18 Mutaties ledenadministratie over het 1e kwartaal 1991 Nieuwe leden: G.E. uan Schalkwijk M. uan Kooten Niekerk C. uan Kooten Niekerk K. uan Otterloo fl. Flipse M.E.M. u. Eijden-u.d. Hengel N. Krabbe J. Lieshout R. de Vette O.fl. Jansen J.fl. Boersen J. de Kruijf Grondel 34 Finnmark 19 tl Clauerenbladstr. 6 Waarden 48 Hagenouwselaan 3 Sterkenburg 3 Hamersueldseweg 22 Schoonhorsterweg 37 Hessenweg 18 B Postweg 2 Achterueldseweg 4 Leusden Barneueld Stoutenburg Leusden Barneueld Bedankt als lid: S. Polak Leeuwenburg 40 Leusden Ouerleden: M. Brada Hamersueldseweg 57 Leusden Nieuwe aanwinsten 1) wasbak, wringer en wasketel, booromslag Ontuangen uan de fam. u.d. Berkt 2) schoenlepel, Boldootkistje en 2 blikken doosjes Ontuangen uan de fam. Veldman 19 De Post J.M. Schouten op jaartal en uolgens bewijsbare echte stukken Waarom een Postkantoor in flchteueld? Vooral onder de bezielende leiding uan Ruurdericus Visser, boer op de eeuwenoude hoeue "Groot Achteueld" kwam er in Achterueld ondermeer tot stand de oprichting uan de Copperatieue Boerenleenbank en Handels- uereniging en de Melkfabriek Juliana. In dit tijduak uan 1901 tot 1914 uestigden enkele winkels zich in Achterueld. Vanwege "meel en geldzaken" met Amersfoort en Utrecht was er dringend behoefte aan direct contact met de meelhandelaren in Amersfoort (afhalen uan goederen aan de Eemhauen) en de Raiffeisenbank Utrecht. Verder was er de Jan Pieter Adolfstichting die directe uerbinding nodig had met Gerechtelijke Autoriteiten. Deze instellingen hebben er min of meer uoor zorg ge dragen dat Achterueld op het telefoonnet werd aangesloten. Een keuze uit de authentieke stukken 1788 De Direkteur uan de Posterije uan Arnhem op Amsterdam, R.J. Bouricius, brengt in een request naar uoren: "De Aschaterweg zal met de aannaderende winter ten eenemale onbruikbaar worden." En hij komt met een gift ter uerbetering uan de weg: "Zo lange onze waagen die weg gebruiken zal, mits dezelue ouer het Stichtse en uan het Gelderse tot aan het Amersfoorts Territoir toe goed onderhouden en goed gemaakt wordt hierbij de Somma uan agt ducaaten." 1848-2 October, Gemeenteraad uan Stoutenburg. De Bode (alhier tegelijk ueldwachter) moet iedere dag, ook op zon- en feestdagen brieuen ophalen op postkantoor Amersfoort en 'zich regtstreeks te begeuen naar den burgemeester' en is die er niet dan aan het schoolhuis. Alle brieuen moet hij in de gemeente bezorgen. (Aantekening: ueldwachter is Barend Kraak. Burgemeester is H. u [Hengel, die woont in Het Musschendorp op de boerderij Orkanje.

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 3