62 De Bavoortse molen 63 Gp 5 donderdagavonden wordt uiteengezet: 1Wat je in een archief kunt verwachten 2. In welk archief u moet zijn voor uw speciale onderzoek 3. Er wordt speciale aandacht besteed aan de opzet van stambomen 4. De weg in het archief wordt uiteengezet, hoe u dat specifieke archiefstuk te voorschijn kunt toveren uit het grote archief- depot 5. Uitleg van de vaktaal van het archief 6. lenslotte behandelen wij gezamenlijk oude handschriften, waardoor u hierin ook enig inzicht verkrijgt. Met wat handigheid en oefenen zult u ook die straks zelf kunnen ontcijferen. Als troost heb ik volgend jaar voor hen die het daarna nog echt niet kunnen een vervolgkursus handschriftkunde. Maar voor mij staat het eigenlijk al vast dat u na deze kursus bij Latent Talent zelf aan een eigen historisch onderzoek kunt werken of een stamboom tot in de 14e eeuw kunt opzetten. Mag ik wensen: tot ziens op mijn archiefkunde kursus op 27 september, 4 oktober, 11 oktober, 25 oktober en 1 november Overgenomen uit het tijdschrift Buiten 20 4 1918 Wie van Amersfoort in zuidelijke richting liep, fietste of wel als een O. W'er in een auto gedoken den straatweg van Woudenburg naar Arnhem nam, zag vlak voor de brug over de Luntersche beek bij het gehucht Bavoort, in 1050 Bachevoort genoemd, aan zijn rechterhand de zoo schilderachtige op een heuveltje gelegen houten standaardmolen, de in de geheele omgeving zoo welbekende "Molen van Bavoort". Ook van den grintweg van Amersfoort naar Doorn, zag men ten zuiden van Leusden dit geestige molentje over de hei boven den oostelijken horizon uitsteken. Met opzet wordt hier gesproken in den verleden tijd, want dit aardige molentje is

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 11