Gooische Agenda Dinsdag 9 December. BUSSUM. 9 uur samenkomst Ned. Prot. Bond. Spr. de heer Hilbrande Boschma. Woensdag 10 December. LAREN, Hamdorff, 8.fb uur: Lezing H. Nolthenius over Parcifal (Vcroeniging v. beeldende kunstenaars). HILVERSUM, 8.30 uur, Kunstzaal Brok: Voordracht van den lieer Börries voor de Nederl. Duiteche vereeniging. BUSSUM, 8 uur, Novum: 4e Abonne mentsvoorstelling: EenEen. Donderdag 11 December. BUSSUM, 2 uur in Concordia: 4e Thee middag Vereen, van Huisvrouwen. BUSSUM. 8 uur in de Rozenbooni ver gadering voor vreemdelingenverkeer. Dinsdag 10 December BUSSUM. 8 uur in do Leeszaal ledenver gadering Openbare Leeszaal. BUSS UAL 8 uur in de Rozenbooni pro- paganda-vergadering Nederl. Reisverceni- ging. Vrijdag 12 December. HILVERSUM, do Harmonie: Herden kingsavond Herman Hcycrmans. HILVERSUM, Hof van Holland: Dres- dencr Trio. Zaterdag 13 December. BUSSUM, Concordia, 8 uur: Zanguitvoe ring Kunst en Strijd. De heer DIAAIANT (X.) ziet geen ver schil tusschen liet gebruik vun de O. L. S. door Toonkunst of door de leerlingen vuu den TuinbouwouTBiis. Ook deze spr. meent dat de klachten overdreven zijn. Dat een onderwijzeres, wanneer ze voor schooltijd de gordijnen moet opentrekken uit haar humeur geraakt en dan minder goed les kan geven, vindt spr. wel wat overdreven. Spr. acht het goed aan de Toonkunstleer- lingen precies voor te schrijven hoe men zich in de school te gedragen hoeft. Men weet nu eenmaal dat men van kinderen iets te verdragen heeft Het ligt op den weg van het Gemeentebestuur om pacifi- eeerend op te treden tusschen Toonkunst en hot schoolpersonecl. De welwillendheid was totnogtop ver te zoeken in de wijze waarop de klachten werden geuit. Ten slotte stelt spr. voor het gebouw aan Toon kunst weer ter beschikking te stellen, doch onder lx-paal/le voorwaarden. De VOORZITTER merkt op, dat Woens dag j.l. weer wanordelijkheden in de schoei hebben plaats gehad. Dat gaat zoo niet langer. Ook de heer TEN KROODE (R. K.) is van meening. dat oen en ander bezwarend op het onderwijs moet werken. Met het voonstel van B. en W. acht spr. het ou derwijs dan ook beter gediend dan met h voo rstel-Di amant. De heer VAN DEN BRINK (R. K is het als lid van Toonkunst ten deele eens met den heer Diamant. Al overdrijft mej. De Bruin wel wat. er is iets van aan. Toch wordt do.r de leden van Toonkunst alles gedaan om storingen van het onderwijs te voorkomen. De banken worden b.v altijd weer op haar plaats gebracht. De gemeentesecretaris, de heer PETERS merkt op, dut dezer dagen nog een klacht binnenkwam van liet. hoofd dor school, dat 12 banken door elkander stonden. De heer IIEULE (A. R.) meent, dat de O. L. S. niet thesclwruwd moet. worden als een instituut waarmede men vereenigin- gen aan een goedkoop repetitielokaal helpt. In de eerste plaats dient de Raad er voor te zorgen, dat het tondenvijs zoo goed mogelijk zij. Het onderwijs mag on der geen omstandigheid geschaad worden. Spr. betwijfelt of er wel een andere school in de gemeente bereid zou zijn haar lo kalen voor vereenigingen beschikbaar te stellen. Het is de plicht van B en W. cim het personeel te steunen teneinde het on derwijs geen belemmeringen in den weg to leggen. Spr. is daarom vóór het verico nen van de gevraagde subsidie. De heer JASKI (N.) merkt op, dat het met wat meer welwillendheid beter ware gegaan De wijze waarop do crïtiek tot uiting kwam is niet welwillend geweest maar overdreven. Dat. de school voor leer lingen van Toonkunst beschikbaar werd gesteld, acht spr. niet vreemd. Muziekon derwijs is óók on/Jerwijs! Wanneer 9pr. het voorstel-I>iamant uitvoerbaar achtte, zou hij daarvoor wel iets geweien. De hoofdzaak is voor B. en W. om toit een pa cificatie tje komen tusschen Toonkunst en het personeel van de school. Na eenigc discussie, waarin goen nieuwe gezichtspunten weitien geopend, werd het \ooirstel ran B. ep W. met 1 stem tegen (die van den heer Diamant) aangenomen, nadat eveneens besloten wan de school be schikbaar te stoilen voor den tuinbouw- win tercursus. 13. Voorloopigo vaststelling der Go meenterekening en der Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1923. Dit punt werd aangehouden tot een vol gende vergadering. De VOORZITTER brengt inmiddels dank aan de hccren Diamant ten Ten Kroodo voor de nauwgezetheid waarmede zij de gemeenterekening hadden nagezien. 14. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling dor vergoedingen, bedoeld in art, 101 iler Lager Onderwijswet 19^0 over het jaar 1923. Ook dit punt werd aangehouden omdat het verband houdt, met de begrootiug. 15. Aanbieding der Gcmeentebcgrcoting en der Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor het dienstjaar 1925. De stukken liggen van heden af eiken werkdag tusschen 9 en 12 uur en 2 en 4 uur, alsmede Woensdag- en Donderdag avond tusschen 7 en 10 uur. ten Gemeen tehuizo ter inzage. De secretaris, de heer PETERS, leest het bij de Bogrooting gevoegd schrijven voor. waarin deze den Raad wordt aange boden. Hij uoodigt. de Raadsleden uit tot een officieuse vergadering tot het stellen en beantwoorden van vragen betreffende de begrooting op 12 December a.s. De openbare behandeling zal geschieden op 22 December. De begrooting met memorie van toelichting zal den Raadsleden worden toegezonden, waarna zij worden uitgenoo- digd vóór den 17en dezer hun op- en aan merkingen schriftelijk in te zenden. Nadat de heer DIAMANT (N.) gezegd had, geen vriend van officieuse bijeenkom sten te zijn, zeide de VOORZITTER dat hierdoor de besprekingen aanmerkelijk zouden worden bekort. Tot leden der begrootingscommissie wer den benoemd de heeren Ten Kroode en ('rap Hellingman. De heeren Diamant en Hculc ha/lden, toen de voorzitter hen voor stelde te benoemen, bedankt in verbanu met afwezigheid en drukke werkzuamht> den. Aan de orde komt de Rondvraag. De heer DIAMANT (N.) vraagt inlich tingen over het feit, dat aan den Houtweg een pannendak veranderd wordt in een rieten dak, hoewel vlak daarnaast ook een huis met een rieten dak staat. Dit is in strijd met de bouwverordening. De VOORZITTER zegt. dat dit inder daad in strijd is met de bouwverordening. Toen het feit hen bekend werd, heeft hij dadelijk de noodige informaties genomen. De Directeur van Gemeentewerken hacf de vergunning mondeling verleend. De heer JASKI (X.) voegt hier nog aan toe. dat de gencemde ambtenaar den Bur gemeester te laat heeft ingelicht waarna de heer DIAMANT (N.) hierover zijn af keuring uitspreekt. De heer GRAP HELLINGMAN (C. H.) geeft in overweging onzen brandweer te advisecren niet meer met don wind mee, doch tegen den wind in te spuiten in ge val van brand. De VOORZITTER zegt dit toe. De heer VAN DEN BRINK (R. K.) ves tigt er de aandacht op, dat men in geval van brandalarm het eerst naar het mate riaal in het. Distributiehuis moot loopon en dan naar den brand. De heer BAKKER (R. K.) merkt nog op, dat het meender© brandgevaar van huizen met rieten daken tamelijk theoretisch is. De ervaring heeft geleerd, dat bij pannen- dekking de houten binten daaronder zóó droog worden, dat bij eenigc verhitting zelfontbranding ontstaat. De VOORZITTER en de hoor TEN KROODE betwijfelen dit. Ten 1 ure wordt nu de vergadering ge- sloften, waarna de Raad overgaat in ge heime zitting St. Nico laas in Laren en Blaricum. Weken van tevoren hadden de kinde ren en met hen de ouders zich reeds ver heugd op de komst van den grijzen Bis schop uit Spanje, ter eere van wienis ver jaardag de vereeniging „Scorpio" een prachtig kinderfeest zou organiseeren. Zondagavond hoéft dit festijn plaats ge had en een 150-tal kinderen, die de groote zaal van „De Vereeniging" met hun gul len lach vervulden, hebben een avond ge had waarover ze nog lang met hun heer lijk enthousiasme zullen uababbclen. Toen om 7 uur allen gezeten waren, gingen plotseling de zaaldeuren open en scheen oen fel licht van elcctrisehe auto- lantaarns de zaal in. Een groote spanning en een indrukwekkend© stilte ontstond, want.$L Nicola us en zijn zwarten P et stegen uit de auto en statig schreden zij tusschen de kinderschare door naar h'.«n zetel vóór het tooneel. D.w.z. St. Nicolaas nam daarop plaats en Pietermanknecht dwaalde doc.r de zaal of hij zat op den rand van het podium grapjes te maken, dat de kinderen het uitschaterden van de pret. St. Nicolaas gebaarde toen mot zijn hand om stilte en sprak de kinderen als volgt toe: „Dag in'n beste lieve kinderen! Kom, zeg nu eens allemaal flink en dui delijk: Dag SL Nicolaas! (Dit geschiedde met entrain!) Zóó mag ik het hooren. Ik zou andere gaan denken, dat jullie 1 ang zijt voor St. Nicolaas en dat behoeven jullie toch aller minst to wezen, nietwaar! Want St. Nico laas is toch goen lxieman! Jullie behoeven zelfs niet bang te zijn voor Zwarte Piet, tenminsteals je niet ondeugend bent. Want Zwarte Piet heeft zóó'n hekel aan stoute kinderen, dat je nog niet gélukkig bent als je dan in zijn handen valt Maar zoete kinderen, daar houdt hij ook veel van en dan is Pieterman een echte goeje lobbes! (gelach). Wat ben ik blij, dat ik hier zooveel van m'n Larensche vriendjes en vriendinnetjes zie! Ik ben echt tevreden, dat. ik m'n zin heb doorgedreven en ben gekomen. Want ik mocht eerst niet van Zwarte Piet. Hij wou 't niet hebben! Ik zal jullie eens ver tellen hoe dat. gegaan is. Een paar weken geleden, toen ik nog maar pas in Holland was, zat. ik op mijn kamer rustig de briefjes te lezen, die de Ilollandisehe kinderen' mij al hadden ge stuurd. Al m'n knechten (ik heb er veel. nog veel meer dan alle jongens van de Larensöho scholen bij elkaar, want jullie begrijpt wel, dat St. Nicolaas alleen al dat werk niet af kan), welnu, al m'n knech ten: Zwarte-Jannen, Zwarte-Klaassen. \v a rte-K cessen, Zwarte-Hcinen en een hcolcbool Zwarte-Pieten, die waren over do daken op verkenningstocht uit. Alleen m'n eerste knecht, Zwarte-Piet, was thuis. Die was in een groote kamor naast mij aan 't ins pee toeren wat. er alzoo gekocht was om dc kinderen uit Nederland blij te maken. Maar opeensdaar hoor ik een leveneen leven als een oordcol. Ik luister en wat was hot nu! Er waren drie heeren van Scorpio uit Laren gekomen, die St. Nicolaas dringend wenschten te spreken. En Piet wildV? ze er niet in laten. St. Nicolaas is veel te vermoeid, zei hij Hif moot nu eens rustig alleen zitten. Maar die mijnhcoren lieten zich zoo maar niet afschepen. Ik lachte zoo 'ns een beetje in mijn baard, ik do© de- deur open en zeg tegen m'n knecht: Piet, laat de hoereu er in! En Piet liet ze er in. Nou en of! Hij weet wel, als St. Nicolaas zoo togen hem spreekt, dat hij moet gehoorzamen. Maar hij keek me mot een gezicht aan, zoo zwart als roet. Die heeren vertelden me, dat zo zoo'n prachtig feest wilden geven voor de kin deren van Scorpio en toen noodigden zo me uft daarbij tegenwoordig te zijn en ze vroegen me, wat met die kinderen, dat zijn jullie begrijp je. te babbelen. Natuurlijk beloofde ik te zullen komen. Voor die La- rcnEche rakkers heb ik een extra warm plekje in mijn hart. En St. Nicolaas, die komt nooit met lepge handen, dat weet julle wel hé? Dus er zullen van avond nog wTel verrassingen komen. Zwarte-Piet heeft nog wel gebromd St. Nicolaas, ze>i hij, U maakt U veel to moe als U daar ook nog naar too gaat. Maar zie je, hij bromt enkel maar omdat hij zoo bezorgd voor me is. En dat vind ik heel mooi van hem. Daarom neem ik het hem ook maar niet kwalijk. A[aar ik zeg het nog eens kinderen, ik ben blij, dat ik gekomen ben. Kinderen, doe altijd je best, wejes braaf en wondt ver standig. Boste kinderen. St. Nicolaas wcnscht jullie een heel prettige avond. Denken jullie nog eens aan Hem als Hij weer weg is? Ja? Dan is het goed. Dag La rensche rakkers. En toen begon het feest. Er was de originoele poppenkast uit de 2e Spaarndamnierstraat, van Amsterdam, die tot groot vermaak der hinderen zijn voorstellingen, gaf in onvervalseht Heog- Huarlemmerdijkschcn trant. Dan waren er de Kinderfilms en last not laest de ca deautjes, keurig verpakt. Van het begin tot het eind hebben de kinderen zich kostelijk geamuseerd. St. Nicolaas zag niets dan vroolijko, lachende gezichten. De dame3 en heeren van „Scorpio" hebben eer van hun werk gehad, en wel speciaal cle comité-leden, do dames Amersfoort. Ivi.eft, Paling en Mul- der en de heeren Arnolds, Beversluis en Tvaisor. Een grooter voldoening dan al die dank bare en stralende kindergezichtjes zullen zij zich wel niet kunnen denken. Den Zaterdagochtend van tevoren had de onvermoeid© Sint Blaricum bezocht. Eveneens per auto, kwam hij voor de La gere School gereden, waar hij met grooite vreugde word ontvangen. Het welkomst lied door dc leerlingen hem uit volle borst toegezongen, moet 'hem wel zeer hebben getroffen. Nadat de Sint zijn Nerrassingen bad rondgedeeld, begaf hij zich naar de R K. School, alwaar hij ook <c<p spontane wijzo door do jeugd werd verwelkomd met een lied. Een zejer bijzondere verrassing was den goeden Sint daar l>c,reid. Gerand do Klercq hield rfamens de kinderen een bijzonder goed geslaagde toespraak tot den Bisschop, waarna Gcrnrda van Hoven en Nelly Rigter een samenspraak hielden, die zeer gced slaagde. De Sint toonde zich mot een en ander zeer ingenomen. Daarna deelde de Sint, geholpen door Zwarte Piet, cadeaux uit en de grootere jongens en meisjes, die wel wat op hun kerfstok hadden van ongehoorzaamheid of andore; ondeugendheden, leken zoo nu en dan wel eon beetje angstig naar Zwarten Piet. Je kon norit weten! Hij is zoo han dig om een ondougenden jongen of een meisje dat nooit op school haar mond kan houden onder de les, in de zak te stoppen! Ook op de Bewaarschool werd de Sint met enthousiasme begroet.. Jantje Rigter en Jantje Dribbling (twee JantjcG die er zijn mogen!) hielden een toespraakje en het versje dat kleine Loesje frank en vrij opzegde, vond de Sint ook heel aardig. En nu is hij weer afgereisd. Maar het volgend jaar komt hij terug. Vast en zeker! Feest vergadering De R. K. Vrouwenbond voor Laren en Omstreken hield gisteravond in het ge bouw der R. K. Werklijedcnvcreeniging hare feetst vergadering. Deze wordt jaar lijks op don Maria-dag des morgens kerke lijk en des avonds feestelijk gehouden. Nadut do vergadering, dio tamelijk druk bezocht werd, was geopend, hield mevrouw O. GribblingBrom, de presidente, een toespraak. Zij herinnerde aan het werk van den Vrouwenbond dat op zoo velerlei gebied zijn zegenrijken invloed doet gel den. Jammer dat niet alle cursussen dit jaar kunnen doorgaan. Er is alléén vol doende belangstelling voor den Godsdienst- cursus, die door den weleerwaarden heer Pater Stumpel zal worden gegeven. Deze cursus zul worden gehouden in liet gebouw der Vereeniging en aunvangen den 9en Januari a-s. Pater Stumpel zal behandelen de stelling: „Het zuivere, onvervalschte Christendom is alleen t© vinden in het R Katholieke geloof". Na enkele medodeelingen van huishou- delijken aard, begon de eigenlijke feest- vergadering. Do dirigent van het zangkoor was plot seling ongesteld geworden. Zijn taak werd op zeer verdienstelijke wijze overgenomen door Kapelaan Pelgrom. Ondersteund door di* pianobegeleiding van mevrouw Moer beek en onder leiding van Kapelaan Pel grom zong het koor een aantal liederen, die zeer in den smaak dor aanwezigen vie len. Voorts werd er een verloting gehouden, voor welke fraaie prijzen beachikbuur wa ren gesteld. Het einde van deze feestelijke bijeen komst was er vóór men het wist. Een ge slaagde avond! Wie is de eigenaar? Op de Naar dorst raat vond een Rijks veldwachter een splinternieuw heerenrij- wiel. Daar de berijder er niét bij bleek te zijn en ook niet vermoed kon worden wie als Zioadanig dit stalen ros gpwend was te besturen, heeft de politie het ten burecle gedeponeerd. Of het een gestolen fiets is, waarvan men zich uit vrees voor ontdekking weer heeft ontdaan, is nog niet komen ast te staan. Zoo is er in onE dorp altijd wat te „vin den" voor dengeup die goed uit z'n oogen kijkt. Is het geen hond, dan is het een fiets Ned. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Bussum en Omstreken. Op den 4en theemiddag. die Donder dag 11 Dcc. gehouden zal worden, zal mej. O. Groot uit Rotterdam spreken over de Vredesidee. 't Is op verzoek van vele leden dat deze bekende propagandiste, die door haar vlotte, geestige voordracht zoo weet te boeien, dit onderwerp zal bespreken. Voor nadere bijzonderheden wordt naai de advertentie in dit blad verwezen. „De Papegaai". De Tooneclverecniging „Dc Papegaai" zal op Zaterdagavond 20 December een uit voering geven in de groote zaal van Hotel Hamdorl t. Opgevoerd zal worden„Efen zeer wild huwelijk", zooals men weet een succesnummer van het vorige seizoen in dc Hoofdplaatsen van ons land. Het is te verwachten, dat de opvoering, d/e naar wij vernemen met zorg is voorbereid, een volle zaal zal trekken. Politiehonden. De leden van de P H.D.C. Laren en Omstreken hebben Zondagmiddag een demon stratie met hun intelligente viervoeters gehou den, die, dank zij ook het prachtige weer, door een groot aantal belangstellenden werd gevolgd. Een terrein aan den Hilversumschcn weg bij Haen-Wijck was voor de demonstratie uit gezocht. Rechts daarvan werden de honden in een iangs het geheele terrein loopende Spar renbosch ondergebracht zoolang ze met aan de demonstratie deelnamen. Een goede maat regel. want de temperamentvolle dieren, waar onder pracht-exemplaren Duitsche Herders, zijn haast niet te houden, wanneer ze een „collega "-politiehond aan het werk zifen. In dc eerste afdeeling werden de volgende ocieningen uitgevoerd: Volgen aan de lijn, volgen onaangelijnd, volgen bij het rijwiel, v. ruit pl.m. 50 M. en gaan liggen, blijven liggen 3 minuten, weigeren van aangeboden en toegeworpen vo'cdsel, wei geren van gevonden voedsel, stil zijn, sprin gen over een haag (3 Al.), klimsprong (1.75 AL), breedsprong (2.25 AL), en het opzoeken en aanb.alten of appterteeren van 3 kleinere voor werpen binnen 10 minuten. Mooi werk verrichtten in deze afdeeling „Aleska", geleide* de heer J. Koppel alhier; „Pools", van den heer Chr. Al te Ecmnes, en „Hector", d.\ï gele:d werd door den heer Tetenburg alhier. Aan dc moeilijkere prestaties van dc tweede afdeeling deden zes honden mee. n.l. „Wodan" van den ht'er H. Nieuwenilaal te Laren, Hector" van den heer Koppel alhier, „Ajax" van den neer Nittel alhier, en enkele honden uit Hilversum en Naarden Dit waren prestaties van de „hoogeschool" der politiehonden. De belangstelling van het publiek was begrijpelijkerwijze voorJl groot voo het 7.g „manwerk", zooals: Revieren naar een persoon, transport van den bij het revieren gevonden persoon, stellen, stokvast- heid. weigeren van commando's van vreem den, transport, stellen van den vluchtenden hclpc-r, transport ve>:cit-digen zonder bevel, stellen, schotvastheid, vverpvastheid, steller van den helper op het rijwiel, en het afroepen van den vluchtenden helper. Voor de P H.D.C. „Laren 'en Omstreken", die, zooals wij in ons vorig nummer -reeds im-ldden, dezer dagen zijn eerste jaarverga dering hield, was het een succesvolle dag. De honden hebben /ich goed gehouden en 'er bleek op het oefenterrein bij den Kloostcrwcg al hier, ernstig te zijn gewerkt. Verschillende bekende liefhebbers van dte aanti ekkelijke hondensport waren aanwezig. Iluisslachtiiigeii. In d«* tweede helft, van November werden verleend 29 vergunningen, in de afgeloopen week alleen al 20. Mond- en klauwzeer. Do ziekte schijnt ditmaal niet door te zetten, voorgaande week was er ook geen nieuwe aangifte. In een zaag gevallen. Vrijdag viel de knecht van J. Hil- horst Jzn. alhier, met de linkerpols in een zaag. De vrij ernstige wond werd doCr Dr. Holtmann verbonden. Bekeurd. Rijksveldwachter Roskamp bekeurde Vrijdag T. S. alhier wegens 's avonds rij wiel rijden zonder licht. Op missie. Mej. Van Klooster van hier, thans zuster Gervasia in liet Moederhuis te Roo- zendaal. vertrekt Donderdag n.s. per s.s. „Nickerie" van de West-Ind. Mail naar de missies in West-Indië Arbeidsbemiddeling. Als werkloos ingeschreven: 1 grond- arbefder, 1 meubelmaker, 1 bouwvakarbei der. Overgeladen. Tiet derde pulpscliip voor den Boeren bond was te groot om door de sluis go- schut te kuunen worden, zoodat men de ludiug pulp over heeft moeten laden op kleine vnnrtuig-en. Verkiezing. Bij do Vrijdag gehouden verkiezing voor een Notabel bij de Ned. Herv. kerk te Buitendijk, bereikte niemand de vól strekte meerderheid; er wordt dus Vrijdag a.s. een vrije stemming gehouden. De strijd voor en tegen vrouwenstom- recht is thans in dier vccge heslist, dat de vrouwen ook meestemmen. Gekneld. Do knecht van Gcz. Haageboom heeft den rechterwijsvinger ernstig gekneld tus schen twee staldeuren. De wijkverpleegster legde een verband. Goed afgeloopen. De zevenjarige G. van Klocstcr liep tusschen 2 aaneen gekoppelde vrachtwa gens en kwam te vullen. HJj had het ge luk niet omder de wielen te komen en kwam er inet een lichte kneuzing aan de linkerarm af. Veiling. Woensdagavond wordt door Notaris Luykx in Hotel Raven te Blaricum ge veild een perceel weiland, groot 6.75 H.A., gelogen in Noordpolder te Veen. Postkantoor. Gedurende de maand November werd ten postkankire te Ecmnes-Buiten bij de Rijkspostspaarbank terugbetaald f 3525. ingelegd f 1680.meer terugl>etnald dan ingelegd f 1845. Voorts werden 28 telegrammen en G7 telefoongesprekken gewisseld. Bevolkingsregister. INGEKOMEN: W. Pol van Nijkerk. VERTROKKEN: M. v. Lubek naar Am sterdam: A. H. Gouwe naar Eben (Belgic). Uitbreiding bakkerij. De bakkerij van den heer Frank, tegen over het Postkantoor, wordt uitgebreid met een aantal machines. Daartoe wordt d«e bak kerij iets vergroot, waartoe heden vergunning is aangevraagd. Uitbreiding café. De zaak van den heer Vos, aan den Huizerstraatweg is. zooals reeds eerder ge meld. vergroot door het bijtrekken van een rechtervleugel van het huis, waar eerst woon kamers waren ingericht. De architect, de heer Elsinga alhier, heeft deze verbouwing op smaakvolle wijze tot stand gebracht, zoodat het cafe thans over een van de beste lokali teiten van Blaricum beschikt. Donderdagavond j.l. is dc nieuwe zaal op feestelijke wijze ingewijd. Er waren vele be zoekers en onder leiding van den heer Hooy- maayer uit Bussum is er gedanst en plezier gemaakt dat het een lust was. De heer Van Tuinen was niet van de piano af te krijgen eri zijn mimische voordracht „De Koster van Knollendam" was een meesterstukje, dat met daverend applaus werd beloond. Ook mevrouw Van Tuinen oogstte veel bijval met haar voor- el achten, evenals de h*er Van Kooten. die met zijn mooie basstem enkele liederen zong, o m. het bekende „Credo d'un paysan". Tijdens de Polonaise-mct-slagroom onder scheidde de heer Vos zich door met virtuosi teit. aanvankelijk in het g'ezelschap van een bezemsteel, daaraan deel te nemen. Hij ver- ccnigt naar onze bevinding drie eigenschappen in zich, n.l. die van een kastelein, van een goed zakenman en van een droog-komiek. Goeie zaken Geslaagd. Bij het eindexamen van 't. Ivoninkl. Conservatorium voor muziek in Don Haag, slaagde voor diploma vioolonderwijs mej. M. Stoker, alhier. Be volk iitgsa a 11 was. In November is de bevolking onzer gemeente met 111 pensonon vermeerderd, van 44.303 tot 44.414. lleyerinans-herdeiikiiig. Vrijdagavond belooft dc Hcyerinans- uvond in de Harmonie een zeer afwisse lend programma, waarin mevr. De Boer v. Rijk, Ad-r. v. d. Horst en- Coen llissink met «pel, declamatie en causerie uit. diens leven en werken zullen optreden Een uit gebreid comité hcjeft zich voor dit doel ge vormd, terwijl de belaugs tel ling zeer groot belooft te zijn. E Telefoon. Ecnigen tijd geleden heeft het Be stuur van de afdeeling Huizen van de ver eeniging voor Vreemdelingen Verkeer zieh gewend tot dc Bclangencommissic in het Gooi, met verzoek pogingen in het werk to stelLen, dat het Goodsche telefoonnet één streeknet wordt. Iets dergelijks heeft men bijv. ook reeds in de Zaanstreek. Het Bureau van de Belaugencommissic heeft een en ander onderzocht en heeft zich ook gewend tot het Hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie 0111 inlichtingen. De Directeur-Generaal l>ericht dat La ren, Blaricum, Hilvemum, Bussum, Huizen en 's Graveland niet in één net kunnen worden samengevoegd, aangezien tusschen al die plaatsen, naar der ter zake geldende namen, niet een belangengemeenschap van genoegzame beteekenis aanwezig is.

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 2