lIEL Rabobank DRUKKERIJ MULDER Q)ru/u /iet inner ie/ 72 een vrijwillige inschrijving voor het opbouwen van een schoollokaal, maar toen men de lijst nazag bedroeg de som maar ruim tachtentig gulden, maar nu onze gemeente sedert 40 jaren in zielen is aangewon nen van 350 tot 640 oordelen wij dat hier noodzakelijk een eigen school lokaal moet opgericht worden, waarom wij de vrijheid zillen nemen UEd. een voordracht te doen. 3de. Hebben wij het schoollokaal van de weduwe der overledene onderwijzer dat haar eigendom is (tot in gemoetkoming van haar verlies) voor een jaar van haar gehuurd voor ene som van 40 gulden, zonder de onderwijzers woning, daar zij zelf in moest blijven wonen, dus niets anders dan het blote school dat niet meer is als een grote kamer, maar op de drie maanden deed zij het genoemde lokaal weder opzeggen en begeerde geen onderwijê daarin langer te dulden, gaf zij dat zij er weverstouwen of een rademakerswinkel zoude inzetten waarvan zij vermeende meerdere voordeel te kunnen trekken, zo dat wij weder verlegen waren om onder wijs te kunnen doen geven, waarom wij een andere kamer tot schoollokaal hebben gehuurd, maar toen zij dat vernam heeft zij den verhuurder van dat lokaal tien gulden gepresenteerd dan moest hij hetzelve aan ons weder opzeggen of niet verhuren hetwelk de rekwestranten zeer goed bekend is. Ten andere lijkt ons dat schoollokaal van de weduwe niet, omrede hetzelve op het eind van de gemeente tegen de grens van Gel derland staat waardoor de kinderen van het andere eind der gemeente meer dan een uur van hetzelve verwijderd zijn, daar onze gemeente zo zeer uitgestrekt is behoort het schoollokaal tot gerief en gemak van alle ingezetenen midden in de gemeente te staan. Om welke redenen wij UEd. vriendelijk verzoeken de rekwestranten geen gehoor te verlenen om reden de genoemde weduwe en Jacob Hoolhorst met het rekwest tot het tekenen hebben rond gelopen en gezegt dat het hen geen bezwaar zou zijn indien er een schoollokaal gebouwd wierd en ook enige teke naars berouw hebben omdat zij ons zoveel wederweerdigheid en moeite teweeg brengt. Verders heeft de genoemde weduwe en Jacob Hoolhorst openlijk tegen de veldwachter dezer gemeente gezegd wanneer zij op het rekwest geen volkomen gehoor kregen zouden zij dadelijk een ander re kwest aan de Gouverneur inzenden om het gemeentebestuur te doen pla gen en moeiten aan te brengen." wordt vervolgd ImMutft Hier en in de andere duizend dorpen en steden van ons land zijn in het verleden de coöperaties ontstaan die we nu kortweg de Rabobank noemen Daarom is de Rabobank van oudsher overal diep geworteld. slaat dicht biju HAMERSVELDSEWEG 10A 3833 GP LEUSDEN TEL. 033-946250

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 10