46 47 Culturade 1990 Staat op het programma voor zaterdag 22 september. Zoals ge bruikelijk zal ook de HKL deelnemen. In de plaatselijke pers zal hieraan aandacht worden besteed. Lezing Joh. Lagerwey Op donderdag 15 nov. lezing met dia-presentatie "350 jaar boerderijbouw in de Geldere Vallei" door Joh. Lagerwey (voor zitter Oud- ScherpenzeelU krijgt voor deze lezing die zal plaats vinden in "de Til", t.z.t. nog een afzonderlijke uitno diging. De datum kunt u echter reeds noteren. Bijeenkomst in Achterveld Op een nog nader vast te stellen datum in januari zal J.M. Schou ten voor ons weer een dia-avond verzorgen in en over Achterveld. De vorige maal was hiervoor een grote belangstelling en wij twijfelen er niet aan dat dit nu weer het geval zal zijn. Ledenvergadering Zal zoals gebruikelijk plaats vinden in maart 1991 met waarschijn lijk na de pauze een toevoeging in de vorm van film/dia-presentatie. Verder kunnen wij u nog mededelen dat er mogelijk nog een gezamen lijke avond komt voor de leden van de samenwerkende oudheidkundige verenigingen in deze regio. Zoals u weet was de Kunst en Kitsch- dag in Scherpenzeel een enorm succes, wat niet gauw overtroffen zal worden. Mutaties ledenadministratie 2e kwartaal 1990 Nieuw lid: H. Fokkens mej. H.E. Sinke J. Schouten B. Harskamp Waterweg 189 Dwarsweg 67 Schaapherder 1 Hohorstlaan 13 De Bilt Overberg Leusden Leusden Bedankt als lid: J. Stuiver A. van Hyum Hamersveldseweg 74 Leusden (vertrek naar elders) Roggeland 32 Leusden Aan de vereniging geschonken: Geschonken door J.A. Huis in 't Veld: L.L. Snijder, Oorlog 39/45 Ingebonden staatscourant 1944 Numerieke indeling Nederlandse geslachtsnamen Geschonken door J. Verduyn: 2e distributiekaart, vluchtelingenverklaring en terugkeerver- gunning t.n.v. de heer J. Noordenbos Bevrijdingsherdenkingskaart Verzamelde kolommen bijeen gebracht door J. Verduyn Aangekocht: Herlevend Verleden uitgegeven door Ned. Genealogische Vereniging, nummer 7 Repertorium op beleningen van de Hofsteden rond Holevoet Scherpen zeel Voedselconferentie Achterveld door J.M. Schouten J.M. Schouten, 1944/45 Onder het Juk P.D. 't Hart, Utrecht en de cholera Geschonken door J.M. Schouten: Maandblad Oud Utrecht gebundeld van 1-1-84 tot 1-4-1990 Maandblad Oud Utrecht gebundeld van 1-1-80 tot 1-1-1983 Stichting Utrechtse kastelen gebundeld van 7-84 tot 3-88 Steengoed. Utrechtse Mon. Fonds gebundeld vanaf 3-1988 Utrechtse Monumentenfonds gebundeld vanaf 2-1985 Geschonken door hr. Upperman: Kast met 21 grote schoolplaten afkomstig uit de v.m. Stoutenburg 2 binnendeuren 2 houten deksels Smeedijzeren ornament van voordeur Twee houten deurkrukken 2 strijkijzers Gevelsteen 1780 uit v.m. Hoeve Zwarte Steeg Gevelsteen 1828 uit v.m. Hoeve 't Spul Gevelsteen 1861 uit v.m. Hoeve Beekhuis 3 oude richtingaanwijzers school

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 3