t 1 Verenigingsorgaan van de "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" BESTUUR Voorzitter Secretaris Penningmeester Coördinator werkgroepen Bestuurslid R.Polak Beverhoeve 26, Leusden 033 - 941183 W.A.van de Wetering Landweg 301Leusden 033 - 946289 J. J.Mandemaker Populierenlaan 6, Leusden 033 - 941319 J.A. Huis in 't Veld Bruinhorst 28, Leusden 033 - 942056 A.Lakeman Hamersveldseweg 19, Leusden 033 - 942009 WERKGROEPEN VAN DE "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 1Bibliografie, monumenten, boerderijen en landschap 2. Dialecten, veldnamen, beeld- en geluidsregistratie 3. Educatie 4. Klederdrachten en historische voorwerpen 5. Verenigingsorgaan en ledenwerving Contributie 20,- voor leden. Jeugd en gezinsleden 10,- Donateurs 10,— Rabo-bank Leusden, nr. 3359.92439 Giro Rabo-bank Leusden, nr. 278135 Redactie Redactie adres Afbeelding omslag Kopi jdatum Drukkerij M. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton Mw. (*l. Vroon-Roubos, Hondsroos 5, 3831 CG Leusden Het koetshuis aan de Treekerweg, voor de res tauratie waaraan door de gemeenteraad subsidie werd verleend. 1 mei - 1 aug - 1 nov - 1 feb Mulder Van de redactie In dit eerste nummer van de zesde jaargang een voortzetting van het artikel 'Van grenzen en gerechten', geschreven door de heer J. Ver- duin, zo langzamerhand een vertrouwde en byzonder gewaardeerde 'leverancier' van bijdragen aan ons verenigingsorgaan. Dat geldt ook voor Hans Renes met zijn vaste rubriek 'literatuur over Leusden', ditmaal gewijd aan topografische kaarten. Inmiddels hebben wij afscheid moeten nemen van ons redactielid Marieke Knuijt, die een aantal jaren op voortreffelijke wijze niet alleen het typewerk voor ons orgaan verzorgde, maar ook de lay-out. Vanaf deze plaats nog reuze bedankt. Wij prijzen ons gelukkig dat mevrouw A. Ton bereid is gevonden de plaats van Marieke in te nemen, zodat de voortgang van deze zo belangrijke taak in onze redactie is gewaarborgd. We heten haar hartelijk welkom in ons midden. Van het bestuur Vitrines gemeentehuis Door de volle persoonlijke medewerking van de provinciaal archeoloog de heer van Tent kon in deze vitrines een aantal vondsten worden tentoongesteld, welke bij de aanleg van de Rijksweg A 28 rondom Üud-Leusden in het zicht waren gekomen. Het betreft hier zowel nederzetting- als grafvondsten. De openingsuren van het gemeente huis zijn onze leden wel bekend. Ledenvergadering 20 maart Hiervoor wordt een afzonderlijke uitnodiging gezonden. Kunst en Kitschdag te Scherpenzeel zaterdag 31 maart. Georganiseerd door Oud-Scherpenzeel in het kader van de samenwerking van de oudheidkundige verenigingen in de regio. De leden krijgen nog volledige informatie.

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 2