Verenigingsorgaan van de "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" BESTUUR Voorzitter Secretaris Penningmeester Coördinator werkgroepen Bestuursleden R. Polak Beverhoeve 26, Leusden 033-941183 H. Huizer-Putter Prins Frederik Hendriklaan 5, Leusden 033-950072 J.J. Mandemaker Populierenlaan 6, Leusden 033-941319 J.A. Huis in 't Veld Bruinhorst 28, Leusden A.m. van Aken J- Blommestein v. Diepenheim Scheltusln 8, C.H.m. Coenen 3832 EG-Leusden, 033-943087 S.H. Klanni WERKGROEPEN VAN DE "HISTORISCHE KRING LEUSDEN" 1Bibliografie, monumenten, boerderijen en landschap 2. Dialecten, veldnamen, beeld- en geluidsregistratie 3. Educatie 4. Klederdrachten en historische voorwerpen 5. Verenigingsorgaan en ledenwerving Contributie 20,- voor leden. Jeugd en gezinsleden 10,- Donateurs 10,- Rabo-bank Leusden, nr. 3359.92439 Giro Rabo-bank Leusden, nr. 278135 Redactie! m. Vroon-Roubos, J. Renes, A. Ton Redactie adres: M. Vroon-Roubos, Hondsroos 5, 3831 CG Leusden Afbeelding omslag: Loc 3906 rijdt langs Leusden. Archief: G.A. Russer Kopijdatum: 1 nov - 1 feb - 1 mei - 1 aug Drukkerij; mulder 53 Van de redactie Het derde nummer van het blad van de Historische Kring staat in het teken van het verleden en ook een beetje van het heden en de toekomst van de spoorlijn door Leusden. Dit heeft betrekking op de tentoonstelling "Leusden en het Spoor" gehouden in het gebouw van Pon's Automobielhandel BV. aan de Zuider inslag 2 te Leusden van 23 oktober tot 7 november. De heer J. Renes heeft over deze spoorlijn een groot artikel geschreven met dezelfde titel als de tentoonstelling draagt, namelijk "Leusden en het Spoor." mevr. A. Ton schreef een artikel over de betekenis van de trein in het dagelijks leven van de bevolking alhier met de titel: De rails bleven. De heer F. van Loenen schreef een artikel over de rol, die de spoorlijn speelde voor de coöperatie aan de Hamerveldseweg: De spoorlijn en de Coöperatie. En over de hedendaagse Ponlijn hebben we een artikel ontvangen van de heer B.A. Broerse, afdeling Public Relations van Pon's Automobielhan del B.V. met de titel "Pon is navelstreng van V.üJ./Audi-importeur Pon." De redactie raadt u allen aan de tentoonstelling te bezoeken. De openingstijden kunt U vinden onder het inleidende artikel van de heer W. Bos, lid van de voorbe-reidingscommissie van de tentoonstelling. Wij wensen u met dit blad veel leesplezier toe. Tot onze spijt hebben wij errata: In het vorig nummer van dit blad (8e jaargang, nr. 2) staat op pagina 41r. 7 van onder: ...met een oppervlakte van 57 vierkante el (ongeveer 27 m Dit moet zijn:....met een oppervlakte van 57 m Hoewel men in de betreffende stukken sprak over ellen bleek mij later uit een situatie-tekening van 1895, dat hier sprake moet zijn geweest van meters. De kinderen zaten dus wel iets ruimer, maar nog altijd erg krap. G. v. Leeuwen

Historische Kring Leusden | 1992 | | pagina 2