54 55 Er bestond een bijzondere band tussen de Rudolph Stichting en Jeanne. Jarenlang gaf ze les aan leerlingen op zaterdagochtend. Dat deed ze nog tot ze al ver in de tachtig was. Zij en de leerlingen genoten uan deze creatieue uurtjes. I\la de dood uan haar zuster in 1980 is er een tentoonstelling uan haar werk in de Ploegh in Amersfoort geweest. Deze werd geopend door haar uriend en studiegenoot Anton Pieck. Haar gezondheid ging langzaam achteruit. Tot ze niet meer in haar eigen huis kon wonen. Net als Jac. uan Oortmerssen woonde en werkte ze aan haar schilderijen. Daarbij geïnspireerd door de bossen uan de Treek met de jachtpartijen in de herfst. Gegeuens gebaseerd op: een gesprek met meur. A.E. Veeren-Faure A. Mali, Schilderes Jeanne Faure (86) in het Ploeghuis in de Stad Amersfoort 20-8 Nieuw Heerlijkheid A. Ton Sinds juni 1951 woont de familie J. den Tex aan de Buurtweg in Leusden. De heer den Tex stamt uit een opmerkelijke familie. Wie het Nieuw Biografisch Woordenboek erop naslaat, treft de naam den Tex er uele malen aan. Jan den Tex zelf uerwierf bekendheid door de biografie ouer Johan uan Oldenbarneueldt. Het werd een meesterwerk, aangezien het niet alleen een groot staatsman tot zijn recht liet komen, maar ook de politieke uerwikkelingen bij de uorming uan onze staat toonde. Jan den Tex is geboren in Amsterdam. Euenals de 17e eeuwse weten schappers ontwikkelde hij zich op internationaal niuo. Hij reisde Europa af op zoek naar een brede algemene ontwikkeling. Tijdens één uan zijn omzweruingen ontmoette hij de Hongaarse Klara Weisz. Niet lang ,daarna werd zij zijn charmante urouw die samen met hem enthou siast de wereld uerkende. Na de oorlog besloten zij zich te uestigen in Nederland. In het groene hart uan Nederland kochten zij een bouwperceel aan. Eerst was het nog pionieren. Er leidde slechts een zandweg naar het huis. Gas-, waterleiding, riolering en straatuerlichting waren nog niet aangelegd. Juist het pionieren trok hen aan. Zij lieten een huis bouwen naar eigen ontwerp. Het huis kreeg ueel kommentaar, omdat het een type bungalow was. Ze sliepen beneden en bouen werkte Jan den Tex in zijn ruime werkkamer. Daar was op dat moment nog niet iedereen in Nederland aan gewend. Men hoort immers bouen te slapen en beneden te werkenl Met ongewoon-zijn hadden Jan en Klara den Tex geen moeite. Hren mevr. den Tex feliciteren mevr. Heyenga-Klomp in museum Flehite

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 7