2 mededelingen geschreven worden, verkeren we nog in onzekerheid. Als vereniging hebben wij aangedrongen op het behoud van in elk geval de uiterlijke vorm van de boerderij, en wij hopen op spoedige duidelijkheid hierover. Wij kunnen immers pas dan ons beleid verder ontwikkelen; dit temeer omdat de invulling van onze tentoonstellings- en werkruimte nauw samenhangt met Nieuw-Langenbeek. Intussen moesten in een wat onzekere situatie een paar knopen worden doorgehakt. De voor de maand maart geplande tentoonstelling was bedoeld om de aandacht te vestigen op de nieuwe situatie van de Historische Kring Leusden en zou zo ook een onderdeel vormen van een grote ledenwerfactie. In nauwe samenhang daarmee was een financiële actie onder sponsors voorbereid. Na enige overweging is het besluit gevallen om de tentoonstelling te verschuiven naar het najaar. En daarmee ook een lezing die in maart in combinatie met die tentoonstelling gepland was. Al met al is dit een vervelende situatie, omdat een andere al voor oktober afgesproken dia-lezing, over het Monumenten Inventarisatie Project, niet eerder gehouden kan worden. Wij doen ons best om neg iets voor het voorjaar te regelen, maar dat is op de korte termijn niet eenvoudig. Het bestuur rekent graag op uw begrip. De jaarvergadering wordt, zoals al eerder aangekondigd, gehouden op 14 april a.s.. Na de pauze bekijken we een film over Leusden en Leusdenaren uit 1959. Net als bij de films (uit 1966) die al eerder vertoond zijn weer veel gezichten, maar er is beduidend meer van het straatbeeld herkenbaar. Deze avond is weliswaar alleen bedoeld voor leden van de vereniging, maar gezien de te verwachten belangstelling, hebben we in plaats van de wat krappe ruimte in "de kit" nu een zaal in de muziekschool ge reserveerd. U ontvangt voor deze jaarvergadering nog een aparte convocatie met de agenda. Natuurlijk moet een aantal huishoudelijke zaken dan ook aandacht krijgen. Wat betreft de financiën, is het in elk geval ver heugend dat door de leden tot nu toe een kleine 500,00 als extra giften is overgemaakt. Zo'n reactie op de oproep in het vorige nummer stimuleert bijzonder om ook op andere manieren geld zien aan te boren. Zo moeten we na de knock-out van de brand en het groggy nagevoel weer snel slagvaardig zien te worden. 3 Mutaties ledenadministratie over het 4e kwartaal 1991 Nieuwe leden: J. Gielen R. Hienekamp B.W. Kok Vogelwikke 17 Leusden Van Hogendorplaan 42 Barneveld Korenschoof 11 Leusden Bedankt als lid: R.F. de Vries Sterrengaarde 3 Nieuwegein Afgevoerd als lid: J.A. v.d. Berg Hamersveldseweg 54 Leusden Nieuwe aanwinsten Opgave ontvangen goederen Ontvangen van fam. J.Th. de Jongh 1 buro groot model met 1 buro-stoel Ontvangen van Mevr. A. Raat 13 schoolboekjes, waarvan 3 ex. van Lighart/Scheepstra en geïllus treerd door C. Jetses Ontvangen van fam. Janssen 1 hooikist 1 dubbele sigarenvorm 1 steenvorm Ontvangen boeken van J.M. Schouten Verhalenbundel uit 1870 (niet kompleet) Wijnaendts van Resaudt, W., Op zoek naar onze voorouders, handleiding voor genealogisch onderzoek, C.B.-reeks nr. 2, 5e druk, Den Haag, 1980 Aangekocht Bos, W., Donkelaar klein en kaal, Leusden, 1992

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 3