Abdijsiroop Stop dien hoest... BBK doozen Luie Post „De Deugdsaeme Waer" Laren te huur Goedkoop en goed KERSTGESCHENKEN Laat U niet meer kwellen door spierpijn, stramheid, rheumatiek, spit in den rug Wrijf die pijn dadelijk weg met Akker's Kloosterhalsem BELLETJES. Net meisje vulkachel met bak, Te koop TE KOOP jonge kippen ATELIER nette loopjongen, NET DAGMEISJE English lady hazen en konijnenvellen Dienstmeisje flinke dagmeid, flinke werkster waakhond Biedt zich aan vette tamme konijnen Pastelpapier Fornuis. Bekwame Strijksters gevraagd, Extra aanbieding prijsopgave SCHIPPER S KOLENHANDEL Openbare Leeszaal en Bibliotheek Aan Leden enVrienden der Openbare Leeszaal! PROTESTVERGADERING Adverteert in dit blad Naarderstraat 694 - Laren - Telefoon 98 F. A. K I E F T het heerlijk verwarmend4 wrijfmiddel dat direct een behaaglijke verlichting geeft en afdoend geneest. Per groote pot van 20 grom 50 cent Alom verkrijgbaar! Potten v. 50 gr. f I.100 gr. I 75 oog voordcebger. Kweekersnieuws. Wo'ensdag is te Utrecht een conferentie gehouden onder voorzitterschap van P. Visser te Naarden, tusschcn de Ned. Boomkweekers- vereeniging, de Groningsche Kweekcrsvereeni- ging, de Liinburgsche- en de Zccuwsche Boom- kw^ekersvereeniging, de Kweekers Vereen. Naardcn-Bussuni en de Aalsmeersche Kwee kers, vereenigd in de Afd. der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Ned. Tuinbouw Handelsverceni- ging, teneinde te beraadslagen of het voort bestaan mogelijk is van de huidige groep Boomkweckerij van den Ncd. Tuinbouwraad, die binnenkort ontbonden zal worden. Van de Kweckersvercen. Naarden-Bussum was e'en voorstel ingekomen om tot een fusie te komen met den Bond van Plantenhande- laren, welke vervangen werd door een, dat beoogde een concentratie toestand te brengen van verenigingen op boomkweekerij gebied met uitsluiting v. d. expl., en een commissie te benoemen die deze zaak in studie nam. Dit voorstel werd niet aangenomen, doch er werd btsloten een nieuwe vereeniging te stichten onder den naam van Alg. Ned. Boom- kweekersvereeniging. waarvan boomkweekers individucel en ook vereenigmgen lid kunnen worden. voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening.Ncem de kleine oorzaken wegen voorkom al dus de groote gevolgen met de ver zachtende en genezende Akker's Overal ptr koker f 1.50 f 2.75 f 4.50 ONZE NATUURRUBRIEK Schoonhouden en onderhoud van hok en ren. Een onverzorgd, verwaarloosd hoender- verblijf is iels afzichtelijks. Een nette hoendcrwoning daarentegen versiert den stadstuin ni,et alleen, maar bevat, door gaans gezonde bewoners. Behalve het dagelijks uithalen van de meststoffen, veereni en wat er verder ach terbleef, komen nu en dan grootere schoon maakbeurten, waarbij aanvulling of ver nieuwing van rivierzand in de ren ook noodig is. Het uitgehaalde nachthok be hoort overdag flink te luchten met open deur of raam. De ren wordt bijgeharkt en zoodoende de zandlaag gelijk gemaakt, want anders ontstaan er door het vele woelen, allerlei bergen en kuilen. Platge- loopen, met mest doordrenkte zand- of aardlaag is do antipathie van elke gezon de kip of haan en geeft aan het geheel een onaangenamen, slordigen indruk. Alle losse onderdeelen worden dan uit genomen en nauwkeurig nagezien, want liet is bijna ongelooflijk en onbegrijpelijk hoe licht en hoe sterk de mijt zich kan ontwikkelen en vermenigvuldigen. Een vijf procents oplossing van creoline is de beste reiniging. Voor naden en kie ren gebruikt men spuit of sproeikan. voor het vlakke houtwerk schrapper en boen der. Verder een flinke zeef, een spons, borstel en nauwtandïge hark. Vervoor en verzending. Voor het vervoer op korten afstand, b.v. binnen d(e stad kunnen een pïiar kuikens gemakkelijk to voet of per fiets meege nomen worden in een voederzakje, zelfs in een sterken papieren zak, waarin voor lucht-toetreding een paar gaatjes geknipt zijn. Deze manier van vervoer is niet aan te raden als het aantal diertjes de drie stuks te boven gaat. Het verzenden van een aantal eendags- kuikens geschiedt in lage kartonnen doos, van binnen cirkelvormig om het opeen- drukken in .een der hoeken te voorkomen. Deze doelmatige doozen zijn overal in den handel en maar hoogst zelden heeft men bij die verzending tegenslag ondervonden Om volwassen hoenders te verzenden ge bruikt men ronde of vierkante manden met zaklinnen gevoerd of afgedekt. Voor banen gebruikt men hoogere manden dan voor hennen of kuikens, om het beschadi gen van staartveeren en den kam te voor komen. Als de mand met strakgespannen linnen is afgedekt zullen de dieren zich niet beschadigen. Het aantal dieren in één mand moet zoo beperkt blijven dat ze zich nog tamelijk kunnen bewegen. Groo tere aantallen kunnen in manden met lin nen tusschenschotten verzonden worden om te voorkomen dat exemplaren ervan in de verdrukking komen. De beste bodembedek king is frisch stroo. Op de spoorwegen ver voert men levend pluimvee als snel ver voer, waardoor meestal de dieren slechts enkele uren in de mand vertoeven, waar om ze na voorafgegane ruime voedering, ook geen eten meekrijgen in de mand. Op langere reizen dient wat meegegeven te worden, bijv. een flink stuk vochtig ge maakt brood of wat groenvoer. Bij aan komst van 'n zending hoenders pakt men ze voorzichtig uit en brengt ze in een af zonderlijke ren. Volop gruanvoer te geven is vrij gewaagd, daar ze door honger ge dreven zich er te veel mee kunnen vullen, zoodat harde krop er een gevolg van zou kunnen zijn. Het is daarom goed te begin nen met geweekt brood of eenig ander zacht voer. Even verkeerd kan het zijn den aangekomen diereu onmiddellijk vol op koud water te laten drinken. Men geeft gelegenheid dat ze eenige teugen nemen en dan den drinkput wegnemen. Bij koud weer kan wat warm water aan het drink water toegevoegd worden. Een fout begaan sommigen door dade lijk de nieuwelingen bij de aanwezige dieren te voegen. Dat geeft vechtpartijen en nog andere kwade kansen, omdat soms niet dadelijk op te merken ziekelijke conditie aanwezig kan zijn. Om het vech ten te beperken moet de kennismaking op eenigen afstand plaats hebben, gescheiden door hekwerk of door vlechtdraad. Beter is nog ze ver uiteen te houden tot men volkomen zekerheid heeft verkregen na observatie gedurende een paar dagen dat de nieuwelingen geen kwaad onder de le den hebben en dus volkomen gezond zijn. Het is al meermalen gebeurd dat nieuw- koopjes een gezonden toom hebben besmet. Een van de eenvoudigste en doeltreffend ste manieren om ze aan elkaar te doen gewennen is gebruik te maken van een ijzeren tentoonstollingskooi of een houten namaaksel ervan. Langzamerhand gewen nen ze op deze» manier aan elkanders ge zelschap en ten slotte zet men de afslui ting open. Ook dan is het goed er nog even bij te blijven, want volwassen exem plaren en speciaal krielen hebben wel controle noodig. Voorzichtigheid komt te pas als men een nieuwen liaan voegt, bij de hennen, die oen tijd lang zonder liaan geweest zijn, of wel een haan, die lang zonder hennen gcloopen heeft. BOEK- EN TIJDSCHRIFT Ons Eigen Tijdschrift van de firma v. Houten, Wecsp, bevat deze maand: Sinterklaas-uitstalling in N. Brabant, penteekening. Het Kerstfeest van de heks. Kerststemming. 2 platen. Jen Feith over tijigerjacht, met 6 teckeningcn. Kenstmis, 2 versjes. Pijnboom, hout snede. Winterdag in Amsterdam, naar schilderij. Sinterklaas en zijn mededin gers, met 12 afbeeldingen. Christkind- lein's wiegenlied, muziek. Sinterklaas- vreugde op Texel. De gevallen groot heid, met 3 illustraties. Elsjes avontuur met 4 schetsen. Voor vrije uurtjes. De leuke clown, prijsvraag. Hilversumsehe Drnadlooze Omroep. Met oen pittige propagandabroohure tracht de Hilversumsehe Drnadlooze Om roep de belangstelling van Radio liefheb bers wakker te houden voor een Neder- landsche instelling die er naar streeft, Nederland op Radiogebied niet te laten achterstaan bij het buitenland. Overtuigd als ze is dat Hilversum na voltooiing van den hoogen radio-toren steeds meer een belangrijk middelpunt, op dit gebied der toekomst zal worden, is reeds bij voorbaat een postwissel bij deze circulaire gevoegd. De inhoud met zijn talrijke geestige plaat jes i6 dian ook allersmakelijkst en wel in staat het aantal „luistervinken" snel te doen toenemen. Geen belangstellende ver- zuimo dan ook zich dit geschrift te ver schaffen, dat kosteloos verkrijgbaar is bij het secretariaat van den H. D. 0. in het gebouw der NedotT. Seintoestellenfabrick, Hilversum. BURGERLIJKE STAND LAREN. GEBOREN: Franciscus Leonardus Nico- laas, z. v. N. H. A. de Koning en J. A. B, Bac; Emil© Franz Hein rich, z. v. F. We ber en F. Grob. ONDERTROUWD: A. Scheffer en C. E. C. Udo de Haas; F. J. van IJselmuyden en E. A. Smit. BLARICÜM. GEBOREN: Hendricus Johannes Maria, z. v. H. v. d. Bergh en Margareta Banis. GETROUWD: Ilubertus Matthijs IIo]es en Eliza Catharina Juliana Maria Donker. BUSSUM. GEBORENHendrik Willem, zoon van A. v. d. Linde en W. AfendsenJohanna Geer- truida, d. van I'. Boel en S. S. Verheul Peclina, d. van J. D. Hollander en J. Bosch; Hilbert, z. van P. van Doorn en F. de Wit; Hendrik Ferdinand, z. van Th. J. Steen en M. B. C. Fischer; Hcnricus Elisabertus, z. van C. van Bcrkel en A. F. L. Kok; Gerardus Hermanus, z. van E. Dassclaar en J. W. Tcgeder; Quirinus Hermanus, z. van Q. Kos ter en J. A. van Soest; Johannes Emil, z. van J G. Kelder en E. M. Scimc; Hcndrika, d. van J. Mulder en J. M. Borkcnt. ONDERTROUWD: W. H Klijn en J. M. Koper; R. Vos cn A H. de Sain; A. G. Sprey en G. Hasper. GEHUWD: J. van Schoondrager en K. A. Stip; J. in 't Hout cn A. van der Heide; J. L. de Roo en H. van den Brink. OVERLEDENJohannes Gijsbcrtus Ger- 'hardus Hoberg, 64 jaar, echtg. van E. Treur. HILVERSUM GEBOREN: Catharina ITendrica Tliere- sia, d. v. G. J. Mei en W. E. Timmer: Pie- ter Willem, z. v. A. Meijnen en S. M. Valk; Maria Jncoba, d. v. J. Overeem en J. Poort; Johannes Nicolaas Josophinus, z. v. N. de Jong en J. M. Bcckmans; ALbert nendri- kus, z. v M. Davelaar en M. Broekhuis; Catharina Ilendrika, d. v. L. A. Colter en E. Schras; Willem, z. v. D. Klok en H. de Groot; Anna Maria, dL v. J. J. v. Gameren en M. J. Boog. ONDERTROUWD: J. C. do Wol ff cn J M. Klein Nagel voort; N. J. Teijor en M. L. Pfiiltzer; G. K. A. v. Vals en A. M, Pb, Christmann; K. Lavenman en D. Trip; PI. A Barten en M. M. Henschel. GETROUWD: IJ. Bakema en J. Bos; J. Vredenburg en M. Zinger. OVERLEDEN: M. W. Bakker, 7 w.; M C. Smits, 22 j. CORRESPONDEN IE v. d. W. Uw ingezonden stuk in 'het num mer van Dinsdag. FAILLISSEMENTEN Failliet verklaard: W. K Plakvoct, slagersknecht, te Bussum. Rechter-comm. mr. N. de Bene dottycurator mr. F. II. K. Berger, Heerengracht 339, Amsterdam. Geëindigd': Jac. Jomgert te Laren (X.-II.) Uitkccring nihil. „Handelsbelangen bevat de lijsten van crediteuren in de faillissementen van Ja cob van Wessel, wagon maker te Naaiden (passief f 11522.J Heus te Naarden f 4410; W. v. d. Hulst, te Huizen (passief f3249.G. Colijn te Hilversum (passief f28610.Jacob Hagemeijer. Hilversum (passief f 1864G). Predikbeurten LAREN. Vrijdag 12 December. Ncd. Herv. Gemrtrnte. 's avonds 8 uur Godsdienstoefening vooi Duitsche meisjes in de Gemeentewoning. Zondag 14 December. Ned. Herv. Gem. 's avonds 7 uur: Ds. D G. W. L. Roder. Gomeentewoning, 10.30 uur: Ivinderkerk, 2 uur: ZondagvsschooL Geref. Kerk, Pijlsteeg, voorm. 10 en nam. 5 uur: Ds. J. N. Sillevis Smitt. Blaricum. Ned. He.v. Gemeente, voorm. 10 uur: Ds. D. G. W. L. Roder. HILVERSUM Ned. Protestantenbond,, Gtbouw „De Ver eeniging", O. Enghweg, voorm. 10.30 uur Ds. A. R. de Jong van Bussum. Verten, tot Evangelisatie, Alb. Perkstraat, voorm. half 11 uur: Ds. W. S. van Leeuwen van Velsen. Doopsgezinde Gemeente, voorm. 1030 uur, Ds. P. Oosterbaan. Zondag 14 December. Eemnes Binnen. Ned. Herv. Kerk, voorm. 10 uur: Ds. II. II. Ynzonides. Eemnes-Buiten. Ncd. Herv Kerk, v.ra. 10 uur: Ds. W. J, Kolkert. nam. 2 uur: dezelfde, H. Doop. Maandag 8 December. Evangelisatie in „de Lindeboom", nam. 7 uur: Spreker de heer J. W. Hagen, Gods dienstonderwijzer. Marktberichten WOERDEN, 10 D cemlxr. Kaas. Aan voer 221 partijen. Prima Goudschc f 64 66, mindere f 6062, rijksmork f 6771, mindere 1' 6165, zwaardere f 73. Ilnndel traag. BODEGRAVEN, 9 Dec. Kaas. Aange voerd 243 wagens, waai onder 206 rijksineik totaal 9288 stuks, wegende 65.016 K G. Prima Goudsche f6771, mindere f6065 zonder rijksmerk f5864 Handel flauw. PURMEREND, 9 Dcc. Kaas. Aange voerd 21 stapels. Fabrieken f58.50, met rijksmerk f60; boeren f59, met. rijksmerk f 61. HILVERSUM, 10 Dec©ml»er 1924. Boter f2.70—2 80 p. K.G.; 1000 eieren 13—14 ct.; 45 koeien; 60 biggen f81'4; 9 schrammen f2030. Handel in vee flauw. Oude kip pen f 1150 p. stuk; jonge kippen f 1.75- 2.50 p. stuk; tamme konijnen f 0.602 p. stuk; duiven 20 ct p. paar. Bij vooruitbetaling per vakje 60 cent; dienstaanbiedingen 40 cent, beide per vakje van 6 regels, iedere regel meer 10 cent. Belletjes worden aangenomen: Te Blaricum Blaricumsche Boek- en Kunsthandel Telef. 376. Te Eemnes door H. Hagen en J. v. Hengel. Te Laren, aan het Bureau Stationsweg 441d Tclef. 81 gevraagd voor de huishouding, bij Mevr. B. C. KOK, Torenl., Laren. Te koop zoo goed als nieuwe en geslagen fornuis. Te bevr. H. Hagen. Eemnes. Te koop, Huurkoop of deelname gevraagd in eene beslist zeer winstgevende zaak, onverschillig welke branche cn waar, door een ervaren zaken man. beschikkende over groote werk lust en een klein kapitaal. Uitvoe rige br. onder lett. L. bureau Hilv. Courant, Rembrandtl. 11, Hilversum. damesfiets, kleine maat, in goeden staat, met belastingmerk. voor f 17,50. Adres Herman Hana, Mclkstr. 23, Blaricum. een pitch-pine ledikant met staal draad matras, kapok matras, peluw cn kussen voor f 45. Een tweepersoons eikenh. wasch- tafel met marmerblad cn spiegel voor f 25.— Adres villa „Frankenberg", Pa- viljoensweg. Laren, Telef. 144. Te koop aan en tegen de leg. Alles gegaran deerd raszuiver cn van prima legstam. 16 Rhode Island Red. (Stam v.d. Maden). 08 Witte leghorns (Stam v. d. Maden). 2—5 Plymouth Roks gestreepte Duitsch Stam Lefebrc. 1 12 Witte Indische loopeenden, stam v. d. Meer, toom 1. Te bevragen JOH. KLAASSEN, Huizcrstraat 220, Blaricum. voor het vervaardigen van avond- costuums, lange mantels en mantelcostuums. MAISON GRüTER. Zijtak 205. Laren. Telef. 197. Aan hetzelfde adres leerlingen en aankomende naaisters gevraagd. Gevraagd een die ook tevens het schoenmakersvak wil leeren. Adres H. W. ten Wiel, Naarderstraat 685, Laren. gevraagd bij Mevrouw TEUN1S8EN, Eemnesserstraatweg 25, Blaricum. Aanmeldingen Zaterdag of Maan dag a.s., s avonds 78 uur. is willing to give conversation les sons to ladies. Write A. B., of this paper. Weet U dat U de hoogste waarde ontvangt voor en alle andere soorten vellen bij J. van den Berg, Havenstraat 44, Bussum. Mevr. DEGENAAR, Post- cn Telegr. Kantoor te Laren vraagt flink Zich aan te melden 's morgens of 's avonds. Gevraagd in klein gezin een die goed kan werken cn koken. Loon f8 p. w. Zich aan te melden 's av. na 7 uur, behalve Zaterdag en Zondag. Torenlaan, Zonnekamp, Laren. Mcvrovw Schwiep, Ukkies Heim, bij de Molen, Blaricum, vraagt voor 1 3 halve dagen per week Te koop een groote tegen billijken prijs. Adres te bevra gen Wilmink's Sigarenhandel, Laren. net meisje als werkster 2 of 3 dagen in de weck. Adres: Blaric. Boekh., Blaricum. Te koop bij J. van Vcndeloo, Torenlaan, 883, Laren. te koop. 6 vel. formaat 105 x 75, groenachtig f5. Huizerweg 223, Blaricum, „De Meeuw". Een zeer goed onderhouden, zoo goed als nieuw fornuis (zwart geëmaillce d) te koop aangeboden. Maat 49 bij 76 c.M. Te zien „Aleida" Lingerskamp, Laren. Model Wasch- cn Strijkinrichting. C. Meijer, P. C. v. d. Brinkweg. Laren Advertentiën tegen Nieuwjaar met flinke tuin, aan hoofdweg, be vattende 7 kamers cn verdere 1ste gemakken. Huurprijs f 1000.— p. jaar. Adres: P. VAN ES, Laren. Toren- laan. Blaricumsche Boek- en Kunsthandel - Iel. 316 worden legen der winkelprijs opgeruimd. Men zie de étalage! WAT KOSTEN ZOLEN EK HAKKEN Bil v. d. LINDE, Zevenend 63, Laren. Informeert U eens! Burgemeester en Wethouders van Laren (N.-H.) vragen voor het rijden met den sproei- enden bezemwagen, en voor het vervoer van grint gedurende het jaar 1925. De inschrijvingsvoorwaar- den zijn tot en met 18 Dec. 1924 op het bureau van Ge meentewerken (ingang Eem- nesserweg) te verkrijgen. Reel. Anthraciet middelmaat f3.10 Belgische Anthraciet f 3.40—f3.50 Wales Anthraciet (mooi van af meting, prima kwaliteit) f4.50 Eierkolenfl.6ü Machinaal gebr. Gas-Cokes f 1.40 Gr. Friesche turf p. 500 st. f4. Lange aanmaakturf per 100 stuks fl.80 Baggelaar per 100 stuks f 1. laren - Molenweg 320 Telefoon 315 Blaricum - Verbindingsweg 302 LAREN-BLflRICUIW HOTEL HAMOORFF - BIOSCOOPZAAL (ingang Nieuwewég) Dinsdagavond 16 December a.s 8 uur tegen het voorstel van B. en W. inzake subsidieering met f 5000 voor de beide Leeszalen, waarvan de verdeeling tengevolge zal hebben dat de R. K. Leeszaal f 3600 en de Openbare Leeszaal, waarvan belangrijk meer gebruik wordt gemaakt, slechts f 1400.zal ontvangen. Groote opkomst verwacht! Het Bestuur: Drs. HUGO NOLTHENIUS, voorz. Mr. \V. M. v. d. WERK, vice-voorz. p. M. VAN DEN BUEEMER. secr. A. KREUZEN, penningm. martien beversluis. carry van bruggen Dr. b. f. CaTZ. a. elbrink. H. H. van es j. s. crap hellingman. J. C. H. HEIJENBROCK. C. J. JASKI. I. G. KEESING. JOS. DE LEEUW. Mevr. G. LUITJES-Visser. Mcj. H. v. d. MEIJ. W. OUWELEEN. JULUS SCHüRMANN. P. V. DE WIT. offreert Lekkere Geldersche rookworst, iets aparts, 85 cent per pond. Dik Hollardsch rookspek 58 cent per pond. Luxe blikken Lleblg ruodvet (beter ondenkbaar) f2.25 p. blik van 5 p. Kunt U niet best slagen met uw Kaas, Mevrouw Wij bieden U aan: lekkere volvette Goudsche kaas 85 cent per pond. Dito belegen 90 ct. Of wenscht U geurige Leidsche kaas 60 cent per pond. Ook kunt U bij ons bekomen gras Edammer kaasjes (geen hooikaas) 85 ct. per pond. Zij munten uit door lekkeren smaak en natuurlijk volvet. Echte Fr. Roomboter, voorzienvan 't rijks-controlemerk f 1.35 p. pondsp Losse Roomboter f 1.25, Koelhuisboter (ook best v. d. keuken) f l.lOp.p. Wij hebben een enorm succes met onze Melange, geen wonder Mevrouw, zij voldoet voor tafel en keuken aan iedereenalle spijzen er mede bereid zijn delicieus als sauccn, groenten, vleezen enz. en op de boterham niet te onderscheiden van de fijnste Roomboter. Wij hadden een enorme voorraad Rolhammetjes, doch zijn uitverkocht. Wij hebben weder een nieuwe paitij onderweg die Zaterdagmorgen aankomen. Bestellingen daarop worden nu reeds aangenomen en direct na aankomst Zaterdagmorgen bezorgd. Prijs is slechts 70 cent p. pond Met been 55 cent per pond. Onze fijne Vleeschwaren zijn hoofdzakelijk van Tieleman Dros. Dagelijks hooren en bezorgen zonder prijsverhooging. Minzaam aanbevelend, DE DIRECTIE. Speciale etalage Kerstboomversieringen. Philips Kerstboomkaarsjes Druipvrije Kerstboomkaarsen in doozen van 30 stuks 25 cent. Stationsweg - LAREN Telefoon 81

Eemnesser Courant | 1924 | | pagina 5