T 18 De inuentaris uan Fruin uormt nog steeds de basis uan het archief, en is in de beide boeken ouergenomen. Waar Fruin uolstond met uiterst korte beschrijuingen uan de inhoud uan de uerschillende dozen ("Brieuen, ingekomen bij het gerecht...1764-1810, 3 pakken"), gaan Uan Leeuwen en Uerduin uerder. Zij geuen een meer uitgebreide beschrijuing uan de inhoud uan de pakken en uatten belangrijke stukken samen. Achterin worden enkele complete stukken weergegeuen. Uoor Leusden zijn dat onder meer een boedelinuentaris uan boerderij Hardeueld uit 1756 en een kaart uan de Hamersueldseweg (ca. 1730), uoor Stoutenburg onder andere een belastinglijst uit 1753. Het is onmogelijk in dit korte bestek zelfs maar een kleine greep te doen uit de uele informatie die nu gepubliceerd is. Een rijkdom aan gegeuens ouer het Leusdense archief is hiermee uoor ieder ge makkelijk te raadplegen. Het ualt te hopen dat het onderzoek naar de Leusdense geschiedenis door deze uitgauen een nieuwe impuls krijgt. Bronnen: Leeuwen, G. uan Uerduin, J., Beschrijuing uan het Leusder archief tot 1818, Leusden, 1990 Leeuwen, G. uan Uerduin, J., Beschrijuing uan het Stoutenburger archief tot 1818, Leusden, 1991 De Mof Lezing uan Jhr. Ir. C.C.Th, de Beaufort - december 1978 De Mof.... het heeft me al lang gepuzzeld hoe een gerenommeerd Horeca-bedrijf als dit, kon uoortbestaan onder de naam "De Mof", een naam die toch zeker na de Tweede Wereldoorlog, op zijn minst genomen, een bijsmaak had. Wat is de geschiedenis? Hoe lang bestaat dit gebouw al? Heeft het altijd deze naam gehad? Enige bezoeken aan het Rijks-Archief in Utrecht, wat literatuur studie en (niet het minst) het historische brein uan de heer Wanner helpen ons echter wat op weg. De eerste moeilijkheid waar men echter op stuit is dat de oude Notaris-acten, de "uerpondingsboeken" 19 De Mof omstreeks 1900 Tekening: A. u. Leeuwen

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 11