57 Verenigingsorgaan van de "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" BESTUUR Voorzitter Secretaris Penningmeester Coördinator werkgroepen Bestuurslid R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 H. Huizer-Putter Prins Frederik Hendriklaan 5, Leusden 033-950072 J.J. Mandemaker Populierenlaan 6, Leusden 033-941319 J.A. Huis in 't Veld Bruinhorst 28, Leusden A. Lakeman Hamersveldseweg 19, Leusden 033-942009 ÜJERKGROEPEN VAN DE "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 1. Bibliografie, monumenten, boerderijen en landschap 2. Dialecten, veldnamen, beeld- en geluidsregistratie 3. Educatie 4. Klederdrachten en historische voorwerpen 5. Verenigingsorgaan en ledenwerving Contributie 20,- voor leden. Jeugd en gezinsleden 10,- Donateurs 10,— Rabo-bank Leusden, nr. 3359.92439 Giro Rabo-bank Leusden, nr. 278135 Redactie Redactie adres Afbeelding omslag: Kopijdatum Drukkerij M. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton flw. KI. Vroon-Roubos, Hondsroos 5, 3831 CG Leusden De onderwijzerswoning in Stoutenburg rond 1930 1 feb-1 mei-1 aug-1 nov Mulder Van de redactie Het vierde, tevens laatste nummer van de 7e jaargang is al weer ver schenen. Dit blad bevat het beloofde artikel over de Openbare Lagere School te Stoutenburg, Deel I, geschreven door de hr. G. v. Leeuwen. In de volgende jaargang komt het vervolg op dit artikel. De heer J.J. Mandemaker, een echte "insider", laat ons de raadsverga dering van 18 februari 1965 meebeleven, waarin besloten werd tot samenvoeging van de gemeenten Leusden en Stoutenburg. De bestuursmededelingen bevatten o.a. het heuglijke bericht dat de Historische Kring huisvesting heeft gekregen in bibliotheek Langen- beek. Voor de inrichting wordt een bijdrage gevraagd aan de leden. De redaktie hoopt, dat alle leden daaraan meedoen. Wij wensen iedereen een voorspoedig 1992! Van het bestuur Nog net voor de sluitingsdatum van dit nummer nam de gemeenteraad het gelukkige besluit, waar we wel op hoopten, maar waar we niet zeker van waren: we krijgen in 1992 een subsidie van fl. 10.000,00 voor de inrichting van een expositieruimte in de bibliotheek "Nieuw Langenbeek". Wie langer lid is van de Historische Kring Leusden, weet dat we hier al jarenlang over spraken, en op allerlei manieren hebben aangedrongen op een eigen ruimte. Nu het sein echt op groen is gesprongen, is stilstaan er niet bij. Verschillende acties om het totaal van de benodigde gelden bijeen te brengen zijn inmiddels van start gegaan. Dit bericht van het bestuur heeft de bedoeling om u over de stand van zaken te informeren. Op 13 december j.l. werd de bibliotheek geopend. Vanaf die datum zijn een aantal vitrines op initiatief van onze vereniging verzorgd door mevrouw Dijker. Het is geen tentoonstelling van de Historische Kring Leusden zelf. Omdat we lang in het ongewisse verkeerden was er te weinig tijd om zoiets te organiseren. Bovendien is ons project nog niet voltooid. Er moeten nog verschillende vitrines worden aangeschaft

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 2