leestemaker voor een voorbijgaande vrachtauto. Ter hoogte van Gcz. Hoogeboom sprong het dier met wagen en al door e'en heg, den dijk af en in een heul.. Wonder bo ven wonder kwam zoowel Leestemaker als het paa.d er goed af, terwijl de schade aan> den wagen vrij beperkt was. De vrachtauto trok den wagen weer den weg op. Collecte. De collecte gehouden in de Ned. Hcrv. Kerk te Eenmes-Buiten, ten behoeve dr z'en- ,iing op Celebes, bracht het aanzienlijke be drag van 103.op. Mond- en klauwzeer. Tweede helft der vorige weck 1 nieuwe aangifte. Boerenleenbank. Door een vergadering van Bestuur 'en Raad van Toezicht der Coöperatieve Boeren leenbank werden boeken en kas gecontroleerd en in goeci'e orde bevonden. Kerk te Binnendijk. Door stemgerechtigde lidmaten dezer ge meente werden de altredende ouderling en oiaken T van Oosteiom en C. van Bruchem met bijna algemeene stemmen herkozen. Jaarverslag Rijkszuivelconsulcnt. Uit het verslag van de werkzaamhw den van den Rijkszuiwlconsulcnt over net jaar I9z3 no tee ren. wij de volgende gege vens, speciaal van belang voor onze boe ren:: Mclk-Contrölc. Een aanzienlijk aantal van de onder zochte monsters melk op vetgehalte stond verder in verbant! met dc controlevereeni- gingen in mijn ambtsgebied. In het alge meen bleek do betrouwbaarheid van het onderzoek der controleurs dezer verenigin gen niet to wenschen over te laten. Onreine melk. Een consumptiemclk leverancier had last van slijmerig en lang worden van de melk, waardoor deze onverkoopbaar was. Door mij werd geadviseerd, 0111 al het melkgc- reedschap eens extra goed te reinigen met kalk en soda en flink na te spoelen met kokend water. Kort daarop kwam deze veehouder niedeedelen, dat nn opvolging van dit advies het gebrek totaal verdwe nen was. Dcch een maand later kwam hij terug met het bericht er weer last mede te hebben. Zulks was wuarschijnlijk wel to wijten aan onzindelijkheid, doch voor alie zekerheid werd een monster van deze melk uaar het Rijkslandbouwproefstation te Hoorn gezonden, alwuar bleek, dat in de zuur en brokkelig aangekomen melk geen slijmbacteriën voorkwamen, doch wel vele faecale bacterieën. Vermoed werd, dat dc melkwinning in het betreffende bedrijf veel te wenschen zou overlaten. Dit resul taat werd aan den betrokkene medegedeeld, waarna ik niets meer over deze zaak ver nam. Toezicht of> vcreenigingcti. Evenals vorige jaren werd toezicht uit geoefend op do fok- en controlevereenigin- gen in mijn ambtsgebied. Over het geheel genomen liet. in 1923 de controle niet te wenschen over. Zeventien fok en-of controle vcreenigingen met 3127 koeien worden thans in mijn ambtsgebied aangetroffen. liet verrige jaar hadden deze 17 vcreeni gingen 3396 koeien in onderzoek, wat op teruggang wijst. Inderdaad hebben meer dere voreenigingen 0011 of meer loden ver loren, niettegenstaande de invoering van dc ongeregelde drieweokseho controle de kosten per koe cemgtszins verminderde. In- tusschen wil ik hier terstond aan toevoe gen, dat deze teruggang waarschijnlijk geen blijvende zal zijn, integendeel ver wacht ik in do toekomst weer toename. Gezondheidstoestand. De gezondheid van het rundvee was ge durende 1923 vrij gcod. Verlokt door liet goede weer brachten vele veehouders eind Maart de koeien reeds naar buiten, waar deze dieren later nog al koude leden en last van de zg. „kopziekfce" kregen. Het „mond- en klauwzeer", dat gelukkig niet kwaadaardig was, kreeg een vrij groote verbreiding, speciaal in het tweede half jaar togen den herlst en tastte vooral do jonge runderen aan. Varkens en schapen hebben er weinig last van gehad. Bij som mige veestapels waren de naweeën, als zeore spenen enz. nog al erg, doch over het algemeen bleef de schade beperkt. Na het opstullen werd er weinig meer van ge hoord, dcch do ziekte is niet geheel gewe ken. Vele bedrijven hadden weer te kam pen met „besmettelijk verwerpen". De voor Utrecht belangrijke varkenssta pel werd in het algemeen niet door groo te onheilen bezocht. iSommige fokkerijen en mesterjjen moesten nog wel wat oprui men wegens het hier en daar optreden van „varkenspest". De schapenhouderij is in Utrecht van minder beteekenis. De gezondheidstoestand was over 't. geheel goed te noemen. Resumeerend kan dus gezegd worden, dat dc gezondheidstoestand van den vee stapel vrij goed was. Wel truden enkele ziekten op, doch groote schade werd er niet door geleden. Grasland. De graslanden ontwikkelden zich vroeg, waren ehid Maart zoover als anders nau welijks in Mei. Begin April kwam de groei even tot stilstand, doch in de tweede helft van deze maand en begin Mei ging een zeer voldoende temperatuur gepaard mét regenval, wat den grasgroei buitenge woon bevorderde. In het laatst van Mei en in Juni wa6 't weer wat kouder en zeer nat, doeh de hoeveelheid gras was groot. Het natte weer was toen oorzaak, dat in de lage streken veel gras vertrapt werd. Toen kwam de hittegolf in de eerste twee weken van Juli, waarna de temperatuur weer op meer normale hoogte kwain. Ook in Augsutus en later bleef het weer voor 't grasland gunstig. De stand was gemicL- deld steeds zeer goed te noemen. De lage veenstreken ondervonden op sommige tij den eenig nadeel door nl te overvloedigen regenval. Hooibouw. Do natte periode in Juni was een be zwaar voor den hooibciuw. Op het land zat toen veel gras, dat op sommige plaatsen zelfs dreigde te gaan rotten. Het gevolg was. dat. velen het er maar op waagden om met hooien te beginnen, doch men schoot natuurlijk slecht op. Dientengevolge kwam het eerste hooi veelal te nat bin nen en broeide sterk. Bij meerderen moest do berg (soms zelfs tot tweemaal toe) uit gehaald worden Degenen, d:e met hooien gewacht hadden, profiteerden van do warme, droge periode in Juli en kregen al 't hcioi prachtig binnen. Over het algemeen kan dus wel gezegd worden, dat zcowel de weiden als de hooi bouw gcede opbrengsten gaven. Vetweiderij. De vetweiderij was, gezien de gunstige grasgroei en de vrij hooge vlecschpryzen, loonend. Melkveehouderij. Ook de melkveehouderij gaf bevredigen de resultaten. Men kon reeds gedurende t grootste gedeelte van April zijn vee laten weiden, wat natuurlijk zeer voordeelig was aangezien de kosten van stalvoedering an ders in deze maand nog hcog zijn. Daarbij w aren de prijzen van melk en zuivel goed te noemen, zoodat het verschil met 1922, toen er «Lo.t de droogte geen voer was en do kaasprijzen tijdvlijk zelfs tot beneden het vooroorlogse he peil daalden, wel zeer groot was. Veefokkerij. De veefokkerij had, als reeds opgemerkt, nog nl te kampen met besmettelijk ver werpen, doch leverde overigens ook goede resultaten op. Varkens fokkerij. De varkens fik kor ij was loonender dan dc mesterij en was in het eerste halfjaar flink rendabel door dc hooge prijzen van biggen en jonge varkens. In het tweede halfjaar zat er niet zooveel meer aan, doch zelfs toen was deze bedrijfstak nog wel goed, want de hooge voederprijzen hebben hierop niet zoo.'n sterken invloed als op 't mesten, terwijl de biggen' nog 'n behoorlijken prijs deden. Varkensmcstcrij. De varkens mestér ij mocht hij de hooge inkoopprijzen der z.g. mestvarkens eni de gedurig oploopende buitcnlandsche graan, prijzen, niet loonend genoemd worden. Af gezien van het feit, dat sommigen hun varkensstapel wegens ziek to moes ton op ruimen, leverde deze bedrijfstak ook daar, waar alle varkens gezond bleven, geen wi'nst doch eer verlies op. Het mesten guat bij het uankoopen van de mestvar kens cp de markt, waarbij men niet weet, wat men koopt, steeds met veel risico ge paard. Slotsom. Ut het. bovenstaande volgt, dat voor de veeliouders-zuivolbereidcrs in Utrecht 1923 oen goed jaar is geweest. De hruto-opbrengsten van de veehouders- bedrijven zijn zeer zeker goed geweest. Hiervan hebben natuurlijk do veehouders- eigenaars ten volle geprofiteerd. Voor de pachters wordt echter de rentabiliteit in hooge mate heinvloed door de hooge pacht prijzen en belastingen, terwijl ook de ex ploitatiekosten, niettegenstaande eenige daling in de loonen, nog zeer hoog blijven boeren. Mocht onverhoopt een aanzienlijke prijsdaling intredon, dan zullen velen, vooral van degenen, die in de laatste ja- reu begonnen zijn, te gronde moeten gaan. Oplichter. Een persoon, zich noemend J. P. Mars, uit Amsterdam, heeft alhier verscheidene slachtoffers gemaakt doon tegen vooruitbeta ling van f 2.50 abonnementen af te sluiten op het dames-modeblad „Hfct rijk der vrouw", waartoe een exemplaar werd achtergelaten. Daar bij 't blad zelf niets van dezen agent bekend is, zullen de volgende nummers lang op zich laten wachten. In La en weet men feest te vieren! Dat is menigmaal gebleken en ieder welgezind inwo ner van ons Gooische dorp kent het refrein van een t'e goeder ure aan het dichten geto gen schilder, dat luidt: „In Laren, in Laren, daar is het heden feest, Omdat er sinds den laatsten tijd geen feest meer is geweest" I Men verkrijgt hier dus de feeststemming reeds 0111 de eenvoudige reden, dat cr „-sinds het laatste feest geen feest meer is geweest". Hoeveel te meer aanleiding is er thans, nu St Nicolaas weer voor de deur staat, en groot en klein zich verheugen op dat altijd nieuwe en voor de jeugd zoo geheimzinnige feest, gevierd in naam van den goeden Bis- -chop uit het verre land. St. Nicolaas is in aantocht! Dat verandert het aspect van de winkelstraten, die nu meer dan anders door extra goed verzorgde eta- lage's en extra-verlichting dit; gezellige stem ming suggereeren, die aan de donkere dagen voor Kerstmis zoo'n eigenaardig charme ver leent. De Larcnsche Middenstand komt we*er goed voor den dag dit jaar. Wij zijn er dan ook stellig van overtuigd, dat St. Nicolaas ver steld zal zijn van hetgeen hij hier aan ca- deaux in allerlei vorm kan koopen. Wat hij wellicht uit Spanje heeft medegebracht, kan hij rustig bij Zwarte Piet in zijn pakhuis la ten en bestemmen voor andere plaatsen van ons land. want de goede Sint vindt hier alles, wat zijn milde geest maar aan verrassingen zou kunnen bedenken. Wij hebben dezer dag'en met den Sint een kijkje in Laren genomen. Hij had n.l. ook in Spanje gehoord van „De Bel" en wilde nu wel eens door een \an de luiders van dit sonore instrument worden rondgeleid. Wij hebben dankbaar gebruik gemaakt van de/e gelegen heid om den grijzen Bisschop de mooiste etalages te laten zien. Wij brachten hem eerst voor den kleurrijk verlichten- winkel van den heer L. VERMAAS op dc Brink bij den Eemnesscrweg, waar in dc aant ekkelijk'; etalage prachtig opgemaak te manden met het fijnste fruit staan uitge stald. Er is daar een zeer groote keuze van allerlei St Nicolaas-delicatessen als speculaas, chocoladeletters, bankethammetjes, borstplaat er.z. enz. Deze heerlijkheden zien fer zeer ver leidelijk uit. waar zij flatteus belicht worden door gekleurde electrischc lampjes. Voor den pas verbouwden winkel van den heer N. P. TRLUJENS stond St. Nicolaas eenvoudig verstomd van de kleurenpracht van al die brandende electrische lampen, die etn zee van licht ii> de vier etalages werpen. Dc keuze aan practische cadeaux op huishoudelijk gebied is hier wel zeer groot. Langen tijd vertoefden wij in het delicate winkeltje „ONDER DAK" aan den P. C. van den- Brinkweg, waar ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest in de aan den winkel grenzende kamer een extra expositie wordt gehouden van etn prachtige sorteering kunst voorwerpen-. Zeer de aandacht trekt het be schilderde houtwerk, dat als „Poolsche Volks kunst" wordt aangeduid. Er is een speciale collectie vazen van l"raaien vorm en mooie be schildering die -in aesthetrsch uiterlijk wed ijveren met de origineels beschilderde glazen bonbotuèras. Voorts legdo St. Nicolaas een g.oote belangstelling aan den dug voor de bij zondere sorteering artistieke stoffen, van welke hij onmiddellijk een aantal rollen be stelde, Voor w>P cl»e bestemd zijn-, wilde hij ons niet toevertrouwen, zclde hij, dan hang jullie het te vroeg aan dc groote klok. Enfin, in ieder geval zijn zij. die deze stoffen cadeau krijgen „onder dak!" Zeer goed te spreken was onze hooge gast ook over de fraaie etalage van het cr naast gevestigde ELECTRO-TECHNISCH BU REAU van den beer H, CALIS. waar op een denkeren ondergrond allerlei intieme schemer lampjes hun zacht licht verspreiden Allerlei electrischc verwarmings- en verlichtings-appa- raten staan hier uitgestald. Zij, die niet bijs ter gesteld zijn op de koude, zullep. ongetwij feld een wrigtriaUigen blik werpen op de groot-formaat electrischc straalkachels, die bij dc toonbank zijn opgesteld. St. Nicolaas hc'Mt er een geprobeerd en daarna aangekocht voor een oud-Indisch gast ergens op de To- :enlaan. Terug op de Brink kreeg St. Nicolaas den ter eere van zijn feest prachtig gectalcerden winkel van NOORDMAN in het oog. Dc heer J. Wlllard. zeer vereerd met het hoogv: bezoek, toonde zijn collectie handschoenen, shawls, slobkousen, wollen vesten, bontkragen enz. enz. Inderdaad prachtige en economische ca deaux I (Wordt vervolgd) Wyloverplcging. Iu (jo onder voorzittoreclmp van den heer Mr. Oldowolt plaats gehad hebbende vergadering van de Wijkverpleging, is in de plaats van Mej. Ament, als secretaresse benoemd xVievr. S. G. CenijnSmit. Mej. Ament, die deze functie gedurende 20 ja ren met groote toewijding heeft vorvuld, hoeft do gemeente verlaten. Het jaarveralag werd daarna uitgebracht door de tweede seoretaresse. Vervolgens word uTtvoerig van gedach ten gewisseld over het benoemen eener wijkzuster, die volgens de algemeene op vatting der vergadering in het bezit moest zijn van diploma kraamvrouwverpleegster on enquëtrioe. Dr. Hommel achtte deze functies zeer wel veroonigbaar. Besloten ©X- werd daarna de betrekking in dien geest uit te breiden. Een uitvoerige bespreking had daarna plaats over de wijze waurcji zuster Kolk. die 16 jaren wijkzuster is geweest, door de vereeniging geholpen moest worden. Voorloopig zal haar drie maanden salaris worden uitgekeerd. Het salaris der nieuwe zuster werd op voorstel van mevr. Cenijn op f 1750.be paald. Directeur Larensche Harmonie. De heer Breeman heeft de aanbieding van liet directeurschap van de Laitnsohe Har monie niet aangenomen. De vereeniging heeft nu in het maandblad voor harmonie- en fan farecorpsen Musica" een- oproep gedaan aan sollicitanten voor de vacature. Moge zij goed slagen. Lezing mr. G. A. Diepenhorst. Vrijdagavond 8 uur, 28 November, zal Mr. G. A. Diepenhorst van Zeist optreden voor de Anti-Rev Kiesvereeniging, lokaal Pijlsteeg. Onderwerp„Dc naderende Sfrijd". Nieuwe rioleering. Zooals wij reeds vroeger meldden sukkel de de stoomwasscherij „Kok" met dfcn afvoer san het waschwatcr. Zoo verheugd als de eigenaar was met het uitstekende pompwater, dat hij met een electrische installatie uit den schoot der aarde opdiepte, evenzeer zat hij nïet den afvoer van het gebruikte water „in zijn maag". De zinkputten konden, het niet verwerken. Na onderhandeling met ons ge meentebestuur is tenslotte aan den heer Kok ve:gunning verleend, zijn wasscherij aan te sluiten op de rioleering van de Torcnlaan. Dc kosten van den aanleg zullen gczamelijk door den heer Kok cn het gemeentebestuur worden gedragen. Bovendien heeft de heer Kok een strook grond van 300 vierkante meter gratis afgestaan aan de gemeente, die dezen zal aam wenden tot ve:breeding van den verbindings weg van de Torcnlaan- en het Mauvezand. Een en ander zijn dus welkome verbeteringen. Zang en vriendschap. Men verzoekt ons mede te deelcn, dat de repetities van de vereeniging „Zang cn Vriend schap voortaan iederen Dinsdagavond om kwart voor acht zullen beginnen. Geverbaliseerd. In de St. Janstraat werd dezer dagen een zwerver C. van L. in staut van dron kenschap aangetroffen. Hij beweerde geen dronkaard te zijn en zich wel 3 maanden goed te kunnen houdbn. Op de vraag of hij dan, zooals sommige kolonialen een „kwartaaldrinker" was, antwoordde hij ge vat: „Neen, want ik heb geen pensioen!" Do man heeft in het politiebureau -zijn roos uitgeslapen. „Scorpio". Als aanvulling van cms vorig bericht betreffende de tooneelvereeniging „Scor pio", kunnen wij nog medcdeelen, dat do hoofdrollen in het blijspel „In allo haast", dat 4 Januari as. zal worden opgovwend, zullen worden vervuld door de dames N. Lukkes en T. Grüter en de hecren F. Kaiser. .T. Lamme en M. Beversluis. De vlag uit. Van den toren van de Ned. Hervorm de kerk en vanuit het Gemeentehuis wap perden heden de Hollandschcc driekleuren tor cere van, de behouden aankomst de,^ koene vliegers in Batavia. Ook uit een villa aan de Torenlaan had men dit tee- ken van nationaliteitsgevoel uitgestoken. Het fonds voor de Muziektent. Het Comité dat gevormd is teneinde gelden to verzamelen om -ojqzo Harmonie- corpsen de zoolang begeerde muziektent te verschaffen, heeft aan de ingezetenen ruim 300 circulaires verzonden. Velen heb ben dit in teekenbiljet reeds ingevuld en geteekend aan den penningmeester terug gezonden, doch er zijn or ook, die dit nog hebben nagelaten. Wij herinneren er nog eens aan, dat in totaal f 2000.hijeen moet komen, zoodat de medewerking van allen noodzakelijk is. Elke bijdrage, grooit of kle.in, wordt dankbaar aanvaard. Gelukkig kan naar aanleiding van de reeds ingekomen giften geconstateerd worden, dat het particulier initiatief in Laren nog leeft. Laten zij, die nog n.iet van hun sympathie blijk gaven, dit dade lijk doen. Het Comité wil zoo spoedig mo gelijk met zijn taak gereed zijn, teneinde den Gemeenteraad te ontheffen van de on aangename taak om het vcprstcl tot het bouwen van een muziektent met gemeen tegeld te verwerpen. Wanneer het Comité er 111 slaagt de gel den uit vrijwillige bijdragen bijeen te brengen, kunnen B. en W. hun voorstel intrekken en de gemeentekas wordt niet door de muziektent bezwaard. Laat dris ieder rechtgeaard inwoner van Laren, die iets gevoelt voor onze muziekcorpsen, nog deze week een zoo groot mogelijke bijdra ge doen inschrijven hij den penningmees ter van het Comité, den heer H. W. C. Cenijn, ,,'t Huis de Kom", Ruiterweg 1000. Mocht de betreffende circulaire zijn zoekgeraakt, dan is een medcdeeling op elke andore papiersoort evenzeer welkom! Voorts zij medegedeeld, dat inteekenlijs- ten zijn neergelegd in: Hotel Blom; Fa. Hensbergen: D. Mesman; v. Engelen; Sta tions-hotel; P. Blees; Kieft; Warmolts: Preyer; Wilmink; Hotel HamdorffPronk; Franken Vingerhoed; Noordman; de Haas; Ji^isen; Bicrlang; R. K. Werkliedenver- ceniging; Openbare Leeszaal en de R K. Leeszaal. Wij hopen, dat het Comité ons de vol gende week reedjS de volledige specifica tie van de ingekomen egldcn ter verant- wooruing in ons blad zal kunnen geven. Men bedenke, dat het eenvoudig 1n- lacRelijk zou zijn, wanneer wij omze Harmonie geen behoorlijk „onderdak" zou den kunnen aanbieden. A ANBESTEPIWGEH niLVERSUM, 4 Dec.. 2 uur: Het uit- breiden van het herstellingsoord „Heide- heuvel. (Arch. C. de Groot Jzn.)

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2