22 1915, 30 October, Gemeenteraad Stoutenburg. Tot kantoorhouder van het hulp post en telegraaf kantoor is benoemd de heer C. v. Daatselaar (te Achteveld). Plaatsvervangend kantoorhoudster is Adriana Jansen, echtgenote van C. v. Daatselaar. Telegrambezorger is de (wagenmakers) knecht van Lammers. De kantoor houder ontvangt voorlopig 50,per jaar van de gemeente. De Boerenleenbank verhuurt lokaal voor 25,p.j. 1913, Alléén het adres Den Aard - zonder enige toevoeging, ook Achteveld kan worden weggelaten - is voldoende voor postbezorging. Dat geldt ook voor de volgende adressen: Asschat Asschatterkade Bakelaar Burgstede Groot en Klein Dashorst Eerste Koedijk Engelsche Stad Fliert Groote en Kleine Glinden of Glind Glindhorst Grootenhof Havikhorst Groot-Klein Hoolhorst Groot Jansdorp 't Kolfschoten Gr.-Klein Kleidensteeg Klein Achteveld Kruisdijk Langelaar Ploorst De Ploorst Plusschendorp Ommerens Daakelaar buurtschap 300 inwoners gem. Leusden, te voet ruim 1 uur zuid oost van Amersfoort fortweg 2 huizen bij Kallenbroek 2 huizen gemeente Barneveld buurt gemeente Woudenberg onder Amersfoort buurt uur te voet af Barneveld 2 huizen gemeente Barneveld buurt 755 inwoners bijna 1 uur z.w. Barne veld, ruim 1 uur te voet station Barneveld- Voorthuizen. 2 uur no. van station Woudenberg-Scherpenzeel Amersfoort-Kesteren en 2 uur n.w.v. station Veenendaal-De Klomp huis gemeente Barneveld buurt ruim 1 uur n.w. van Barneveld 2 huizen bijna 1 uur w. Barneveld huis kwartier af Stoutenburg Amersfoort 2 huizen gemeente Scherpenzeel huis anderhalf uur nw. v. Barneveld huis gemeente Barneveld huis gemeente Barneveld ruim 1 uur te voet z.v. Barneveld huis gemeente Leusden 225 inwoners gemeente Woudenberg buurt gemeente Stoutenburg huis bijna 1 uur oost van Amersfoort 23 Penhut Riet Groote en Kleine Schoonderbeek Siberië Oud en Nieuw Snorrenhoef of hof huis gemeente Leusden 2 huizen gemeente Leusden huis gemeente Barneveld 2 huizen half uur af Scherpenzeel gem. Leusden 1 uur te voet z.o. van station Amersfoort-Kesteren 867 inwoners Heerlijkheid ruim 1 uur te voet oost van Amersfoort huis gemeente Barneveld 2 huizen gemeente Stoutenburg huis gemeente Leusden huis gemeente Barneveld Bron: Deelovername uit het Aardrijkskundig Woordenboek van Nederland door PI. Pott, 1913 en zulks ten behoeve van de Nederlandse Posterijen Aantekening: indien bij een buurtschap een aantal inwoners zijn aarn~ gegeven dan zal ook de persoonsnaam op de adreskant genoemd moeten worden. Jansdorp is een buurt direct onder Achteveld. Kleidensteeg was Kleidersteeg, is geworden Klettersteeg. Vinkelaar Groot-Klein moet zijn Vinselaar. Stoutenburg Vinkelaar Vinkelaar Groot-Klein Zandbrink Zwaantje 1915, Rijkstelegraaf Technische Dienst, No. 414/1. Utrecht den 17den April 1915. Aan het bestuur v/d Hessenstraatweg. Secretaris, de Heer C.PI.PI. Vermolen Varkenmarkt te Amersfoort. Hiermede heb ik de eer Uw College mede te deelen, dat ten behoeve van de aansluiting van een te Achterveld te vestigen hulptelegraaf- en telefoonkantoor op Amersfoort, het voornemen bestaat, een palenrij te plaatsen o.a. langs den Hessenstraatweg vanaf den Rijksweg Amersfoort-Hoevelaken tot de grens der Gemeente Barneveld te Achterveld. Onder beleefde verwyzing naar de Telegraaf en Telefoonwet 1904 (Staatsblad no. 7) verzoek ik U my te willen mededeelen of hier tegen U bezwaren bestaan, of daarby byzondere belangen zyn in acht te nemen en of t.z.t. tot den aanleg kan worden overgegaan in nader overleg met een der Leden van Uw bestuur. De Ingenieur der Tele grafie get. 1915, Herd, boekje 1901-1941. Coöperatieve Boerenleenbank en Handelsvereniging Achterveld: In het jaar 1915 werd door de vereeni-

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 5