24 25 ging weer een mooi werk tot stand gebracht, door voor het dorp een Hulppostkantoor met Directeurswoning te bouwen. Zeer zeker was de vereeniging er ook mee gebaat, want nu kreeg men telefoon en kon men de postzaken bij den buurman afwerken. Maar het was toch een grote verbetering voor de geheele burgerbevolking van Achterveld, die deze daad dan ook op prijs stelde, hetwelk bleek uit de vele personen die bij de opening - welke plaats vond op 1 December - het Bestuur kwamen complimenteeren. 1916, Barnev. Crt., 18 mei 1916, Per 1 mei 1916, Dienstregeling van het Post en Telegraafkantoor te Barneveld: buslichting op de werkdagen 7.45 vm. richting Achteveld 8.15 vm. richting De Glind 3.50 nm. richting Achteveld 7.10 nm. richting Achteveld buslichting op de zondagen 8.40 vm. richting Achteveld 1917, Barnev. Crt., 8 Februari 1917, Postdienst. Het zoogenaamde locaal-post 3 cent voor een brief, 2 cent voor een briefkaart is voortaan ook van toepassing tusschen de aan elkaar grenzende bestelling Achteveld Utr.-Amersfoort 1917, Tijdens een hevig onweder is de bliksem geslagen in het hulp- postkantoor. De toestellen waren zoodanig beschadigd, dat de verbinding met naburige plaatsen verbroken was. Barnevelder 21 Augustus 1917 1918, De Spaanse griep heerst enorm. De beide postboden van Achterveld liggen ziek te bed. Hierdoor moeten er postboden komen van Amersfoort waardoor de post later komt bij de mensen. Ook al omdat ze hier de weg niet goed weten en vooral niet de achterafwegen in de buurt De Glind. 1918, Achterveld. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in het hulppostkantoor alhier. De dief heeft zich toegang verschaft door de voordeur der brievengaarderswoning. De geldtrommel, waaruit een bedrag van ongeveer 250,is ontvreemd, bevond zich boven bij de slaapkamer van den brievengaarder. Blijkbaar is deze trommel ongeopend naar beneden gebracht en daar opengebroken. Vermoedelijk is de dief in zijn werk gestoord. Althans een groot bedrag aan bankpapier en heel wat aangeteekende stukken, die als 't ware voor het grijpen lagen, zijn onaan geroerd gebleven. Natuurlijk is van dezen brutale diefstal aanstonds aangifte aan de politie gedaan. Barnevelder, 13 november 1918. afb. 2. Dit zwaar ijzeren bord werd in 1918 bevestigd op het postkantoor in Achteveld

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 6