26 dan ook eveneens achter bleven en in het water werden geworpen. Tijdens deze bedrijven konden wij waarnemen, dat boven het kasteel Stoutenburg een oranjebal verscheen en brak aldaar hevig vuur uit. Langs de Doodeweg en Laan 1914 werd verder getrokken naar de Utrechtschestraat. Ongeveer ter hoogte van Soesterberg klom de dpi. Bijleveld op een particuliere vrachtauto om zich naar Utrecht te vervoeren en zich aldaar wederom bij ons te vervoegen. Onderweg scheen hij evenwel angst gekregen te hebben en heeft de auto verla ten en de compagnie ingewacht. Dit zou hij evenwel gedaan moeten hebben op een punt dat wij niet passeerden. Hij zou evenwel zijn 15 mei 1940, Vami ijswagen bij Theehuis Rhijnauwen Soldaten Plieger-Zijtveld- Noordenburg 27 aangeschoten en ernstig zijn gewond. Volgens berichten zou hij in Bilthoven zijn opgenomen doch heb ik bij nadere informatie geen zekere berichten kunnen verkrijgen. Behalve dit incident, hetwelk ik heb moeten weergeven van hooren zeggen, aangezien ik geen zekere berichten ook later niet heb kunnen verkrijgen is er ge durende de marsch niets bijzonders voorgevallen. Er werd gemarcheerd tot Bilthoven en heb ik daar eenige autobussen kunnen requireeren, waarmede wij fort Blauwkapel, naar de Hojelkazerne te Utrecht werden vervoerd, daar volgens berichten uit Bilthoven en later door eigen waarneming van fort de Bildt met mitrailleurs werd geschoten. Aankomst te Utrecht ca. 10.00. Na lang zoeken kon ik eindelijk verbinding krijgen met mijn R.C. die mij de plaats bekend maakte van mij M.C. op fort Rijnauwen bij wien ik mij meldde. Nadat ik aldaar order had ontvangen de maatregelen van de nieuwe stel lingen te bezetten, kwam het bericht van de capitulatie. 15 MEI 1940. Na hiertoe order te hebben ontvangen, heb ik mij weder om gevoegd bij het lie Bataljon op Fort Rijnauwen. Cp. 1 juni 1940. C-Voorposten Stoutenburg. De Kapitein get. J. v.d. Heijden. Reconstructie dagboek C.-MC-I-16 RI- door de Res. Kapitein C.J. Kooreman J.M. Schouten 10 mei 1940: Te 2.00 uur bericht ontvangen dat te 4.00 uur graad drie inging. Nadat de officieren reeds in het barakkenkamp aanwezig waren, kwam op 4.00 uur bericht, dat graad 4 onmiddellijk zou ingaan. Bij het aanbreken van den dag was reeds een sectie zware mitrailleurs opgesteld tegen luchtdoelen. In totaal werden 5 banden verschoten, waarschijnlijk zonder resultaat. Te 6.50 uur had de M.C. de stelling volledig bezet. Na verkregen machtiging werden de zw. mts. uit de twee kazematten opgesteld tegen luchtdoelen. Zeer veel laagdalende vijandelijke vliegtuigen boven de stellingen. Zeer waarschijnlijk werd een vliegtuig neergeschoten. Terstond aangevraagde munitie werd vlot aangevoerd,

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 5