58 59 en de magazijnruimte is nog niet volgens plan ingericht. Die uiteindelijke inrichting hangt ook af van de opbrengst van een aantal financiële acties. Samen met de Lions Leusden worden sponsors aangezocht, omdat we denken dat er bij bedrijven een toenemende bereid heid is bij te dragen aan het instand houden van cultureel erfgoed. De vereniging kan zelf ook het één en ander doen. Twee vitrines konden al uit eigen (gespaarde) middelen worden aangeschaft. Daarnaast moet het mogelijk zijn, dat de leden een wezenlijk bedrag bij elkaar brengen, □p de vergadering op 12 november vond een suggestie veel weerklank onder de aanwezigen. Ik geef u die graag door. Als veel leden bereid zijn, op basis van vrijwilligheid, naast de contributie in 1992 een extra gift over te maken, komt de ruimte voor de Historische Kring Leusden dichterbij. Onze contributie is niet hoog. Daarom zult u begrijpen waarom de penningmeester u op de nota aan deze mogelijkheid herinnert. In de komende maanden zullen we ook proberen het draagvlak van de ver eniging te verbreden, omdat een groter ledental financiële armslag oplevert. Om de aandacht op onze activiteiten te vestigen wordt eind maart een tentoonstelling geopend met als thema de spoorlijn Amersfoort-Kesteren. Met dezelfde bedoeling zullen we een gesponsorde uitgave van het ver enigingsblad op ruime schaal verspreiden. Een lezing moet het geheel compleet maken. Zo willen we opnieuw laten zien wat de Historische Kring in Leusden onderneemt. Ongetwijfeld zijn er immers nog veel plaatsgenoten, die de activiteiten van de Historische Kring Leusden een warm hart toedragen. Een eigen expositieruimte zal wellicht voor velen een goede aanleiding zijn om nu lid te worden. Ik wil de lezers oproepen hiervoor ook echt reclame te maken. U kunt het best aangeven welke betekenis de vereniging binnen de Leusdense gemeenschap heeft, en wat de vereniging nu al aan de leden te bieden heeft. Daarbij komt dan binnenkort nog de goede gelegenheid voor uit leen van het boekenbezit aan de leden. Ook mag verwacht worden dat voorwerpen uit de oude doos, die nu nog thuis liggen, straks een waardevolle bestemming krijgen. De Historische Kring Leusden vraagt alle Leusdenaren immers de bestaande collectie te helpen uitbreiden door het beschikbaar stellen van voorwerpen met geschiedkundige waarde. Namens het bestuur wil ik u allen oproepen om, waar u dat maar kunt, u in te zetten voor deze nieuwe fase in het bestaan van onze vereniging. Het telefoonnummer van mevrouw H. Huizer-Putter, onze secretaresse, is gewijzigd in 033-950072. Bij dit nummer treft u een nota aan voor de contributie van 1992. wordt vriendelijk verzocht de contributie in het eerste kwartaal te voldoen. Activiteiten in de komende maanden 28-1 Boeken uitlenen in de bibliotheek 19.00 - 20.30 uur 27-3 tot 11 A Tentoonstelling spoorlijn Amersfoort-Kesteren 14-4 Jaarvergadering in "de Kit". Mutaties ledenadministratie over het 3e kwartaal 1991 Nieuwe leden: A.M. van Aken M. Boon T.M. van Norrem G.W.M. Hilhorst v. Diepenh.Scheltusln 8 Eremietenhove Tijmensenpoort 5 Zuylenburg 38 Leusden-Z. Leusden-C. Bedankt als lid: P.H. Stam Kerkdijk 45 Achterveld Afgevoerd als lid: F. Zwarteveen Salamander 24 Leusden-C. Nieuwe aanwinsten Jagerspatroontas Oud-Lokaal telefoonboek 16 oude kranten 1877-1913 1 ordner met oud Achtervelds nieuws van P. Hoogland van P. Hoogland van G. Wanner/W. Bos van J.M. Schouten

Historische Kring Leusden | 1991 | | pagina 3