268 269 Boekenuitleen. Zoals reeds eerder medegedeeld op dinsdag 16 januari bij de heer Buurlage in 'de Kit'. Eveneens op 20 maart, voorafgaande aan de vergadering. Periode april-mei 1990. Het is dan een halve eeuw na het uitbreken van de oorlog, lilij willen hier ook aandacht aan besteden en komen in ons volgende nummer hierop terug. Voorlopig kan al wel worden genoteerd woensdag 23 mei en zaterdag 26 mei. Dan zal er een fietstocht gehouden worden onder leiding van J.M. Schouten langs stellingen en bunkers. Achterveld. In verband met de aandacht die er wordt besteed aan de herdenking van de periode 1939-1940, zal onze reeds geplande 'normale' avond in Achterveld naar het volgende seizoen worden verschoven. Subsidie gemeente. Het voornemen van het gemeentebestuur om de sub sidie voor ons verenigingsblad in te trekken, is gelukkig door de steun en waardering, die wij uit meerdere raadsfracties mochten ont vangen, niet tot uitvoering gekomen. Uiteraard verheugen wij ons hier over en kunnen wij dus doorgaan met publicaties over de Leusdense his torie. Ergens in Nederland. Op 31 augustus jl. vond de presentatie plaats van het hierboven vermelde boek, samengesteld door de heren M. Brink en C. Cramer. Het boek is geschreven naar aanleiding van de herdenking "50 jaar mobilisatie in de Gelderse Vallei 1939-1989". Het nu ver schenen boek over het oorlogsgebeuren in deze streek, want Leusden valt daar natuurlijk ook onder, bevat alleen al meer dan 300 foto's. De tekst beperkt zich niet tot het zuiver regionale, maar geeft ook veel achtergrond informatie over de gebeurtenissen nu een halve eeuw ge leden. De Duitse aanval op de Grebbelinie wordt uitvoerig belicht. De tragiek van het moeten strijden met gebrekkige middelen door de Neder landse verdedigers van deze linie komt hierbij dikwijls treffend tot uiting. Van de vele foto's noemen wij onder meer: stellingbouw bij de Pothbrug tussen Woudenberg en Scherpenzeel, het 16 R.i. te Achterveld, diverse opnamen na het staken van de strijd op de Grebbeberg enz.. Voor geïnteresseerden in de recente geschiedenis van deze streek een zeer waardevol boek en allezins de moeite waard om in bezit te hebben. Het boek is uitgegeven door de Uitgeverij Kool B.V. te Veenendaal. De presentatie vond plaats tijdens een sfeervolle bijeenkomst in het Congrescentrum 'Ouwehand' op de Grebbeberg, waarbij het eerste exemplaar werd overhandigd aan de minister van defensie, drs.mr.F. Bolkestein. Mutaties ledenadministratie over het tweede kwartaal 1989 Niewe leden: H. van Nimmerdor F. van Loenen K.S. Eijgenraam Cromwijcklaan 31 Hamersveldseweg 146 D. van Weedestraat 1 Utrecht Leusden Achterveld Rectificatie opgave over het eerste kwartaal: Het lidmaatschap van de hieronder vermelde personen blijft gehandhaafd H. Buiten Treekerweg 46 Leusden Mevr. Buiten* Bedankt als lid: P.C. Biesta Houtvester 29 vertrek naar elders Mutaties ledenadministratie over het 3de kwartaal 1989 Nieuwe leden: W.J. Royaards Schuilenburgerplein 1a-14 Amersfoort A. Koperdraad-Bronzwaar Gagelhof 4 Leusden R. Steringa J. van Laar A.D. Pasman Marterhoeve 4 Gironde 18 De Pirken 41 Bedankt als lid: Mevr. v.d. Kooij* J. v.d. Heuvel A.R. Hilhorst W. v. Amersfoortstraat 29 Achterveld Kwintlaan 23 Leusden Leusbroekerweg 25 Adreswijziging: G. Apeldoorn van Libel 2 naar Leusbroekerweg 7 Leusden Nieuwe leden ingeschreven in oktober 1989 tijdens en kort na de expo- sitie 'Leusden 1212' C. Broekman-Weeda J. van Eeken J.M. Blom C. de Jong 5.H. Manni* A. Bless-Koopmans Ruiterhorst 17 Hamersveldseweg 139 Landjonker 57 Hakhorst 2 Hakhorst 2 Egelwier 2 Leusden

Historische Kring Leusden | 1989 | | pagina 3