3G 31 overzware bepakking. Op Fort Blauwkapel zeven stukken en drie stukken van 8 M.C. onder leiding van Reserve 2e Luitenant D.J.8. Kooning. Te ruim 18.00 uur bericht binnengekomen: "Niet meer vuren." Eenige tijd later bericht van overgave. Getekend De C.M.C. I. 16 R.I. De Reserve Kapitein C.J. Kooreman. Interview met N. Th. Blom gehouden op 23—4—1990. Evelien Blom en Rie Vroon-Roubos Naam: Nicolaas Theodorus Blom Waar en wanneer bent u geboren? In Stoutenburg - buurtschap 't Jannendorp. Op 26-11-1901. (De heer Blom spreekt van Jannendarp) Bent u daar altijd blijven wonen? Nee, op jeugdige leeftijd ben ik verhuisd naar de Aarderweg (richting Barneveld). Vanaf 1918 woonden wij op "de Morgenzon" in Achterveld. Deze boerderij lag aan de Hessenweg richting Barneveld. Waar ging u naar school? Ik ging naar school in de Glind, op de plaats waar nu de Prinses Beatrixschool staat. Pas later (in 1912) ging ik naar de R.K. Jongensschool St. Joseph in Achterveld. Deze school werd toen opgericht. Wat was (waren) uw beroep(en)? Op 12-jarige leeftijd werd ik boerenknecht op een boerderij in Kallenbroek. Het jaarloon was 45,Daarnaast kreeg ik kost en inwoning. Ieder jaar werd je tijdens "de Ossenmarkt" op 18 oktober weer ingehuurd. "Op Ossenmarkt" en enkele dagen er na had je vrij. Daarna moest je weer een jaar hard werken. Ik ben tien jaar boerenknecht geweest. Vervolgens ben ik bij de wegenbouw gaan werken. Daar verdiende ik meer, n.l. 12,50 per week. Ik heb o.a. ook in Barneveld gewerkt op de stoomwals. Daarmee lag men asfalt. Van 1928-1948 deed ik allerlei werkzaamheden bij de bierbrouwerij Phoenix te Amersfoort. Vanaf 3 mei 1948 was ik werkzaam op de smeltafdeling van de Erdalfabrieken in Amersfoort. In 1966 ben ik met pensioen gegaan. Hoe kwam u aan de kanaalweg te wonen? In 1931 ben ik getrouwd met Rika Tijmensen. Zij was een dochter van Gart Tijmensen, die daar woonde. Waardoor kon u daar een huis bouwen? In 1924 had Gart Tijmensen een flink stuk heideveld bij zijn huis aan de Liniedijk gekocht van Teus Voskuilen. Deze woonde op boerderij "Hakhorst". (Nu het pannekoeken restaurant.) Wie woonden daar nog meer? Daar woonden, wat we nu Kanaalweg 1-9 noemen: 1. Fam. v.d. Berkt, hun huis werd gebouwd 1929; de grond was gekocht van G. Tijmensen 2. Fam. v. Middelaar, hun huis werd gebouwd 1929; de grond was gekocht van G. Tijmensen 3. Fam. v.d. Berkt, hun huis werd ook gebouwd in 1929 en de grond was gekocht van G. Tijmensen 4. "Grote Roel Tijmensen, een neef. Deze had ook grond gekocht van Gart Tijmensen 5. Niek Blom, getrouwd met Rika Tijmensen. Zij hadden hun huis in 1931 gebouwd op grond van Gart Tijmensen, de vader van Rika 6. "Kleine Roel Tijmensen, een zoon van Gart Tijmensen; in 1935 daar een huis gebouwd 7. Fam. Smal Dit huis stond er al in de dertiger jaren 8. Fam. Schut de heer Schut was werkzaam bij de gemeente Leusden (gemeentewerken) 9. Gart Tijmensen De vader van Rika en "kleine" Roel Tijmensen. Deze boerderij wordt later overgenomen door Willem Tijmensen Hoe heette de weg, die nu voor jullie huizen loopt, voor het graven van het Kanaal? Er was daar helemaal geen weg naar de brug. Er lag een uitweg. Deze liep tussen de volkstuinen door. Er waren ook geen huisnummers. De

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 7