38 39 Afgevoerd als lid: A.A. Boers J .1*1. Hengeveld 1%. H. Gerrits Vogelwikke 12 Waarden 49 Kon. Julianalaan 31 Leusden-C tt Leusden-Z Nieuwe aanwinsten Ontvanaen van Hr. J. Schouten: Verzamelingsoverzicht van het C.B.G. Een handleiding genealogisch onderzoek Berichten van C.B.G. in de periode 12/88 t/m 6/91 Diverse foto's Diverse plaatselijke berichten Opgave aanoekochte boeken: Fam. Blank, samengesteld door J. Schouten Postkantoor Achterveld, 1915-1990, samengesteld door J. Schouten Tappers en Herbergen in Achterveld, samengesteld door J. Schouten Utrechts "Groot Achterveld", samengesteld door J. Schouten Bibliografie van Utrecht, 1964-1983, 3 delen, samengesteld en uitge geven door B.R.U.-Utrecht Excursie Nijkerk Henny Huizer-Putter hadden we een prachtig uitzicht over Nijkerk en omstreken. Het weer werkte mee, na een week van veel regen scheen zowaar de zon. In de toren hing een statig carillon, een geschenk van de Ambtsjonkers en rijke inwoners van de door o.a. tabaksteelt welvarende gemeente Nijkerk. (1775) Na de afdaling werd de kerk bekeken met daarbij een uitleg van onze gastheer. Hij vertelde over de preekstoel met doophek uit 1789, een tekstbord van 1540 en het mooie pijporgel uit 1756. Na een kleine wandeling door het centrum kwamen we bij het Stadhuis. In 1979 is een nieuw gedeelte aangebouwd, waarbij tevens het oude gedeelte is gerestaureerd. Een prachtig stadhuis met een fraaie trap met eiken balusters en een schouw in rococostijl. Hierna wandelden we door leuke straatjes met mooie huizen, nog steeds begeleid door onze enthousiast vertellende gids, naar de Vetkamp 28, waar het neo-klassieke gebouw het "voormalig" Weeshuis stond te pronken. Het interieur van de Regentenkamer is de moeite waard. Prachtige schilderstukken van Johan Breecker -1645- met afbeeldingen van de regenten. Na een boeiend verhaal over de ge schiedenis van het Weeshuis, bedankte de voorzitter R. Polak onze gastheer voor de leerzame en interessante rondleiding en overhandigde hem een boekenbon. Tot slot stond een bezoek aan het Nederlandse Electriciteitsmuseum op het programma. Wat vermoeid, maar geïnteresseerd bekeken we electrische apparaten, radio's, lampen kortom vanaf Edison tot heden. Zelfs een kleine electriciteitscentrale ontbrak niet aan de collectie. Aan 't eind van de excursie was er de traditionele koffie, ditmaal zelfs met een punt vlaai, in een gezellig restaurant, waar we met elkaar nog hebben na- en bijgepraat. Een boeiende excursie met een bloeiende opkomst. Monumentendag 14 september a.s. Rond 1 uur hadden zich 38 leden van de Historische Kring in t centrum verzameld. Hr. F.H. van den Berg - secretaris van de Stichting Oud-Nij- kerk- heette ons van harte welkom en was verheugd dat onze Kring een bezoek aan Nijkerk bracht. We begonnen met het beklimmen van de toren, deze is zestig meter hoog. Via oude, kleine en vooral smalle treden bereikten we de top. Daar Het programma ziet er als volgt uit: Van 10-17.00 uur wordt er in "'t Trefpunt", Arnhemseweg 75, de film vertoond over de duiventorens uit Leusden Er is een Napoleon-tentoonstelling Er ligt voor de liefhebbers een fietsroute klaar. Natuurlijk is er koffie.

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 3