Mutaties ledenadministratie over het eerste kwartaal 1992 26 27 Data om alvast in uw agenda te noteren 23 oktober 1992 Tentoonstelling Spoorlijn Amersfoort-Kesteren, opening 16.30 uur in het PON-gebouw. 19 november 1992 zal 1%. B. Giessen-Geurts een lezing houden over het M.I.P. (monumenten inventarisatie project) in de Kit aanvang 20.00 uur. Van de Zeister Kunststichting ontvingen wij een persbericht betref fende de tentoonstelling "Tuin en Park, historische buitenplaatsen in de provincie Utrecht". De tentoonstelling wordt geopend op 30 augustus a.s. en duurt tot 25 oktober 1992. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 11.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Toegangsprijs 4,50 p.p., Museumkaart, 65+ en CJP 1,korting. Nieuwe leden: I. Groen A. Rens 1%. G.A. v.d. Pol- Mensink Veldschoren 8 Henegouwen 14 Alfred Nobellaan 150 Leusden-C it De Bilt Statuten en Huishoudelijk Reglement van de Coöper:Handelsver: "Leusden en Omgeving" te Leusden Bijvoegsel van de Ned. Staatscourant van Donderdag 29-11-1951 nr. 233 m.b.t. Coöp.Ver.: tot exploitatie van landbouwwerktuigen en landbouwmachines, "Leusden, Stoutenburg en omg.", G.A. te Leusden. Acte van Oprichting van de Vereeniging tot Onderlingen Brandver zekering voor Leusden en Omstreken Twee rekeningen van smid Dorus van de Hengel, uit 1860 en 1862 Ontvangen van de fam. v.d. Hengel-Burgstede (Hoeve Roozendaal) 2) Schapenscheerdersschaar Haarhamer met bijbehorende pin Tang Scheermes (Solingen) Ontvangen van mevr. Edens Aangekocht Schouten, J., Van Begin tot Einde, uitgave 11 en 12 Samenvoeging Stoutenburg en Leusden G. van Leeuwen Bedankt als lid: Mw. E. Wijsenbeek-van Blankenstein Uilgenlaan 3 Leusden-C A.D. Pasman de Pirken 41 Nieuwe aanwinsten 1Reglement van de plaatselijke Tuberculose Bestrijders Organisatie onder het rundvee van leden en leveranciers der Coop Zuivelfabriek "Juliana" te Achterveld. Statuten en huishoudelijk reglement van de fokver: "Leusden en Omstr" (Koninklijk goedgekeurd 10 mei 1910) In een van de vorige nummers van dit blad konden we kennis maken met het raadsverslag betreffende de samenvoeging van de gemeenten Leusden en Stoutenburg. Hieruit blijkt dat dit voorstel niet onver deeld gunstig werd ontvangen. Eén van de raadsleden wist te vertel len dat het plan om beide gemeenten samen te voegen reeds in de vorige eeuw ter sprake was geweest, maar dat de ongelijkheid van-gods dienst een probleem had gevormd. "Toch was de binding van Leusden met Stoutenburg innig" volgens dat raadslid. In hoeverre hij daarin gelijk had, kunt u zelf beoordelen. Toen in 1851 de gemeentewet van kracht werd (Staatsblad 85 van 29 juli 1851, "regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen") en de burgemeesters door de Kroon werden aangesteld, kreeg ook Stoutenburg een burgemeester toegewezen, maar moest deze met de buurgemeente Leusden delen. Men had liever gezien

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 3