Achterveld. 1940 30 31 1939, De eerdergenoemde Prov. Utr. El. My. richt zich tot genoemde Notaris o.m. Hiermede berichten wij u, dat wij voornemens zijn ons laagspanningsnet Hamersveld te verbinden met dat van Achterveld. In verband hiermede zal het aan de noordzijde van den Hessenstraatweg aanwezige bovengrondse laagspanningsnet vanaf het huisje Mussendorp over een lengte van ongeveer 5G0 meter in westelijke richting worden omgebouwd, terwijl verder een nieuw bovengrondse!) net zal worden aangebracht, totale lengte plm. 950 meter. liM'iiaturenWcrk.l. 8—17, IS 'JU. en t'd. 'J. Zie bludz. o. Blom, C. Schilder, (Jl. 171 26 Botman. A B. (Jilch., (J 92 23 BourgooJ®, J. F. Smederij. O 6J 12 Braun, M. R. Arts (apr.u. HJ yj) 15 Coenen, Job., Ilnrlogcr-opticiio, h. iu youd en zilver, Mesfenw. n 125 25 Coóp. Boerenleenbank en Handelsver. 3 Coop. Sioomzulveifabr. Juliana 2 Dijk. J. v. Expediteur. btoutenburg 18 Hamersveld. J. v. Lnfé 14 Hengel, H. v. d. Klcclro-Techn. bur., Telefunken eervice. lle*aonw. 10 Hengel. W v d. Voorz. O. O. Z. 5 Kleinveld, R. Autolmsondera. 9 Kohlmann, P 1 Kooy, J. v. d. Eau lüouw werkt., tmedcrij en rijvr.h. 7 Pastorie, R.K. 20 Pension Huize St. Jozef 6 Plulmveebedrijf de Zorg £1. Jansen 17 Rudolphstichting, de 4 Rijkstelegraafkantoor Schouten, H. Dr.- en banketb., R 124 16 Steenbeek, G. Expediteur, Gl 10'.» 21 Wleringen, J. L v. Slaccrij, C 5S 13 Wijntjes, G. N. Drocdcrij, fara^c eu rijwielen, JloH»enw D 7U 19 1940, De Eembode, 6 december 1940. Drievoudig Postjubileum Maandagavond had de viering plaats van drie jubileums bij de P.T.T.: het 25 jarig bestaan van het hulppostkantoor het 25 jarig jubileum van C. v. Daatselaar als kantoorhouder het 25 jarig jubileum van D. Rijken als besteller Ten half .zes kwam het fanfarecorps der P.T.T. uit Amersfoort |"per fiets JMS onder leiding van zijn dirigent den heer Ferd. de Goèy ons dorp spelende binnen marcheeren, terwijl de jubilarissen met hun echtgenooten en familieleden zich voor het gebouw der Coöp. Boerenleenbank hadden opgesteld. Nadat buiten eenige nummertjes gespeeld waren nam men bezit van de prachtig versierde zaal, waarin vele fraaie bloemenmanden preikten welke waren aangeboden door verschillende vereenigingen o.a. Coöp. B.L. en H.V., Coöp. Stoomzuivelfabriek Juliana, Muziekvereeniging, Rudolphstichting enz. alsmede door den heer Gijsbertsen besteller alhier en door andere ingezetenen van Achterveld. Nadat ieder zijn plaats had opgezocht, gaf fle muziek weer eenige vrolijke nummertjes ten beste, terwijl aan de aanwezigen koffie of thee gepresenteerd werd, onderwijl trad een deputatie naar voren van de Christ. Bond van Plicht tot Recht. De heer v.d. Hoogen sprak tot de jubilarissen en bood hen een stoffelijk blijk van waardeering aan. Inmiddels feliciteerden vele vooraanstaande personen de jubilarissen o.m. de Eerw. heeren Geestelijken, Dr. Braun, afgevaardigden van de eerdergenoemde Coöperatie's. de R.K. Muziekvereni ging Door Wilskracht Sterk, de heer Hogendam namens de bewoners van de Rudolphstichting, de heer Blok afgevaardigde van de Rudolphstichting. De heer P. v.d. Hengel voorzitter der Coöp. Boerenleenbank, de bouwer van het postkantoor sprak over het drievoudige jubileum. De heer Daatselaar kan na deze 25 jaren recht uit zijn oogen kijken daar hij altijd zoo klam oprecht en correct zijn plicht gedaan heeft, met veel hulpvaardigheid voor ieder. Ook de heer Rijken, zie zoo'n plichtsge trouwe besteller is. De jubilerende kantoorhouder gaf hierna een overzicht van de verloopen 25 jaren. In 1916 hebben er 7465 handelingen plaats gehad. In 1939 hebben er 12689 handelingen plaats gehad. In 1916 ressorteerde nog een gedeelte van Hamersveld en Terschuur onder Achterveld, terwijl er ook vier bestellers hun werkkring hadden. Aan telefoongesprekken waren er in 1916: 1010 Aan telefoongesprekken waren er in 1939: 93600 Het aantal telefoonabonne's Het aantal telefoonabonne's De totale omzet was De totale omzet was Verkoop postzegels in 1916: 3 in 1939: 26 in 1916: niet aanget. in 1939: 684315,07 in 1939: 3163,22 Toen het gedeelte van Hamersveld en Terschuur naar eigen kantoren is overgebracht, is de besteller v.d. Hul overgeplaatst naar Amersfoort. Na het spelen van "Lang zullen ze leven" dankte de heer Daatselaar voor deze spontane hulde hem en den heer Rijken gebracht. Een woord van waardeering moge niet ontbreken voor den heer v.d. Hul, besteller te Amersfoort, voor het vele werk dat hij voor deze huldiging heeft verricht. Duitse Postkantoorbezetter doodgeschoten 1941, 8 maart, Dagboek JMS: Het is Zaterdagmorgen en goed weer. Er komt een Duitsche auto en die stopt bij het postkantoor. Drie Duitsche soldaten gaan er naar binnen en dat duurt lang. Mijn vader belt na verloop van een uur het postkantoor op en hoort van de postkantoor-

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 9