52 Jeanne Faure (Mary Jeanne Agathe) Rheden 1893-Laren 1987 Rie Vroon-Roubos Jeanne Faure werd in 1893 geboren in een predikantsgezin te Rheden. Ze groeide op in een gezin uan 10 kinderen. Een korte tijd heeft het gezin in Kortrijk, België, gewoond, omdat de uader daar de geestelijke v/erzorging uan Ierse gastarbeiders die in de vlasindustrie werkten, op zich had genomen. Jeanne en haar oudere zusje Maria gingen bij de nonnen op school. Later keerde het gezin terug naar Nederland, omdat vader een baan bij het onderwijs in Schiedam kreeg. Nog weer later ging de familie in Scheveningen wonen. Jeanne kon daardoor de kunstacademie in Den Haag bezoeken. Later nog de Sladeschool in Londen. Ook Maria's oudere zuster mocht haar artistieke talenten ontplooien. Ze werd concertpianiste en vertrok naar Zuid-flfrika om concerten te geven. Jeanne bleef in Nederland en in 1930 kwam ze met haar moeder aan het begin van de Trekerweg wonen in de buurt van café Bavoort. Achter dat huis werd een groot atelier gebouwd. Dat diende als woonhuis van Jeanne en de teruggekeerde Maria. Jeanne schilderde en Maria speelde piano en gaf les aan leerlingen uit de wijde omtrek van Amersfoort. Tijdens de oorlog verzorgden zij onder duikers en verder schilderden en speelden ze zo goed als het kon door. Jeanne schilderde vooral portretten waar ze meestal opdracht voor kreeg. Daarnaast bloemen- en paardentaferelen. Haar schilde rijen geven weer hoe ze was als persoon. Eeen persoonlijkheid die wist wat ze wilde. Zo worden ook haar schilderijen opgezet. Recht door zee, met ferme streken, maar met een innerlijke rust. Haar schilderijen met paarden vallen sterk op: vurige paarden, paarden met aktie, mooie paarden. Voor de kerk van de Rudolph Stichting in de Glind heeft Jeanne een schilderij gemaakt van "de hemelvaart van Elia". Jeanne Faure in haar atelier in Leusden, Bavoort aan de linkerzijde een portret van haar zuster Maria

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 6