66 Historie, landschap, bewoners etc. zullen hierbij behandeld worden. I\la de pauze dia projectie Achterveld in de jaren 1939 - 1945. Alle belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom. Afzonderlijke uitnodigingen worden niet verzonden. In Achterveld zal nog speciaal de aandacht worden gevestigd op deze avond. Ledenvergadering Deze zal in de eerste helft van april worden gehouden, de uit nodigingen zullen gelijktijdig met het verenigingsblad nr. 1 van 1991 worden toegezonden. Mutaties ledenadministratie over het 3e kwartaal 1990 Ingeschreven als lid: H.J.van Straalen E.van Loenen J.A.ter Maten J.P.van Dijk J.Bosman R.Edens Mevr. K.den lex Zandkamp 22 Arnhemseweg 103 Schutterhoeflaan Dinkelwijk 11 Fazantenhoeve 2 Vogelwikke 14 Buurtweg 10 Hoogland Leusden Bedankt als lid: W.de Greef Laan 1940-45 nr. 26 Woudenberg Afgevoerd als lid: H.van Nimmerdor Cromwijcklaan 31 Utrecht Aan de vereniging geschonken: Een mes voor hoefverzorging Een fles met inscriptie Een handgemaakte stalbezem Een vuurduveltje Een bitterset, oud model Een zeepdoos, oud model 67 Vier herdenkingstegels: "Actie Manna" "Geboorte Margriet" "Spoorwegstaking" "Bevrijding" Een schrijfmachine Een telmachine Geschonken door de gemeente: "Oorlogsmonumenten in Leusden" door Mevr.R.Vroon-Roubos Adressen volkscultuur gezocht Het Informatiecentrum Volkscultuur is op zoek naar mensen die zich op een of andere manier bezig houden met volkscultuur. Dit be slaat het brede terrein van 'het leven van alledag': de manier waarop de mensen hun leven vormgeven. Volkscultuur kan variëren van gebruiken rond vrijen en trouwen tot een verzameling bid prentjes of stoomminiaturen. Het kan gaan over de manier waarop we eten en drinken, over massacultuur, over taal van tieners en het dialect van een streek. Talloze particulieren en organisaties houden zich met aspecten van volkscultuur bezig, zoals: spel, mode, wonen, muziek, sieraden, kindercultuur, normen en waarden, volksgeloof, feesten, tuincultuur, hygiëne enzovoorts. Dit gebeurt echter vaak zonder op de hoogte te zijn van eikaars activiteiten. Het Informatiecentrum Volkscultuur wil al deze gegevens graag op nemen in haar uitgebreide adressenbestand. Omroepen, kranten, musea, verenigingen en dergelijke kunnen hiervan gebruik maken voor bij voorbeeld uitzendingen, artikelen en tentoonstellingen. Bovendien gebruikt het Informatiecentrum Volkscultuur het bij haar eigen werk: het beantwoorden van vragen, het uitgeven van publikat.ies, het orga niseren van lezingen, tentoonstellingen en cursussen. Wilt U gegevens op laten nemen in het adressenbestand, dan kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Volkscultuur, Lucasbolwerk 11, 3512 EH UTRECHT, tel.03G-319997 (iedere werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur bereikbaar).

Historische Kring Leusden | 1990 | | pagina 3