22 Monumentendag september Gezien de beperkte mogelijkheden en de belangstelling de vorige maal is er besloten dit jaar hieraan niet deel te nemen. QJelzijnsproqramma 1990 Leusden In het kader van de behandeling door raad en gemeentebestuur ons in het bijzonder de aandacht gevestigd op de noodzaak van zelfstandige ruimte voor de vereniging. Boekenuitleen Staat deze zomer stil. Voor het winterseizoen 1990-91 zoeken naar een regeling, die door zaalhuur niet te kostbaar wordt, heeft dus ook te maken met het voorgaande punt. Vitrines gemeentehuis l\la de opgravingsvondsten is er voor een volgende expositie inmiddels contact gelegd met de plaatselijke muziekverenigingen om materiaal uit de historie van deze verenigingen te laten zien. Duiven in de toren Heiligenberg De duivencommissie heeft ons medegedeeld dat plaatsing van duiven aldaar zeer binnenkort verwacht mag worden. Het historische beeld is dan weer helemaal compleet. Mutaties ledenadministratie Nieuw lid: C.G.J. Tolboom P.G.A. Brandsen E. Oostra mevr. Ruitenbeek V. Scherpenhuysen Rom K. Uneken E. v.d. Hoogen mevr. H. Gerrits H. Buis is door een wij Dit Asschatterweg 46 Leusden Dalmatië 25 Leusden Doornseweg 32 Leusden Jachtopziener 8 Leusden Dodeweg 5 Leusden Wilgenlaan 30 Leusden Lingewijk 18 Leusden Kon. Julianalaan 31 Leusden Kennemerstraat 117 Heiloo 23 Reconstructie dagboek van den commando voorposten Stoutenburg van 10 mei tot en met 15 mei 1940 - door de kapitein J. van de Heijden J.M. Schouten 10 MEI 1940: In den voornacht bericht ontvangen, dat graad 3 tot 5.00 kon worden verwacht. Te ca. 2.00 kwam de definitieve mededeeling graad 3 te 5.00 zou intreden. Terstond door mij de noodige maatregelen genomen de stelling tijdig te bezetten. Ondertusschen cirkelden tallooze Duitsche vliegtuigen boven Stoutenburg die door luchtdoelgeschut onder vuur werden genomen. Tijdens het bezetten der stelling kwam bericht binnen dat gevechtsgraad 4 was ingetreden. Ik gaf opdracht de kippenhokken in het voorterrein die in den weg stonden op te ruimen, alsmede een paar boerderijen en heggen, die belemmerend waren voor het uitzicht en vuur van de mitrailleurs. Verder gaf ik de opdracht de brug over de vlierbeek te vernielen en zooveel mogelijk boomen op de Stoutenburgerlaan, voor de stelling van de 16e Bataljon 6 veld te vellen. De hekken toegang gevende tot het landgoed Stoutenburg werden afgesloten. De Barneveldsche weg kon nog niet worden afgesloten, daar de geëvacueerden hierlangs nog moesten voorbijtrekken. De dag verliep verder kalm en zonder bijzonderheden. Bij het invallen der duisternis werd nog een staande patrouille geplaatst bij de school in Musschendorp; luisterposten voor de stelling uit gezet en patrouilles uitgebreid. 11 MEI 1940: In den afgeloopen nacht geen bijzonderheden. Nadat de geëvacueerden gepasseerd waren, werd ook de Barneveldsche weg afgesloten met Friesche ruiters en "k" rollen. In den loop van den morgen de eerste vijandelijke patrouilles waargenomen. De sterkte was naar schatting een man of tien. [op or. stuk met pen geschreven: Was dit soms op 12 mei? Zie VIII Div. Sc. Ac. Antw. Ja, 12 mei 1940. RedT) Een huis waarin de vijand zich genesteld had werd door de 16 bataljon onder vuur genomen. De vijand werd evenwel niet verdreven en heb ik ca. 11.00 uur nr. 351 aangevraagd hetwelk was voorbereid op de kruising van landwegen met de Barneveldscheweg. Dit vuur kwam spoedig door en lag goed. De vijandelijke patrouille werd hierdoor teruggedreven in Oostelijke richting. In den namiddag werd nog steeds vijanden waarge nomen in het voorterrein en door ons onder vuur genomen, 's Avonds te ca. 10.30 werden lichtverschijnselen waargenomen en ontketende

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 3