Verenigingsorgaan van de "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" BESTUUR Voorzitter Secretaris Penningmeester Coördinator werkgroepen Bestuurslid R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 H. Huizer-Putter Prins Frederik Hendriklaan 5, Leusden 033-950072 J.J. Mandemaker Populierenlaan 6, Leusden 033-941319 J.A. Huis in 't Veld Bruinhorst 28, Leusden A. Lakeman Hamersveldseueg 19, Leusden 033-942009 WERKGROEPEN VAN DE "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 1. Bibliografie, monumenten, boerderijen en landschap 2. Dialecten, veldnamen, beeld- en geluidsregistratie 3. Educatie 4. Klederdrachten en historische voorwerpen 5. Verenigingsorgaan en ledenwerving Contributie 20,- voor leden. Jeugd en gezinsleden 10,- Donateurs 10,- Rabo-bank Leusden, nr. 3359.92439 Giro Rabo-bank Leusden, nr. 278135 Redactie M. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton Redactie adres Mw. M. Vroon-Roubos, Hondsroos 5, 3831 CG Leusden Afbeelding omslag: 'De Mof' in 1992 Kopijdatum 1 mei - 1 aug - 1 nov - 1 feb Drukkerij Mulder 1 Van de redactie In het vorige nummer van ons verenigingsblad werd door het bestuur aangekondigd, dat eind maart van dit jaar een tentoonstelling zou worden gehouden met als thema de spoorlijn Amersfoort-Kesteren. Het was de bedoeling deze uitgave van ons blad geheel aan dit onder werp te wijden en daartoe was al veel voorbereidend werk gedaan. Door omstandigheden moest de bedoelde tentoonstelling naar een later tijdstip worden verschoven en dat betekende, dat ons blad op andere wijze gevuld moest worden. Wij deden daartoe weer eens een beroep op Jan Verduin, die onmiddellijk bereid was op zeer korte termijn een artikel te leveren over de Gerechten van Asschat. Uiteraard zijn wij hem hiervoor zeer erkentelijk. Van onze penningmeester Jan Mandemaker ontvingen wij een verslag van een lezing, in 1978 gehouden door Jhr. Ir. C.C.Th, de Beaufort over de geschiedenis van het horeca-bedrijf 'De Mof'. Tenslotte mochten we ook van Hans Renes weer zijn bijdrage "Literatuur over Leusden" ontvangen, ditmaal gewijd aan de beschrijvingen van het archief van Leusden en Stoutenburg tot 1828, samengesteld door Goos van Leeuwen en Jan Verduin. Wij wensen u veel leesgenoegen Van het bestuur Het viel natuurlijk te verwachten dat de rubriek "van het bestuur" ook deze keer over de bibliotheek zou gaan, maar wie had kunnen bedenken, dat na de vrolijke toonzetting van de vorige keer, nu veel somberder geluiden zouden moeten klinken over de direkte toekomst van onze vereniging? Wat er precies met de boerderij-bibliotheek staat te gebeuren is misschien wel bekend als u dit leest, maar op het moment dat deze

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 2