270 271 G.J. van Donselaar Scherpenzeelseweg 158 J.F. de Graauw Landweg 343 A.M.v.d.Berg-v.d.HengelRozengaarde 41 J.G. den Toom V. Dieph.Scheltuslaan 7 E.Blommestein-Houting Bottelroos 2 J.Samson-van Oppenraaij Stadhouderslaan 8 P.J. Lloortman Tarweland 23 A.H. Herder-van Wee Hohorstlaan 30 C.M.J.v.d.Hoven-Kooyman Hamersveldseweg 41 Barneveld Leusden J.C. Burger J. de Gooijer K.G. Vlaanderen G.J. Mentink A.J.J.van der Schoot GPO. v. Daatselaar- Stalenhoef C. de Kruijff T. Landman H.P.C. van Heusden A. den Hartog-Ton R. ter Wal Tj. Wijnstra huisgenoot-lid Hamersveldseweg 2c Pr. Irenelaan 63 Gagelhof 5 Croessrak 9 Galicië 4 Populierenlaan 2 Ruige Velddreef 60 Dinkelwijk 33 V. Boetzelaarlaan 44 Meerkoet 5 Eikenlaan 8 de Roo v. Alderwereltln.27 5) Lijst van huisgezinnen en families in Leusden en Asschat, d.d. 18.05.1675 6) Inventarisatie 18-05-1675 van alle "landen, huysen en erven" in "districte Leusden", waarvan de eigenaren buiten de provincie woonden. 7) Begrafenis-vereniging 'St. Lodewijk' te Hamersveld (Leusden-centrum) incl.: de bij de oprichting d.d. 01-05-1936 opgestelde "statuten en reglementen". Een en ander d.d. 17-01-1989 opgemaakt op aanwijzing van de heer A. Vrijhoef (1e drager). 8) Opgave oude kerkboeken uit de boekerij van 'Oud-Achterveld'. Ontvangen van J.M. Schouten 9) Beknopte geschiedenis van 't Claeverenblad. Opgemaakt door C. Vial. 10) Woordenlijst plaatselijk dialect. Opgemaakt en geschonken door J.M. Schouten. 11) C. Cramer en M. Brink, Ergens in Nederland; Herdenking mobilisatie 1939-1989. Geschonken door de auteurs. 12) Tijdschrift Volkscultuur nr 1. Onderwerp 'Dood', (abonnement). 13) Archeologische en bouwhistorische kroniek van de gemeente Utrecht Leusden 1212 W. Bos Nieuwe aanwinsten 1) Foto van Treeker duiventoren Foto van Bruinenburgersluis Foto van Hoeve 'Vlooswijck' Ontvangen van mevrouw S. Maurai. 2) Foto 1940/41 Liniedijk voor huis familie Kas. Foto Zandbrinkermaalderij Foto Brug van Eemelaar Ontvangen van J.M. Schouten 3) 5 foto's van de 'Oude Mof' Ontvangen van G. Wanner. 4) Beschrijvingen van 'de Heiligenberg' en 'de Hertenkop'. Circa 1925 opgesteld door mr.A.J. de Beaufort. Ontvangen van W.J. Royaards. Als een historische vereniging een tentoonstelling organiseert over de plaatselijke geschiedenis, is het hoofddoel toch om de inwoners ter plaatse te informeren over de historie van hun dorp of stad. Die doel stelling had ook de Historische Kring Leusden bij de tentoonstelling 'Leusden 1212': aan de inwoners van Leusden laten zien hoe de mensen in vroeger tijden hier geleefd en gewerkt hebben. Gezien de belangstelling op deze tentoonstelling is er wat dit betreft kennelijk in een behoefte voorzien. Toch gebeuren er tijdens zo'n tentoonstelling dingen die wat verras send zijn. Eén daarvan is de wijze waarop de schooljeugd heel spontaan reageert op de vroegere gebeurtenissen in hun dorp, b.v.: "Ik heb Karei de Grote een hand gegeven". Een andere en nogal indringende belevenis had mevrouw Van de Peut aan

Historische Kring Leusden | 1989 | | pagina 4